Skocz do zawartości

55k -B, C, corssover?


fosfor

Rekomendowane odpowiedzi

Znajoma szuka auta, rozważa raczej używki 2017 i nowsze. Nowych w tej cenie jest niewiele i zwykle w wersji ABC - absolutny brak czegokoliek.

Na początku mowiła o crossoverze i tutaj podpowiedziałem:

- Peugetoa 2008

- Opel Crossland X (odpadł, nie podoba sie)

- Renault Captur

- Kia Stonic - w sumie spoko, ale bardzo mało używek

-  500X - nie podoba się przód.

 

Później, uznała, że ciężko coś trafić w tych widełkach, wiec rozważa też klasę C lub większą B. tutaj zaproponowałem:

- Polo

- Rio

- I20/30

- Ceed

- Megane

- Fiesta/Focus

 

Coś ciekawego mi umknęło?

Aha, najlepiej, jakby to był krajowy samochód z niezbyt dużym przebiegiem. (to skreśliło cx-3 z otomoto:()

Z wyposażenia wskazane: klimatyzacja automatyczna, elektryczne szyby i lusterka, "front assist".

 

Taka nieprzyjemna kwota, bo łapie parę nowych, ale gołych maluszków i kilkuletnie, ale lepiej wyposażone auta.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stałem przed podobnym wyborem i jezdziłem wszystkimi poza P2008 

opel i 500x odpadł od razu nastepnie captur ( ze wzgledu na silniki) na placu boju została Arona oraz Kia w koncu padło na Seata na razie żona zadowolona zobaczymy jak będzie później. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RABIN napisał:

stałem przed podobnym wyborem i jezdziłem wszystkimi poza P2008 

opel i 500x odpadł od razu nastepnie captur ( ze wzgledu na silniki) na placu boju została Arona oraz Kia w koncu padło na Seata na razie żona zadowolona zobaczymy jak będzie później. 

a co zdyskwalifikowało silniki? za słabe, za głośne, awaryjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, fosfor said:

Aha, najlepiej, jakby to był krajowy samochód z niezbyt dużym przebiegiem. (to skreśliło cx-3 z otomoto:()

Z wyposażenia wskazane: klimatyzacja automatyczna, elektryczne szyby i lusterka, "front assist".

 

Jesli chce CX3 to raczej musi zejsc z rocznika...

Za 55kPLN to bedzie raczej 2015, mooooze 2016 ale pewnie wersja  bez fajerwerkow.

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fosfor napisał:

Znajoma szuka auta, rozważa raczej używki 2017 i nowsze. Nowych w tej cenie jest niewiele i zwykle w wersji ABC - absolutny brak czegokoliek.

Na początku mowiła o crossoverze i tutaj podpowiedziałem:

- Peugetoa 2008

- Opel Crossland X (odpadł, nie podoba sie)

- Renault Captur

- Kia Stonic - w sumie spoko, ale bardzo mało używek

-  500X - nie podoba się przód.

 

Później, uznała, że ciężko coś trafić w tych widełkach, wiec rozważa też klasę C lub większą B. tutaj zaproponowałem:

- Polo

- Rio

- I20/30

- Ceed

- Megane

- Fiesta/Focus

 

Coś ciekawego mi umknęło?

Aha, najlepiej, jakby to był krajowy samochód z niezbyt dużym przebiegiem. (to skreśliło cx-3 z otomoto:()

Z wyposażenia wskazane: klimatyzacja automatyczna, elektryczne szyby i lusterka, "front assist".

 

Taka nieprzyjemna kwota, bo łapie parę nowych, ale gołych maluszków i kilkuletnie, ale lepiej wyposażone auta.

 

 


Jesli się da, to bym poszukał Mitsu ASX.

Starsze technologicznie auto, ale zupełnie bezproblemowe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kravitz napisał:


Jesli się da, to bym poszukał Mitsu ASX.

Starsze technologicznie auto, ale zupełnie bezproblemowe.

one chyba droższe był, ale sprawdzę i podpowiem. Po carismie mam sentyment to mitsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, fosfor said:

one chyba droższe był, ale sprawdzę i podpowiem. Po carismie mam sentyment to mitsu.

