Skocz do zawartości

Pismo od SM


lucash

Rekomendowane odpowiedzi

Psia mać ich czyli Straż Miejską. Dostała żona wezwanie do wskazania kierowcy samochodu za nieprawidłowe parkowanie na ul. Pruszkowskiej w Warszawie. No jak tu zaparkować równolegle do ulicy jak wszyscy parkują jak na zdjęciu. Olać ich czy napisać kto kierował i zgodzić się na mandat? Tam tylko tak ludzie parkują. 

 

 

IMG_0846.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucash napisał:

Psia mać ich czyli Straż Miejską. Dostała żona wezwanie do wskazania kierowcy samochodu za nieprawidłowe parkowanie na ul. Pruszkowskiej w Warszawie. No jak tu zaparkować równolegle do ulicy jak wszyscy parkują jak na zdjęciu. Olać ich czy napisać kto kierował i zgodzić się na mandat? Tam tylko tak ludzie parkują. 

 

 

IMG_0846.jpeg

co oni, nienormalni?

Jak tak na poważnie, to oznakowanie poziome jest niespójne z pionowym - nie ma takich szerokich samochodów, żeby uzasadnione było takie 'szerokie' miejsce parkingowe do parkowania równoległego.

Że ktoś się nie wstydził pod tym podpisac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psia mać ich czyli Straż Miejską. Dostała żona wezwanie do wskazania kierowcy samochodu za nieprawidłowe parkowanie na ul. Pruszkowskiej w Warszawie. No jak tu zaparkować równolegle do ulicy jak wszyscy parkują jak na zdjęciu. Olać ich czy napisać kto kierował i zgodzić się na mandat? Tam tylko tak ludzie parkują. 
 
 
IMG_0846.jpeg.096f0a0027cd2c9257c100b5c610a0e8.jpeg
Iść i porozmawiać a jest spora szansa, że skończy z pouczeniem :ok:
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucash napisał:

Psia mać ich czyli Straż Miejską. Dostała żona wezwanie do wskazania kierowcy samochodu za nieprawidłowe parkowanie na ul. Pruszkowskiej w Warszawie. No jak tu zaparkować równolegle do ulicy jak wszyscy parkują jak na zdjęciu. Olać ich czy napisać kto kierował i zgodzić się na mandat? Tam tylko tak ludzie parkują. 

 

 

 

Przykra sprawa.

https://mojafirma.infor.pl/moto/prawo-na-drodze/mandaty-i-punkty-karne/318897,Parkowanie-wedlug-schematu-co-grozi-za-nieprzestrzeganie-znaku-T30.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, fosfor napisał:

co oni, nienormalni?

Jak tak na poważnie, to oznakowanie poziome jest niespójne z pionowym - nie ma takich szerokich samochodów, żeby uzasadnione było takie 'szerokie' miejsce parkingowe do parkowania równoległego.

Że ktoś się nie wstydził pod tym podpisac...

Nasmaruję im jakieś pismo bo to jest jakaś komedia. Choć z drugiej strony nie potrafię znaleźć w rozporządzeniu definicji znaku poziomego znajdującego się na tym miejscu. Nie mam zamiaru płacić 100 zł za takie coś. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lucash napisał:

Nasmaruję im jakieś pismo bo to jest jakaś komedia. Choć z drugiej strony nie potrafię znaleźć w rozporządzeniu definicji znaku poziomego znajdującego się na tym miejscu

Więc obowiązuje znak pionowy.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, lucash said:

Nasmaruję im jakieś pismo bo to jest jakaś komedia. Choć z drugiej strony nie potrafię znaleźć w rozporządzeniu definicji znaku poziomego znajdującego się na tym miejscu. Nie mam zamiaru płacić 100 zł za takie coś. 

 

Dz. U. 2019 poz. 2311 punkt 5.2.4 na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Maciej__ said:

Przeciez to sa tylko przyklady wyznaczania miejsc postojowych i nic z tego nie wynika...

 

Przykłady, które pokazują sposób wyznaczania oraz to, że może być powiązane z odpowiednią tabliczką T-30.

Nic lepszego autor nie znajdzie, ale to może być dodatkowy argument, żeby komuś myślącemu za biurkiem przemówić do podsystemu logiki. Tylko trzeba iść i normalnie pogadać wskazując kuriozum tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lucash napisał:

Psia mać ich czyli Straż Miejską. Dostała żona wezwanie do wskazania kierowcy samochodu za nieprawidłowe parkowanie na ul. Pruszkowskiej w Warszawie. No jak tu zaparkować równolegle do ulicy jak wszyscy parkują jak na zdjęciu. Olać ich czy napisać kto kierował i zgodzić się na mandat? Tam tylko tak ludzie parkują. 

