Skocz do zawartości

Fabrycznie obniżona moc na dotarciu?


Mihail

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj czekając na myjni rozmawiałem z gościem co stał koło mnie 3 letnim Jazz'em i gość powiedział coś, co najpierw obśmiałem ale potem zaczął to tak przekonująco opowiadać, że zwątpiłem.

 

Otóż chłop ma tego Jazza 1.3, rocznik 2017 i stwierdzil, ze w zeszlym tygodniu stuknelo mu 15kkm i stwierdzil w trasie,ze silnik mu się odmulił. Na tyle go to zaciekawilo, ze zadzwonił do ASO Honda, a tam mu powiedzieli,ze silnik jest fabrycznie zmulony softowo do pewnego przebiegu celem optymalizacji procesu dotarcia.

 

Przyznam,że jest to dla mnie jakaś fantazja i nie dyskutowałem więcej, bo wg mnie to nie jest mozliwe, zwlaszcza tak dlugo bo 15kkm.

 

Czy chłop konfabulował czy faktycznie producenci robią takie sztuczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, volf6 napisał:

I mapa sama się zmienia/przestawia?

Tam jest tysiace informacji, co zrobic jak pada jak kola skrecone jak wlaczysz przeciwmgielne wiec wcale bym sie nie zdziwil jak wklepali po ilu cyklach np wlaczenia silnika ma sie przestawic albo po km. Dlatego tak mnie smieszy jak ktos mowi, ze tuner od poczatku mape pisze :phi: Wracajac do tematu w Suzuki byl inny olej zalany i trzeba bylo wymienic po 1kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Azbest napisał:

Słyszałem że samochód jeździ na innej mapie w trakcie docierania .. ale jest to raczej kilkaset pierwszych km. Też chętnie się dowiem czy to prawda

 

 

Dobra, no to pytanie - dlaczego przy wyjezdzie z salonu nikt o tym nie informuje? Mam Civica 2018, wyjezdzalem nim z salonu osobiście i nikt mi nie powiedział, że przez jakiś tam czas będzie mniej mocy/momentu czy innego rodzaju kaganiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mihail napisał:

 

 

Dobra, no to pytanie - dlaczego przy wyjezdzie z salonu nikt o tym nie informuje? Mam Civica 2018, wyjezdzalem nim z salonu osobiście i nikt mi nie powiedział, że przez jakiś tam czas będzie mniej mocy/momentu czy innego rodzaju kaganiec.

 

jakby tak było to by w instrukcji tak napisali że do X kilometów silnik ma inną charakterystykę

a to co pan w ASO mówi przez telefon vs rzeczywistość to czasem są dwie różne i odległe rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bielaPL napisał:

 

jakby tak było to by w instrukcji tak napisali że do X kilometów silnik ma inną charakterystykę

a to co pan w ASO mówi przez telefon vs rzeczywistość to czasem są dwie różne i odległe rzeczy...

Chciałbym jednak, aby ktoś to jednoznacznie obalił lub potwierdził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wujek napisał:

Tam jest tysiace informacji, co zrobic jak pada jak kola skrecone jak wlaczysz przeciwmgielne wiec wcale bym sie nie zdziwil jak wklepali po ilu cyklach np wlaczenia silnika ma sie przestawic albo po km. Dlatego tak mnie smieszy jak ktos mowi, ze tuner od poczatku mape pisze :phi: Wracajac do tematu w Suzuki byl inny olej zalany i trzeba bylo wymienic po 1kkm.

KiVi Racing? ;]

W mocniejszych wersjach tak może być, chociażby FCA i hellcaty wszelkiej maści... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał:

 

jakby tak było to by w instrukcji tak napisali że do X kilometów silnik ma inną charakterystykę

a to co pan w ASO mówi przez telefon vs rzeczywistość to czasem są dwie różne i odległe rzeczy...

Ok, odnośnie instrukcji. w Pumie sekcja "docieranie" wygląda dokładnie tak:

Cytat

Opony
Nowe opony wymagają dotarcia na
odcinku około 480 km. W tym czasie Twój
pojazd może mieć nietypową
charakterystykę prowadzenia.
Hamulce i sprzęgło
Jeżeli to możliwe, przez pierwsze 160 km
jazdy po mieście oraz przez pierwsze
1.600 km jazdy po szosie unikaj
gwałtownego hamowania i używania
sprzęgła.

Ani słowa o silniku. To co, od teraz docieranie silnika przestało istnieć? W takim Nissanie to było nawet napisane, żeby unikać trzymania silnika na stałych obrotach przez długi czas (czego swoją drogą całkowicie nie rozumiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mihail napisał:

Chciałbym jednak, aby ktoś to jednoznacznie obalił lub potwierdził

Mocne wersje fabrycznie są kastrowane, żeby młody gniewny nie zarżnął po wyjeździe z salonu od razu :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pipper napisał:

Mocne wersje fabrycznie są kastrowane, żeby młody gniewny nie zarżnął po wyjeździe z salonu od razu :piwko:

Na czym  polega owa kastracja?

