Skocz do zawartości

Powrót do moto po 12latach na kat. B


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem zakupić moto na kat B.

Ostatnim moim motorem jakim miałem była MZ etz 250 ale sprzedałem ja jak szedłem na prawko na samochód.

Prawojazdy A, nie mam więc szukam pij. 125.

Chciał bym żeby osiagami było podobnie do MZ jeśli to możliwe. I żeby jechać z prędkością przelotowa 100, 120 ..

Moto na kręcenie się wokół domu ale fajnie jak by się dało jechać z żoną w jakąś trasę do 50-100 kilometrów.

Wygląd.. Hmm też podobne do MZ. Nie chciał bym ścigacza np. Hondy CBR.

Jak patrzyłem trochę to z wyglądu np jak Yamaha YBR,(ale czytałem że ona ma słabe osiągi)  albo coś innego jakies supermoto i zbliżone.. 

Budżet.. 5-10 tys. Im mniej tym lepiej 🙂

Co byście mogli mi doradzić 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej żaden z moto czy to yamaha czy honda nie bedzie miał osiagów porównywalnych do MZ 250 .  Chyba ze mówimy tu o typowych motorach enduro typu KTM itp to wtedy z tej pojemności czyli 125 osiagi mozna porównać do MZ. Jazda z żoną na 125 50-100 km tak jak piszesz to męka jak na komarku ( pisze z doświadczenia własnego) Zdarzało sie ze jechałem do pracy a wracając zabierałem swoją połowe do domu to był dramat. Ja moze waże te 100kg ale moja około 50 wiec suma nie wychodzi źle. Mieszkam na równinach ale na lekkim wzniesieniu 3-4 bieg i piłowanie. W tym budżecie co masz mozna troche pokombinować i miec osiągi porównywalne do MZ ale nie napisze tu bo nie wszystkim sie to moze podobac. Ja pokombinowałem i jestem zadowolony teraz nawet swoją 125.... byłem w górach 2 razy a w tym roku jade 3 raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeszukaniu dokładniej ofert w oko wpadła mi..

Yamaha TDR 125.. Motocykl spory i z wyglądu fajny,  w internecie piszą że po odblokowaniu ma 28 koni więc już przyjemnie..

Czy ktos może miał, albo może powiedzieć coś więcej o tym motorku.. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tylko okazje siedzieć na nim i faktycznie jest wysoki.  Wyglada masywnie i naprawde fajnie. Co do użytkowania to sie nie wypowiem. Jeśli moge cos doradzić to poszukaj takiego moto gdzies w okolicy pojedź i sie przymierz do niego czy bedzie ci pasował. Nie koniecznie musisz kupować ale przymierzyc sie warto. Ja tak zrobiłem jak kupowałem swoją rebelkę pojechałem przymierzyłem sie nie kupiłem akurat tej bo kolor i brak dodatków mi nie pasował ale juz wiedziałem czego szukać i po 2 tygodniach znalazłem to co chciałem pojechałem i kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta TDR to przypadkiem dwusow nie jest?

Jesli bedziesz szedl w ten typ-enduro turystyczne czy jak to zwal -kazda bedzie wyzsza, wieksza, siedzi sie wyzej niz na "czoperku/kruzerku". Tez rozpatrywalem TDR- ostatecznie kupilem Eliminatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kondi napisał:

Ta TDR to przypadkiem dwusow nie jest?

Jesli bedziesz szedl w ten typ-enduro turystyczne czy jak to zwal -kazda bedzie wyzsza, wieksza, siedzi sie wyzej niz na "czoperku/kruzerku". Tez rozpatrywalem TDR- ostatecznie kupilem Eliminatora.

Tak TDR to dwusow.

Ogolnie zostały mi 3 moto do przejechania się..

TDR, Varadero i.. Yamaha MT- ostatnia najbardziej myślę o MT ponieważ będzie najmłodsza z tych moto..

Jeśli ktoś miał,  ma jakiś moto z tych 3 to bardzo chętnie posłucham opinii , na co uważać itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cezarek napisał:

Tak TDR to dwusow.

Ogolnie zostały mi 3 moto do przejechania się..

TDR, Varadero i.. Yamaha MT- ostatnia najbardziej myślę o MT ponieważ będzie najmłodsza z tych moto..

Jeśli ktoś miał,  ma jakiś moto z tych 3 to bardzo chętnie posłucham opinii , na co uważać itp..