 

 

tłumaczenie, że wszyscy robią źle to ja też to się nie sprawdza w dorosłym życiu ;)

chcesz się pobawić to wskaż jakiegoś mało znanego posła z pisu, może anulują wtedy z automatu ;] 

 

  • Lubię to 5
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bielaPL napisał:

tłumaczenie, że wszyscy robią źle to ja też to się nie sprawdza w dorosłym życiu ;)

chcesz się pobawić to wskaż jakiegoś mało znanego posła z pisu, może anulują wtedy z automatu ;] 

8] Rozumiałbym Twój komentarz gdybym jechał 100km/h w tej okolicy, nadziałbym się na fotoradar, i tłumaczył "bo wszyscy tam jeżdżą". Tam nie idzie inaczej zaparkować. Sam zrobiłbys dokładnie jak ja. A byliśmy tam samochodem małym Suzuki Swift więc chodnika nie zastawiłem, zawsze to sprawdzam. 

 

@kiziuk dzięki! Z tego dokumentu wynika że ta zatoczka nie była dobrze oznakowana poziomo, wymagana jest linia pozioma.  Pójdę pogadać z nimi bo jak wysmaruję pismo to dowalą najwyższą możliwą karę. Muszę jeszcze pogadać z szefem, bo jest prawnikiem i mistrzem w unikaniu mandatów. Idzie za każdym razem do sądu i odpowiednio się odwołuje, ryzykując wyższą instancję, przedawnienie ma wtedy w kieszeni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lucash napisał:

8] Rozumiałbym Twój komentarz gdybym jechał 100km/h w tej okolicy, nadziałbym się na fotoradar, i tłumaczył "bo wszyscy tam jeżdżą". Tam nie idzie inaczej zaparkować. Sam zrobiłbys dokładnie jak ja. A byliśmy tam samochodem małym Suzuki Swift więc chodnika nie zastawiłem, zawsze to sprawdzam. 

 

Nie zrobiłbym dokładnie tak jak ty. Zaparkowałbym tak samo ale na forum bym się o mandat nie pytał tylko go przyjął ;) nie raz tak robiłem i liczyłem się z konsekwencjami. Przejdzie kilka takich kontroli to zaczną parkować inaczej i się okaże, że można...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, bielaPL said:

Przejdzie kilka takich kontroli to zaczną parkować inaczej i się okaże, że można...

 

Przepraszam, ale równie dobrze można napisać, że przejdzie kilka takich niezrealizowanych mandatów koło nosa, to zaczną poprawnie robić oznakowanie i się okaże, że można.

Już widzę, jak każdy szukający w mieście miejsca do zaparkowania szuka najpierw tabliczki T-30 żeby zobaczyć, czy poprawnie wymalowano oznakowanie poziome i czy na pewno można tam tak stanąć. A może się też okazać, że stanie zgodnie z oznakowaniem pionowym, ale mu wlepią mandat za to, że stoi niezgodnie z poziomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw porozmawiać i wynegocjować pouczenie...

 

a jak nie zadziała, to wnioskować o protokół pomiaru kąta ustawienia samochodu względem krawężnika homologowanym przyrządem z załączoną dokumentacją fotograficzną

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jqr napisał:

najpierw porozmawiać i wynegocjować pouczenie...

 

a jak nie zadziała, to wnioskować o protokół pomiaru kąta ustawienia samochodu względem krawężnika homologowanym przyrządem z załączoną dokumentacją fotograficzną

Jak w tym kraju ma byc dobrze to nie wiem :facepalm: Ulani wszedzie wjado a wystarczy holownik i z 500zl mandatu. Bez zdjec, SM itd nie podoba sie do sadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, jqr said:

a jak nie zadziała, to wnioskować o protokół pomiaru kąta ustawienia samochodu względem krawężnika homologowanym przyrządem z załączoną dokumentacją fotograficzną

 

W tym momencie IMHO sprawa już będzie przegrana.

Po pierwsze kierowca pieniacz i trzeba mu pokazać miejsce w szeregu.