 

Spadek mocy jest zauważalny? Bo tak sobie myślę, że np. możliwość szybkiego ruszenia/katapultowania się z miejsca, nie przydaje się wyłącznie na drg racingu ale też np. a skrzyżowaniu, by szybko wykonać manewr skrętu/zjazdu (i setki innych sytuacji).

 

Chyba, że to dotyczy innych obszarów sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mihail napisał:

Na czym  polega owa kastracja?

 

Spadek mocy jest zauważalny? Bo tak sobie myślę, że np. możliwość szybkiego ruszenia/katapultowania się z miejsca, nie przydaje się wyłącznie na drg racingu ale też np. a skrzyżowaniu, by szybko wykonać manewr skrętu/zjazdu (i setki innych sytuacji).

 

Chyba, że to dotyczy innych obszarów sterownika

Tryb startowy niedostępny, moc max przycięta, piszę o wersjach topowych, o kastrowaniu 1.0 ecoboost nie słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Seth said:

Ok, odnośnie instrukcji. w Pumie sekcja "docieranie" wygląda dokładnie tak:

Ani słowa o silniku. To co, od teraz docieranie silnika przestało istnieć? 

 

Tak, obecnie w wiekszosci przypadkow nie ma potrzeby docierac nowych silnikow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mihail napisał:

Chciałbym jednak, aby ktoś to jednoznacznie obalił lub potwierdził

 

wątpię żeby ktoś Ci to potwierdził lub zaprzeczył. Technicznie w dzisiejszych czasach, gdy wszystko w samochodzie opiera się na komputerach i oprogramowaniu, to żaden problem zrobić, żeby mapa silnika przestawiała się po jakimś przebiegu. Nawet 100 razy. Albo żeby Ci wycieraczki włączył jak stuknie 20 tys. km ;]. Ale czy Honda tak robi? Nie mam pojęcia. I obstawiam że pracownik ASO też nie ma ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maro_t napisał:

 

wątpię żeby ktoś Ci to potwierdził lub zaprzeczył. Technicznie w dzisiejszych czasach, gdy wszystko w samochodzie opiera się na komputerach i oprogramowaniu, to żaden problem zrobić, żeby mapa silnika przestawiała się po jakimś przebiegu. Nawet 100 razy. Albo żeby Ci wycieraczki włączył jak stuknie 20 tys. km ;]. Ale czy Honda tak robi? Nie mam pojęcia. I obstawiam że pracownik ASO też nie ma ;]

 

 

Wg mnie to żadna wiedza tajemna dla ludzi z branży, bo to ludzie te sterowniki programują, a nie kosmici.

Jeśli zatem jest takie embargo na te informacje to jest to co najmniej dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Seth napisał:

Ani słowa o silniku. To co, od teraz docieranie silnika przestało istnieć? 

Chyba 13 lat temu w fiat bravo też nic nie było o docieraniu. Brałeś nówkę, upalałeś i olej zmieniałeś po 2 latach i 30kkm ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, analyzer64 napisał:

Wystarczy zrzucić eeprom i sprawdzić.

Coobcio, Kivi jak w Warszawie.

 

 

Na kopanie w fabrycznym sofcie to do nich to bym raczej nie pojechał tylko w celu zaspokojenia ciekawości w tym temacie.

Panowie są specjalistami bez 2 zdań ale moje poczucie integralności samochodu i jego oprogramowania jest bezcenne i nie chciałbym dać do dłubania komukolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pejus1982 napisał:

 

To napisz list do Hondy Polska i będziesz miał rzetelną odpowiedź. Tu na forum będą same dywagacje.

A żebyś wiedział, napiszę.

 

Sam jeżdżę niemal nową Hondą dlatego gość mnie mocno tym zainteresował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żebyś wiedział, napiszę.
 
Sam jeżdżę niemal nową Hondą dlatego gość mnie mocno tym zainteresował.
Te 1,3 w jazz jest zamulone na maxa w porównaniu z poprzednim 1,4, bardziej chyba się nie da zniszczyć silnika. Koleś pewnie wyłączył Eco
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mihail napisał:

 

 

Dobra, no to pytanie - dlaczego przy wyjezdzie z salonu nikt o tym nie informuje? Mam Civica 2018, wyjezdzalem nim z salonu osobiście i nikt mi nie powiedział, że przez jakiś tam czas będzie mniej mocy/momentu czy innego rodzaju kaganiec.

