Jump to content

Hydraulika

bielaPL
 Share

Recommended Posts

Puszcza mi na łączeniu po prawej stronie? Jak to załatać? To jakoś klejone jest czy gwint i pakuły?7c1b1436028a2fbdffbc9f74e80ff5b9.jpg

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Wygląda jak by było kolanko niskiej jakości i przeciek był między wtopką mosiężną a odlewem plastikowym a nie na gwincie. Raczej bez zgrzewania i nowej rzeźby się nie obędzie. 

Zawór jest wkręcany. Ale wygląda jakby ktoś próbował to kleić, ciekło już wcześniej?
Nie ciekło.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

W dniu 29.04.2021 o 22:15, krawiec napisał:

Wykrecic, oczyścić, pakuły i skręcić...

A jak puściło na wtopieniu to będzie zabawa...

Krawiec

zalezy jak dluga jest rurka PP ta w dół 

jak długa to uciąc, wkleić nową na łacznik (wtedy da się ją trochę odchylić) i jakoś zawor się wkreci (z lewej strony ma ruchomą nakrętkę)

Są dwie opcje - albo cieknie na gwincie i zrobisz sam (pakuły rządzą), albo puściło na łączeniu gwint - reszta kształtki. Wtedy musisz wycinać kolano i wstawić nowe, do czego potrzebna jest zgrzewarka.

37 minut temu, mayster_tcz napisał:

Są dwie opcje - albo cieknie na gwincie i zrobisz sam (pakuły rządzą), albo puściło na łączeniu gwint - reszta kształtki. Wtedy musisz wycinać kolano i wstawić nowe, do czego potrzebna jest zgrzewarka.

Zgrzewarka i przydatna jest druga osoba. Zgrzewarki są do wypożyczenia za grosze w marketach budowlanych, w odróżnieniu od praski do alupexa- nigdzie nie mogłem wypożyczyć

20 godzin temu, Pito napisał:

przydatna jest druga osoba.

a możesz podzielić się do czego ta druga osoba jest potrzebna?
chyba do tego żeby trzymać kciuki

46 minut temu, 4thelement napisał:

a możesz podzielić się do czego ta druga osoba jest potrzebna?
chyba do tego żeby trzymać kciuki

Żeby zabrać zgrzewarkę w odpowiednim momencie, a ty już łączysz rurki. Ja osobiscie nie lubię tego systemu, ale też nie robiłem za dużo. Parę złączy mi się nie udało, właśnie przez to, że jak masz 2 sekundy na złączenie, to akurat gdzieś się coś zablokuje, przegrzejesz jedną stronę, drugą złączka ostygnie i kicha. Z kim nie gadam, to każdy mówi, że robił z synem, żoną, sąsiadem itp kimkolwiek, byle uciekł ze zgrzewarka w odpowiedniej chwili.

• shocked 2

8 minut temu, Pito napisał:

Żeby zabrać zgrzewarkę w odpowiednim momencie, a ty już łączysz rurki. Ja osobiscie nie lubię tego systemu, ale też nie robiłem za dużo. Parę złączy mi się nie udało, właśnie przez to, że jak masz 2 sekundy na złączenie, to akurat gdzieś się coś zablokuje, przegrzejesz jedną stronę, drugą złączka ostygnie i kicha. Z kim nie gadam, to każdy mówi, że robił z synem, żoną, sąsiadem itp kimkolwiek, byle uciekł ze zgrzewarka w odpowiedniej chwili.

Bez przesady z tymi dwoma sekundami.

Spokojnie ok. 5 sekund od zdjęcia elementów z kamieni do nałożenia na siebie.

A to wbrew pozorom kupa czasu :ok:

• Like 2

5 godzin temu, Gierma napisał:

Zgrzewarka 45 zł z przesyłką z allegro.

https://allegro.pl/oferta/zgrzewarka-do-rur-pcv-pp-1300w-matryce-20-32mm-3-9476159399

pp kolanko gw + mufa + kawałek rurki

15 minut i zrobione.

Pamiętaj, żeby zakręcić wodę przed wymienianym elementem 😀

Dokładnie taką samą kupowałem, tylko chyba jeszcze mniej zapłaciłem - chyba 38 PLN

Do tego należy dokupić nożyce (ok. 20 PLN z przesyłką).