Skocz do zawartości

Malowanie pokoju


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie sam osobiscie robilem to z 10 lat temu. Do pomalowania jeden maly pokoj wiec zadne fachowiec nawet sie nie ruszy :)

Pewnie w tym czasie sa juz jakies kosmiczne technologie jak w iphone ze wybieramy kolor i wypelnij wszystko...

 

 

A tak serio jak sie teraz dziala ?

 

- najpierw sciany czy sufit ?

- jak robic odciecie sufitu od sciany, jakas tasma czy maly pedzelek i wprawna reka ?

- dobra farba ?

- jedna warstwa czy dwie ?

- czym malowac ? pedzl czy walek czy jakas inna kosmiczna technologia ?

- czym wypelnic jakies ubytki w scianie przed malowaniem ? (kiedys to trzeba bylo gips rozrabiac a teraz pewnie jakies super substancje)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PawelWaw napisał:

No wlasnie sam osobiscie robilem to z 10 lat temu. Do pomalowania jeden maly pokoj wiec zadne fachowiec nawet sie nie ruszy :)

Pewnie w tym czasie sa juz jakies kosmiczne technologie jak w iphone ze wybieramy kolor i wypelnij wszystko...

 

 

A tak serio jak sie teraz dziala ?

 

- najpierw sciany czy sufit ?

- jak robic odciecie sufitu od sciany, jakas tasma czy maly pedzelek i wprawna reka ?

- dobra farba ?

- jedna warstwa czy dwie ?

- czym malowac ? pedzl czy walek czy jakas inna kosmiczna technologia ?

- czym wypelnic jakies ubytki w scianie przed malowaniem ? (kiedys to trzeba bylo gips rozrabiac a teraz pewnie jakies super substancje)

 

 

Taśma do odcięcia, lubię zostawić pasek na górze ściany w kolorze sufitu. Łatwiej i podnosi optycznie pomieszczenie. Co do farb całkowicie przesiadłem się na Magnat Ceramic. Przy przejściu z różowego na biały i niebieski dałem podkład Magnata i jedna warstwa koloru wystarczyła potem na ścianę. Maluję wałkami, w zasadzie trzema tymi samymi od 10 lat.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sufit, dwie warstwy najlepiej. Ja malowałem jedną warstwę wzdłuż, drugą wszerz.

Farbą sufitową malujesz górną część ściany, żeby było na czym zrobić odcięcie.

 

Malujesz jedną ścianę, ale nie do góry. Zostawiasz ~ 15cm od góry.

Jak ją machniesz to od razu jedziesz drugi raz. Też bez góry.

 

Naklejasz taśmę BlueDolphin, żeby mieć odcięcie. Bierzesz najlepiej mniejszy wałek, malujesz te ostatnie kilka centymetrów, dwa razy i od razu ściągasz taśmę.

 

Powtarzasz na każdej ścianie. Robisz to po to, żeby na świeżo zerwać taśmę.

 

Tak mi radził majster i jadę wg takiego schematu, ale pewnie dostaniesz zaraz tutaj bardziej profi rady ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomecki napisał:

Najpierw sufit, dwie warstwy najlepiej. Ja malowałem jedną warstwę wzdłuż, drugą wszerz.

Farbą sufitową malujesz górną część ściany, żeby było na czym zrobić odcięcie.

 

Malujesz jedną ścianę, ale nie do góry. Zostawiasz ~ 15cm od góry.

Jak ją machniesz to od razu jedziesz drugi raz. Też bez góry.

 

Naklejasz taśmę BlueDolphin, żeby mieć odcięcie. Bierzesz najlepiej mniejszy wałek, malujesz te ostatnie kilka centymetrów, dwa razy i od razu ściągasz taśmę.

 

Powtarzasz na każdej ścianie. Robisz to po to, żeby na świeżo zerwać taśmę.

