Jump to content

Multimetr do oceny

Cinek
 Share

Recommended Posts

https://allegro.pl/oferta/yato-miernik-multimetr-uniwersalny-true-rms-auto-8994883853

Jedyne czego mojemu staruszkowi brak to pomiar rzeczywistych wartości i wczoraj przy prądzie pulsujacym za mostkiem prostowniczych się pogubił. 

Co sądzić o tym Yato? 

Mam złe przeczucia ;) miernik był tani (150 zł) i to po nim widać już po wyjęciu z pudła. 

Kolega proponował mi zakup chińskiego wynalazku który miał jeszcze więcej funkcji łącznie z Bluetooth ale wolałem ten bo Yato - więc może choć biedny to jakiś tam brand. 

Nawet przełącznik chodzi inaczej niż w moim starym Voltcrafcie. No nic, oby robił robotę bo po to go kupiłem. :)

Ja mam Uni-T UT139C (uwaga bo są trzy wersje A, B i C).

Trochę droższy niż ten Yato. Czy lepszy - trudno powiedzieć. Działa ;)

Dołączone okablowanie jest trochę sztywne ale nie jakoś bardzo - zresztą to mozna wymienić .

Z zalet to zasilany jest dwoma paluszkami (baterie AA) - w domu zawsze jakieś są w przeciwieństwie do 9V.

Przedziały napięć idealne do 5V elektroniki (do 6V - więc rozdzielczość lepsza niż jak musisz ustawiać 20V czy 40V).

13 godzin temu, Cinek napisał:

miernik był tani (150 zł) i to po nim widać już po wyjęciu z pudła.

On w porównaniu do multimetrów z Chin nie był tani :)

To moje zaplecze "pomiarowe", trzy środkowe są z aliexpres, ostatni to Brymen za sporą kasę.

Najdokładniej w porównaniu do Brymena wychodzi środkowy Aneng Q1.

Aneng Q1 i AN 9002 z bluetoothem kosztowały razem 180 pln.

A Yato, cóż zapłaciłeś za nazwę.

20210519_110440.jpg

• Like 1

7 godzin temu, alster napisał:

On w porównaniu do multimetrów z Chin nie był tani :)

To moje zaplecze "pomiarowe", trzy środkowe są z aliexpres, ostatni to Brymen za sporą kasę.

Aneng Q1 i AN 9002 z bluetoothem kosztowały razem 180 pln.

A Yato, cóż zapłaciłeś za nazwę.

20210519_110440.jpg

Spoko. Zaraz porównam wskazania nowego nabytku z dziadkiem Voltcrafta. ;)

Posted (edited)

Z tego wynika że stary jest po prostu uwalony, Mam trzy z pomiarem wartości skutecznych i dwa bez, przed chwilą sprawdziłem i przy napięciu sieciowym 229V różnica między nimi to max 2V

Edited by alster

20 godzin temu, alster napisał:

Te Aneng wygladaja bardzo podobnie do Richmeters, też z Ali.

I też dobre.

Godzinę temu, maras77 napisał:

Te Aneng wygladaja bardzo podobnie do Richmeters, też z Ali.

I też dobre.

Wypadają od tego samego chińczyka.. Farba tylko inna

Krawiec

22 hours ago, alster said:

Masz uchyb względny na poziomie 0.3% przy klasie pewnie z 0.5. Czy można by oczekiwać więcej, znaczy mniej? :phi: 

Dobre multimetry to chyba Fluke robi, ale to inna półka cenowa. Ja mam jakiegoś UNI-T 33A czy coś takiego, dla mnie - amatora wystarczy ;] 

Godzinę temu, kiziuk napisał:

Masz uchyb względny na poziomie 0.3% przy klasie pewnie z 0.5. Czy można by oczekiwać więcej, znaczy mniej?

Niczego więcej od przenośnego sprzętu nie oczekuję, do moich zastosowań wystarcza.

• Like 1

Łazi mi jeszcze po głowie multimetr z oscyloskopem ale nie potrafię sobie zracjonalizować tego zakupu. 😄

• Like 1

58 minut temu, Cinek napisał:

Łazi mi jeszcze po głowie multimetr z oscyloskopem ale nie potrafię sobie zracjonalizować tego zakupu

Jeżeli nie masz zastosowania a łazi Ci po głowie to kup sobie np. DSO138, przynajmniej będziecie mieli z synem radochę z montażu i uruchomienia.

32 minuty temu, alster napisał:

Jeżeli nie masz zastosowania a łazi Ci po głowie to kup sobie np. DSO138, przynajmniej będziecie mieli z synem radochę z montażu i uruchomienia.

Naprawdę nie mam potrzeby. :)

W instrukcji mojego miernika jest napisane że częstotliwość mogę mierzyć do 5Vpp, czyli jak rozumiem tylko do 5V?? 

17 hours ago, Cinek said:

Łazi mi jeszcze po głowie multimetr z oscyloskopem ale nie potrafię sobie zracjonalizować tego zakupu. 😄

Za mną chodził oscyloskop, ale wydać trzy klocki żeby sobie stał na półce, nie pomaga w racjonalizacji. Starego analoga mam :phi: 

16 hours ago, alster said:

O, fajna zabawka :oki: