Skocz do zawartości

śruby do felg aluminiowych


Kris88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W obu Fiatach stilo i bravo mam taki problem że lekko mi się luzują śruby na felgach aluminiowych ( na stalówkach nie) i słychać takie stukanie jakby od zawieszenia - ten luz bywa moim zdaniem mały może 30 stopni

kolega mówi że słyszał o specjalnych śrubach do alufelg ale w sumie na necie pojawia się tylko coś o śrubach stożkowych - takie w sumie mam,

 

Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aviator napisał:

Moim zdaniem masz źle dobrane śruby, inaczej same by się nie wykręcały. 

Może to przybliży temat:

https://mhstylauto.wixsite.com/stylauto/sruby-jak-dobrac

upewnię się jeszcze ale w takim przypadku chyba by mi się cały czas luzowały a zapomniałem dopisać że to zawsze jakoś po wymianie kół 2gi raz dociągam i zazwyczaj jest już ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kris88 napisał:

upewnię się jeszcze ale w takim przypadku chyba by mi się cały czas luzowały a zapomniałem dopisać że to zawsze jakoś po wymianie kół 2gi raz dociągam i zazwyczaj jest już ok

No to w takim razie  w zasadzie standardowa sytuacja. Tak się poleca, by po przejechaniu jakiegoś dystansu dociągnąć śruby. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, aviator napisał:

No to w takim razie  w zasadzie standardowa sytuacja. Tak się poleca, by po przejechaniu jakiegoś dystansu dociągnąć śruby. 

no właśnie niby wiem, może panikuje ale dzieje się to tylko na alumach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kris88 napisał:

Cześć,

W obu Fiatach stilo i bravo mam taki problem że lekko mi się luzują śruby na felgach aluminiowych ( na stalówkach nie) i słychać takie stukanie jakby od zawieszenia - ten luz bywa moim zdaniem mały może 30 stopni

kolega mówi że słyszał o specjalnych śrubach do alufelg ale w sumie na necie pojawia się tylko coś o śrubach stożkowych - takie w sumie mam,

 

Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii?

Kiedyś w Lacetti miałem stożkowe nakrętki. Różne do alusów i stalowek. Do alusów nakrętki dostałem razem z felgami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, aviator said:

No to w takim razie  w zasadzie standardowa sytuacja. Tak się poleca, by po przejechaniu jakiegoś dystansu dociągnąć śruby. 

 

Od ponad 20 lat nigdy w zadnym aucie nie dociagalem srub...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kris88 napisał:

hmmmm ciekawe

Do alusow były dopasowane, bo kupione razem. I jak porównywałem, to delikatnie różniły się.

Może sprawdź, czy do Twoich nie ma dedykowanych śrub.

 A te sprawdzaj co jakiś czas i docigaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kris88 napisał:

a czym się różniły ?

Śruby mogły mieć różne kąty i/lub wielkość stożka, jak też jedne mogły być o przylgni sferycznej. Bywają też tzw. płaskie.

Co do pierwszego posta stawiam na źle dobrane śruby -to lepsze. Mogą też już być gniazda w felgach rozklepane przez dokręcanie udarem - to już gorzej.

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kris88 napisał:

upewnię się jeszcze ale w takim przypadku chyba by mi się cały czas luzowały a zapomniałem dopisać że to zawsze jakoś po wymianie kół 2gi raz dociągam i zazwyczaj jest już ok

 

Pamietam jak sprzedalem kiedys auto i po tygodniu dzwoni gosc, ze wlasnie stoi na poboczu i czeka na pomoc drogowa bo mu polosie tak stukaja, ze sie boi jechac. I ze dzwoni informacyjnie a nie z pretensja :) 2 godziny pozniej zadzwonil, ze mial kola niedokrecone. Zaraz po zakupie zalozyl letni komplet i albo gumiarze nie dokrecili, albo sie lekko poluzowalo 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Filipfm napisał:

 

Pamietam jak sprzedalem kiedys auto i po tygodniu dzwoni gosc, ze wlasnie stoi na poboczu i czeka na pomoc drogowa bo mu polosie tak stukaja, ze sie boi jechac. I ze dzwoni informacyjnie a nie z pretensja :) 2 godziny pozniej zadzwonil, ze mial kola niedokrecone. Zaraz po zakupie zalozyl letni komplet i albo gumiarze nie dokrecili, albo sie lekko poluzowalo 😄 

no to dokładnie mam to samo  - za 1 razem bylem wystraszony teraz juz wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.