Miałem MT-125. Wiele nie podpowiem, ale... Miałem od nowości przez 3 sezony, przejechałem ponad 17 kkm. Nie działo się zupełnie nic, tylko okresowe przeglądy (drogo). Dosyć wysoka, zawieszenie lekko twarde. Brak możliwości mocowania bagażu...Cichy i oszczędny silnik, fajnie rozbudowany komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kiziuk napisał:

 

Czy jest sens iść w dwusuwa? Poza wyższą mocą z jednostki pojemności to chyba nie ma obecnie żadnych zalet.

Miałem Aprilię Classic 125. Nikt nie chciał podjąć się regulacji gaźnika, paliła tyle co mały samochód. Kłopoty z dozownikiem oleju. Ja drugi raz już bym dwusuwa nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blues napisał:

Miałem MT-125. Wiele nie podpowiem, ale... Miałem od nowości przez 3 sezony, przejechałem ponad 17 kkm. Nie działo się zupełnie nic, tylko okresowe przeglądy (drogo). Dosyć wysoka, zawieszenie lekko twarde. Brak możliwości mocowania bagażu...Cichy i oszczędny silnik, fajnie rozbudowany komputer.

Ja celuje w MT z początku produkcji więc w serwisie Yamaha nie będę. 

Szkoda że się nie da zamontować kufra.

Jak z wyprzedzeniem tira w trasie,  da się w miarę na spokojnie minąć?

Jeździłes może na wycieczki w 2 osoby, da się w miarę sprawnie jechać czy raczej bez sensu?

Rozbudowany komputer,  tzn jakie ma funkcję??

Czy kupił byś jeszcze raz ja.. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cezarek napisał:

 

Jak z wyprzedzeniem tira w trasie,  da się w miarę na spokojnie minąć?

Minąć się da 😁 z wyprzedzeniem gorzej.😁

Jak wyprzedzałeś kiedyś tira Maluchem to myślę, że analogia jest trafna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cezarek napisał:

Ja celuje w MT z początku produkcji więc w serwisie Yamaha nie będę. 

Szkoda że się nie da zamontować kufra.

Jak z wyprzedzeniem tira w trasie,  da się w miarę na spokojnie minąć?

Jeździłes może na wycieczki w 2 osoby, da się w miarę sprawnie jechać czy raczej bez sensu?

Rozbudowany komputer,  tzn jakie ma funkcję??

Czy kupił byś jeszcze raz ja.. 

Pozdrawiam

Wyprzedzanie tira trzeba dobrze zaplanować... To jest 15 HP, a ja jestem 100+;] Sam pojechałem max 129 km/h, ale to tylko dwa razy się zdarzyło. Z pasażerem jechałem tylko kilka razy, da się, ale jw.

Komp: spalanie średnie, aktualne, średnia prędkość, km/l i l/km, zasięg, trip 1 i 2. Może coś pominąłem. 

 

Gdyby nie kat. A, w życiu bym jej nie sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blues napisał:

Wyprzedzanie tira trzeba dobrze zaplanować... To jest 15 HP, a ja jestem 100+;] Sam pojechałem max 129 km/h, ale to tylko dwa razy się zdarzyło. Z pasażerem jechałem tylko kilka razy, da się, ale jw.

Komp: spalanie średnie, aktualne, średnia prędkość, km/l i l/km, zasięg, trip 1 i 2. Może coś pominąłem. 

 

Gdyby nie kat. A, w życiu bym jej nie sprzedał.

Ok czyli tak jak myślałem, dużo wycieczek w 2 osoby nie będę robił,  więc da się przeżyć. Jak jedzie 129 to też dobrze bo chciałem żeby się dało normalnie nią jechać około 100.

Znajomy niedawno kupił Yamahe YZF 125 więc musze się przejechać i zobaczyć osiągi tego silnika bo podobno to te same silniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cezarek napisał:

Ok czyli tak jak myślałem, dużo wycieczek w 2 osoby nie będę robił,  więc da się przeżyć. Jak jedzie 129 to też dobrze bo chciałem żeby się dało normalnie nią jechać około 100.

Znajomy niedawno kupił Yamahe YZF 125 więc musze się przejechać i zobaczyć osiągi tego silnika bo podobno to te same silniki

To co Ci napisałem, to był max. Przelotową można jednak liczyć w okolicach 100 km/h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.