Skocz do zawartości

Tabliczka znamionowa....uszkodzona, przegląd...


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Ci ja na wnęce drzwiowej z tyłu tabliczkę, czytaj- naklejkę. Która jest uszkodzona, prawdopodobnie od pasa. 

 

Diagnosta mówił, żeby to ogarnąć...via allegro. Ale to tak również średnio chyba? 

 

Czy takie rzeczy się praktykuje? Jak do tego podejść? W ASO to pewnie miliony monet? 

 

Jutro zrobię foto jak to wygląda. 

 

Ktoś przerabiał temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, tomecki said:

Mam Ci ja na wnęce drzwiowej z tyłu tabliczkę, czytaj- naklejkę. Która jest uszkodzona, prawdopodobnie od pasa. 

 

Diagnosta mówił, żeby to ogarnąć...via allegro. Ale to tak również średnio chyba? 

 

Czy takie rzeczy się praktykuje? Jak do tego podejść? W ASO to pewnie miliony monet? 

 

Jutro zrobię foto jak to wygląda. 

 

Ktoś przerabiał temat? 

 

Ja kiedys ogarnialem przez allegro w Nissanie;]

W 100% legalne to nie jest ale dzialalo bez problemu przez kilka lat.

Alternatywa jest zamowienie przez ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomecki napisał:

Jest vin i "masy", chyba coś jeszcze. Nie przyglądałem się ;]

 

Megane III

 

Na Catcar.info wchodzisz, wybierasz 4-znakowy kod i szukasz, po numerze katalogowym znajdziesz cenę w Google, ewentualnie podaj mi ten kod. ;]

 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomecki napisał:

 

Yy? Jaki kod? 

 

Na tabliczce powinien być ;] chyba jest też na słupku B, którymś.

A jak nie masz to po vinie sobie ten kod produkcyjny znajdziesz, Renault bardzo fajnie z tymi kodami zrobiło.

https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault

 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, analyzer64 napisał:

 

Na tabliczce powinien być ;] chyba jest też na słupku B, którymś.

A jak nie masz to po vinie sobie ten kod produkcyjny znajdziesz, Renault bardzo fajnie z tymi kodami zrobiło.

https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault

 

 

No dobra. Będzie kod i co dalej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomecki napisał:

 

No dobra. Będzie kod i co dalej? 

 

Tu idziesz: http://catcar.info/renault/?lang=en&l=c3Q9PTIwfHxzdHM9PXsiMTAiOiJNb2RlbCIsIjIwIjoiTVx1MDBlOWdhbmUgSUlJIn18fG5vcHJzPT0xNDk1fHxicmFuZD09UmVuYXVsdA%3D%3D

 

Wybierasz ten swój kod, szukasz.

Z tego co widzę, tabliczki znamionowe masz w sekcji Bodywork i dalej w podsekcji Various external accessories.

 

Odnajdujesz swoją, kopiujesz nr kat i wrzucasz w google. Powinno coś znaleźć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tomecki napisał:

Jutro zrobię foto jak to wygląda. 

 

Ktoś przerabiał temat? 

na 99% jest to tylko naklejka 'pomocnicza', masz jeszcze VIN w sposób trwały naniesiony na nadwozie i te powinny interesować diagnostę, a nie ten z naklejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Ozarek said:

na 99% jest to tylko naklejka 'pomocnicza', masz jeszcze VIN w sposób trwały naniesiony na nadwozie i te powinny interesować diagnostę, a nie ten z naklejki.

 

Niestety nie, tabliczka na przegladzie musi byc i wuj :facepalm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Niestety nie, tabliczka na przegladzie musi byc i wuj :facepalm:

 

 

U mnie diagnosta nie zwracał na to uwagi, nigdy w żadnym aucie, jedynie Vin wybity na elemencie stałym, ale może taki to diagnosta ;]

 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ozarek napisał:

na 99% jest to tylko naklejka 'pomocnicza', masz jeszcze VIN w sposób trwały naniesiony na nadwozie i te powinny interesować diagnostę, a nie ten z naklejki.

no nie bardzo :) Musi być czytelny VIN i tabliczka "znamionowa" na przeglądzie.

Można zgłosić w urzędzie brak/nieczytelność i dadzą Ci kwit na nabicie "zastępczej" przez stacje przeglądów i przynitują i END (no kwity jeszcze do ogarnięcia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ozarek napisał:

na 99% jest to tylko naklejka 'pomocnicza', masz jeszcze VIN w sposób trwały naniesiony na nadwozie i te powinny interesować diagnostę, a nie ten z naklejki.

 

Niby tak, ale chyba niekoniecznie. Megane ma znamionowe w trzech miejscach i chyba powinny być wszystkie czytelne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, analyzer64 napisał:

 

Tu idziesz: http://catcar.info/renault/?lang=en&l=c3Q9PTIwfHxzdHM9PXsiMTAiOiJNb2RlbCIsIjIwIjoiTVx1MDBlOWdhbmUgSUlJIn18fG5vcHJzPT0xNDk1fHxicmFuZD09UmVuYXVsdA%3D%3D

 

Wybierasz ten swój kod, szukasz.

