Skocz do zawartości

Mondeo Mk4 - prośba o opinie


Phil_ips

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, szwagier chce kupić wymarzonego Mondeo Mk4. Wpadł mu w oko egzemplarz

 

https://www.master1.pl/oferta/gotowka/66634/ford/mondeo-2-0-tdci-gold-x-trend-powershift

 

Warto się zainteresować? Będzie zadowolony? Ewentualnie na co zwrócić uwagę?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to mk5.

Miałem wcześniejszy model, bardzo dobrze go wspominam. Warto obejrzeć na żywo, mi np. źle się siedziało i w kombi spodziewałem się większego bagażnika.

Mechanicznie kojarze, że tam przeguby lubiły się mielić, ale nie wiem na 100%.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zwroci uwage na skrzynie biegow.Lubia sie sypac -a naprawa do tanich nie nalezy.Znajoma w Focusie 2 krotnie przerabiala naprawe-gdyby nie to ze miala dodatkowe ubezpieczenie to poszlaby z torbami. Sasiad ma Smaxa z ta skrzynia[przebieg podobny] i juz zaczyna mu czasem wpadac w tryb awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wlad napisał:

Niech zwroci uwage na skrzynie biegow.Lubia sie sypac -a naprawa do tanich nie nalezy.Znajoma w Focusie 2 krotnie przerabiala naprawe-gdyby nie to ze miala dodatkowe ubezpieczenie to poszlaby z torbami. Sasiad ma Smaxa z ta skrzynia[przebieg podobny] i juz zaczyna mu czasem wpadac w tryb awaryjny.

 

W dieslach powershift tak nie padają jak w benzynach. Niemniej trzeba w skarpecie odłożyć 7 kpln na ewentualną regenerację skrzyni i brać auto. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KYRTAP napisał:

Nie brzmi to zbyt optymistycznie.
 

 

Możliwe. Jak kupowałem S-maxa z firmy to tak zrobiłem. Wiedziałem że PS może paść. Z tym, że ja auto kupiłem za 52 kpln, podczas gdy rynkowa wartość tego modelu wtedy to było ok. 70 kpln. Kupiłem ze stanem licznika 140 kkm, skrzynię regenerowałem przy 180 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ArekMiz napisał:

 

Możliwe. Jak kupowałem S-maxa z firmy to tak zrobiłem. Wiedziałem że PS może paść. Z tym, że ja auto kupiłem za 52 kpln, podczas gdy rynkowa wartość tego modelu wtedy to było ok. 70 kpln. Kupiłem ze stanem licznika 140 kkm, skrzynię regenerowałem przy 180 kkm.

 

To ta bezproblemowość Fordów o której piszesz w innym wątku?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2021 o 13:57, Phil_ips napisał:

 

Hejka, szwagier chce kupić wymarzonego Mondeo Mk4. Wpadł mu w oko egzemplarz

 

https://www.master1.pl/oferta/gotowka/66634/ford/mondeo-2-0-tdci-gold-x-trend-powershift

 

Warto się zainteresować? Będzie zadowolony? Ewentualnie na co zwrócić uwagę?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Autko jakieś szkody posiadało ..

 W bazie coś widnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2021 o 13:57, Phil_ips napisał:

Hejka, szwagier chce kupić wymarzonego Mondeo Mk4. Wpadł mu w oko egzemplarz

Warto się zainteresować? Będzie zadowolony? Ewentualnie na co zwrócić uwagę?

 

Mondeo są tańsze niż konkurencja, więc warto się zainteresować. Z PS byłbym ostrożny, ja celowo szukałem z manualną skrzynią i obstawiam, że oszczędzi mi to kłopotów, aczkolwiek można rozważyć skrzynię automatyczną i Gwarancję 12, skrzynia jest chyba zapisana w umowie i jak się posypie to masz naprawę bezpłatną lub partycypację w kosztach tylko (ale to trzeba sprawdzić).

 

Ogólnie auta spoko, silniki 150 KM w kilka minut robisz na 180 KM przez kompa, ponad to można sobie sporo podłubać i aktualizować, zmieniać opcję o których możesz pomarzyć w innych markach ;] Sprawdzić można podstawowe punkty jak w każdym aucie. Zdecydowanie warto iść w wersję Titanium, Trend i Edition niestety mają analogowe zegary , gorsze tapicerki i znacznie słabsze wyposażenie, które szybko popsuje udany zakup.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Azbest napisał:

 

To ta bezproblemowość Fordów o której piszesz w innym wątku?

 

Dokładnie tak. S-max to była okazja, sprzedawali służbowy samochód jednego z dyrektorów w firmie w której pracuję. Samochód miał 3 lata, 2,0eb Titanium S. Cena wyjściowa 49 kpln, ja dałem 52 kpln. Oczywiście przeczytałem o wadach PS i zaryzykowałem. To była jedyna poważna naprawa tego samochodu. Sprzedałem go po 5 latach za 42 kpln, więc przez ten czas stracił na wartości 10 kpln (tak jak pisałem - rynkowo ok. 30 kpln). Pozostałe Fordy w mojej rodzinie są bardzo OK, użytkownicy są zadowoleni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2021 o 13:57, Phil_ips napisał:

Hejka, szwagier chce kupić wymarzonego Mondeo Mk4. Wpadł mu w oko egzemplarz

 

https://www.master1.pl/oferta/gotowka/66634/ford/mondeo-2-0-tdci-gold-x-trend-powershift

 

Warto się zainteresować? Będzie zadowolony? Ewentualnie na co zwrócić uwagę?

Ja bym odpuścił jeśli nie jet ktoś gotowy na naprawy PS lub wycieków. Przed zakupem sprawdzić dokładnie wszystko co się da na podnośniku w ASO Ford'a. Żeby przystapić do Gwarancji12 (co bardzo polecam) to trzeba najpierw w ASO naprawić wszystkie bolączki samochodu. Albo dowiedzieć się co go boli, naprawić, pojechać na przegląd kwalifikujący i wtedy kupić G12. Przy 150 kkm może być potrzeba wymiany pompy wysokiego ciśnienia co kosztuje jakies 5 kPLN. Mi sie udało to zrobić w ramach G12. Wycieki z uszczelniacza rozrządu (wymagany demontaż PS) robiłem sam w ASO a potem oni to poprawiali w ramach rękojmi 24 miesięcznej. Nie wiem ile ktoś chce tym pojeździć ale będzie mu ciężko sprzedać diesla za 2-3 lata bo jeśli nawet mu się uda bezawaryjnie pojeździć, to kolejny posiadacz będzie miał gwarantowane konkretne wydatki. Ja bym dziś w diesla nie wchodził z racji problemów przy odsprzedaży. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.