Skocz do zawartości

Toyota Corolla Sedan Hybryda 1.8l


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, lucash napisał:

Ale Octa z automatem jest droższa od Toyki hybrydowej więc efekt ekonomiczny odpada. Jedyne co to ładowność i bagażnik jest na plus w Skodzie. 

Zdaje się nie w tym kontekście był poruszony wątek Octavii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2021 o 13:54, kanu napisał:

Co prawda silnik większy bo 2.5L i napęd na tył, więc i auto cięższe.

Co do awaryjności, prócz normalnej eksploatacji na prawdę nic się nie dzieje, w VAGu pewnie juz bym miał wycieki na silniku po takim okresie

 

Nie zamierzam nawet sugerować, że VW jest trwalszy od Toyoty/Lexa, ale moim zdaniem trochę przesadzasz ;)

 

Po 108kkm przebiegu, to nawet we Fiacie czy Oplu jest szansa na brak wycieków i pełną sprawność samochodu.

 

Dodatkowo jestem prawie pewny, że podobne osiągi i spalanie by miał Passat z jakimś 1.4TSI z tamtego okresu, jak ten Lex.

Bez hybrydy.

 

Gdzieś necie widziałem test hybrydy w CHR.

Jak jeszcze był tylko ten silnik dostępny 1.8 wolnossak z hybrydą.

Niestety nie palił dużo mniej niż ich mały silnik z turbo bez hybrydy (chyba to było 1.2T) i podobnie jechał.

 

Cała magia spalania w hybrydach Toyoty wzięła się z małego spalania Priusa

Tylko, że porównanie czegokolwiek do Priusa jest nieco zakłamane, bo ten samochód od podstaw został zrobiony tak, aby mało palić.

Bardzo mały opór powietrza, koła z niskim oporem (felgi i opony).

To takie samo naciąganie jak zasięgi w elektrykach, gdzie też robili niemal pełne felgi i dziwne kształty samochodów.

Nawet mój eGolf ma inne felgi i opony niż zwykły Golf, celem "kupienia" tych kilku kilometrów zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2021 o 13:54, kanu napisał:

Powiem Wam tak, mam 7 letnią hybrydę (Lex czyli marka premium Toyoty), przebieg już ponad 108k km z czego ja zrobiłem nią 36 185 km.

I z tego okresu średnia spalania wyszła mi 7,76L. Najmniej przy trasach mieszanych powyżej 100km wyszło mi 4,91 najwięcej 9,32 (zima, krótkie odcinki).

Co prawda silnik większy bo 2.5L i napęd na tył, więc i auto cięższe.

Co do awaryjności, prócz normalnej eksploatacji na prawdę nic się nie dzieje, w VAGu pewnie juz bym miał wycieki na silniku po takim okresie :P

 

Wszystko zależy też od kierowcy, kiedyś próbowałem uzyskać katalogowe wartości... ale uwierzcie mi tak to nawet chyba Fred by nie jeździł...za duże poświęcenie.

 

Mam też porównanie do Aurisa, którym przez parę tygodni jeździłem - odbierając go komp pokazywał średnie 5,5 po moim jeżdżeniu było już 7,2 :)  Normalna jazda, na tyle dynamiczna by nie zanudzać :)

 

 

Odką

Musi cos popsute? Albo cisniesz ja ze hej. Ja z 30kkm mam srednia 10,5 przy 2l i 300KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2021 o 16:15, kravitz napisał:

Dodatkowo jestem prawie pewny, że podobne osiągi i spalanie by miał Passat z jakimś 1.4TSI z tamtego okresu, jak ten Lex.

Bez hybrydy.

 

I tu się zgodzę, bo znajomi mają roczną octavię 1.5TSI i pali to tyle samo co mój 2,5l hybrydowy pojazd :P a na trasie nawet delikatnie mniej.

 

Nie upieram się nad wyższością hubryd, natomiast z doświadczenia wiem, że mając poprzednie Audi 1.8T w q zdarzyły się wycieki (a to oring a to coś tam) a przebieg oscylował w okolicy 100k, w hybrydzie mam ponad 100k i nadal sucho wszędzie :)

 

Wszystko zależy od modelu i jak kto traktował przede mną auto pewnie, ale patrząc tak ogólnie to chyba jest jakiś trend, że toyoty się rzadziej i mniej psują...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2021 o 13:25, wujek napisał:

Musi cos popsute? Albo cisniesz ja ze hej. Ja z 30kkm mam srednia 10,5 przy 2l i 300KM.

