Skocz do zawartości

Boiler gazowy CWU pomocy


ElBombino

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wie jak się uruchamia taki boiler?

To lewe pokrętło ustawiam w różne pozycje, pstrykam tym iskrownikiem i nic.

Instrukcji w necie do tego modelu nie mogę znaleźć.

Odkąd tu mieszkam on był włączony non stop, przy dłuższych nieobecnościach po prostu skęcałem go na min.

A wczoraj wymieniali licznik i zakręcili gaz :facepalm:

 

1111.jpg

2222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Ktoś wie jak się uruchamia taki boiler?
To lewe pokrętło ustawiam w różne pozycje, pstrykam tym iskrownikiem i nic.
Instrukcji w necie do tego modelu nie mogę znaleźć.
Odkąd tu mieszkam on był włączony non stop, przy dłuższych nieobecnościach po prostu skęcałem go na min.
A wczoraj wymieniali licznik i zakręcili gaz default_facepalm%5B1%5D.gif


Wygląda na pochodny Vailanta. Lewe pokrętło ustawiasz na iskrę, wciskasz i trzymasz kilkanaście sekund, potem prawym przyciskiem piezoelektrycznym aż powstanie płomień podtrzymujący. Puszczasz lewe pokrętło. Po dłuższej chwili aż się nagrzeje przedstawiasz lewe pokrętło na tryb normalnej pracy (ogień)- wówczas powinien rozpocząć podgrzewanie wody.
Piszę z pamięci z użytkowania z 20 lat temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, GoldFinger napisał:


 

 


Wygląda na pochodny Vailanta. Lewe pokrętło ustawiasz na iskrę, wciskasz i trzymasz kilkanaście sekund, potem prawym przyciskiem piezoelektrycznym aż powstanie płomień podtrzymujący. Puszczasz lewe pokrętło. Po dłuższej chwili aż się nagrzeje przedstawiasz lewe pokrętło na tryb normalnej pracy - wówczas powinien rozpocząć podgrzewanie wody.

 

Zgadza sie, znalazłem instrukcje do tego. Ale postępując tak jak piszesz nic sie nie dzieje. Jak nacisnę to lewe pokrętło to powinno być słychać jak gaz leci?

 

59181363-26E0-4639-BD23-D9AFCF3EBFB5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, znalazłem instrukcje do tego. Ale postępując tak jak piszesz nic sie nie dzieje. Jak nacisnę to lewe pokrętło to powinno być słychać jak gaz leci?
 
59181363-26E0-4639-BD23-D9AFCF3EBFB5.jpeg.e9d418d416727a259f7c7b6bb314dec0.jpeg
Szczerze mówiąc nie pamiętam czy było słychać. Naciśnięcie i przytrzymanie pokrętła na pewno ma powodować podanie gazu na świeczkę. Pamiętam, że dziadek też miał taki podgrzewacz i padł w nim przycisk piezo. Wówczas ogień do świeczki podkładał klasycznie kawałkiem gazety czy też długą zapalniczką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, GoldFinger napisał:
10 minut temu, ElBombino napisał:
Zgadza sie, znalazłem instrukcje do tego. Ale postępując tak jak piszesz nic sie nie dzieje. Jak nacisnę to lewe pokrętło to powinno być słychać jak gaz leci?
 
59181363-26E0-4639-BD23-D9AFCF3EBFB5.jpeg.e9d418d416727a259f7c7b6bb314dec0.jpeg

Pokaż więcej  

Szczerze mówiąc nie pamiętam czy było słychać. Naciśnięcie i przytrzymanie pokrętła na pewno ma powodować podanie gazu na świeczkę. Pamiętam, że dziadek też miał taki podgrzewacz i padł w nim przycisk piezo. Wówczas ogień do świeczki podkładał klasycznie kawałkiem gazety czy też długą zapalniczką.

Ok, może u mnie tez ten piezo padł? Ostatnio ten piec odpalał ojciec i też miał z tego co pamietam z tym problem. No ale jak sobie z tym poradził już nie zapytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.