 

Ale takie kagańce to masz w dziesiątkach jak nie setkach różnych sytuacjach podczas użytkowania samochodu (zwłaszcza w silnikach turbo).

 

Słabe paliwo / spalanie stukowe - silnik cofa zapłon, tracisz moc

Za wysoka temperatura (np. na intercoolerze) - silnik ma mniejszą moc/łagodniejszą mapę

Zapełniony GPF/DPF - silnik może mieć inną mapę żeby się szybko rozgrzać i go wypalić / więcej pali

Włączysz klimę - już może być modyfikacja jałowych obrotów

?? pierwsze 500km przebiegu - silnik może mieć mniejszą moc/łagodniejszą mapę?

 

Przecież sprzedawcy ani producent nie informują o takich sprawach. Silnik NIGDY nie ma "gwarantowanego" poziomu mocy, bo jest milion warunków od których ona zależy. Pojedziesz na hamownię 2 razy i 2 razy uzyskasz inny wynik.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Azbest napisał:

Przecież sprzedawcy ani producent nie informują o takich sprawach. Silnik NIGDY nie ma "gwarantowanego" poziomu mocy, bo jest milion warunków od których ona zależy. Pojedziesz na hamownię 2 razy i 2 razy uzyskasz inny wynik.

 

 

Należy powiedzieć, ze często nawet producent podaje błędnie moc silnika. Były tutaj opisywane przypadki silników TSI, która miały więcej mocy niż deklarował producent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mihail napisał:

Wczoraj czekając na myjni rozmawiałem z gościem co stał koło mnie 3 letnim Jazz'em i gość powiedział coś, co najpierw obśmiałem ale potem zaczął to tak przekonująco opowiadać, że zwątpiłem.

 

Otóż chłop ma tego Jazza 1.3, rocznik 2017 i stwierdzil, ze w zeszlym tygodniu stuknelo mu 15kkm i stwierdzil w trasie,ze silnik mu się odmulił. Na tyle go to zaciekawilo, ze zadzwonił do ASO Honda, a tam mu powiedzieli,ze silnik jest fabrycznie zmulony softowo do pewnego przebiegu celem optymalizacji procesu dotarcia.

 

Przyznam,że jest to dla mnie jakaś fantazja i nie dyskutowałem więcej, bo wg mnie to nie jest mozliwe, zwlaszcza tak dlugo bo 15kkm.

 

Czy chłop konfabulował czy faktycznie producenci robią takie sztuczki?

To mi się odmuliła Octavia 1.6TDI przy 302kkm😁 jak ją użytkuje po kobiecie która delikatnie naciskała gaz nawet w jeździe poza miejskiej. Im dłużej jeżdżę tym auto lepiej się zbiera i mniej pali a dopiero 500km przejechałem , co dopiero będzie jak 15kkm zrobię 💪

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mmaciejosss napisał:

To mi się odmuliła Octavia 1.6TDI przy 302kkm😁 jak ją użytkuje po kobiecie która delikatnie naciskała gaz nawet w jeździe poza miejskiej. Im dłużej jeżdżę tym auto lepiej się zbiera i mniej pali a dopiero 500km przejechałem , co dopiero będzie jak 15kkm zrobię 💪

znajomy po miesiącu jazdy nowym-używanym C5 odkrył ze 30% więcej mocy... bo przez cały czas miał dywanik podwinięty pod pedał gazu...

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w salonie volvo poinformowano, że pełna moc dostępna będzie po przekroczeniu 4000km. Fabrycznie przez te pierwsze 4kkm niby jest zmulony. Ile w tym prawdy nie drążyłem 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wujek napisał:

Tam jest tysiace informacji, co zrobic jak pada jak kola skrecone jak wlaczysz przeciwmgielne

 

Się trochę zagalopowałeś :hehe:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Azbest napisał:

eee ... VAG kiedyś badał czy samochód na rolkach jedzie ;)

 

No coś tam każdy słyszał o diesel gate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kaczorek79 napisał:

Widziałem dużo takich zapisów po zgraniu sobie mapy w BMW

 

 

dobrze widziales

moj kibel 40d mhev do 1tys km nie krecil powyzej 4.5tys obrotow i skrzynia tylko w trybie comfort

przy zimnym oleju chyba do 70stopni tez nie dokrecisz silnika

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kalkstein napisał:

 