Z tego co widzę, tabliczki znamionowe masz w sekcji Bodywork i dalej w podsekcji Various external accessories.

 

Odnajdujesz swoją, kopiujesz nr kat i wrzucasz w google. Powinno coś znaleźć.

 

 

No ciekawe, zobaczymy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomecki napisał:

 

Niby tak, ale chyba niekoniecznie. Megane ma znamionowe w trzech miejscach i chyba powinny być wszystkie czytelne. 

nie wszystkie - tylko "główna"  jak w BMW na kielichu "czarna"  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Camel napisał:

nie wszystkie - tylko "główna"  jak w BMW na kielichu "czarna"  :)

 

 

Czyli mówisz, że diagnosta się nie zna? W zeszłym roku to samo mówił, ale oczywiście olałem. Teraz chcę zrobić porządek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

Niestety nie, tabliczka na przegladzie musi byc i wuj :facepalm:

diagnosta ma sprawdzić VIN trwale naniesiony na pojeździe.

4 minuty temu, tomecki napisał:

Niby tak, ale chyba niekoniecznie. Megane ma znamionowe w trzech miejscach i chyba powinny być wszystkie czytelne. 

cechy znamionowe (czyt. VIN) są wybijane trwale na elementach nadwozia, naklejka nie jest trwałym znakiem.

Praktycznie każde auto ma VIN w kilku miejscach, to jest normalna praktyka. Takie naklejki z VIN też się trafiają, ale to są dodatkowe oznaczenia dla łatwiejszej identyfikacji.

4 minuty temu, Camel napisał:

no nie bardzo :) Musi być czytelny VIN i tabliczka "znamionowa" na przeglądzie.

ale tu jest mowa o naklejce, a nie tabliczce. Tabliczka oczywiście musi być czytelna, ale tabliczka jest wybijana i trwale przytwierdzana do nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomecki napisał:

 

Czyli mówisz, że diagnosta się nie zna? W zeszłym roku to samo mówił, ale oczywiście olałem. Teraz chcę zrobić porządek. 

tak ogólnikowo:

https://www.mfind.pl/akademia/dla-kierowcow/tabliczka-znamionowa/

a dokładnie

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY 1
z dnia 31 grudnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia
 
i jeszcze od ubezpieczyciela lakonicznie:
 
 
 
Także ten-reszta to lakier, kod silnika itd.
Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Ozarek said:

diagnosta ma sprawdzić VIN trwale naniesiony na pojeździe.

cechy znamionowe (czyt. VIN) są wybijane trwale na elementach nadwozia, naklejka nie jest trwałym znakiem.

 

VIN nabity na nadwoziu to jedno, a tabliczka znamionowa (nitowana lub naklejka w niektorych markach) tez musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

VIN nabity na nadwoziu to jedno, a tabliczka znamionowa (nitowana lub naklejka w niektorych markach) tez musi byc.

jeżeli Renault za tabliczkę uznało naklejkę i dostało na to zgodę to cóż... musi być czytelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wygląda to tak:

 

image.jpeg.7a38e1a8bd3cb403b622268b48ed0788.jpeg

 

VIN niby czytelny, ale co jest wyżej w sumie nie wiadomo ;]

 

edit: a gdyby.... wyprostować to co jest zagięte i nakleić na to jakąś taśmę przezroczystą? Idzie dostać coś takiego z mocnym klejem, ale przezroczyste? :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

A nie prosciej zadzwonic do ASO niz tak kombinowac? ;]

 

 

tak zrobię, ale wiesz jak to z ASO jest ;]

 

Co prawda, na jakimś forum francuzów znalazłem info, że czasem komuś się za free udawało ogarnąć, ale nie ufam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomecki napisał:

 

pokaż mnie to palcem. Ślepy jestem, albo patrzymy w inne miejsca.

 

Tu jest ;]

 

image.png.b02df4648c059541b338a08c4284606c.png

 

 

Widzę, że Megane to ma tych naklejek wszystkich multum. ;] 

 

Ale tej to nie widzę tam :hmm: 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś "drukowałem" znamionową pod maskę pierwszego Bravo :) na domowej drukarce.

 

Auto miało już "papierową" zastępczą tabliczkę znamionową nadaną w SKP w Warszawie na Pradze (wtedy jedyna taka stacja majaca uprawnienia do wydawania nowych tabliczek) - Tylko że folia porywająca ten papier była nieszczelna i nowa tabliczka zaczęła gnić.  

Jak zacząłem badać temat ile to papierologii, wizyt, oględzin,to wziąłem drukarkę atramentową i wydrukowałem sam taka tabliczkę, pokrylem szeroką taśmą do pakowania i voila.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ozarek napisał:

jeżeli Renault za tabliczkę uznało naklejkę i dostało na to zgodę to cóż...

