Skocz do zawartości

wymiana części eksploatacyjnych a gwarancja?


bez

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi konkretnie o hamulce (tarcze i klocki)

gwarancja tego nie obejmuje, podobnie jak żarówek, akumulatora, opon itd... 

Bez wgłębiania się w KC i zapisy gwarancji wydaje się, że samodzielna, poza ASO, wymiana "hamulców" nie powinna wpływać na zachowanie gwarancji. (w ASO zamienili się chyba z ... na głowy proponując cenę takiej usługi).

 

Jakieś doświadczenia w temacie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z GVO nic nie musisz robić w ASO, akurat hamulce są takim tematem że ciężko będzie je podciągnąć jako przyczynę awarii innego podzespołu więc śmiało zmieniaj gdzie chcesz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, bez said:

chodzi konkretnie o hamulce (tarcze i klocki)

gwarancja tego nie obejmuje, podobnie jak żarówek, akumulatora, opon itd... 

Bez wgłębiania się w KC i zapisy gwarancji wydaje się, że samodzielna, poza ASO, wymiana "hamulców" nie powinna wpływać na zachowanie gwarancji. (w ASO zamienili się chyba z ... na głowy proponując cenę takiej usługi).

 

Jakieś doświadczenia w temacie?

 

 

 

Nie ma wplywu na ogolna gwarancje, ewentualnie gdybys chcial pozniej cos reklamowac zwiazanego z tym ukladem hamulcowym to mogliby robic problemy (zacisk, etc)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bez napisał:

Jakieś doświadczenia w temacie?

 

 

ja mam takie doświadczenia że pojechałem autem do ASO i powiedziałem, że hamulce piszczą (po zmianie klocków), i że rozumiem że nie są objęte gwarancją bo się zużywają itd, ale nie żeby piszczały jak w jakimś starym rzęchu... oczywiście byli nieugięci i nie chcieli zmienić

Na drugi dzień zadzwoniła infolinia Peugeota czy byłem zadowolony z usługi, powiedziałem, że nie i pani zrobiła duże oczy. Powiedziałem o co chodzi. Za 2h zadzwoniło ASO żebym jednak przyjechał i wymienią te klocki...

 

  • Lubię to 4
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, bez said:

Jakieś doświadczenia w temacie?

 

 

 

Wymieniałem w Golfie 6 i w Tiguanie poza ASO. Na gwarancję to nijak nie wpłynęło. W Golfie na gwarancji przyjeżdżałem do ASO na przeglądy z własnymi częściami. Gwarancja, zarówno zwykła jak i przedłużona, działała bez zmian.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rwIcIk napisał:

Sprawdź ile gwarancji jest na zawieszenie itp. Często jest krótsza niż na całe auto.

2 lata a klocki i tarcze są wyłączone - przed chwilą czytałem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wladmar napisał:

Nie, nie wpływa na ogólną gwarancję.

Swoją drogą ostatnio ceny w ASO (chodzi o robotę pozagwarancyjną, w tym podczas gwarancji, taką jak wymiana klocków) jakoś nie odbiegają szczególnie od zwykłych warsztatów. 

Np. Hyundai policzył za tarcze i klocki z wymianą prawie 1600 zł. Dużo to, mało?

 

 

  • zszokowany 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wladmar napisał:

Nie, nie wpływa na ogólną gwarancję.

Swoją drogą ostatnio ceny w ASO (chodzi o robotę pozagwarancyjną, w tym podczas gwarancji, taką jak wymiana klocków) jakoś nie odbiegają szczególnie od zwykłych warsztatów. 

ogólny koszt 100% większy niż w zaufanym warsztacie - to nie jest nieznacznie 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rwIcIk napisał:

Np. Hyundai policzył za tarcze i klocki z wymianą prawie 1600 zł. Dużo to, mało?

 

 

dużo

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, wladmar said:

Nie, nie wpływa na ogólną gwarancję.

Swoją drogą ostatnio ceny w ASO (chodzi o robotę pozagwarancyjną, w tym podczas gwarancji, taką jak wymiana klocków) jakoś nie odbiegają szczególnie od zwykłych warsztatów. 

