Skocz do zawartości

1.0 t-gdi opinie


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Pado napisał:

czyżby słynny kangur z 1.5 TSI 🤣

taki żarcik...

 

hehe nie jest tak źle jak tam, zazwyczaj tym autem jeżdżę normalnie i efektu nie ma, no ale czasem są sytuacje do szybkiego rozpędzania i kangur sie pojawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bielaPL napisał:

 

hehe nie jest tak źle jak tam, zazwyczaj tym autem jeżdżę normalnie i efektu nie ma, no ale czasem są sytuacje do szybkiego rozpędzania i kangur sie pojawia

U mnie prawie 1100 zrobione 😁 póki co bardzo na + 👍 , z tym sprzęgłem faktycznie aż za lekko chodzi , najgorzej jak jeżdżę innym autem i z powrotem do swojego wsiadam he he 😂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

9tys km i jest pierwsza usterka. Udało mi się ją uwiecznić. Podświetlenie zegarów czasami świeci na max i nie reaguje na zmianę jasności.



Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, bielaPL said:

9tys km i jest pierwsza usterka. Udało mi się ją uwiecznić. Podświetlenie zegarów czasami świeci na max i nie reaguje na zmianę jasności.

 

 

 

Zajrzyj najpierw do instrukcji, moze to jakos jest spiete z czujnikiem zmierzchu albo cos ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zajrzyj najpierw do instrukcji, moze to jakos jest spiete z czujnikiem zmierzchu albo cos ;]
 
Tak myślałem na początku ale to raczej pod wieczór powinno się ściemniać te oświetlenie a nie rozjaśniać ;) poza tym powinno być wrażliwe na guzik jasności.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 5/6/2021 at 2:55 PM, bielaPL said:

Ujeżdża ktoś taki silnik 1.0 t-gdi  ?

Zastanawiam się nad Ceedem z tym motorem. Jak wyciszenie i spalanie? Coś denerwującego mocno?

 

Czesc!

 

Rozwazam Stonica 1.0 (100KM) DCT dla zony, jak oceniasz ten silnik z perpektywy czasu?

 

BTW

Czy warto doplacac gore forsy za pelne LED'y? Musialbym brac wersje L z pakietem biznes zamiast M ze Smartem o pakietem Bezpieczenstwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Czesc!
 
Rozwazam Stonica 1.0 (100KM) DCT dla zony, jak oceniasz ten silnik z perpektywy czasu?
 
BTW
Czy warto doplacac gore forsy za pelne LED'y? Musialbym brac wersje L z pakietem biznes zamiast M ze Smartem o pakietem Bezpieczenstwa.
 
Ja mam 120KM. Generalnie zwykły silnik. Nic ciekawego. Poniżej 2tys już buczy i w tym zakresie obrotów raczej się nie jeździ. Ale przy wolnym pokonywaniu np policjantów spokojnie daje radę na 2 i nie ma jakis skoków. Przy moim użytkowaniu spala mniej o 1.5l niż tjet 120KM. Turbo dmucha tak dopiero od 2.5 tys obrotów. Dziwek nie przeszkadza.

Ledow pełnych nie mam. Jak sporo jeździcie za miastem, trasy po ciemku itp to warto brać.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bielaPL said:

Ja mam 120KM. Generalnie zwykły silnik. Nic ciekawego. Poniżej 2tys już buczy i w tym zakresie obrotów raczej się nie jeździ. Ale przy wolnym pokonywaniu np policjantów spokojnie daje radę na 2 i nie ma jakis skoków. Przy moim użytkowaniu spala mniej o 1.5l niż tjet 120KM. Turbo dmucha tak dopiero od 2.5 tys obrotów. Dziwek nie przeszkadza.

Ledow pełnych nie mam. Jak sporo jeździcie za miastem, trasy po ciemku itp to warto brać.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

 

Biegi i tak bedzie zmienial automat wiec wplywu na to nie mam. Sa jakies problemy z GPF albo poborem oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Biegi i tak bedzie zmienial automat wiec wplywu na to nie mam. Sa jakies problemy z GPF albo poborem oleju?
Na razie 10tys km w pół roku i wszystko w normie.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, jareczekmtb napisał:

Takie pytanie , jakie macie obroty silnika przy obecnych temperaturach, zaraz po odpaleniu jak jest zimny ?

