Skocz do zawartości

Malowanie pod kolor


janist

Rekomendowane odpowiedzi

Niby oczywiste, ale jednak nie. Prawie rok temu w zakładzie w którym zawsze robiłam naprawy blacharsko lakiernicze bo zawsze świetnie to robili pomalowali mi zderzak. No i okazało się, że kolor nie jest taki sam jak reszta nadwozia. Właściciel mnie przekonywał, że to normalne, że wyblaknie. Że producenci lakierów to tak robią i że i nie ma innej rady ,, i że trzeba tak bo wyblaknie a jak będzie trzeba to pomaluje jeszcze raz. No i co widzę samochód (na co dzień jeździ żona) to, kurka, widzę, że to inny kolor.

No a teraz jest 2 zderzak do pomalowania.

No to pytanie. Czy naprawdę się nie da czy mu się nie chce?

A kolor to alfa red.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor może się różnić, nawet nowe auta jak się przypatrzysz, to odcień plastików może być nieco inny. Wydaje mi się, że inaczej ziarno układa się na plastiku a inaczej na metalu. Widać to wyraźnie na srebrnym aucie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, analyzer64 napisał:

Kolor może się różnić, nawet nowe auta jak się przypatrzysz, to odcień plastików może być nieco inny. Wydaje mi się, że inaczej ziarno układa się na plastiku a inaczej na metalu. Widać to wyraźnie na srebrnym aucie.

 

W paseratti srebrnym było ok, ale jak kupiłem nowe megane myślałem że było malowane przed sprzedażą , ale jak się okazało wszystkie srebrne na placu wyglądały tak samo - inny kolor zderzaka i błotników 😭

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janist napisał:

Niby oczywiste, ale jednak nie. Prawie rok temu w zakładzie w którym zawsze robiłam naprawy blacharsko lakiernicze bo zawsze świetnie to robili pomalowali mi zderzak. No i okazało się, że kolor nie jest taki sam jak reszta nadwozia. Właściciel mnie przekonywał, że to normalne, że wyblaknie. Że producenci lakierów to tak robią i że i nie ma innej rady ,, i że trzeba tak bo wyblaknie a jak będzie trzeba to pomaluje jeszcze raz. No i co widzę samochód (na co dzień jeździ żona) to, kurka, widzę, że to inny kolor.

No a teraz jest 2 zderzak do pomalowania.

No to pytanie. Czy naprawdę się nie da czy mu się nie chce?

A kolor to alfa red.

A co miał powiedzieć ? Dlatego Kolor się dobiera a nie tylko z numeru. Dodatkowo na finalny efekt wpływ maja takie aspekty jak temperatura w jakiej jest malowany element itd...

Mialem podobne numery z ASO -zapytałem czy maja mnie za idiotę -nie odebrałem aut. Po interwencji wyszło idealnie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kordirko napisał:

Dobry lakiernik winien zaproponować "droższą opcję " cieniowania lakieru .
Może poszedł po taniości i tego nie zrobił.

Nie no chyba padnę. Usługa modyfikacji oryginalnych elementów z powodu spieprzenia malowania żądanego to ma być coś ekstra i jeszcze za to klient ma płacić? 8]

Czyli lakiernik skopał, a klient ma mu wybulić, żeby w ramach naprawiania fuszery pojechał mu po pozostałych elementach.. dobra, jednak padłem ;l

Edytowane przez Seth
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kordirko napisał:

Dobry lakiernik winien zaproponować "droższą opcję " cieniowania lakieru .
Może poszedł po taniości i tego nie zrobił.

 

Skoro miał stary element, to mógł śmiało wykorzystać opcję "natrysk próbny" przed malowaniem finalnym. I wtedy nie byłoby o czym gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Stan na teraz jest taki, że się z nim skontaktowałem no i będzie malowany drugi i ten pierwszy jeszcze raz. Moje oczekiwanie jest taki, że ma być ten sam kolor a przynajmniej ja mam nie widzieć różnicy. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, janist napisał:

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Stan na teraz jest taki, że się z nim skontaktowałem no i będzie malowany drugi i ten pierwszy jeszcze raz. Moje oczekiwanie jest taki, że ma być ten sam kolor a przynajmniej ja mam nie widzieć różnicy. Zobaczymy.

Po to się lakier dobiera aby nie było różnicy w odcieniu.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.