Skocz do zawartości

Dsg 7. Sucha. Aż taki kibel?


exor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem w Golfie 6. Przebieg 0 -> 165kkm. Przy ok. 60 kkm wymieniona została na gwarancji dwumasa - nie do końca wiem dlaczego, tj. podczas drugiego przeglądu w ASO stwierdzono "problem" i zasugerowano wymianę. Nie wnikałem.

Potem przy ok. 100 kkm załapałem się na akcję serwisową, polegającą na wymianie oleju (o ile pamiętam syntetyk -> mineralny) i aktualizacji softu. Nie odczułem różnicy. Skrzynia nie była mistrzem subtelności i na niskich biegach potrafiła szarpać w zasadzie od nowości. Wraz z przebiegiem ten problem minimalnie narastał. Za to była diablo szybka, świetnie sprawdzała się przy "aktywnej" 😉 jeździe, zwłaszcza w trybie "S".

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, exor napisał:

Ta skrzynka od vw, dsg 7. Dq200 oznaczenie. Jakaś padaka to podobno? 

Ktoś to ma z jakimś większym przebiegiem? 

Jak wrażenia i koszty? 

 

Jakie auto i jaki rok. 

Ja w A3 z 2010 roku wyleczyłem się z tej skrzyni ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Kolezance w A3 z 1.4 TSI padlo przy 70kkm ale jezdzone glownie po miescie ;]

 

Oszzzzzz dobrze ze piszesz bo cały czas żona mnie molestuje o nowe paseratti w automacie. (Jak czytam to i w Fordzie tez automaty padają. Co kupić - chyba prościej i taniej szofera lub taxi już wychodzi 🤣).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Camel napisał:

Oszzzzzz dobrze ze piszesz bo cały czas żona mnie molestuje o nowe paseratti w automacie. (Jak czytam to i w Fordzie tez automaty padają. Co kupić - chyba prościej i taniej szofera lub taxi już wychodzi 🤣).

 

Manual niestety. Szybkie automaty w EU to loteria.

Nawet ford od tego wynalazku odszedł i stosuje obecnie hydrokinetyki 8 biegowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam w necie, to chyba żadna dwusprzeglowka z suchymi tarczami nie jest dlugowieczna. Niezaleznie od marki samochodu. Wszyscy pisza o usterkach przed osiagnieciem 100 000 km czy to vw, ford, renault czy kia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, exor napisał:

 

Pytasz bez pytajnika?

 

Mnie chodzi o golfa7 z roku 2016. Motor 1.4, 150 koni.

 

 

 

Mam te skrzynię w GVII z 2019.

Ma 32kkm i już daje oznaki zużycia. Są piski / jęki przy zmianie biegów, czasem z 1 na 2 zachowuje się jakby się sprzęgło ślizgało, czasem stuknie jak P wrzucam. Czasem długo szuka biegu jak zmieniam z R na D. Ogólnie kaszanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mars_wrc napisał:

 

Mam te skrzynię w GVII z 2019.

Ma 32kkm i już daje oznaki zużycia. Są piski / jęki przy zmianie biegów, czasem z 1 na 2 zachowuje się jakby się sprzęgło ślizgało, czasem stuknie jak P wrzucam. Czasem długo szuka biegu jak zmieniam z R na D. Ogólnie kaszanka.

U mnie w Atece 3.5 roku, 60kkm, zero problemow poki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mars_wrc napisał:

 

Mam te skrzynię w GVII z 2019.

Ma 32kkm i już daje oznaki zużycia. Są piski / jęki przy zmianie biegów, czasem z 1 na 2 zachowuje się jakby się sprzęgło ślizgało, czasem stuknie jak P wrzucam. Czasem długo szuka biegu jak zmieniam z R na D. Ogólnie kaszanka.

 

Zakładam że masz auto na gwarancji. Byłeś z tym w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pejus1982 napisał:

 

Zakładam że masz auto na gwarancji. Byłeś z tym w ASO?

Mam na szczęście przedłużoną. 

Na przeglądzie 4kkm temu ASO "nie zaobserwowało zgłaszanych problemow". Minęło 4kkm, nasiliło się, po 60kkm będzie nowa skrzynia albo i szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mars_wrc napisał:

Mam na szczęście przedłużoną. 

Na przeglądzie 4kkm temu ASO "nie zaobserwowało zgłaszanych problemow". Minęło 4kkm, nasiliło się, po 60kkm będzie nowa skrzynia albo i szybciej.

 

Masakra, żeby w tak świeżym aucie takie problemy wychodziły. Masz to w leasingu czy kupiłeś na siebie? Pytam bo po gwarancji może być problem z odsprzedażą takiego auta.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, pejus1982 napisał:

 

Masakra, żeby w tak świeżym aucie takie problemy wychodziły. Masz to w leasingu czy kupiłeś na siebie? Pytam bo po gwarancji może być problem z odsprzedażą takiego auta.

 

Leasing.

Problemu nie będzie żadnego, bo ta skrzynia nie wytrzyma do momentu aż będę sprzedawał. A nawet jeśli jakimś cudem wytrzyma to będę go sprzedawał od razu jak tylko będę mógł czyli 3.5 roku, a gwara jest na 4 lata.

 

Zresztą, 3.5 roczny Golf z nalotem ok 70kkm pójdzie na pniu 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, komor napisał:

 

Manual niestety. Szybkie automaty w EU to loteria.

Nawet ford od tego wynalazku odszedł i stosuje obecnie hydrokinetyki 8 biegowe.

W benzynach, bo to leciały mocno. W dieslu jest dalej PS. Ta skrzynia nie lubi wysokich obrotów i pałowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mars_wrc napisał:

 

Mam te skrzynię w GVII z 2019.

Ma 32kkm i już daje oznaki zużycia. Są piski / jęki przy zmianie biegów, czasem z 1 na 2 zachowuje się jakby się sprzęgło ślizgało, czasem stuknie jak P wrzucam. Czasem długo szuka biegu jak zmieniam z R na D. Ogólnie kaszanka.

1.4 150KM 60tys, nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, sdss napisał:

1.4 150KM 60tys, nic się nie działo.

 

Sama w sobie skrzynia jest fajna, ale sprawia wrażenie za słabej do auta. Nie bez powodu wersja z DSG ma obcięty moment obrotowy względem wersji z manualem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, shapyr napisał:

W benzynach, bo to leciały mocno. W dieslu jest dalej PS. Ta skrzynia nie lubi wysokich obrotów i pałowania.

 

Jesteś pewny? Mondeo i S-max z TDCi mają A8 w cenniku. Jeździłem ostatnio Smax z 2019 i wrażenia mocno inne niż z PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, komor napisał:

 

Jesteś pewny? Mondeo i S-max z TDCi mają A8 w cenniku. Jeździłem ostatnio Smax z 2019 i wrażenia mocno inne niż z PS.

Czyli jestem nieco nie na czasie. Widzę, że zmiana zaszła po face liftingu.

Ale wygląda na to, że ta A8 to chyba niezły wynalazek:

https://gearsmagazine.com/magazine/fords-new-8-speed/

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, exor napisał:

Mam przed oczami instrukcję obsługi. Nie ma innej wartości Nm dla skrzyni ręcznej i DSG.

 

 

Czytałem o tym na przykładzie chyba Leona z mocniejszym silnikiem, DSG była ograniczona do 250 niutów a bez DSG ten sam silnik dostał 320 niutów czy jakoś tak. Ale to chodziło o wersję DQ200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, exor napisał:

Mam przed oczami instrukcję obsługi. Nie ma innej wartości Nm dla skrzyni ręcznej i DSG.

 

Wszystko zależy od modelu auta i jaka jest skrzynia założona. Bo DSG było kilka jak nie kilkanaście modeli.