Po drugie, im dłużej patrzę na to zdjęcie i na StreetView, to widzę tam obniżony krawężnik z zatoką równoległą i malowanie obrysowe dla parkowania równoległego jakimś TIRem (albo prostopadłego małym kompaktem, pewnie nie spełnia wymiarów ustawowych), wykraczające poza krawężnik, w dodatku mające z 5 lat - więc będzie argument, że tego oznakowania poziomego to tam w zasadzie nie ma, a poza tym to kierowca nie ma racji.

I nikt się nie będzie formalnie pierdzielił, bo po prostu trzeba się narobić, a jest to wbrew interesowi "społecznemu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wujek napisał:

Jak w tym kraju ma byc dobrze to nie wiem :facepalm: Ulani wszedzie wjado a wystarczy holownik i z 500zl mandatu. Bez zdjec, SM itd nie podoba sie do sadu.

 

Generalnie prawda - ludzie parkują jak chcą, mają innych w poważaniu, blokują chodniki, ścieżki rowerowe, a odholować ich nie wolno. To tak nie powinno działać. Jakim cudem w innych krajach można to rozwiązać dość skutecznie? Widziałeś ile czasu zajmuje odholowanie samochodu jak już do tego dojdzie? Później były wojny o koszty odholowania, a na końcu się okazało, że bezprawne jest ograniczenie wydania pojazdu do czasu zapłacenia mandatu + kosztów holowania. 

 

Dziękujemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, futrzak napisał:

Generalnie prawda - ludzie parkują jak chcą, mają innych w poważaniu, blokują chodniki, ścieżki rowerowe, a odholować ich nie wolno. To tak nie powinno działać. Jakim cudem w innych krajach można to rozwiązać dość skutecznie?

Wielokrotnie obserwowałem to w Chorwacji. Źle zaparkujesz, podjeżdża pająk i szukasz samochodu na miejskim parkingu dla odholowanych. Co by nie było, mnie to nie spotyka bo parkuję tam gdzie można i jak trzeba to płacę. Niestety nasi rodacy potrafią kombinować, bo im np. 3 kun (tak, tak - 1,8 zł) za godzinę żal, a potem jeszcze większy żal. :oki:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, shapyr napisał:

Wielokrotnie obserwowałem to w Chorwacji. Źle zaparkujesz, podjeżdża pająk i szukasz samochodu na miejskim parkingu dla odholowanych. Co by nie było, mnie to nie spotyka bo parkuję tam gdzie można i jak trzeba to płacę. Niestety nasi rodacy potrafią kombinować, bo im np. 3 kun (tak, tak - 1,8 zł) za godzinę żal, a potem jeszcze większy żal. :oki:

W Bułgarii też sporo holowników jeździ 😁

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, shapyr napisał:

Wielokrotnie obserwowałem to w Chorwacji. Źle zaparkujesz, podjeżdża pająk i szukasz samochodu na miejskim parkingu dla odholowanych. Co by nie było, mnie to nie spotyka bo parkuję tam gdzie można i jak trzeba to płacę. Niestety nasi rodacy potrafią kombinować, bo im np. 3 kun (tak, tak - 1,8 zł) za godzinę żal, a potem jeszcze większy żal. :oki:

 

A w Polsce się nie da. Chciałem kilka razy nagrać ile trwa takie pakowanie samochodu na lawetę, ale od jakiegoś czasu nie mam okazji i chęci. Ogólnie żenada. Kolejną żenadą są prawne rozwiązania w tej materii.  A te awantury jak to markety pozamykały prywatne parkingi przez parkowaniem połowy osiedla "Prestige" :facepalm:  Nawet w takiej Warszawie mogę zaparkować dalej, podejść, podjechać zbiorkomem itd. Za "prywatne" samochody płacę sam, za "firmowe" "firma" płaci, więc w czym problem? Napiszę, że raz (słownie raz) zrobiłem głupią rzecz - byłem w oddziale firmy (pominę miasto), parking płatny i pytam pracowników jak się stąd wyjeżdża. No to powiedzieli, żebym pojechał ciasno między nimi przez bramkę wyjazdową. Wyjechałem i pytam co z biletem, który wziąłem na wjeździe. Wyrzuć. A płacić nie trzeba? Nie, jak tak wyjechaliśmy, to nie złapie system i płacić nie trzeba - wszyscy tak robią. Stałem później jak głupi za bramką na parkingu i zastanawiałem się jak tę kradzież pogodzić z moją mentalnością/wychowaniem whatever. W końcu poszedłem do biura/ochrony i pytam co mam z tym zrobić, bo wyjechałem i nie płaciłem. Gość popatrzał na mnie jak na głupka i powiedział, że akurat system jest zepsuty i tak by mnie za darmo wypuścił. Długo po firmie "chodziło", że mnie dręczyła taka forma "wyjazdu". Więcej nikt z czymś takim nie wyskoczył. Z drugiej strony widzę, że ludzie powoli się uczą, że za parkowanie i samochód trzeba płacić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, futrzak napisał:

 

Generalnie prawda - ludzie parkują jak chcą, mają innych w poważaniu, blokują chodniki, ścieżki rowerowe, a odholować ich nie wolno. To tak nie powinno działać. Jakim cudem w innych krajach można to rozwiązać dość skutecznie? Widziałeś ile czasu zajmuje odholowanie samochodu jak już do tego dojdzie? Później były wojny o koszty odholowania, a na końcu się okazało, że bezprawne jest ograniczenie wydania pojazdu do czasu zapłacenia mandatu + kosztów holowania. 

 

Dziękujemy. 

Nie ma woli władzy żeby to zmienić. U nas króluje bylejakość. Podwyższenie mandatu nie wchodzi w gre. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał:

Nie ma woli władzy żeby to zmienić. U nas króluje bylejakość. Podwyższenie mandatu nie wchodzi w gre. 

 

Nie wiem co króluje, ale zabieranie narzędzi samorządom w kwestii dyscyplinowania kierowców pamiętam za czasów PO, a za PiS jest zdecydowanie gorzej, mimo faktu, że próbują ciągnąć pieniądze nawet z umarłych. Dlaczego w tych innych krajach (nie piszę celowo lepszych) jakoś nie ma znaczenia kto jest u władzy, ponieważ zasadniczo większości zależy na pewnym porządku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, futrzak napisał:

 

Nie wiem co króluje, ale zabieranie narzędzi samorządom w kwestii dyscyplinowania kierowców pamiętam za czasów PO, a za PiS jest zdecydowanie gorzej, mimo faktu, że próbują ciągnąć pieniądze nawet z umarłych. Dlaczego w tych innych krajach (nie piszę celowo lepszych) jakoś nie ma znaczenia kto jest u władzy, ponieważ zasadniczo większości zależy na pewnym porządku? 

Inna racja stanu, inni ludzie, dluzsza tradycja demokracji, niskie mandaty plus dluga tradycja liberum veto iitd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2021 o 15:36, lucash napisał:

Psia mać ich czyli Straż Miejską. Dostała żona wezwanie do wskazania kierowcy samochodu za nieprawidłowe parkowanie na ul. Pruszkowskiej w Warszawie. No jak tu zaparkować równolegle do ulicy jak wszyscy parkują jak na zdjęciu. Olać ich czy napisać kto kierował i zgodzić się na mandat? Tam tylko tak ludzie parkują. 

 

 

IMG_0846.jpeg

Przyznam że znaku nie pamiętam ale udzie tam tak odkąd pamiętam parkują. Trafił się jakiś nadgorliwiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy parkują na trawnikach... wszyscy jadą w terenie zabudowanym więcej niż 50... itd... znaki to tylko sugestia... szkoda że, taż na AK... ;-(

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wujek napisał:

Nie ma woli władzy żeby to zmienić. U nas króluje bylejakość. Podwyższenie mandatu nie wchodzi w gre. 

Co widać już na oznakowaniu poziomym. naprawdę nie dziwię się, że ludzie parkują tam ukośnie, skoro tak jest wyrysowany obszar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, andy_ napisał:

Wszyscy parkują na trawnikach... wszyscy jadą w terenie zabudowanym więcej niż 50... itd... znaki to tylko sugestia... szkoda że, taż na AK... ;-(

 

Nie no, spoko, nie wszyscy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2021 o 19:14, lucash napisał:

Nasmaruję im jakieś pismo bo to jest jakaś komedia. Choć z drugiej strony nie potrafię znaleźć w rozporządzeniu definicji znaku poziomego znajdującego się na tym miejscu. Nie mam zamiaru płacić 100 zł za takie coś. 

 

bo nie ma takiego znaku poziomego. Linie wyznaczają tylko maksymalny zakres pola parkingowego, a nie sposób parkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KvM napisał:

bo nie ma takiego znaku poziomego. Linie wyznaczają tylko maksymalny zakres pola parkingowego, a nie sposób parkowania. 

 

I na materiale widać, że są przekroczone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.