Skocz do zawartości

Pleśn na drewnie?


skrzatekMK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W zeszłym roku w wakacje firma postawiła mi werandę z drewna świerkowego (jak dobrze pamiętam). Drewno zostało od razu zabezpieczone impregnatem. Dwa razy, raz przez nich potem sam nalowałem. I było ok.

W tym roku zauważyłem takie naloty na niektórych elementach. Co z tym zrobić? Chodzi aby to nie zjadło drewna i aby nie szpeciło. Aczkolwiek to pierwsze ważniejsze.

Pozdrawiam

20210419_172510.jpg

20210419_172303.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skrzatekMK napisał:

Drewno zostało od razu zabezpieczone impregnatem.

to coś słabo

to prawdopodobnie jest sinizna i nic z tym nie zrobisz. Możesz próbować wybielać przy pomocy NaOH lub pomalować ciemniejszym środkiem do konserwacji drewna,

Jakby drewno było zabezpieczone ciśnieniowo przed to nie byłoby problemu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bergerac napisał:

dzwonić do wykonawcy

No żeby chciał odebrać telefon 🤬 A jak już odbierze, to zbywa, że teraz nie ma czasu, ale przyjedzie obejrzy.

 

Rozumiem, że po chemii z powrotem zaimpregnować. Poprzednio użyłem https://www.castorama.pl/impregnat-do-drewna-sadolin-hybrydowy-bezbarwny-0-75-l-id-1110373.html Jest coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skrzatekMK napisał:

No żeby chciał odebrać telefon 🤬 A jak już odbierze, to zbywa, że teraz nie ma czasu, ale przyjedzie obejrzy.

 

Rozumiem, że po chemii z powrotem zaimpregnować. Poprzednio użyłem https://www.castorama.pl/impregnat-do-drewna-sadolin-hybrydowy-bezbarwny-0-75-l-id-1110373.html Jest coś lepszego?

 

To napisz oficjalną reklamacje, wyślij poleconym z potwierdzeniem odbioru. Ma 14/30 dni na odpowiedź, jeśli nie odpowie to masz reklamację uznaną i idziesz z papierem do rzecznika konsumenta lub do sądu. Tyle.

 

A tak na marginesie, to drewno wygląda bardziej na surowe niż na impregnowane :skromny:

Edytowane przez komor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komor napisał:

A tak na marginesie, to drewno wygląda bardziej na surowe niż na impregnowane

No sam je impregnowałem tym Sadolinem co podałem.

 

Godzinę temu, komor napisał:

idziesz z papierem do rzecznika konsumenta lub do sądu

Wolałbym tego uniknąć. To "rodzina" :zgryz:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2021 o 17:17, skrzatekMK napisał:

Cześć,

W zeszłym roku w wakacje firma postawiła mi werandę z drewna świerkowego (jak dobrze pamiętam). Drewno zostało od razu zabezpieczone impregnatem. Dwa razy, raz przez nich potem sam nalowałem. I było ok.

W tym roku zauważyłem takie naloty na niektórych elementach. Co z tym zrobić? Chodzi aby to nie zjadło drewna i aby nie szpeciło. Aczkolwiek to pierwsze ważniejsze.

Pozdrawiam

20210419_172510.jpg

20210419_172303.jpg

Mi to wygląda na pleśń. Jakim impregnatem to robiłeś? Drewno było suszone? Bo jak impregnowales mokre to pleśń może wyjsc. W sumie to co wykonawca ma do tego? Papier ścierny w łapę i na nowo impregnować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sadlos napisał:

Mi to wygląda na pleśń. Jakim impregnatem to robiłeś? Drewno było suszone? Bo jak impregnowales mokre to pleśń może wyjsc. W sumie to co wykonawca ma do tego? Papier ścierny w łapę i na nowo impregnować. 

Impregnowałem Sadolinem jak wyżej. Czy bylo suszone to nie wiem.

Tak myślałem, żeby papierem to spróbować usunąć i jeszcze raz zaimpregnować. Tylko czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, skrzatekMK napisał:

Jest coś lepszego?

od bezbarwnego sadolinu na zewnątrz to wszystko jest lepsze ;]

weź to odbarw i pomaluj jakimś jasnym czymkolwiek do zabezpieczania drewna

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, skrzatekMK napisał:

Impregnowałem Sadolinem jak wyżej. Czy bylo suszone to nie wiem.

Tak myślałem, żeby papierem to spróbować usunąć i jeszcze raz zaimpregnować. Tylko czym?

 

Jeśli ktoś buduje i impregnuje coś z mokrego drewna to szczerze mało poważy jest ;]

Ja wszystkie drewniane budowle impregnowałem bez żadnych podkładów drewnochronem extra, po 1-2 latach narazie nie ma zastrzeżeń. Jeśli u Ciebie wszyło tak szybko to błąd w technologii został gdzieś popełniony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.