Skocz do zawartości

są tu hydraulicy ?;) podgrzewacz przepływowy.


kondziu

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupic ASAP przepływowy podgrzewacz wody 5,5-7kw- do instalacji 230V; ostatnio miałem Wijas Perfect 5500 - i to badziew jakich mało, wszystko plastikowe, poleciała w nim chyba grzałka- ale raczej nie chce go naprawiać bo pewnie znowu padnie po 1.5-2 latach obchodzenia się jak z jajkiem.

Co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bartłomiej napisał:

Niedawno wymieniałem bojler CWU. Hydraulik polecił mi polską firmę Kospel. Zaufałem- zakupiłem. Jest OK.

Widzę, że firma ma w ofercie ogrzewacze przepływowe.

tak wlasnie patrzyłem na tą firmę- w ofercie mają 6kW- ale kabel potrzebny 3x4 :) u mnie jest z tego co pamietam 3x3,5.. więc mogę kupic max 5kW tego producenta (kabel 3x2,5mm).

Zastanawiam się czy kupując 5kW Kospela będę miał duzo gorsze parametry podgrzewania wody niż 5,5Kw Wijasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kondziu napisał:

Zastanawiam się czy kupując 5kW Kospela będę miał duzo gorsze parametry podgrzewania wody niż 5,5Kw Wijasa.

 

Nie mam zielonego pojęcia.
Musiałbyś praktyków popytać. I bądź gotowy na to, że nie dostaniesz jednej, rozstrzygającej odpowiedzi. Tak to teraz jest. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kondziu napisał:

Muszę kupic ASAP przepływowy podgrzewacz wody 5,5-7kw- do instalacji 230V; ostatnio miałem Wijas Perfect 5500 - i to badziew jakich mało, wszystko plastikowe, poleciała w nim chyba grzałka- ale raczej nie chce go naprawiać bo pewnie znowu padnie po 1.5-2 latach obchodzenia się jak z jajkiem.

Co polecacie ?

Teraz wszystkie są plastikowe. Poza tym plastikowe są obiektywnie lepsze użytkowo.

Grzałka kosztuje do tego około 100 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
5 minut temu, maras77 napisał:

Teraz wszystkie są plastikowe. Poza tym plastikowe są obiektywnie lepsze użytkowo.

Grzałka kosztuje do tego około 100 zł.

 

A w czym plastik lepszy-pytam poważnie ? Strach odkręcić węże od tego bo przy ponownym przykręcaniu plastikowy gwint nakręca się na metalowy kwint w "wężu", a robiłem to bardzo delikatnie- tym razem się udało ale co będzie następnym razem;

np tutaj bebechy metalowe Podgrzewacz przepływowy do wody EPO | KOSPEL 

Edytowane przez kondziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kondziu napisał:

A w czym plastik lepszy-pytam poważnie ? Strach odkręcić węże od tego bo przy ponownym przykręcaniu plastikowy gwint nakręca się na metalowy kwint w "wężu", a robiłem to bardzo delikatnie- tym razem się udało ale co będzie następnym razem;

np tutaj bebechy metalowe Podgrzewacz przepływowy do wody EPO | KOSPEL 

Sprawniejsze są. W plastiku masz goły drut oporowy zanurzony w wodzie. W metalowym elemencie jest grzanie pośrednie - jest większa bezwładność, koszt naprawy itp.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kospel to dobra firma. Posiadam 15 kw prysznic umywalka. Chodzi z 10 lat. W porównaniu z Siemens rachunki spadły ok 60 zł mc. Sterowanie elektroniczne  a Siemens hydro coś tam. W kospelu działa liniowo zaczyna grzać przy minimalnym odkręceniu baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w jednym okazjonalnym (z 2-3 razy na dzień do umycia dokładnego rąk)  punkcie poboru mam Dafi 5,5kW od około 10 lat. Raz wymieniana grzałka za 40pln.

 

Dobrze, że zwracasz uwagę na instalację, bo 5,5kW to już całkiem duże prądy (około 26A chyba) dla instalacji domowej - dobre zabezpieczenie, przewody i połączenia są wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam do czynienia z dwoma modelami Kospela, podumywalkowymi. Jeden u mamy w mieszkaniu, chyba 3.5 kW śmiga z 15 lat. Drugiego przez to zakupiłem do siebie, model 6kW, podłączony pod dwie fazy. Na jedną fazę to rzeczywiście spore obciążenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2021 o 07:19, floydzik napisał:

Kospel to dobra firma. Posiadam 15 kw prysznic umywalka. Chodzi z 10 lat. W porównaniu z Siemens rachunki spadły ok 60 zł mc. Sterowanie elektroniczne  a Siemens hydro coś tam. W kospelu działa liniowo zaczyna grzać przy minimalnym odkręceniu baterii. 

Dlatego Kospel juz nie jest polski. Kupił go W 2019r Viessmann, razem z całą technologia, patentami itp.

Ciekawe, jak sie to rozwinie i czy skończą jak Zelmer - likwidacją marki, a potem sprzedażą Włochom.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, maras77 napisał:

Dlatego Kospel juz nie jest polski. Kupił go W 2019r Viessmann, razem z całą technologia, patentami itp.

Ciekawe, jak sie to rozwinie i czy skończą jak Zelmer - likwidacją marki, a potem sprzedażą Włochom.

 

 

Kurde szkoda.  Były polskie dobre produkty w niskich cenach.  Cena - jakość. 

    Się nie znam. Wszystko trzeba w uj sprzedać ?

Z polskich rzeczy to nam disco polo tylko zostało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.