 

A rozwazala cos takiego? https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c3-83km-wesja-shine-podgrzewane-fotele-okazja-ID6DMjsq.html#f1f3bd7f0d

Kupilismy 2 miesiace temu zonie i przeszczesliwa :ok:

Wczesniej tez patrzylem na uzywki CX3 czy Mini, ale jednak 50-60kPLN za 5-6 letnie auto tej klasy to przesada wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał:

 

A rozwazala cos takiego? https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c3-83km-wesja-shine-podgrzewane-fotele-okazja-ID6DMjsq.html#f1f3bd7f0d

Kupilismy 2 miesiace temu zonie i przeszczesliwa :ok:

Wczesniej tez patrzylem na uzywki CX3 czy Mini, ale jednak 50-60kPLN za 5-6 letnie auto tej klasy to przesada wg mnie.

Musi się przejechać, design taki.. dyskusyjny ;) Ale fakt, że nowe i rozsądnie wycenione.

 

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Ale nie w tym budzecie...

Za 55kpLN kupisz tylko wolnossace 1.2 z poczatku produkcji.

niestety. poza mułowatością, ten silnik ma jakieś problemy? To bedzie drugie auto, więc bedzie sie tylko toczyło po miescie.

 

My mamy  hyundaia i20 1.2 z 2012, to ten sam silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, fosfor said:

niestety. poza mułowatością, ten silnik ma jakieś problemy? To bedzie drugie auto, więc bedzie sie tylko toczyło po miescie.

 

Raczej myslalem pod katem osiagow do rozmiaru auta :)

Jak na drugie do miasta to pewnie wystarczy :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ale nie w tym budzecie...

Za 55kpLN kupisz tylko wolnossace 1.2 z poczatku produkcji.

OK silnik podstawowy, ale podejrzewam, że z wyposażeniem chyba będzie najlepiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, angrius said:

OK silnik podstawowy, ale podejrzewam, że z wyposażeniem chyba będzie najlepiej 

 

Najlepiej to bedzie pewnie u Francuzow w Renault, Pugu albo Citroenie :ok:

 

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Hmmm, tutaj to trzeba kupowac z zamknietymi oczami ;]

Niezbyt kobiece autko ;)

 

1 godzinę temu, kravitz napisał:

 

Dyskusyjny dla Ciebie. Dla mnie też.

Ale laskom się podoba. ;)

Niestety, oba skreślone z powodu wyglądu. A szkoda, bo oba wyposażenie/cena mają bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wujek napisał:

Za 55k to szalu nie ma rozwazyc fieste, ibize albo dolozyc.

ale używki też rozważają :O

 

2 godziny temu, czachabrava napisał:

Jak dla kobiety to Citroen C3, moze nawet w tej cenie trafi uzywanego aircrossa. 

Cytrynki odpadły przez przednie światła.

Sam podjadę przy okazji do salonu zobaczyć to na żywo, interesuje mnie trochę wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytrynki odpadły przez przednie światła.
Sam podjadę przy okazji do salonu zobaczyć to na żywo, interesuje mnie trochę wnętrze.

Akurat te swiatla po liftingu sa ledowe i naprawde fajnie swieca :ok:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, fosfor napisał:

Znajoma szuka auta, rozważa raczej używki 2017 i nowsze. Nowych w tej cenie jest niewiele i zwykle w wersji ABC - absolutny brak czegokoliek.

Na początku mowiła o crossoverze i tutaj podpowiedziałem:

- Peugetoa 2008

- Opel Crossland X (odpadł, nie podoba sie)

- Renault Captur

- Kia Stonic - w sumie spoko, ale bardzo mało używek

-  500X - nie podoba się przód.

 

Później, uznała, że ciężko coś trafić w tych widełkach, wiec rozważa też klasę C lub większą B. tutaj zaproponowałem:

- Polo

- Rio

- I20/30

- Ceed

- Megane

- Fiesta/Focus

 

Coś ciekawego mi umknęło?

Aha, najlepiej, jakby to był krajowy samochód z niezbyt dużym przebiegiem. (to skreśliło cx-3 z otomoto:()

Z wyposażenia wskazane: klimatyzacja automatyczna, elektryczne szyby i lusterka, "front assist".

 

Taka nieprzyjemna kwota, bo łapie parę nowych, ale gołych maluszków i kilkuletnie, ale lepiej wyposażone auta.

 

 

Dołożyć 20tys i szukać nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fosfor napisał:

to jednak prawie 50% więcej, plus ubezpieczenie, ew. dodatkowy komplet kół. Lepiej byłoby zejść do 40 i brać używkę ;)

Kupując używek też trzeba ubezpieczyć i kupić koła.

 

Kupi nowe 8 lat pojeździ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sdss napisał:

Kupując używek też trzeba ubezpieczyć i kupić koła.

 

Kupi nowe 8 lat pojeździ. 

zdarzają się używki z dodatkowym kompletem, ale też słyszałem o negocjatorach, którzy potrafili je wyrwać od dealera, więc remis.

Może przy jakimś finansowaniu jej się uda, podrzucę też tę myśl. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fosfor napisał:

zdarzają się używki z dodatkowym kompletem, ale też słyszałem o negocjatorach, którzy potrafili je wyrwać od dealera, więc remis.

Może przy jakimś finansowaniu jej się uda, podrzucę też tę myśl. :ok:

Polecana tu Arona,  15tyś więcej i nowe auto z 5 letnia gwarancja.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/seat-arona-full-led-95-km-ID6DLHY5.html

 
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, RABIN napisał:

W capturze byl silnik 0.9 l pojemnosci auto nie jechalo do tego w porownaniu do 1.0 z vaga wył niemilosiernie. 

Ten 0.9 miał też bardzo krótkie przełożenia skrzyni biegów , co sprawiało że miało być dynamiczne , ale auto non stop na wysokich obrotach było na niskich biegach

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, fosfor napisał:

to jednak prawie 50% więcej, plus ubezpieczenie, ew. dodatkowy komplet kół. Lepiej byłoby zejść do 40 i brać używkę ;)

ja bym wziął

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-clio-rabat-11-800-zl-autoryzowany-salon-sprzeda-samochod-na-placu-ID6DMpo6.html#6f8f105f7b

Intense to już bardzo bogata wersja, ewentualnie moze kupić z 2020 z lpg jak nie ma awersji do tego rodzaju paliwa

Auto spore z przodu i w bagażniku. Dodatkowo w środku przytulne i miłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bielaPL napisał:

ja bym wziął

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-clio-rabat-11-800-zl-autoryzowany-salon-sprzeda-samochod-na-placu-ID6DMpo6.html#6f8f105f7b

Intense to już bardzo bogata wersja, ewentualnie moze kupić z 2020 z lpg jak nie ma awersji do tego rodzaju paliwa

Auto spore z przodu i w bagażniku. Dodatkowo w środku przytulne i miłe.

Wyglada fajnie, też polecę. Clio jest jakoś większe od Yarisa II?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fosfor napisał:

Wyglada fajnie, też polecę. Clio jest jakoś większe od Yarisa II?

Nie miałem okazji porównać fizycznie, liczbowo to znacznie, szerokość i rozstaw osi ponad 10cm różnicy

 

Toyota Yaris 2008 Wymiary

Peugeot 208, Renault Clio czy Mazda 2 - które miejskie auto wybrać? - TEST

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, fosfor napisał:

Wyglada fajnie, też polecę. Clio jest jakoś większe od Yarisa II?

Znacznie większe. Jeździłem testowo clio V i jeżdżę Yaris iii. Duża przewaga dla clio jeśli chodzi o miejsce. W Yarisie mam problem z zapięciem dziecka w foteliku pasami samochodowymi. Wymagana mocna gimnastyka. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2021 o 13:12, fosfor napisał:

Znajoma szuka auta, rozważa raczej używki 2017 i nowsze. Nowych w tej cenie jest niewiele i zwykle w wersji ABC - absolutny brak czegokoliek.

...

Aha, najlepiej, jakby to był krajowy samochód z niezbyt dużym przebiegiem. (to skreśliło cx-3 z otomoto:()

Z wyposażenia wskazane: klimatyzacja automatyczna, elektryczne szyby i lusterka, "front assist".

 

Taka nieprzyjemna kwota, bo łapie parę nowych, ale gołych maluszków i kilkuletnie, ale lepiej wyposażone auta.

 

O Dacii nie myślała? Za 55 można mieć nową, nieźle jak na Dacię wyposażoną, chyba front assist tam jest.

Ceed - niedawno kupiłem, co prawda większe, bo kombi, ale w cenie poniżej 50, rocznik 2017, zarejestrowane w 2018. Nie mam front assista, ale w ceedach występował.

W tej cenie można też kupić Tipo 5D (tJet jedzie dobrze, a wersja wyposażenia lounge jest całkiem przyjemna) Tutaj może być ciężko o egzemlarz z front assistem.

 

Znajoma dużo jeździ? Miasto, trasa, sama czy z rodziną, potrzebny duży bagażnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Majkiel napisał:

 

O Dacii nie myślała? Za 55 można mieć nową, nieźle jak na Dacię wyposażoną, chyba front assist tam jest.

Ceed - niedawno kupiłem, co prawda większe, bo kombi, ale w cenie poniżej 50, rocznik 2017, zarejestrowane w 2018. Nie mam front assista, ale w ceedach występował.

W tej cenie można też kupić Tipo 5D (tJet jedzie dobrze, a wersja wyposażenia lounge jest całkiem przyjemna) Tutaj może być ciężko o egzemlarz z front assistem.

 

Znajoma dużo jeździ? Miasto, trasa, sama czy z rodziną, potrzebny duży bagażnik ?

Dacię skreśliła, chociaż imo nowe sandero jest całkiem ciekawe.

Tipo jest brane pod uwagę.

Raczej miasto, z dzieckiem w foteliku.

Bagażnik raczej nie, na zakupy mają większe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandero mocno budżetowe. Jest lepiej niż w poprzedniej i to dużo lepiej. Ale porównując do clio V to nadal daleko. Jedyny plus że w cenie 62 klocki może kupić stepwaya który jest trochę tym co chciała czyli SUVem. Niestety materiały w środku są skromne, ale za to nie śmierdzi już ;) . Nadkola to goła blacha. Pokrywa bagażnika ma minimalną ilość plastiku. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przejazdem w Kia i Fordzie, pare przemyśleń:

- wspólne - tablet na środku bardzo mnie drażni w absolutnie każdym modelu. Zdecydowanie ładniej wyglądają wkomponowane w pulpit.

 

- fiesta i puma - bardzo ładne, tablet ekstremalnie wystający. Jedyny minus - uchwyt w drzwiach, ten do zamykania. Miałem wrażenie, że trzymam paczkę bierek i się rozsypią. Poza tym fajne, przemyślane. Puma też dodatkowo bardzo droga.

- rio i stonic - wnętrza bardzo podobne, wystarczająca ilość miejsca nawet z tyłu. W stonicu chyba minimalnie lepiej. Materiały mi się nie podobały - oświetlenie wnętrza, cała plastikowa burta na drzwiach (jak w sklejanych modelach), dziwna w dotyku "skórzana" kierownica". Gdyby nie cena, to z czystym sumieniem poleciłbym stonica, ale przy silniku 1.0, i dwóch podstawowych pakietach lecimy w okolice 75-80k, to ten plastik na drzwiach już mnie trochę gryzie. Nie to, że te środki są brzydkie, po prostu przy tej kasie mogłyby być już ciut lepsze, np jak w ceedzie.

 

czekam na oględziny clio, pewnie odpadnie ze względu na rozmiar, ale podlinkowana przez Was oferta naprawdę fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fosfor napisał:

Nie to, że te środki są brzydkie, po prostu przy tej kasie mogłyby być już ciut lepsze, np jak w ceedzie.

Tanio już było niestety. Przynajmniej plastic w Stonic nie jest ordynarny i fakturą nadrabia. Też bym chciał lepiej, ale zaakceptowałem go 😉 nie jest źle. Nic nie trzeszczy, a w czasie jazdy wogóle nie zwracam na niego uwagi. A silnik 1.0Tgdi 100KM jest bardzo ok i wystarczający do miasta, a i w trasie daje radę spokojnie. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fosfor napisał:

Dacię skreśliła, chociaż imo nowe sandero jest całkiem ciekawe.

 

Dacia Sandero miała być hitem , tanie dobrze wyglądające  wozidło za przystępną cenę/wyposażenie 

 

no i nagle klapa , 2* w testach , wiem , że sporo odjęli za brak dodatków ale co jak co to dziś bardzo skromnie 

  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacia Sandero miała być hitem , tanie dobrze wyglądające  wozidło za przystępną cenę/wyposażenie 
 
no i nagle klapa , 2* w testach , wiem , że sporo odjęli za brak dodatków ale co jak co to dziś bardzo skromnie 
" na zachodzie" z tego co wojazery i naturalizowane autochtoni mówią jest hitem cały czas... Chyba tylko my (pl) mamy jakiś komplex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Fili_P napisał:
3 godziny temu, mmaciejosss napisał:
Dacia Sandero miała być hitem , tanie dobrze wyglądające  wozidło za przystępną cenę/wyposażenie 
 
no i nagle klapa , 2* w testach , wiem , że sporo odjęli za brak dodatków ale co jak co to dziś bardzo skromnie 

" na zachodzie" z tego co wojazery i naturalizowane autochtoni mówią jest hitem cały czas... Chyba tylko my (pl) mamy jakiś komplex

CCC.

W UK Sandero mozna miec za 99 funtow miesiecznie .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wujek napisał:

To by trzeba przeliczyc na jakies 700-750zl ja podobna kase mialem i20. To jest bardzo dobra oferta.

Być może nawet najlepsza u nas. Ale w relacji do wynagrodzenia w UK a u nas, jest to śmiechu warte. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.