Skocz do zawartości

Montaż paneli podłogowych porady


jahooo

Rekomendowane odpowiedzi

Będę niedługo sam zakładał panele podłogowe. Zwykłe laminowane mam parę pytań i wątpliwości

- Czy mogę położyć w dwóch pokojach obok siebie bez  dylatacji w drzwiach. Pokoje są nieduże . W załączniku na żółto zaznaczone drzwi na czerwono panele

- Jak rozwiązać problem zamaskowania przy drzwiach balkonowych czy najlepszy będzie ćwierćwałek z tworzywa ?

- W jednym pokoju mam panele które będę zdejmował i stoi na nich szafa wnękowa drzwi przesuwane. Jak najlepiej rozwiązać panele przy prowadnicy szafy. Stare panele przyciąć jak najbliżej prowadnicy. A nowe dosunąć zostawiają dylatacje. I jakąś listwę ?

- Od którego miejsca narożnika zacząć układanie paneli

 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę niedługo sam zakładał panele podłogowe. Zwykłe laminowane mam parę pytań i wątpliwości
- Czy mogę położyć w dwóch pokojach obok siebie bez  dylatacji w drzwiach. Pokoje są nieduże . W załączniku na żółto zaznaczone drzwi na czerwono panele
- Jak rozwiązać problem zamaskowania przy drzwiach balkonowych czy najlepszy będzie ćwierćwałek z tworzywa ?
- W jednym pokoju mam panele które będę zdejmował i stoi na nich szafa wnękowa drzwi przesuwane. Jak najlepiej rozwiązać panele przy prowadnicy szafy. Stare panele przyciąć jak najbliżej prowadnicy. A nowe dosunąć zostawiają dylatacje. I jakąś listwę ?
- Od którego miejsca narożnika zacząć układanie paneli
 
24435410_Beztytuu.png.8847f72b4b7af90794a2ffa99cac2ba5.png
Spokojnie możesz położyć całość bez dyletacji w drzwiach. Miałem tak w mieszkaniu przez 14 lat, dwa pokoje, kuchnia i przedpokój, wszystko bez listew. Przy balkonie listwy płaskie wykończeniowe.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układałem w prawie identycznym układzie. 

Zrób ciągiem bez żadnej dylatacji. Ja bym zaczął według rysunku od prawego górnego rogu. 

 

Pod drzwiami balkonowymi ja dałem kątownik aluminiowy z Castoramy na klej montażowy. tylko przyklejony "do góry nogami" _l. Natomiast przy drzwiach szafy dałbym też taki kątownik, tylko odwrotnie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, żebyś obliczył ile rzędów ci wychodzi od ściany do ściany i jaka zostaje "reszta". Pamiętaj, że taki przycięty wzdłuż panel powinien mieć nie mniej niż 4 (jeśli dobrze pamiętam) centymetry. Czyli jeśli wychodzi mniej, to musisz zwęzić pierwszy rząd, żeby ostatni wyszedł szerszy. U ciebie może to być skomplikowane, bo musisz aż 4 ściany zgrać (dwa pokoje bez dylatacji).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, torelek napisał:

Ja tylko dodam, żebyś obliczył ile rzędów ci wychodzi od ściany do ściany i jaka zostaje "reszta". Pamiętaj, że taki przycięty wzdłuż panel powinien mieć nie mniej niż 4 (jeśli dobrze pamiętam) centymetry. Czyli jeśli wychodzi mniej, to musisz zwęzić pierwszy rząd, żeby ostatni wyszedł szerszy. U ciebie może to być skomplikowane, bo musisz aż 4 ściany zgrać (dwa pokoje bez dylatacji).

Dobrze, że jak robiłem u siebie to o tym nie wiedziałem, bo miałbym więcej roboty 😄

Mi ostatni rząd wyszedł jakiś cienki, ale nie pamiętam ile to w centymetrach. Na szczęście docinałem gilotyną, więc można sobie fajnie dopasować nawet małe kawałki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ghost2255 napisał:

Dobrze, że jak robiłem u siebie to o tym nie wiedziałem, bo miałbym więcej roboty 😄

Mi ostatni rząd wyszedł jakiś cienki, ale nie pamiętam ile to w centymetrach. Na szczęście docinałem gilotyną, więc można sobie fajnie dopasować nawet małe kawałki. 

 

Dopasować to łatwo, problem się robi gdy musisz na takim wąskim kawałku wzdłuż jakiś mebel postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, torelek napisał:

 

Dopasować to łatwo, problem się robi gdy musisz na takim wąskim kawałku wzdłuż jakiś mebel postawić.

Ale ja wcale nie neguję twoich porad 🙂 Pewnie masz rację.

Po prostu sam się uczyłem kłaść panele z YT i wyszło mi lepiej, niż firmie współpracującej ze sprzedawcą paneli. Położone przeze mnie nie uginają się i nie trzeszczą, a firmie to tak dobrze nie wyszło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 16:43, jahooo napisał:

A w takim układzie tych dwóch pokoju.  Od którego pokoju i narożnika zacząć. Aby było to najlepiej. 

 

Ja bym zaczął od lewej ściany (tej z drzwiami) w prawym pokoju.

 

Ale wtedy pamiętaj, że panele w pokoju prawym będziesz dobijał od dołu, a w lewym pokoju od góry.

Z dylatacją (listwa samoprzylepna w świetle drzwi) będzie łatwiej.

 

Rozmierz też sobie pokoje, żeby nie wyjść ze ścinkiem na końcu (aczkolwiek był tego nie demonizował - żadna filozofia, a końcówka panela nigdy nie pracuje - no chyba że akurat mebel wypada pod ścianą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.