Skocz do zawartości

Filtr paliwa


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się na dołożeniem dodatkowego filtra paliwa do klasyka. Std jest jeden przelotowy na wejściu do gaźnika a bak miałem odnawiany, więc obawiam się w początkowym okresie eksploatacji jakiś syfów. Chciałem założyć coś takiego:

FILTR PALIWA FI 10 MM PRZEPŁYWOWY PLASTIK URSUS VF1699M3 - Polagri Parts

Idealne miejsce to pomiędzy przewodami sztywnymi a gumowym połączeniem do pompy paliwa, która jest przy silniku. Za pompą idą stalowe przewody do gaźnika i tylko ostatnie 10cm to przewód gumowy, więc nie mam za bardzo miejsca.

Natomiast gdzieś czytałem, że przy  zakładaniu takich filterków przed pompą paliwową (podciśnieniową) to zły pomysł - ktoś wie dlaczego ?  Czy takich filterek może znacznie obniżyć sprawność pompy ?

Kolejny problem to wydajność .. nie znalazłem nigdzie filterków z jakimikolwiek danymi (jak wydajność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swienty ma wprawę w takich filterkach ;]

 

A poważniej, nie lepiej zamontować taki filtr ale w metalowej obudowie i zamontować na zasilaniu zaraz za zbiornikiem? Wiele aut fabrycznie ma w tym miejscu montowane filtry. 

 

Co do pompy mechanicznej to filtr paliwa w CC700 miałem chyba za pompką a nie przed, może ma to wpływ na ciśnienie :hmm:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, analyzer64 napisał:

@swienty ma wprawę w takich filterkach ;]

 

A poważniej, nie lepiej zamontować taki filtr ale w metalowej obudowie i zamontować na zasilaniu zaraz za zbiornikiem? Wiele aut fabrycznie ma w tym miejscu montowane filtry. 

 

Co do pompy mechanicznej to filtr paliwa w CC700 miałem chyba za pompką a nie przed, może ma to wpływ na ciśnienie :hmm:

 

 

W jakiej obudowie to sprawa wtórna, taki w plastikowej akurat mam. Przy zbiorniku nie ma sensu instalować, bo dostęp jest tylko od spodu i jest tam kilka cm przewodu elastycznego łączący króciec zbiornika z przewodem.

No właśnie dlaczego za a nie przed pompką :hmm:. Taki filterek instalowany przed pompą zabezpieczy też pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrus napisał:

W maluchu miałem przed i działało.

No tak w maluchu też taki miałem i to mnie właśnie zastanawia. Czy podobny / nie wiele większy filterek można założyć do motoru który ma 4x więcej cylindrów :phi:. W maluchu potencjalny spadek ciśnienia zapewne był nie do zauważenia względem mocy tego bolidu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, sherif napisał:

Za pompą idą stalowe przewody do gaźnika i tylko ostatnie 10cm to przewód gumowy, więc nie mam za bardzo miejsca

Zawsze można przedłużyć przewody a filtr zainstalować gdzieś na grodzi i oczywiście jakiś firmowy metalowy a nie to plastikowe badziewie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2021 o 11:28, volf6 napisał:

Zawsze można przedłużyć przewody a filtr zainstalować gdzieś na grodzi i oczywiście jakiś firmowy metalowy a nie to plastikowe badziewie:)

 

Grodź to jest z dobry metr dalej :). Przezroczysty plastik ma ten plus, że widać jego stan. Te metalowe może wyglądają lepiej ale nadal nie mogę znaleźć takiego z danymi technicznymi poza średnicą krócców. Mam gdzieś manometr ciśnienie paliwa, może będzie można sprawdzić czy nie ma spadku :hmm:

3 godziny temu, kmwtw napisał:

Najlepiej z odstojnikiem 👍

Takie to chyba raczej do dieslów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.