Skocz do zawartości

Twoja najdłuższa trasa EV to?


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz wozu, dystansu, czasu i ilości sikań można ubarwić przygodami i nieplanowanymi zdarzeniami :)

 

Po kupnie Leafa 24 kWh 3 lata temu, z realnym zasięgiem 100-120 km w trasie planowałem wyjazd nad Bałtyk, ale na S3 i okolicy brak było wystarczającej ilości DC, by można było to zrobić i liczyć w godzinach, a nie dobach ;]

 

Teraz już jest wyraźnie lepiej, ale nadal daleko do ideału. To jakie rekordy? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, mrBEAN said:

Oprócz wozu, dystansu, czasu i ilości sikań można ubarwić przygodami i nieplanowanymi zdarzeniami :)

 

Po kupnie Leafa 24 kWh 3 lata temu, z realnym zasięgiem 100-120 km w trasie planowałem wyjazd nad Bałtyk, ale na S3 i okolicy brak było wystarczającej ilości DC, by można było to zrobić i liczyć w godzinach, a nie dobach ;]

 

Teraz już jest wyraźnie lepiej, ale nadal daleko do ideału. To jakie rekordy? :) 

 

Ale odpowiesz na zadane przez siebie pytanie? Bo wnioskuję, że ten Bałtyk leafem 24 do skutku nie doszedł. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HelixSv napisał:

 

Ale odpowiesz na zadane przez siebie pytanie? Bo wnioskuję, że ten Bałtyk leafem 24 do skutku nie doszedł. ;]

 

No nie doszedł ;) 

Rok później Ioniqiem zrobione w 8h chyba.

A ostatnio Ibizą 1.0 TSI objechałem w 4h ;]

 

U mnie najdłużej na strzał niecałe 1000 km. W sumie to 3x. Bo raz na raty z noclegiem. 

Bałtyk kilka razy: ~ 450-550 km

Raz Warszawa - tu też przypał czasowy trochę ~ 450 km

Jakieś Zakopane 2x. ~ 450 km

Ogólnie Ionigiem prędkość brutto w trasie to 70-80 km/h i nic więcej się nie wyczaruje.

Oczywiście mniej może być zawsze, w razie jakiegoś niepowodzenia na ładowarce :phi:

 

Sporo już mamy ładnych dróg A/S, a elektryk na nich odstaje najbardziej :) 

 

Po kupnie Ioniqa natomiast, planowałem zrobić trasę do Hiszpanii, zimą! :hehe:

Ale rozsądek, a w zasadzie brak czasu na takie zabawy nie pozwolił zrealizować tej wizji, podobnie jak w Leafie ;)

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwecja - Świnoujście - Zakopane

953 km w BMW i3s 38kWh, 4 osoby z bagażami.

i powrót pięć dni póżniej ;]

Koszt prądu około 60 złotych.

Jedyna przygoda to problem ze ściagnięciem apki orlenu na telefon z zagraniczną kartą sim.

Nawet robiłem zdjęcia z ładowań :pstryk: dla ciemnegoksięcia, bo bardzo prosił. ;]

 

Ale w tym roku mam zamiar pobić ten rekord z wielką nawiązką. Zobaczymy. :swieca::drive:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, mrBEAN said:

W czymś lepsze/tańsze niż Shell Recharge? Czy jako dodatkowe zabezpieczenie? 

 

podobno są we francji ładowarki, co nie przyjmują appów, a ta izivia jest dość popularna i koszowo jest dość atrakcyjna.

mam różnych rfid z 10, appów jeszcze więcej...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, HelixSv napisał:

 

podobno są we francji ładowarki, co nie przyjmują appów, a ta izivia jest dość popularna i koszowo jest dość atrakcyjna.

mam różnych rfid z 10, appów jeszcze więcej...

Przyjrzę się :) 

We Francji to ogólnie Newmotion/ShrllRecharge i KiWhi pass mocne są. 