 

Tak mi radził majster i jadę wg takiego schematu, ale pewnie dostaniesz zaraz tutaj bardziej profi rady ;)

 

mega, a jak prosto przykleic ta tasme ? na oko ? mierzyc linujka z jednej i drugiej strony i rysowac kreske ? 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, spad napisał:

 

Taśma do odcięcia, lubię zostawić pasek na górze ściany w kolorze sufitu. Łatwiej i podnosi optycznie pomieszczenie. Co do farb całkowicie przesiadłem się na Magnat Ceramic. Przy przejściu z różowego na biały i niebieski dałem podkład Magnata i jedna warstwa koloru wystarczyła potem na ścianę. Maluję wałkami, w zasadzie trzema tymi samymi od 10 lat.

 

czyli taki grunt najpierw ?

https://allegro.pl/oferta/magnat-grunt-pod-farby-ceramiczne-bialy-5l-10099336583

 

 

a co do zaklejenie dziur w scianie (po wierceniu itp) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

mega, a jak prosto przykleic ta tasme ? na oko ? mierzyc linujka z jednej i drugiej strony i rysowac kreske ? 😄

 

 

ja jechałem na oko ;] Z linijką się trochę namęczysz, bo co metr byś musiał sobie kropkę stawiać ;]

 

Jak się przyjrzysz to widać odchylenia, ale jak ja to mówię 'nikt nie będzie z tego strzelał'. Jak ktoś do mnie przychodzi i powiem mu gdzie ma patrzeć to zauważy. Jak nie to nie ;]

 

Całe mieszkanie oprócz łazienki sam malowałem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PawelWaw napisał:

 

nie widac wtedy roznicy jak wszystko wyschnie ?

 

zero różnicy

 

Teraz, PawelWaw napisał:

pytanie laika, rozumiem ze na biala wyschnieta farbe ? 

 

hehe, tak. Im dłużej tym lepiej, bo.... odejdzie. I tak pewnie miejscami odejdzie ;] Serio ;]

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

czyli taki grunt najpierw ?

https://allegro.pl/oferta/magnat-grunt-pod-farby-ceramiczne-bialy-5l-10099336583

 

 

a co do zaklejenie dziur w scianie (po wierceniu itp) ?

 

Tak ten, ale kup sobie 10 litrów, który jest droży o 20 zł. Grunt jest bardzo wydajny i co ważne ma dodatek białej farby, więc on sam daje lekkie białe krycie przed malowaniem właściwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PawelWaw napisał:

 

mega, a jak prosto przykleic ta tasme ? na oko ? mierzyc linujka z jednej i drugiej strony i rysowac kreske ? 😄

 

 

Ja najpierw maluję ściany jeżeli mają inny kolor i chcę odcięcie. Wtedy taśmę kleję od krawędzi sufit-ściana na ścianę. Kładę kolor, ściągam taśmę i kładę nową już na kolor żeby pasek na ścianie pomalować na biało jak sufit. Aha, zawsze taśmy ściągam dmuchając na nie suszarką do włosów, klej nie zrywa farby. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odcięcia, to proponuję po przyklejeniu taśmy zamalować jej krawędź farbą którą ta taśma zakrywa. Pozwoli to uniknąć sytuacji, że drugi kolor podcieknie pod jakieś miejsca gdzie niedokładnie taśma będzie przylegać. 

No i nie zapomnij o odczekaniu kilku a nawet kilkunastu godzin żeby Ci farba wyschła zanim nakleisz na nią taśmę. Bo inaczej przy zrywaniu może Ci odejść razem z taśmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

- najpierw sciany czy sufit ?

Imo sufit, bo zawsze cos moze kapnac i bedzie widac, szczegolnie jak sciana w innym kolorze

 

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

jak robic odciecie sufitu od sciany, jakas tasma czy maly pedzelek i wprawna reka ?

Tasma malarska, ta niebieska co tu polecaja.

 

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

dobra farba ?

Ja mam u siebie farbe Para, ponoc dobra. Tez Tikurilla, Beckers (ale nie ten z maketow). Jesli wielu Magnata poleca to pewnie tez bedzie ok.

 

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

jedna warstwa czy dwie ?

Zalezy jakie masz podloze, ale 2 razy to raczej minimum. 

 

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

zym malowac ? pedzl czy walek czy jakas inna kosmiczna technologia ?

