Skocz do zawartości

Czy w garażu typu blaszak musi się skraplać woda?


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Skrapla się para wodna zawarta w powietrzu. Trzeba przesunąć tzw.  punkt rosy i problem się  rozwiąże. 

W przypadku blaszaka najlepiej dać 2-3 cm eps lub lepiej xps a na to jak budżet pozwala osb. Można jeszcze polecieć pianą po majstrowemu z YT i też będzie ok.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ccLot napisał:

Skrapla się para wodna zawarta w powietrzu. Trzeba przesunąć tzw.  punkt rosy i problem się  rozwiąże. 

W przypadku blaszaka najlepiej dać 2-3 cm eps lub lepiej xps a na to jak budżet pozwala osb. Można jeszcze polecieć pianą po majstrowemu z YT i też będzie ok.

 

 

Można, i w sumie najlepiej dać piankę natryskową od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, volf6 napisał:

Można też kupić blachę z filcem na etapie budowy blaszaka i po problemie:)

Nie miałem pojęcia, że taką blachę produkują. Ciekawe, czy rzeczywiście zapobiega skraplaniu wilgoci, czy tylko maskuje problem, a skropliny siedzą sobie w tym filcu i nie kapią na głowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szpyrek napisał:

@ZUBERTO ten blaszak stawiasz na płycie betonowej czy jakieś puzzle lub betoniki?

Chcę na płycie. Nie podoba mi się na bloczkach, chciałem na płytach drogowych, ale do używek w dobrym stanie i rozsądnej cenie nie mam dojścia, a kupić nowe to już lepiej płytę wylać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ZUBERTO napisał:

Czytałem o tym, ale na pewno będzie po problemie?

Masz taki?

Nie mam ale czemu miałoby nie działać? Przecież w takim garażu nie będzie jakiś ogromnych ilości pary...

To rozwiązanie wydaje mi się lepsze niż proponowana tutaj membrana/folia, bo po pierwsze wydaje się być trwalsze a po drugie bez żadnych problemów przy montażu.

Chcesz na bogato to płyta warstwowa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
W dniu 2.05.2021 o 00:23, steyr napisał:

Pod blachę na dachu położyć membranę paroprzepuszczalną, mam tak od 15lat i jest ok chociaż już by się przydało membranę wymienić.

W jaki sposób zamontować taką membranę? Kleić?

 

Co do filcu to mam takie rozwiązanie u siebie w 2 garażach i sprawdza się świetnie. Zdarzają się pojedyncze dni w roku gdy skloplin jest tak dużo że filc tego nie przejmie, ale poza tym sprawdza się świetnie. Nie wyobrażam sobie teraz zamawiać blaszaka bez takiej blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2021 o 10:19, ZUBERTO napisał:

Chcę na płycie. Nie podoba mi się na bloczkach, chciałem na płytach drogowych, ale do używek w dobrym stanie i rozsądnej cenie nie mam dojścia, a kupić nowe to już lepiej płytę wylać.

Zrób z płyt warstwowych, jak jest budżet. Takie 3-5 cm i będzie dość ciepło i sucho. Podłogę odizolować od gruntu folią/papą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szpyrek napisał:

Niech tutaj napisze. Ile materiału ci poszło? Bardzo fajnie wyszło

Ja to tylko zleciłem i płaciłem, wykonawca wszystko ogarniał.

Razem stawiany był domek więc ciężko koszty mi podzielić.

Obstawiam, że sam garaż ok 30 (tak wykonawca szacował).

Na samym malowaniu można sporo oszczędzić jak się samemu opędzluje.

 

20211122_143513.jpg

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZUBERTO napisał:

Ja to tylko zleciłem i płaciłem, wykonawca wszystko ogarniał.

Razem stawiany był domek więc ciężko koszty mi podzielić.

Obstawiam, że sam garaż ok 30 (tak wykonawca szacował).

 

Stawiałem 6 lat temu budynek gospodarczy, 6x3,5, na fundamencie. Konstrukcja drewniana z kantówki, ściany pokryte szalówką, dach blachą.

Wtedy koszt samych materiałów wyszedł ~ 10 kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rwIcIk napisał:

Stawiałem 6 lat temu budynek gospodarczy, 6x3,5, na fundamencie. Konstrukcja drewniana z kantówki, ściany pokryte szalówką, dach blachą.

Wtedy koszt samych materiałów wyszedł ~ 10 kzł.

7x5m na płycie betonowej.

Reszta jak u Ciebie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.