 

dobrze widziales

moj kibel 40d mhev do 1tys km nie krecil powyzej 4.5tys obrotow i skrzynia tylko w trybie comfort

przy zimnym oleju chyba do 70stopni tez nie dokrecisz silnika

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

To są tylko przykłady fabrycznych blokad, które zauważa kierowca. Parametrów do zmian w oprogramowaniu są, jak dobrze wspomniał @wujek bardziej tysiące, niż setki. U siebie mogłem zgrać mapę pełną 512 KB, ale tylko ze sterownikiem na stole, natomiast zgrywałem po kablu obd wsad mały 64 KB i tylko w nim było zawarte tyle informacji, że potrzebowałbym kilku dni na zapoznanie się ze wszystkimi parametrami. Jakiś głupi elektrozawór sterowania zmiennymi fazami Vanos był regulowany po spełnieniu ok 20 warunków, gdzie każdy można było osobno modyfikować, albo np wygładzanie momentu obr przy nagłym wciśnięciu pedału gazu w funkcji obrotów silnika dodatkowo zależne od aktualnej temperatury itp. Malutki plik, a jest tego naprawdę dużo.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/12/2021 at 3:08 PM, Maciej__ said:

 

Tak, obecnie w wiekszosci przypadkow nie ma potrzeby docierac nowych silnikow...

Takie jest oficjalne stanowisko producentów ;) . Do tego dodają, że silniki są fabrycznie docierane i można od razu normalnie jeździć i pierwszy raz olej wymienić po 2 latach lub 30 000 km :phi:

Ja jestem staromodny i pierwsze 3-4000 km powstrzymuje zapędy, a potem wymieniam olej. Być może własnie dzięki temu nigdy nie miałem problemów z silnikami i nawet TSI mi nigdy oleju nie brały.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, format napisał:

 

Się trochę zagalopowałeś :hehe:

 

Gdyz? Nawet w lanosie mialem podbite obroty na jalowym jak tylne przeciwmgielne wlaczylem na postoju. Czyli gdzies musial byc zapis, wiecej pradu wieksze obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujek napisał:

Gdyz? Nawet w lanosie mialem podbite obroty na jalowym jak tylne przeciwmgielne wlaczylem na postoju. Czyli gdzies musial byc zapis, wiecej pradu wieksze obroty.

 

O matko, to przecież nie mapa się zmienia tylko ze wzrostem obciążenia piec utrzymuje zadaną prędkość obrotową biegu jałowego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W motocyklach BMW się z tym spotkałem, w S1000XR, w S1000RR.

Tylko to była raczej blokada powyżej iluś tam obrotów, a nie inna mapa. 

Ale w aucie... nigdy. 

Edytowane przez Olas1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grogi napisał:

 

A jak się ma moc maksymalna jak ograniczysz obroty?

Oczywiście to zależy, do ilu ograniczysz. Autor tematu napisał, że "silnik się odmulił". Gdyby miał blokadę na 4k rpm to raczej by to zauważył i byłoby to oczywiste.Samo ograniczenie mocy przez zmianę mapy pomoże przy docieraniu, jeśli zakres obrotów zostanie taki jak był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2021 o 13:46, Mihail napisał:

Czy chłop konfabulował czy faktycznie producenci robią takie sztuczki?

Wystarczy, że jest korekta momentu zapłonu (żeby był chwilkę później) i tyle. Nie trzeba zmieniać całej mapy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, BartoSMK napisał:

W Alfach z tego co pamiętam swego czasu do jakiegoś przebiegu był zablokowany tryb Dynamic ;]

Mi diler powiedział żeby w Alfie na początku użytkowania nie uruchamiać trybu D

i   jest ponoć  też mowa o tym w instrukcji obsługi  samochodu.

Ja na tryb D przeszedłem po pierwszej wymianie oleju czyli po około 7 tys kilometrów. 

  • zszokowany 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TADA napisał:

Mi diler powiedział żeby w Alfie na początku użytkowania nie uruchamiać trybu D

i   jest ponoć  też mowa o tym w instrukcji obsługi  samochodu.

Ja na tryb D przeszedłem po pierwszej wymianie oleju czyli po około 7 tys kilometrów. 

a ja w pierwszej jeździe, bo byłem ciekawy ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2021 o 19:58, goden napisał:

W S1000xr trzeba było odblokować obroty w serwisie. Samo się to nie działoemoji6.png

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Nie w serwisie, a pod siedzeniem masz zworkę - jak dotrzesz to ją zawierasz i masz dostęp do ostrych trybów jazdy. Pan w salonie zwarl mi ją przy wydaniu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TADA napisał:

Mi diler powiedział żeby w Alfie na początku użytkowania nie uruchamiać trybu D

i   jest ponoć  też mowa o tym w instrukcji obsługi  samochodu.

Ja na tryb D przeszedłem po pierwszej wymianie oleju czyli po około 7 tys kilometrów. 

No grubo, na prawde grubo. Ja przez pierwsze 500-600km przejechalbym spokojniej a pozniej rura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.