Jeżdżę normalnie, tak jak lubie, szybko się rozpędzić a potem w miarę możliwości płynąć :P

 

10,5 to miałem przy 1,8T w quattro i 170KM 😄     

 

ciężka noga i krótkie dystanse swoje robią:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kanu napisał:

ale patrząc tak ogólnie to chyba jest jakiś trend, że toyoty się rzadziej i mniej psują...

Dokładnie tak, ponieważ są niejako przestarzałe technologicznie ale dopracowane, i korzystają ze sprawdzonych rozwiązań. Marki europejskie więcej testują na klientach, ale przez to współczesne rozwiązania Ci klienci otrzymują wcześniej, kosztem wpadek jakościowych co jakiś czas.

Toyota zazwyczaj to muł roboczy i kilkuletnia używka jest już dinozaurem technologicznym.
Taki wierny i niezawodny osiołek ;) 
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wnętrze mojego auta to deska jest jak w polonezie ale troszkę unowocześniona... :P ale działa i spełnia swoje funkcje.

 

Dlatego też wychodzę z założenia by nie kupować nowych aut, taki 3-4 latek już przeszedł okres wpadek "dzieciństwa" i w tym czasie zdążą coś poprawić, wgrać nowszy soft itd...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. 

Zostałem posiadaczem toyoty corolli 1.8 hybrid z 2019 roku. Jest to moje pierwsze auto z napędem hybrydowym więc mam trochę rozterek.

Czy silnik spalinowy zawsze pracuje na obrotach ok. 1200?

U mnie gdy silnik pracuje przy obrotach pomiędzy 1200 a 1500 silnik dziwnie burczy daje się to nawet odczuć na pedale gazu ( dziwne drgania

Dziś trasa ok 15 km przy temperaturze - 2 silnik spalinowy pracował około10 km więc po przybyciu na miejsce spalanie wyszło prawie 9litrów

Proszę o podpowiedzi. Czy to jest normalne w tych autach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tom1105 napisał(a):

Witam. 

Zostałem posiadaczem toyoty corolli 1.8 hybrid z 2019 roku. Jest to moje pierwsze auto z napędem hybrydowym więc mam trochę rozterek.

Czy silnik spalinowy zawsze pracuje na obrotach ok. 1200?

U mnie gdy silnik pracuje przy obrotach pomiędzy 1200 a 1500 silnik dziwnie burczy daje się to nawet odczuć na pedale gazu ( dziwne drgania

Dziś trasa ok 15 km przy temperaturze - 2 silnik spalinowy pracował około10 km więc po przybyciu na miejsce spalanie wyszło prawie 9litrów

Proszę o podpowiedzi. Czy to jest normalne w tych autach?

Normalne chyba, ze zlozony z dwoch to sa wibracje. To ma inny cykl pracy wiec nie bedzie chodzil jak normalny 4 cylindrowiec.

 

Pracuje na wyzszych obrotach bo albo jest niedogrzany albo niedoladowany aku.

 

Poza tym nie mozna tym jezdzic na zasadzie pedal w podlodze, nie mozna ustawiac temp od czapy typu max ogrzewanie bo i tak nic to nie da a silnik bedzie bez sensu pracowal. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tom1105 napisał(a):

 

Czy silnik spalinowy zawsze pracuje na obrotach ok. 1200?

U mnie gdy silnik pracuje przy obrotach pomiędzy 1200 a 1500 silnik dziwnie burczy daje się to nawet odczuć na pedale gazu ( dziwne drgania

Rozgrzewa się a przy okazji doładowuje akumulatory

Poczytaj o pracy tego silnika, bo jest dość skomplikowany 

 

16 godzin temu, tom1105 napisał(a):

Dziś trasa ok 15 km przy temperaturze - 2 silnik spalinowy pracował około10 km więc po przybyciu na miejsce spalanie wyszło prawie 9litrów

Proszę o podpowiedzi. Czy to jest normalne w tych autach?

 

Sporo, rav4 przy starcie z podobnej temp i 15km wychodzi około 7l 

 

IMG_20221120_144120.jpg.4070891d4ee2f531372a22c4920e490d.jpgIMG_20221120_144148.jpg.879c895ee052fc18662fedb35f813af2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tom1105 napisał(a):

Witam. 

Zostałem posiadaczem toyoty corolli 1.8 hybrid z 2019 roku. Jest to moje pierwsze auto z napędem hybrydowym więc mam trochę rozterek.

Czy silnik spalinowy zawsze pracuje na obrotach ok. 1200?

U mnie gdy silnik pracuje przy obrotach pomiędzy 1200 a 1500 silnik dziwnie burczy daje się to nawet odczuć na pedale gazu ( dziwne drgania

Dziś trasa ok 15 km przy temperaturze - 2 silnik spalinowy pracował około10 km więc po przybyciu na miejsce spalanie wyszło prawie 9litrów

Proszę o podpowiedzi. Czy to jest normalne w tych autach?

co prawda mam 2.0 ale dokładnie tak jest... silnik jak zaczyna ładować baterię wchodzi w okolice 1,5 tyś obrotów i faktycznie praca jest wtedy zauważalnie głośniejsza. Dodatkowo przy obecnie niższych temperaturach silnik po odpaleniu zawsze się uruchomi żeby podgrzać baterię i nagrzać wnętrze (no chyba że jesteśmy sado maso i wyłączymy ogrzewanie ) Ja mam corolle od miesiąca i też pierwsze co myślałem że coś jest popsute z tymi obrotami ale TTTM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2022 o 22:15, tom1105 napisał(a):

Dziś trasa ok 15 km przy temperaturze - 2 silnik spalinowy pracował około10 km więc po przybyciu na miejsce spalanie wyszło prawie 9litrów

Proszę o podpowiedzi. Czy to jest normalne w tych autach?

Spalanie w taką pogodę niestety rośnie :P Latem jestem w CHR stanie zrobić okolice 4/100 jadąc 10Km do pracy. Dzisiaj w podsumowaniu podróży miałem 9,7/100

Pogoda.. Korki.. Grzanie dupska i kierownicy.. i się robi

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2022 o 22:15, tom1105 napisał(a):

Dziś trasa ok 15 km przy temperaturze - 2 silnik spalinowy pracował około10 km więc po przybyciu na miejsce spalanie wyszło prawie 9litrów

Proszę o podpowiedzi. Czy to jest normalne w tych autach?

Pytanie jaką trasa - ja prawie codziennie rano robię 16 km w ruchu podwarszawskim - 10 rond 12 świateł - wszystko teren zabudowany wiec prędkość max to 50+. W ostatnią środę (temp około - 1)  w połowie trasy miałem spalanie 8,3 ale z całości wyszło już 5,1

Screenshot_2022-11-26-13-50-23-371_app.mytoyota.toyota.com.mytoyota.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

No więc wchodzi właśnie v generacja hybryd. 1,8  ma 140 KM. Aktualnie użytkuje corolla 1,8 z 2021 a od września mam dostać tą nowej generacji. Podobno dzień do nocy. Prawie 2 s do setki szybciej. Jestem bardzo ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio postanowiłem sprawdzić sobie ile pali "z dystrybutora"

Trasa Pabianice-Radom-Puławy-Lublin-Warszawa-Pabianice

Tempomat nastawiony na 100 na krajówkach, 135 na "S" i 145 na "A"

Spalanie wyszło jako poniżej.

Czy to dużo czy mało oceńcie sami..

Screenshot_20230421_152647_Calculator.jpg

Edytowane przez Lupus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lupus napisał(a):

Ostatnio postanowiłem sprawdzić sobie ile pali "z dystrybutora"

Trasa Pabianice-Radom-Puławy-Lublin-Warszawa-Pabianice

Tempomat nastawiony na 100 na krajówkach, 135 na "S" i 145 na "A"

Spalanie wyszło jako poniżej.

Czy to dużo czy mało oceńcie sami..

Mało. Tym bardziej, że to średnie warunki dla hybrydy.

W weekend był u mnie znajomy Camry 2.5i hybrid, jechał ponad 200km S8 140-150km + kilka km miasta. Średnia 7l, IMO też spoko jak na prędkość i wielkość auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lupus napisał(a):

Ostatnio postanowiłem sprawdzić sobie ile pali "z dystrybutora"

Trasa Pabianice-Radom-Puławy-Lublin-Warszawa-Pabianice

Tempomat nastawiony na 100 na krajówkach, 135 na "S" i 145 na "A"

Spalanie wyszło jako poniżej.

Czy to dużo czy mało oceńcie sami..

 

 

A to nie powozisz juz Golfikiem w TDIku?

IMHO spalanie bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.