Skocz do zawartości

1.5 TSI - guano?


alastair

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, irishpiter napisał:

To działa tylko na skrzynię automatyczna czy również , powinno poprawić reakcje na gaz w manualu?

 

Manual, chociaz jak dla mnie reakcja na gaz w aucie 1.2 TSI z nim wlaczonym, a w 1.4 bez wlaczenia tej opcji byla niemalze identyczna. A w 1.5 odrazu dalo sie wyczuc problem zwloki. Nie mowiac juz o kangurzeniu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czachabrava napisał:

 

A w 1.5 odrazu dalo sie wyczuc problem zwloki. Nie mowiac juz o kangurzeniu... 

Czyli jeździłeś 1,5 TSI przed i po zmianie na ten "pedał audi" różnica jest naprawdę znacząca?

Bo aż mi się nie chce wierzyc,że tak prosta zmiana cywilizuje ten silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, irishpiter napisał:

Czyli jeździłeś 1,5 TSI przed i po zmianie na ten "pedał audi" różnica jest naprawdę znacząca?

Bo aż mi się nie chce wierzyc,że tak prosta zmiana cywilizuje ten silnik.

 

Nie jeździłem w 1.5. Ale różnicy nie czułem między włączonym tym zabiegiem w 1.2 a 1.4 bez modyfikacji. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
W dniu 24.05.2022 o 15:25, czoper napisał(a):

Robiłem to 3 lata temu. Wydaję mi się, że dotyczyło to hasła  "starting vibration reduction".

 

Trafiłem na opis tego "modu" na forum Octavii. W skrócie-  chodzi o zmianę rekakcji na pedał gazu na liniową, co powoduje brak czasowej zwłoki po wciśnięciu tegoż pedału. 

Fabrycznie komputer sterujący otwarciem przepustnicy bierze poprawkę czasową (?) od wciśnięcia gazu i stąd wrażenie zmulenia auta. Po zmianie, przepustnicą steruje na podstawie wartości progowej, czas jest pomijany.

 

Pogrzebię trochę w tym temacie, zaintrygował mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sowik85 napisał(a):

 

Trafiłem na opis tego "modu" na forum Octavii. W skrócie-  chodzi o zmianę rekakcji na pedał gazu na liniową, co powoduje brak czasowej zwłoki po wciśnięciu tegoż pedału. 

Fabrycznie komputer sterujący otwarciem przepustnicy bierze poprawkę czasową (?) od wciśnięcia gazu i stąd wrażenie zmulenia auta. Po zmianie, przepustnicą steruje na podstawie wartości progowej, czas jest pomijany.

 

Pogrzebię trochę w tym temacie, zaintrygował mnie.

OBD eleven to przestawisz choc niektore sa zablokowane niby przestawisz a sie nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wujek napisał(a):

OBD eleven to przestawisz choc niektore sa zablokowane niby przestawisz a sie nie zmienia.

 

No właśnie czytałem, że nie wszystkie sterowniki akceptują zmianę. Te nowsze już nie pozwalają się modyfikować. No i ten mod nie działa dobrze z DSG, tyle się zdażyłem doczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sowik85 napisał(a):

 

No właśnie czytałem, że nie wszystkie sterowniki akceptują zmianę. Te nowsze już nie pozwalają się modyfikować. No i ten mod nie działa dobrze z DSG, tyle się zdażyłem doczytać.

Trzeba kupic pedala taki jak ma Twinsen wtedy ten lag znika. Tylko to z 1k kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wujek napisał(a):

Poczytaj o pedal box.

nie wiem czy ja to dobrze rozumiem. Sterownik silnika reaguje z opoznieniem na sygnaly z pedalu gazu. W jaki sposob pedal box - jak rozumiem urzadzenie wpiete miedzy pedal gazu a sterownik - moze poprawic sytuacje? Przeciez dalej bedzie opoznienie ktore siedzi w sterowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, alastair napisał(a):

nie wiem czy ja to dobrze rozumiem. Sterownik silnika reaguje z opoznieniem na sygnaly z pedalu gazu. W jaki sposob pedal box - jak rozumiem urzadzenie wpiete miedzy pedal gazu a sterownik - moze poprawic sytuacje? Przeciez dalej bedzie opoznienie ktore siedzi w sterowniku

To sa zmiany wymuszone przez mniejsza emisje i spalanie on po prostu oszukuje kompa, ze wciskasz gaz mocniej i bardziej zdecydowanie. @twinsen podziel sie wrazeniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujek napisał(a):

To sa zmiany wymuszone przez mniejsza emisje i spalanie on po prostu oszukuje kompa, ze wciskasz gaz mocniej i bardziej zdecydowanie. @twinsen podziel sie wrazeniami. 