Niektóre znane z duuużej wytrzymałości np. DQ500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, spad napisał:

 

Czytałem o tym na przykładzie chyba Leona z mocniejszym silnikiem, DSG była ograniczona do 250 niutów a bez DSG ten sam silnik dostał 320 niutów czy jakoś tak. Ale to chodziło o wersję DQ200.

 

Zgadza sie, w przypadku 1.8tsi ma miejsca taka sytuacja.
1.4/1.5 tsi ma 250nm, czyli tyle ile max nm dla dsg dq200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, spad napisał:

 

Czytałem o tym na przykładzie chyba Leona z mocniejszym silnikiem, DSG była ograniczona do 250 niutów a bez DSG ten sam silnik dostał 320 niutów czy jakoś tak. Ale to chodziło o wersję DQ200.

 

oka, ja czytam o golfie sportsvan , 1.4 , 150 koni.

 

 

19 minut temu, pakuu1 napisał:

Wszystko zależy od modelu auta i jaka jest skrzynia założona. Bo DSG było kilka jak nie kilkanaście modeli.

Niektóre znane z duuużej wytrzymałości np. DQ500.

 

jasne, mnie interesuje tylko dq200.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mars_wrc napisał:

 

Sama w sobie skrzynia jest fajna, ale sprawia wrażenie za słabej do auta. Nie bez powodu wersja z DSG ma obcięty moment obrotowy względem wersji z manualem.

 

I tak mniej więcej chyba jest, że jest za słaba. Taka ciekawostka, do cięższych aut z 1.5tsi arteon/tiguan/kodiaq montowana jest dsg dq380 czyli ze sprzęgłami w oleju (tzw mokra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, exor napisał:

 

jasne, mnie interesuje tylko dq200.

 

W rodzinie jest fabia 1.0 110KM z tą skrzynią i od 3 lat zero problemu, auto głównie po mieście śmiga.

Skrzynia zmienia biegi bardzo płynnie, w fabi całkiem fajnie sobie radzi z tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pakuu1 napisał:

W rodzinie jest fabia 1.0 110KM z tą skrzynią i od 3 lat zero problemu, auto głównie po mieście śmiga.

Skrzynia zmienia biegi bardzo płynnie, w fabi całkiem fajnie sobie radzi z tym silnikiem.

 

No tak, ale tam masz 200 nm, więc skrzynia ma zapas. A jak wstawiają to do 1,5, gdzie skrzynia obsłuży 250 nm i tyle chyba ma ten silnik to zapasu w zasadzie nie ma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że z tą skrzyni to jest trochę loteria. Znam wiele osób,  które miały Octavie czy Leona 1.4 TSI + DQ200, jakieś miejskie pierdziki typu fabia z 1.0TSI + DQ200 i niektórzy wyjeździli leasing i sprzedali auto, bez potrzeby ingernecji w skrzynię, a inni dopiero po ponad 150 kkm musieli myśleć o inwestycji w skrzynię, bo sprzęgła miały już trochę dość. U mnie było nieco inaczej.

Ja miałem Leona 1.8 TSI z 2016 r. z tą skrzynią. Z plusów - przez większość czasu jeździło się fajnie. Z minusów - skrzynia niestety parę razy miała swoje humory. Nie padła tak, bym został na drodze, ale jednak nie była bezusterkowa:

- Po ok 45 000 km, pojawił mi się błąd - "usterka elektrozaworu, brak wstecznego biegu". Bieg był, ale komunikat został w komputerze. Dzień później na przeglądzie w ASO zakwalifikowali mechatronikę do wymiany. Auto dostało całą nową mechatronikę w ramach gwarancji. Przy wymianie w 2018 r. dostałem od mistrza serwisu informację, że ta mechatronika, którą wsadzili była już po wszelkich poprawkach i miała być bezusterkowa.