 

To ile się teraz płaci w warsztacie niezależnym? Ale takim, który bez sensu nie wymienia wszystkich 10 klocków na koło bez przyczyny.

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

Np. Hyundai policzył za tarcze i klocki z wymianą prawie 1600 zł. Dużo to, mało?

 

 

na obu osiach? Zależy też jakie tarcze, bo niektóre są z łożyskiem i pierścieniem ABS, to tanie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, r1sender napisał:

na obu osiach? Zależy też jakie tarcze, bo niektóre są z łożyskiem i pierścieniem ABS, to tanie nie jest.

Przód. Ale szczegółów nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grogi napisał:

 

To ile się teraz płaci w warsztacie niezależnym? Ale takim, który bez sensu nie wymienia wszystkich 10 klocków na koło bez przyczyny.

ze swoimi gratami to od 100 w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grogi napisał:

 

To ile się teraz płaci w warsztacie niezależnym? Ale takim, który bez sensu nie wymienia wszystkich 10 klocków na koło bez przyczyny.

 

Jak ostatnio wymieniaem tarcze + klocki przód, to normalny, zwykły, zaufany od lat warsztat chciał 300 zł, ASO 370 zł. Robocizna, oczywiście. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał:

Przód. Ale szczegółów nie znam.

tam jest bez piasty, tarcza to koszt pomiędzy 350-500 zł/szt x 2 (zależy co to za producent) dolicz klocki, robociznę, materiał jakieś zmywacze. Imo nie tragedia z ceną.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, r1sender napisał:

tam jest bez piasty, tarcza to koszt pomiędzy 350-500 zł/szt x 2 (zależy co to za producent) dolicz klocki, robociznę, materiał jakieś zmywacze. Imo nie tragedia z ceną.

Niedługo tył będzie do zmiany. Też pewnie zrobię w ASO przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

Przód. Ale szczegółów nie znam.

Moim zdaniem sporo. Za tyle to można by samemu wejść w komplet EBC. Chyba że te seryjne są całkiem ok. Ja ostatnio byłem w ASO Suzuki i za same klocki powiedzieli 780 zł. Delikatnie dałem im do zrozumienia że chyba ocipieli. W sumie to nie dziwie się że Tobie powiedzieli 1600 za ośkę tarcze i klocki.  

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sporo. Za tyle to można by samemu wejść w komplet EBC. Chyba że te seryjne są całkiem ok. Ja ostatnio byłem w ASO Suzuki i za same klocki powiedzieli 780 zł. Delikatnie dałem im do zrozumienia że chyba ocipieli. W sumie to nie dziwie się że Tobie powiedzieli 1600 za ośkę tarcze i klocki.  
W Mini wymiana za jedną oś w ASO to ok 3k PLN :hehe:
I to nie żadna wersja John Cooper Works tylko zwykłe 1.5 ;]
  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2021 o 07:39, bielaPL napisał:

Powiedziałem o co chodzi. Za 2h zadzwoniło ASO żebym jednak przyjechał i wymienią te klocki...

Rozumiem, że powiedziałeś, żeby podjechali pod auto i zrealizowali usługę door2door ?

 

Dealerzy i serwisy Peugeota są bardzo mocno rozliczani z jakości i oceny posprzedażnej/poserwisowej :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód. Ale szczegółów nie znam.
Ale wiesz ze można kupić tarcze za 60 i za 400 do tego samego auta? Podobnie klocki.
To dość wpływa na cenę.
Ale dla przykładu
Grand Vitara.
Tarcze, klocki, regeneracja zacisków i ich piaskowanie, nowy plyn, sworznie na jarzmach, nowe śruby, nowe tłoczki i wszelakie gumki.
650 (klocki były "moje"), czyli łączny koszt to jakieś 750

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, volf6 napisał:

Tak dużo jeździsz?

Przecież prawie każdemu z AK przednie tarcze wystarczają do 150/200kkm:hmm:;]

Szybko lecą, bo auto ciężkie, a hamulce chyba niedoymiarowanie. No i automat, z funkcją pełzania. Więc hamulce szybko zużywają się. Przód 50 kkm. Tył 70 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, angrius napisał:

Myślisz że to ma wpływ na większe zużycie? 🤔 Jak pelzasz to z minimalną prędkością 

Ale jednocześnie hamuję i napęd działa, póki nie zatrzymam się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2021 o 19:54, r1sender napisał:

tam jest bez piasty, tarcza to koszt pomiędzy 350-500 zł/szt x 2 (zależy co to za producent) dolicz klocki, robociznę, materiał jakieś zmywacze. Imo nie tragedia z ceną.