 

A przelaczenie skrzyni w tryb Sport nie wystarcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wujek napisał(a):

To sa zmiany wymuszone przez mniejsza emisje i spalanie on po prostu oszukuje kompa, ze wciskasz gaz mocniej i bardziej zdecydowanie. @twinsen podziel sie wrazeniami. 

 

No dokładnie tak jest. To taki trick, że niby butujesz auto bardzo mocno. Noo, mocniej niż jesteś przyzwyczajony. To rzeczywiście zmienia charakterystykę i działa to dość skutecznie, a nie trzeba (o ile komuś zależy na gwarancji) jechać na hamownię i programować sterownik silnika i skrzyni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

A przelaczenie skrzyni w tryb Sport nie wystarcza?

 

Tryb sport nie zmienia nic w działaniu pedału gazu, lag jak był tak jest. Zmieniają się obroty biegu jałowego i tryb skrzyni DSG żeby nieco szybciej przełączała biegi i dłużej trzymała niższy bieg. PedalBox dodaje do tego lepszą reakcję na gaz, na zasadzie jak opisałem wyżej.

 

Oczywiście, nic nie zastąpi profesjonalnej hamowni, zmiany map i przeprogramowania sterownika by reagował na gaz w sposób naturalnie szybszy niż dała to fabryka. Ale PedalBox jako rozwiązanie pośrednie, działa wystarczająco dobrze na codzień, bym mógł przeczekać aż do końca gwarancji auta i dopiero wtedy jechać do @Cinek_ :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wujek napisał(a):

Ten sport to juz nie taki sport :phi: Wyzej ciagnie i trzyma na wyzszym biegu ale nadal pedal gazu jest oslabiony.

 

Bez PedalBox mój paśnik rusza jakby chciał a nie mógł ;] To jest dramat, że w aucie które ma dwie turbiny i 240KM rusza się wolniej fabrycznie niż dowolny kompakt klasy A/B ze skrzyżowania ;] No ale mój waży ok. 2,4 tony to się nie ma co dziwić ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, twinsen napisał(a):

 

Tryb sport nie zmienia nic w działaniu pedału gazu, lag jak był tak jest. Zmieniają się obroty biegu jałowego i tryb skrzyni DSG żeby nieco szybciej przełączała biegi i dłużej trzymała niższy bieg. PedalBox dodaje do tego lepszą reakcję na gaz, na zasadzie jak opisałem wyżej.

 

Oczywiście, nic nie zastąpi profesjonalnej hamowni, zmiany map i przeprogramowania sterownika by reagował na gaz w sposób naturalnie szybszy niż dała to fabryka. Ale PedalBox jako rozwiązanie pośrednie, działa wystarczająco dobrze na codzień, bym mógł przeczekać aż do końca gwarancji auta i dopiero wtedy jechać do @Cinek_ :)

 

u mnie w Astrze z manualną skrzynią właśnie mam wrażenie że tryb sport działa jak ten PedalBox. Jakby po prostu reagował na wciskanie gazu szybciej i jakbym wciskał mocniej niż bez trybu sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maro_t napisał(a):

 

u mnie w Astrze z manualną skrzynią właśnie mam wrażenie że tryb sport działa jak ten PedalBox. Jakby po prostu reagował na wciskanie gazu szybciej i jakbym wciskał mocniej niż bez trybu sport.

 

Ty masz chyba jeszcze auto sprzed ery WLTP ;)

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, wujek napisał(a):

To sa zmiany wymuszone przez mniejsza emisje i spalanie on po prostu oszukuje kompa, ze wciskasz gaz mocniej i bardziej zdecydowanie. @twinsen podziel sie wrazeniami. 

ok, niech to ktos przetestuje i da znac czy w 1.5TSI dziala

 

jesli ktos moze polecic sensowna oferte na remap, najlepiej w okolicach Łodzito tez chetnie

Edytowane przez alastair
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, alastair napisał(a):

ok, niech to ktos przetestuje i da znac czy w 1.5TSI dziala

 

jesli ktos moze polecic sensowna oferte na remap, najlepiej w okolicach Łodzito tez chetnie

Wszedzie dziala :phi: Sportmile, Kivi, nawet Kreator Mocy zalac 98 i przyjechac do Wawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, maro_t napisał(a):

 

u mnie w Astrze z manualną skrzynią właśnie mam wrażenie że tryb sport działa jak ten PedalBox. Jakby po prostu reagował na wciskanie gazu szybciej i jakbym wciskał mocniej niż bez trybu sport.

Z manualem dokładnie tak to działa. Tzn taki jest efekt. Bo jak to jest zaimplementowane to nie wiem.

23 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Ty masz chyba jeszcze auto sprzed ery WLTP ;)

W Pumie z WLTP działa tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.