- przy ok 70 000 km zaczął pojawiać się cichy stuk pomiędzy 1 a 2 biegiem - zapewne zaczynały o sobie dawać znać sprzęgła. Do tego pod sam koniec jazdy tym autem zdarzyło mi się 2 razy, że chcąc gwałtownie ruszyć auto drgnęło z miejsca i przerzucało 1->2->1->2 i stało w miejscu,przez co był spooory lag przy ruszaniu (niezbyt przyjemne np. przy zjeździe ze skrzyżowania lub przy włączaniu się do ruchu). Tego już nie diagnozowałem. Koniec leasingu i gwarancji, a auto pojechało do ludu.

 

DQ200 nie lubi: jazdy w korkach, agresywnej jazdy - od tego sprzęgła szybciej siadają. Patologiczne połączenie było w Octavii i Leonie - 1.8 TSI + DSG DQ200. Ten silnik seryjnie był za mocny do tej skrzyni i to nawet po tym jak zabrali mu trochę momentu obrotowego (silnik miał scięty moment z 320 Nm w wersji z manualem, do 250 Nm w wersji z DSG). Gdy ktoś korzystał z osiągów to sprzęgła szybciej miały dość.  Po 2019 r. w grupie VW doszli do tego samego wniosku i tam gdzie był montowany następca 1.8 TSI 180, tj. 2.0 190 KM, użyto już innej wersji DSG.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pakuu1 napisał:

Najnowsza buda S3? Jak wrażenia, oczywiście nie wliczając tej usterki skrzyni :)

Nie znam się na tych budach, ale auto było kupione 3 lata temu. Od czasu naprawy było już ok. Wrażenia spoko, bo moc spora .. na miasto w zupełności wystarczy :).

Ja jechałem raz i jakoś poza moca d... nie urywa, wolę elektryki ;).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Manx napisał:Po 2019 r. w grupie VW doszli do tego samego wniosku i tam gdzie był montowany następca 1.8 TSI 180, tj. 2.0 190 KM, użyto już innej wersji DSG.


Nie ma w grupie VAG jakiejś kontroli produktu? Czy wszystko musi się odbywać na zasadzie testu konsumenta. Dla mnie to jest chore żeby sprzedać niedoróbkę a później obserwować i ewentualnie wyciągać wnioski. W Australii czy USA po takim czymś VAG by poszedł z torbami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, pejus1982 said:


Nie ma w grupie VAG jakiejś kontroli produktu? Czy wszystko musi się odbywać na zasadzie testu konsumenta. Dla mnie to jest chore żeby sprzedać niedoróbkę a później obserwować i ewentualnie wyciągać wnioski. W Australii czy USA po takim czymś VAG by poszedł z torbami.

Kontrola jakości kontrolą jakości. IMO błędy były gdzieś na etapie projektu -  DQ200 z pierwszych roczników były dużo gorsze niż te obecnie i po drodze wprowadzili sporo poprawek, ale w międzyczasie mocno popsuli sobie reputację skrzyń DSG w ogóle. A już głupotą było pakowanie np. skrzyni która może przenieść X, do auta, które ma dokładnie X nm, tak że od razu pracuje na granicy wytrzymałości.  

Taka jest współczesna motoryzacja - tu oszczędzimy parę euro na sztuce, tam parę euro na sztuce, pomnożymy przez skalę i wyjdzie dużo. Do tego modele są wprowadzane szybko, więc jak coś nie wyjdzie podczas testów egzemplarzy przedprodukcyjnych, to potem wychodzi kiedy auto trafi na rynek. To dotyczy Grupy VW, BMW, PSA, Forda itd itp. Kluczowe jest by nie było tych usterek za dużo, nie robili problemów z ich usuwaniem, a gwarancja byłą odpowiednio długa - pierwszy właściciel nie ma problemu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2021 o 10:43, sherif napisał:

Nie znam się na tych budach, ale auto było kupione 3 lata temu. Od czasu naprawy było już ok. Wrażenia spoko, bo moc spora .. na miasto w zupełności wystarczy :).