 

sprawdzę, ale jakiś anomalii nie zauważyłem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zimno się zrobiło to zaraz po odpaleniu po nocy np. przez chwilę trzyma ok 1500 później normalnie spada. Z tego co poczytałem to podobno tak mają, żeby na zimnym szybciej olej po turbinie i silniku rozprowadzić
Potwierdzam, dziś rano sprawdziłem i jest jak pisałeś.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bielaPL napisał:

Potwierdzam, dziś rano sprawdziłem i jest jak pisałeś.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

He he kamień z serca 😁 opony w końcu tydzień temu zmieniłem na te Goodyear Vector , póki co pozytywnie , zdecydowanie ciszej niż na fabrycznych , zaraz mam gdzieś jechać to zobaczę jak w złych warunkach się spisują 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 24.12.2021 o 23:26, Hymir napisał:

Panowie, sporo napisaliście. Dobrze się czyta. Czy ktoś ma hatchbacka 1.0 100 KM? Ciekawi mnie realne spalanie i dynamika. Przymierzam się do tego auta 

widzę, że osiągi katalogowo tego 100KM są takie same jak kombi 120KM

mogę tylko napisać, szału nie ma, tragedii też nie ma, jeździ poprawnie ;] 

 

image.png.7a72500cf327442716a4f88075a7f369.png

 

o tym to zapomnij, turbo odczuwalnie dmucha dopiero przy 2500 (chyba, że coś zmienili po lifcie ale wątpie), poniżej 2tys obrotów silnik zaczyna buczeć pod średnim i większym obciążeniem

 

spalanie w koło komina mam realne 7.5, gdzie fiatem bravo 120KM miałem 9

 

co do wersji wyposażenia, postaraj się wziąć M bo już sporo jest rzeczy i nie ma takiej biedy jak w S ;) 

 

ps. widzę że dopłata do 120KM to 2tys... to też bym się nie zastanawiał tylko brał ten mocniejszy... ciekawe czy różnią się czymś prócz softu hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.12.2021 o 08:01, bielaPL napisał:

widzę, że osiągi katalogowo tego 100KM są takie same jak kombi 120KM

mogę tylko napisać, szału nie ma, tragedii też nie ma, jeździ poprawnie ;] 

 

image.png.7a72500cf327442716a4f88075a7f369.png

 

o tym to zapomnij, turbo odczuwalnie dmucha dopiero przy 2500 (chyba, że coś zmienili po lifcie ale wątpie), poniżej 2tys obrotów silnik zaczyna buczeć pod średnim i większym obciążeniem

 

spalanie w koło komina mam realne 7.5, gdzie fiatem bravo 120KM miałem 9

 

co do wersji wyposażenia, postaraj się wziąć M bo już sporo jest rzeczy i nie ma takiej biedy jak w S ;) 

 

ps. widzę że dopłata do 120KM to 2tys... to też bym się nie zastanawiał tylko brał ten mocniejszy... ciekawe czy różnią się czymś prócz softu hehe

 

Dopłata jest co prawda tylko 2 tys. ale podobno samochodów nie ma 🤷‍♂️ Biorę rocznik 2021, który zamawiałem na początku listopada. Wersja S, bo taniej a generalnie auto będzie służyć do podstawowej komunikacji, głównie miasto. 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dopłata jest co prawda tylko 2 tys. ale podobno samochodów nie ma Biorę rocznik 2021, który zamawiałem na początku listopada. Wersja S, bo taniej a generalnie auto będzie służyć do podstawowej komunikacji, głównie miasto. 
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi
Moje tak służy. Kamera cofania dużo pomaga.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bielaPL napisał:

Moje tak służy. Kamera cofania dużo pomaga.

 

O tak, w kombi kamera bardzo przydatna.