Naklejki funkcjonują od wielu lat. W Fordzie z 2012 i w Peugeocie z 2009 mam naklejki. Renault nic nie musi uznawać. Przepisy mówią, że:

"Tabliczka znamionowa powinna być trwale przymocowana w widocznym i łatwo dostępnym miejscu na części, która nie daje się łatwo usunąć lub wymienić. Powinna ona podawać w sposób czytelny i nieścieralny informacje w następującej kolejności:...".

 

Godzinę temu, analyzer64 napisał:

jakiś numer - pewnie homologacji

 

To jest pole (we wszystkich markach) numeru homologacji.

 

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Niestety nie, tabliczka na przegladzie musi byc i wuj :facepalm:

 

 

Ja nie przypominam sobie, zeby to kiedys sprawdzali na przegladzie. Tabliczke mam przynitowana na słupku B, a sprawdzaja VIN pod maska na scianie grodziowej. No ale moze to tak jest, ze jak widzi, ze czepianie by sie zaczelo, jakby tabliczki nie bylo albo byla uszkodzona. 

Ale np w moim chrupku na tabliczce znamionowej jest nr silnika 😄 ktory sie nie zgadza z tym zamontowanym. I nawet chcialem sobie zrobic nowa tabliczke bo lubie takie smaczki, ale akurat taka jak potrzebuje kosztuje 220 zł 😄 vs np do obecnego modelu 78 zł. Wiec odpuscilem. Jestem pedantem ale bez przesady 😄 w dowodzie jest wbita prawidlowa pojemnosc i typ silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomecki napisał:

Mam Ci ja na wnęce drzwiowej z tyłu tabliczkę, czytaj- naklejkę. Która jest uszkodzona, prawdopodobnie od pasa. 

 

Diagnosta mówił, żeby to ogarnąć...via allegro. Ale to tak również średnio chyba? 

 

Czy takie rzeczy się praktykuje? Jak do tego podejść? W ASO to pewnie miliony monet? 

 

Jutro zrobię foto jak to wygląda. 

 

Ktoś przerabiał temat? 

Przerabiałem temat w lagunie, pismo do wydziału komunikacji i 10 zł następnie SKP i wybicie nowej tabliczki +montaż 30zl, i tyle w temacie 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.05.2021 o 17:35, r1sender napisał:

idź do Zdunka i zapytaj się ile za duplikat sobie życzą

 

zadzwoniłem w końcu ;]

 

85 PLN, pewnie przed następnym przeglądem ogarnę ;]

 

Trzeba osobiście jechać zamówić, za daleko mam :hehe: ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2021 o 21:22, Ozarek napisał:

na 99% jest to tylko naklejka 'pomocnicza', masz jeszcze VIN w sposób trwały naniesiony na nadwozie i te powinny interesować diagnostę, a nie ten z naklejki.

nie wprowadzaj zamętu . pojazd ma mieć trale wybity nr vin,, podwozia , ramy i tabliczkę znamionową ( metalową lub "papierową" ) . określa to rozporządzenie w sprawie warunków technicznych . brak tabliczki lub tabliczka nieczytelna = negatyw na badaniu technicznym. tabliczki interesują diagnostów i to bardzo , jest na niej mnóstwo informacji.

 

W dniu 18.05.2021 o 20:39, tomecki napisał:

Ktoś przerabiał temat? 

podpowiem jako diagnosta  : nielegalnie to przez net

legalnie przez ASO  lub  zgłaszasz w wydz komunikacji zniszczenie TZ i dostaniesz decyzję na nadanie tabliczki zastępczej . decyzja chyba 10 pln , nabicie tabliczki 36 zł .

koszt tabliczki w ASO jest różny , każda marka ma swoje ceny . net - ok 50 zł .

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2021 o 22:09, piter19731 napisał:

nie wprowadzaj zamętu . pojazd ma mieć trale wybity nr vin,, podwozia , ramy i tabliczkę znamionową ( metalową lub "papierową" ) . określa to rozporządzenie w sprawie warunków technicznych . brak tabliczki lub tabliczka nieczytelna = negatyw na badaniu technicznym. tabliczki interesują diagnostów i to bardzo , jest na niej mnóstwo informacji.

 

podpowiem jako diagnosta  : nielegalnie to przez net

legalnie przez ASO  lub  zgłaszasz w wydz komunikacji zniszczenie TZ i dostaniesz decyzję na nadanie tabliczki zastępczej . decyzja chyba 10 pln , nabicie tabliczki 36 zł .

koszt tabliczki w ASO jest różny , każda marka ma swoje ceny . net - ok 50 zł .

Luzy w układzie kierowniczym sprawdza sie na wyłączonym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deszczowyRoman napisał:

sprawdza sie na wyłączonym silniku?

w samochodach bez wspomagania ukł kierowniczego to bez znaczenia . w pojazdach ze wspomaganiem powinno sprawdzać się na włączonym silniku jeśli kręci sie kierownicą . jesli podnosi się oś i rusza kołem ręcznie to silnik nie musi być uruchomiony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.