Walek, a jaki to zalezy od radzju farby jaki wybierzesz. Najlepiej kup tam gdzie farbe, to Ci  doradza. Bedziesz tez potrzebowal kuwete (najlepiej dwie, jak bedziesz mial rozne kolory). Pamietaj, zeby walek dobrze oplukac po malowaniu zeby byl do dalszego uzytku.

1 godzinę temu, PawelWaw napisał:

czym wypelnic jakies ubytki w scianie przed malowaniem ? (kiedys to trzeba bylo gips rozrabiac a teraz pewnie jakies super substancje)

Sa gotowce tzw masy szpachlowe, nakladasz i czekasz jak wyschnie, szlifujesz (kup sobie drobny papier albo takie gabeczki do szlifowania), gruntujesz i malujesz. Jakies duze ubtki, np dziry po kolkach warto czyms zapchac i na to nakladasz mase, bo inaczej jest ryzyko, ze ci to lekkow wklesnie po wyschnieciu.

 

Przed malowaniem warto machnac sciane gruntem, zwyklym lub bialym, to bedziesz mial wstepne krycie.

 

Kup sobie tez folie albo papier do zabezpieczenia okien i tego co bedzie w pokoju a nie da sie wyniesc, podkrecaj lampy, kontakty i wszystko co sie da, zeby potem nie przeszkadzalo, a czego nie chcesz pobrudzic farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał:

mega, a jak prosto przykleic ta tasme ? na oko ? mierzyc linujka z jednej i drugiej strony i rysowac kreske ? 😄

 

Przyklejasz taśmę na oko.

Skoro po przyklejeniu "na oko" nie widzisz problemu, to po pomalowaniu farbą dokładnie tak samo nie będzie problemu.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klejenia taśmy, to sprawdzilbym na ile równy jest sufit. Przy krzywym kleiłem zawsze do krawędzi sciana-sufit. Nie widać potem krzywizny. Jak przy krzywym suficie przykleisz od poziomicy, to będzie tragedia.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PawelWaw napisał:

Czyli proponujecie grunt plus wlasciwa farba ? 

 

A sufit po prostu dwa razy farba ? 

 

I dobra rada, dwie kuwety z takimi plastikowymi wkładami do środka, jedna na farbę do sufitu, druga do ściany jeżeli masz dwa kolory. Co do wałków to jeżeli masz przerwę w malowaniu bo schnie jedna warstwa a druga będzie kładziona np. drugiego dnia, to wałek z farbą zostaw w kuwecie, całość do worka na śmieci i szczelnie zamknij. Farba z wałkiem tak może leżeć kilka dni i nie wyschnie a ty nie musisz za każdym razem myć wałków i kuwet tylko raz na koniec malowania. Rekordowo to tak przetrzymałem farbę z wałkiem prawie tydzień. Po tygodniu ściągnąłem worek i malowałem dalej. :)

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelWaw napisał:

ok 1 krok wykonany 350 zl poszlo.... 😄

 

image.png.f778016e5daf168639c75aeb7cb89d26.png

 

 

Widzę, że kupiłeś Magnat Passion. Miałem raz, farba badziewna, ile to się razy białą nakładłem żeby było snieżnobiało. Po jednym pokoju odłożyłem na bok i poszedłem po Ceramica. Magnat Passion to z moich doświadczeń to samo co zwykła Śnieżka (to ta sama firma). Albo Ceramic, albo wolałbym wziąć jakiegoś Dekorala niż Passion. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, spad napisał:

 

Widzę, że kupiłeś Magnat Passion. Miałem raz, farba badziewna, ile to się razy białą nakładłem żeby było snieżnobiało. Po jednym pokoju odłożyłem na bok i poszedłem po Ceramica. Magnat Passion to z moich doświadczeń to samo co zwykła Śnieżka (to ta sama firma). Albo Ceramic, albo wolałbym wziąć jakiegoś Dekorala niż Passion. 

