Skocz do zawartości

Hydraulika


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.04.2021 o 22:15, krawiec napisał:

Wykrecic, oczyścić, pakuły i skręcić...

 

A jak puściło na wtopieniu to będzie zabawa...

 

Krawiec

zalezy jak dluga jest rurka PP ta w dół 

jak długa to uciąc, wkleić nową na łacznik (wtedy da się ją trochę odchylić) i jakoś zawor się wkreci (z lewej strony ma ruchomą nakrętkę)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mayster_tcz napisał:

Są dwie opcje - albo cieknie na gwincie i zrobisz sam (pakuły rządzą), albo puściło na łączeniu gwint - reszta kształtki. Wtedy musisz wycinać kolano i wstawić nowe, do czego potrzebna jest zgrzewarka.

Zgrzewarka i przydatna jest druga osoba. Zgrzewarki są do wypożyczenia za grosze w marketach budowlanych, w odróżnieniu od praski do alupexa- nigdzie nie mogłem wypożyczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, 4thelement napisał:

a możesz podzielić się do czego ta druga osoba jest potrzebna?
chyba do tego żeby trzymać kciuki

Żeby zabrać zgrzewarkę w odpowiednim momencie, a ty już łączysz rurki. Ja osobiscie nie lubię tego systemu, ale też nie robiłem za dużo. Parę złączy mi się nie udało, właśnie przez to, że jak masz 2 sekundy na złączenie, to akurat gdzieś się coś zablokuje, przegrzejesz jedną stronę, drugą złączka ostygnie i kicha. Z kim nie gadam, to każdy mówi, że robił z synem, żoną, sąsiadem itp kimkolwiek, byle uciekł ze zgrzewarka w odpowiedniej chwili.

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pito napisał:

Żeby zabrać zgrzewarkę w odpowiednim momencie, a ty już łączysz rurki. Ja osobiscie nie lubię tego systemu, ale też nie robiłem za dużo. Parę złączy mi się nie udało, właśnie przez to, że jak masz 2 sekundy na złączenie, to akurat gdzieś się coś zablokuje, przegrzejesz jedną stronę, drugą złączka ostygnie i kicha. Z kim nie gadam, to każdy mówi, że robił z synem, żoną, sąsiadem itp kimkolwiek, byle uciekł ze zgrzewarka w odpowiedniej chwili.

 

Bez przesady z tymi dwoma sekundami.

Spokojnie ok. 5 sekund od zdjęcia elementów z kamieni do nałożenia na siebie.

A to wbrew pozorom kupa czasu :ok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gierma napisał:

Zgrzewarka 45 zł z przesyłką z allegro.

https://allegro.pl/oferta/zgrzewarka-do-rur-pcv-pp-1300w-matryce-20-32mm-3-9476159399

pp kolanko gw + mufa + kawałek rurki

15 minut i zrobione.

Pamiętaj, żeby zakręcić wodę przed wymienianym elementem 😀

 

Dokładnie taką samą kupowałem, tylko chyba jeszcze mniej zapłaciłem - chyba 38 PLN

Do tego należy dokupić nożyce (ok. 20 PLN z przesyłką).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.