Z ciekawości, w Ceed 3 są dynamiczne linie pomocnicze, które zmieniają się wraz z ruchem kierownicy, czy statyczne jak w "dwójce" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Majkiel napisał:

 

O tak, w kombi kamera bardzo przydatna.

Z ciekawości, w Ceed 3 są dynamiczne linie pomocnicze, które zmieniają się wraz z ruchem kierownicy, czy statyczne jak w "dwójce" ?

sa dynamiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jareczekmtb napisał:

Tylko trzeba ją czyścić często , zwłaszcza jak się podczas deszczu jeździ 😉 pozatym gadżet na prawdę bardzo przydatny 👍

 

No ba.

Ale jak się człowiek przyzwyczaił, to jak spadło trochę śniegu i zasyfione miałem czujniki i kamerę, to czułem się jak niewidomy ;)

Fajny patent z ukrytą kamerą jest w VW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 10.02.2022 o 14:26, bartek_leon napisał:

Witam, skoro piszecie że 1.0 t-gdi daje radę to rozumiem, że 1.4 t-gdi dla kombi jest jak najbardziej ok? Macie info jak wygląda w nim spalanie ?

 

Kolega z pracy ma takowe - jutro chyba będę w firmie to zapytam.

 

Zapytałem. Swoje pali.

Średnio wychodzi 8 litrów na 100km, w mieście 10. Na autostradzie przy 140 - ok. 8. Podczas emeryckiej jazdy przez wioski udało się zejść do 5,5

 

Znalazłem jeszcze taki film z pomiarami zużycia:

 

 

Edytowane przez Majkiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
12 godzin temu, aviator napisał:

I jak się motorek sprawuje? Zainteresowałem się Cee'd em II i ciekawy jestem jak realnie może wyglądać spalanie głównie w mieście? 

15kkm zrobione, jeździ poprawnie, w zimę pali odczuwalnie więcej, nie jeżdżę typowo miejsko ale dosyć porównywalnie, zimą pali mi jakieś 7.5-7.7

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
1 minutę temu, aviator napisał:

Szukałem w necie jakiś informacji nt. spalania i piszą, że ciężko zejść poniżej 9 litrów. Czy to możliwe? 

niemożliwe, 9 to jeszcze nigdy nie osiągnąłem ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jareczekmtb napisał:

To bardzo krótkie odcinki trzeba jeździć żeby 9 spaliło , jak kilometr albo dwa przejedziesz to tyle spali 😉

To w sumie jak każdy... Czyli nie jest jakoś specjalnie paliwożerny? A jak dynamiką, daje radę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, aviator napisał:

Szukałem w necie jakiś informacji nt. spalania i piszą, że ciężko zejść poniżej 9 litrów. Czy to możliwe? 

 

Mam zastępczego Stonica z tym silnikiem, skrzynia manual.

Generalnie jeżdżąc bez zabawy w ekologię wychodzi mi 6,4l/100km... :bzik:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aviator napisał:

To w sumie jak każdy... Czyli nie jest jakoś specjalnie paliwożerny? A jak dynamiką, daje radę? 

auto jeździ poprawnie i tyle, jakiś traktor wyprzedzić czy koparkę to ok ale ze świateł to już się nie pościgasz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2022 o 16:25, aviator napisał:

Z głupieć można... Znalazłem opinie kompletnie sprzeczne, od mało pali, po za dużo... 

Ostatnie spalanie, jazda podmiejsko/miejska, żaden eco driving, zatankowałem 42l, komputer już pokazywał 0 przebiegu do końca, wskazówka na 0, zbiornik ma 48 ;] , przejechany dystans 612km, spalanie z kompa 7.2 realne 6.86. T-jet żłopał w takich warunkach 8.5-9l. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Przebieg 29500km, auto zaliczyło II przegląd w ASO. Na razie śmiga bez problemu i o to chodziło ;] .

Z odkrytych ciekawostek jest prosty patent na stałe wyłączenie start-stop, trzeba wcisnąć guzik i zablokować go kawałkiem papieru/plastiku

9b0704d39a3caf4afb5136fe4969e3c2.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bielaPL napisał(a):

Przebieg 29500km, auto zaliczyło II przegląd w ASO. Na razie śmiga bez problemu i o to chodziło ;] .