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2021 o 21:17, mrBEAN napisał:

Oprócz wozu, dystansu, czasu i ilości sikań można ubarwić przygodami i nieplanowanymi zdarzeniami :)

 

Po kupnie Leafa 24 kWh 3 lata temu, z realnym zasięgiem 100-120 km w trasie planowałem wyjazd nad Bałtyk, ale na S3 i okolicy brak było wystarczającej ilości DC, by można było to zrobić i liczyć w godzinach, a nie dobach ;]

 

Teraz już jest wyraźnie lepiej, ale nadal daleko do ideału. To jakie rekordy? :) 

 

Moja trasa nie, ale 3 lata temu na nartach we Włoszech, stała na parkingu hotelowym Tesla X na rejestracji ZS ;]

 

O tutej

https://www.google.com/maps/place/Hotel+Lindnerhof/@46.7684393,11.9217558,146m/data=!3m1!1e3!4m8!3m7!1s0x47781f73eefbe89f:0xdf02825d2122cbc2!5m2!4m1!1i2!8m2!3d46.768483!4d11.9217006

 

Jesli jechał ze Szczecina, to wychodzi 1000km.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kravitz napisał:

 

Moja trasa nie, ale 3 lata temu na nartach we Włoszech, stała na parkingu hotelowym Tesla X na rejestracji ZS ;]

 

O tutej

https://www.google.com/maps/place/Hotel+Lindnerhof/@46.7684393,11.9217558,146m/data=!3m1!1e3!4m8!3m7!1s0x47781f73eefbe89f:0xdf02825d2122cbc2!5m2!4m1!1i2!8m2!3d46.768483!4d11.9217006

 

Jesli jechał ze Szczecina, to wychodzi 1000km.

Tesle często widuje w trasach. Wczoraj pod Białymstokiem jechała na niemieckich numerach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sherif napisał:

Tesle często widuje w trasach. Wczoraj pod Białymstokiem jechała na niemieckich numerach :).

 

No bo Tesla to najlepsze EV na trasy.

 

Tak, ryjeks, wiem, koreańczyki najdoskonalsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, kravitz napisał:

 

Moja trasa nie, ale 3 lata temu na nartach we Włoszech, stała na parkingu hotelowym Tesla X na rejestracji ZS ;]

 

O tutej

https://www.google.com/maps/place/Hotel+Lindnerhof/@46.7684393,11.9217558,146m/data=!3m1!1e3!4m8!3m7!1s0x47781f73eefbe89f:0xdf02825d2122cbc2!5m2!4m1!1i2!8m2!3d46.768483!4d11.9217006

 

Jesli jechał ze Szczecina, to wychodzi 1000km.

Teslą dzięki ich genialnemu planerowi tras i sieci SC, trasy bardziej nudne niż spalinowym 😜

Na razie ciężko będzie innym zbliżyć się do tego poziomu całokształtu dłuższych tras 👍

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, tomecki said:

Jestem kompletnym ignorantem EV. Kręcenie się po mieście rozumiem i popieram. Ale jak ktoś ma zasięg 120km, a planuje setki kilometrów to..... może nie dokończę :hehe: ;]

 

 

Ale kto ma zasięg 120km i planuje setki? Może niech się przedstawi. :ok:

 

https://www.youtube.com/channel/UCmAA-dXNnQ47tKkdRvrgdtQ  :kosmita:

ten gościu się łapie, ale nie ma go na kąciku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 19.05.2021 o 08:00, tomecki napisał:

Jestem kompletnym ignorantem EV. Kręcenie się po mieście rozumiem i popieram. Ale jak ktoś ma zasięg 120km, a planuje setki kilometrów to..... może nie dokończę :hehe: ;]

 

 

Są ludzie, którzy jadą motorowerem na Nordkapp, a inni elektrykiem jeżdża powyżej 200km od domu  😁 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.