Skocz do zawartości

czyszczenie elewacji


tomkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ci ja elewację jasnoszarą. Tynk strukturalny (chyba akrylowy o ile dobrze pamiętam) - taki chropowaty, ostry klasyk.

Od południa oczywiście w stanie idealnym. Od południa niestety po liku latach zazielenił się nieco:/ Do tego dochodzą paskudne zacieki od kratek wentylacyjnych czy parapetów.

Ktoś przerabiał czyszczenie? Jakie środki? Jakie urządzenie?

Nie wyobrażam sobie szorować tego ręcznie - prędzej będę oczy zamykał przechodząc 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem karcherem z jakąś chemią do mycia samochodów, bo mi ptacwo siadało, srało i ściana zrobiła się aż zielona.

Efekt połowiczny. Z grubsza umyło się, ale ślady zabrudzenia nadal są.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, rwIcIk napisał:

Próbowałem karcherem z jakąś chemią do mycia samochodów, bo mi ptacwo siadało, srało i ściana zrobiła się aż zielona.

Efekt połowiczny. Z grubsza umyło się, ale ślady zabrudzenia nadal są.

 

Aktywna piana a później myjka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myłem u rodziców 12letnią elewację (dobry tynk akrylowy). Robiłem tak: spryskanie wodą, potem płyn do mycia elewacji z pianownicy (Atlasa AFAIR), 2-3minuty i jechałem dużą szczotą. Potem dokładnie spłukiwałem. Była tak brudna, że wzorki i napisy można było robić :). Elewacja była umyta dokładnie z drabiny/rusztowania i podnośnika.

 

BTW. U siebie mam b.dobry tynk hybrydowy z racji warunków ciężkich - z dwóch stron mam las. Przez 6 lat tam gdzie dosięgnąłem raz czyściłem płynem uniwersalnym Karchera + myjka. Czyściło się b. dobrze, ale to były zabrudzenie głównie przez dzieci (ślady po piłce, rowerkach, itd). Ogólnie tynk był czysty i zero zielonego. Obok sąsiąd 2 lata po mnie robił elewację i ma już sporo zielonego i zacieki. Trochę nieufnie podchodziłem, że może to mieć takie znaczenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

Próbowałem karcherem z jakąś chemią do mycia samochodów, bo mi ptacwo siadało, srało i ściana zrobiła się aż zielona.

Efekt połowiczny. Z grubsza umyło się, ale ślady zabrudzenia nadal są.

 

No nie pocieszyłeś 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zielone - tak, kupiłem coś na elewacje w markecie budowalnym do walki z zielenizną , wiadro plus wałek na wysięgniku i naniosłem na tynk, odczekałem jak pisało w instrukcji dzień i zmyłem myjka. Minęło 2 lata i nic się nie pojawiło nowego zielonego.

Wg mnie to nie wina tynku tylko chropowatości, w niej osadza się brud, a na brudzie żyją zielone organizmy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

Próbowałem karcherem z jakąś chemią do mycia samochodów, bo mi ptacwo siadało, srało i ściana zrobiła się aż zielona.

Efekt połowiczny. Z grubsza umyło się, ale ślady zabrudzenia nadal są.

 

 

Ja leciałem samą wodą i najmniejszym Karcherem.

Efekt był zadowalający tzn. było dużo czyściej, ale też nie jak nowe.

 

W tym roku zamierzam przed malowaniem elewacji zrobić mycie, tym razem używając jakiejś chemii.

No i muszę dokupić zbiorniczek na lancę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Używamy środka do mycia fasad i elewacji z Tenzi APC OUT. Produkt bardzo wydajny i skutecznie zmywa zabrudzenia z sadzy czy oleju. Pani w Centrum Higieny Efekt z Katowic dobrze doradzi w tym temacie. Przesyłam link dla zainteresowanych. 

https://chefekt.pl/pl/p/TENZI-APC-Out-5l-silne-mycie-powierzchni-przydomowych-elewacji%2C-dachow%2C-kostki/393

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Belmonia napisał(a):

Używamy środka do mycia fasad i elewacji z Tenzi APC OUT. Produkt bardzo wydajny i skutecznie zmywa zabrudzenia z sadzy czy oleju. Pani w Centrum Higieny Efekt z Katowic dobrze doradzi w tym temacie. Przesyłam link dla zainteresowanych. 

https://chefekt.pl/pl/p/TENZI-APC-Out-5l-silne-mycie-powierzchni-przydomowych-elewacji%2C-dachow%2C-kostki/393

Oho, a ta Pani nazywa się Bel Monia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2021 o 09:06, rwIcIk napisał(a):

Próbowałem karcherem z jakąś chemią do mycia samochodów, bo mi ptacwo siadało, srało i ściana zrobiła się aż zielona.

Efekt połowiczny. Z grubsza umyło się, ale ślady zabrudzenia nadal są.

 

Widziałem, jak u sąsiada myli - normalnie karcherem, a potem sądząc po basenowym zapachu chloru - roztworem podchlorynu sodu, czyli wybielaczem.

I znowu karcherem.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U moich rodziców malowana była elewacja. Goście najsampierw czymś myli i potem malowali. No ładnie jest, nowocześnie - bo jakieś pasy poziome na wysokości okien, itp. (a dom z lat 70tych).

Tylko kibel jest taki, że tynk zaczął pękać po 1,5 roku jakoś. Jak było bez problemów ze 30 lat tak teraz jest jakaś padaka.

Takie tam.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy lecieli lanca bezpośrednio po elewacji, duże ciśnienie mogło sprawić że tynk się wypłukał . Trzeba z tym uważać, dlatego są szczotki, one myją a nie agresywnie wypłukują i niszczą strukturę tynku. Nawet Polbruk ulega wypłukiwaniu jeśli lecimy go bezpośrednio z lancy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2024 o 06:29, irishpiter napisał(a):

Pytanie czy lecieli lanca bezpośrednio po elewacji, duże ciśnienie mogło sprawić że tynk się wypłukał . Trzeba z tym uważać, dlatego są szczotki, one myją a nie agresywnie wypłukują i niszczą strukturę tynku. Nawet Polbruk ulega wypłukiwaniu jeśli lecimy go bezpośrednio z lancy.

 

Tylko często samą szczotką nie wypłuczesz większego zabrudzenia. Ja jak myłem całość to chemia + szczotka i spłukiwanie lancą ale oczywiście z odległości. Jak np dzieci czymś uwalą to chemia + lanca. Podobnie jak te szczotki do tarasów/kostki na nie wiele się zdają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.