Skocz do zawartości

Uciekająca panna, a nie czekaj prąd ucieka...


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny cyrk z bravo.
Rok temu wymieniłem akumulator.
Zima raz przy minus 20 nie odpalił,

Ale to wrzucalem na garb mrozów onteto, se jeździmy mało na krótkich odcinkach.

 

Ostatnio trafił się znów myk, akumulator padł do około 10v.

 

Naładowałem i jeździł. Następnie dziś padł znowu. Zero głucha cisza. Wkurzyłem się, ale strzeliłem klemą i....

Jeździ, wszystko ok.

 

To ja się pytam co do cholery?

Blue & me by taki cyrk robiło?

Słaba masa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
40 minut temu, HARDTECHNO napisał:

Jak nie pomierzysz multimetrem to nie zgadniesz? 

 

Pomierzylem sobie najpierw ogólnie.

6mA w spoczynku.

Ale nadal podejrzewam B&Me...

Po podłączeniu kamery do jego USB odkryłem że podaje napięcie na USB np przy otwarciu drzwi i nie zawsze gasi po wyjęciu stacyjki. (Np gdy rozmawiamy)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Godzinę temu, Dren napisał:

No i co to było ? Śmierdzi topionym plastikiem ?

 

Wiesz co, zmieniłem radio.

Ale też odkryłem jedna rzecz, że jak się pouruchamia sporo odbiorników to spada mocno napięcie...

Albo walniety regulator napięcia, albo czytałem że z natury one słabe ładowanie miały...

 

Więc przy krótkich odcinkach jest tak że nie można radia zostawiać bez włączonego silnika ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
7 godzin temu, Dren napisał:

Ten typ tak ma, że napięcie ładowania ma o 0.6V niższe niż większość pojazdów innych marek. Kombinowałem nawet czy by mu nie pogmerać w regulatorze.

 

No właśnie na nuovabravoclub coś pisali, że poprawiają regulator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...
  • 3 tygodnie później...

Wygląda na to, że masz problemy z akumulatorem w swoim pojeździe. Skoro wymieniłeś akumulator rok temu i teraz znowu masz problemy, istnieje kilka możliwych przyczyn.

Po pierwsze, niskie temperatury mogą znacznie wpływać na wydajność akumulatora. Przy minus 20 stopni Celsjusza może być trudniej akumulatorowi dostarczyć wystarczającą moc do uruchomienia silnika. Długotrwałe jazdy na krótkich odcinkach mogą dodatkowo obciążać akumulator, ponieważ silnik często jest uruchamiany i wyłączany, co wymaga dużej ilości energii.

Drugim możliwym czynnikiem może być słaba masa lub problem z połączeniem elektrycznym. Jeśli po strzeleniu klemą akumulator działa poprawnie, może to wskazywać na problem z połączeniem masy. Upewnij się, że wszystkie połączenia są dokładnie i czysto wykonane. Skorodowane lub luźne połączenia mogą prowadzić do słabego przepływu prądu.

Może również istnieć problem z systemem Blue & Me w twoim pojeździe. Jeśli system ma wadę lub problemy z zasilaniem, może to wpływać na akumulator. Sprawdź, czy nie ma żadnych błędów lub komunikatów na tablicy rozdzielczej związanych z systemem Blue & Me. Jeśli tak, możliwe, że konieczne będzie sprawdzenie lub naprawa tego systemu.

Jeśli problem nadal się powtarza, zalecam skonsultowanie się z mechanikiem lub serwisem samochodowym. Fachowcy będą w stanie dokładnie zbadać układ elektryczny i zidentyfikować dokładną przyczynę problemu z akumulatorem.

 

 

_________________________

https://ubezpieczeniegrupoweranking.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie 😁

Poza tym nowy akumulator po roku nie powinien zdechnąć przy sprawnie działającej elektryce auta. 

Ja jeżdżę dieslem do pracy 5 km i w grudniu stuknie mojemu akumulatorowi 5 lat. 

Faktem jest, że 6-go roku współpracy nie przewiduję (tym bardziej, że doszła kamerka z aktywnym trybem parkingowym). 

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ochkarol napisał(a):

Chyba jednak nie 😁

Poza tym nowy akumulator po roku nie powinien zdechnąć przy sprawnie działającej elektryce auta. 

Ja jeżdżę dieslem do pracy 5 km i w grudniu stuknie mojemu akumulatorowi 5 lat. 

Faktem jest, że 6-go roku współpracy nie przewiduję (tym bardziej, że doszła kamerka z aktywnym trybem parkingowym). 

 

Ale teraz jest na razie OK

po załączeniu stacyjki ponad 12v 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.