Otóż to. Ja ostatnio w mondeo za komplet przód +klocki tył wyskoczyłem z 1000. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, wujek said:

Pewnie 2x taniej byś w FSO Jagiellońskiej zrobił. 

 

Moze by zrobil, a moze nie...

Jak sie wymienia klocki/tarcze raz na kilka lat to nie zawsze sie chce dodatkowo jezdzic i kombinowac.

IMHO optymalnie to kupic graty przez net i dac przy okazji przegladu w ASO zeby wymienili :ok:

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, r1sender napisał:

@bez a ile sobie krzyczą tak z ciekawości?

1670

 

dobre tarcze i klocki w iparcie czy cóś ok 8 stów (zwykłe to za 400 komplet) 

8,7 stówy za taką robotę dużo trochę 

 

na szczęście okazało się, że mięsa jest jeszcze ohoho ;]więc problem sam odsuwa się w czasie.

zwyczajnie założyłem, że po przebiegu 68Kkm to czas na nowe a jednak nie.

 

To tak w nawiązaniu trochę do wątku na HP o przebiegu autostradowym - w mieście to bym pewnie dawno zajechał te hamulce

znaczy żona by zajechała ;]

Edytowane przez bez
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2021 o 19:47, r1sender napisał:

na obu osiach? Zależy też jakie tarcze, bo niektóre są z łożyskiem i pierścieniem ABS, to tanie nie jest.

 

Skąd ja to znam :hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, r1sender napisał:

Z auta na F 😉

 

Tak, francuskie było i wyszło trochę głupio - na jednym kole tarcza + klocki zdrowo przypalone, słaba siła hamowania itd. Okazało się, że to przez linkę ręcznego, której pancerz został uszkodzony mechanicznie. Najprawdopodobniej efekt grasowania po lesie przez :piekna: z wiodącą rolą teściowej. Wgnieciony próg to było widać, a tego nie. Komplet na oś poszedł - tarcze z pastami itd. :hehe:

Edytowane przez futrzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz___Fnie bój się,  wbrew pozorom to nie jest wcale takie głupie rozwiązanie. Wymieniasz komplet jak się tarcze zużyją. Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek z tyłu łożyska trzeba było robić. Kilka stów to też nie jest jakiś straszliwy koszt na 100 km i więcej .Jak pilnujesz ręcznego, prowadnic to tylko klocki zmieniasz i zapominasz o temacie. To jak w każdym aucie. Oczywiście można kupić gołe tarcze i przekładać łożyska i pierścienie abs że starych ale to dodatkowe koszty i robota.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, r1sender napisał:

@Łukasz___Fnie bój się,  wbrew pozorom to nie jest wcale takie głupie rozwiązanie. Wymieniasz komplet jak się tarcze zużyją. Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek z tyłu łożyska trzeba było robić. Kilka stów to też nie jest jakiś straszliwy koszt na 100 km i więcej .Jak pilnujesz ręcznego, prowadnic to tylko klocki zmieniasz i zapominasz o temacie. To jak w każdym aucie. Oczywiście można kupić gołe tarcze i przekładać łożyska i pierścienie abs że starych ale to dodatkowe koszty i robota.  

Czego mam się bać? Franca zakupiona w czwartek i stoi w garażu :phi:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2021 o 06:58, bez napisał:

chodzi konkretnie o hamulce (tarcze i klocki)

gwarancja tego nie obejmuje, podobnie jak żarówek, akumulatora, opon itd... 

Bez wgłębiania się w KC i zapisy gwarancji wydaje się, że samodzielna, poza ASO, wymiana "hamulców" nie powinna wpływać na zachowanie gwarancji. (w ASO zamienili się chyba z ... na głowy proponując cenę takiej usługi).

 

Jakieś doświadczenia w temacie?

 

 

Nie jojcz bez 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.