Z odkrytych ciekawostek jest prosty patent na stałe wyłączenie start-stop, trzeba wcisnąć guzik i zablokować go kawałkiem papieru/plastiku

9b0704d39a3caf4afb5136fe4969e3c2.jpg

He he 😁

U mnie póki co 13tys 😉 Z ciekawostek ostatnio zapaliła mi się kontrolka gpf , 10 minut na obwodnicy, 4 bieg okolice 3.5obrotow i wypaliłem dziada 🔥

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jareczekmtb napisał(a):

He he 😁

U mnie póki co 13tys 😉 Z ciekawostek ostatnio zapaliła mi się kontrolka gpf , 10 minut na obwodnicy, 4 bieg okolice 3.5obrotow i wypaliłem dziada 🔥

o nieźle, jakie przejeżdżasz odległości? U mnie to zazwyczaj 4x11km dziennie ;] + sklepy po 3km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jareczekmtb napisał(a):

Do robo mam ok 13-14 km w jedną stronę, jak już wsiadam do auta to raczej mniej jak 10km mi nie wychodzi 😉

w sumie nie tak mało, a delikatnie jeździsz? Bo żonka to lekkiej nogi nie ma ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 18:51, t_kucyk napisał(a):

 

Biegi i tak bedzie zmienial automat wiec wplywu na to nie mam. Sa jakies problemy z GPF albo poborem oleju?

 

No mnie właśnie też zainteresował ten silnik w połączeniu z automatem. Coś wiadomo co za skrzynie tam siedzą? Znalazłem tylko info, że są 6-cio i 7-mio biegowe automaty. Ale nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kenickie napisał(a):

 

No mnie właśnie też zainteresował ten silnik w połączeniu z automatem. Coś wiadomo co za skrzynie tam siedzą? Znalazłem tylko info, że są 6-cio i 7-mio biegowe automaty. Ale nic poza tym.

Z 1.0 jest 7DCT z suchymi sprzęgłami. W połączeniu z mocniejszymi silnikami są sygnały o przedwczesnym zużyciu sprzęgieł i szarpaniach przy ruszaniu i zmianach 1-2. Z 1.0 jakoś nic nie słychać. Być może po prostu mniej takich zestawów jeździ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ghost2255 napisał(a):

Z 1.0 jest 7DCT z suchymi sprzęgłami. W połączeniu z mocniejszymi silnikami są sygnały o przedwczesnym zużyciu sprzęgieł i szarpaniach przy ruszaniu i zmianach 1-2. Z 1.0 jakoś nic nie słychać. Być może po prostu mniej takich zestawów jeździ?

Sprzęgła  jak to sprzęgła - działają jak sprzęgła. Czasem da się to odczuć. Ale może przy mniejszym silniku, tego po prostu nie czuć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Mam dylemat. Mam propozycję, a właściwie ofertę kupna 4 letniej Kii Rio z tym właśnie silnikiem. Na autach się nie znam, nie ukrywajmy tego, a tym bardziej na osadzonych w nich jednostkach. Czy mocno ryzykuję kupując 4 letnie auto z tym silnikiem w wersji 100 konnej przy przebiegu rzędu 65k km? Czy faktycznie silnik skazany jest na awarię (turbo) prędzej niż później? I rozumiem że ciężko indywidualnie ocenić każdy przypadek, ale czy z tym silnikiem jest szansa wyjechać drugie tyle przebiegu, a być może nawet i trzy razy tyle przed pierwszą większą awarią? To mój pierwszy zakup auta w życiu więc z góry przepraszam za głupie pytanie, ale cóż, stres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2023 o 22:54, Michal888 napisał(a):

To mój pierwszy zakup auta w życiu więc z góry przepraszam za głupie pytanie, ale cóż, stres.

spoko, mało ryzykujesz, już ponad dekadę producenci wypuszczają turbobenzyny i to jeździ, nie słychać w tym silniku na razie o jakiś wadach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.