Ja jechałem raz i jakoś poza moca d... nie urywa, wolę elektryki ;).

Czyli "stara" buda, nowa weszła na początku 2021r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 35 Mm sprzęgła do wymiany na gwarancji. Teraz prawie 140 Mm i żadnych problemów.

Ogólnie skrzynia mi się nie podoba - czasami szarpie, bez sensu wrzuca bardzo wcześnie wyższy bieg.

Z I na II wrzuca gdy turlam się bez gazu na równym i bez sensu rżnie sprzęgła. Gdy tylko wyczuje, że nie przyspieszam, to z 1800 rpm zrzuca na 1400 rpm. Oczywiście lekkie muśnięcie gazu i redukcja.

Tryb S to przegięcie w drugą stronę - trzyma nienaturalnie wysokie obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Polarny napisał:

Przy 35 Mm sprzęgła do wymiany na gwarancji. Teraz prawie 140 Mm i żadnych problemów.

Ogólnie skrzynia mi się nie podoba - czasami szarpie, bez sensu wrzuca bardzo wcześnie wyższy bieg.

Z I na II wrzuca gdy turlam się bez gazu na równym i bez sensu rżnie sprzęgła. Gdy tylko wyczuje, że nie przyspieszam, to z 1800 rpm zrzuca na 1400 rpm. Oczywiście lekkie muśnięcie gazu i redukcja.

Tryb S to przegięcie w drugą stronę - trzyma nienaturalnie wysokie obroty.

Zgadzam sie, optymalny bylby tryb dzialajacy pomiedzy D a S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2021 o 13:33, zinger napisał:

Zgadzam sie, optymalny bylby tryb dzialajacy pomiedzy D a S.

Otóż to.

Sam często na sekwencję przełączam, bo mnie irytuje to wachlowanie bez sensu gdy prędkość delikatnie oscyluje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Polarny napisał:

Otóż to.

Sam często na sekwencję przełączam, bo mnie irytuje to wachlowanie bez sensu gdy prędkość delikatnie oscyluje.

Czasem jak mi się chce, to przełączam na ręczną zmianę. Szczególnie w korku lub przy dojeździe na wieś, gdzie starcza tylko 2 bieg.

W razie potrzeby trzeba w górę pyknąć. W dół i tak sam redukuje, jak obroty spadają za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

W dół i tak sam redukuje, jak obroty spadają za nisko.

Tu bym uważał - o ile muskasz gaz, to jest OK. Ale jak depniesz na maxa przy 1300 rpm, to nie zredukuje (bez "klika" w kickdownie oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Polarny napisał:

Tu bym uważał - o ile muskasz gaz, to jest OK. Ale jak depniesz na maxa przy 1300 rpm, to nie zredukuje (bez "klika" w kickdownie oczywiście).

Redukuje 👍

Jak lekko to nie, ale mocniejsze naciśnięcie pedału gazu redukuje. Kickdown redukuje o dwa biegi. Ale w dieslu to bez sensu, bo zaraz kończą się obroty. Więc raczej nie używam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2021 o 19:55, rwIcIk napisał:

Redukuje 👍

Jak lekko to nie, ale mocniejsze naciśnięcie pedału gazu redukuje. Kickdown redukuje o dwa biegi.

Sprawdziłem dzisiaj - żadnej redukcji bez "klika". Z klikiem redukcja o tyle, ile trzeba.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Polarny napisał:

Sprawdziłem dzisiaj - żadnej redukcji bez "klika". Z klikiem redukcja o tyle, ile trzeba.

Gdy nie chcę nerwowej reakcji skrzyni i silnika, wciskam pedał gazu do max, ale bez kliku. Wtedy redukuje o jeden bieg. Z klikiem redukuje o dwa, ake z dieslem to trochę bez sensu, bo za chwilę kończą się obroty ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.