 

to mnie pocieszyles :)

dobra nikt w tym kosmos nie bedzie lecial :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
nie denerwujcie mnie. to lerua to moge pojechac wymienic jak cos
 
Nawet nie wiedziałem, że są inne Magnaty ;]

Jak nie masz daleko to wymień, będziesz miał czyste sumienie :)

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomecki napisał:

Nawet nie wiedziałem, że są inne Magnaty ;]

Jak nie masz daleko to wymień, będziesz miał czyste sumienie :)

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
 

 

do innego miasta musze jechac - do piaseczna.

moze pomaluje sufit biala w sobote i jak bedzie dramat to wymienie te do scian 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sam osobiscie robilem to z 10 lat temu. Do pomalowania jeden maly pokoj wiec zadne fachowiec nawet sie nie ruszy
Pewnie w tym czasie sa juz jakies kosmiczne technologie jak w iphone ze wybieramy kolor i wypelnij wszystko...
 
 
A tak serio jak sie teraz dziala ?
 
- najpierw sciany czy sufit ?
- jak robic odciecie sufitu od sciany, jakas tasma czy maly pedzelek i wprawna reka ?
- dobra farba ?
- jedna warstwa czy dwie ?
- czym malowac ? pedzl czy walek czy jakas inna kosmiczna technologia ?
- czym wypelnic jakies ubytki w scianie przed malowaniem ? (kiedys to trzeba bylo gips rozrabiac a teraz pewnie jakies super substancje)
 
W kwestii odcięcia: szach i mat:


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, spad napisał:

Magnat Passion to z moich doświadczeń to samo co zwykła Śnieżka (to ta sama firma).

śnieżka też ma kilka serii, malowałem białymi eco, matt latex i super matt.

Eco wiadomo słaba (ale robiła za podkład więc mnie to lotto ;] ), ale te dwie wyższe całkiem fajne, zmywalne, nie chlapią, ładnie kryją.

W dniu 19.05.2021 o 13:47, PawelWaw napisał:

- czym wypelnic jakies ubytki w scianie przed malowaniem ? (kiedys to trzeba bylo gips rozrabiac a teraz pewnie jakies super substancje)

do ubytków polecam https://www.sniezka.pl/produkt/acrylputz-fs-20-finisz

bardzo drobne ziarno i ładne białe wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

 

do innego miasta musze jechac - do piaseczna.

moze pomaluje sufit biala w sobote i jak bedzie dramat to wymienie te do scian 😄

 

 

Wymień od razu, szkoda zdrowia na ten tani Magnat. Serio, pomiędzy Passion a Ceramic jest przepaść jakościowa, ale i cenowa. Aha, jak planujesz duże opakowania kupić po 5-10 litrów to tylko Allegro, różnica po 50 zł na wiadrze Magnata. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wymień od razu, szkoda zdrowia na ten tani Magnat. Serio, pomiędzy Passion a Ceramic jest przepaść jakościowa, ale i cenowa. Aha, jak planujesz duże opakowania kupić po 5-10 litrów to tylko Allegro, różnica po 50 zł na wiadrze Magnata. 
Ja kupowałem miesiąc temu Magnata 5l (Ceramic) i różnica prawie żadna między Casto, a allegro (kupiłem na allegro, bo miałem wtedy kware).

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomecki napisał:

Ja kupowałem miesiąc temu Magnata 5l (Ceramic) i różnica prawie żadna między Casto, a allegro (kupiłem na allegro, bo miałem wtedy kware).

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
 

 

No to dziwne, bo na 2,5 litrowym Magnacie kolorowym była około dycha różnicy, a na 10-litrowej białej ponad 50 zł na wiadrze. A, że remontowałem całe mieszkanie po najemcach to ponad stówkę wyszło mi taniej na całości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, podpowiedzcie laikowi. Odziedziczyłem ściany wymalowane Bekersem (satynowy) i teraz padł rozkaz od Jaśnie Pani,że trzeba odmalować na nowo. Ściany i sufit równiutki, po gładziach. Tylko kolory jej nie pasują. Te ściany przed malowaniem jakoś specjalnie przygotowywać? Odtłuścić (mydło malarskie) czy jakieś inne zaklęcia czynić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomekj69 napisał:

Koledzy, podpowiedzcie laikowi. Odziedziczyłem ściany wymalowane Bekersem (satynowy) i teraz padł rozkaz od Jaśnie Pani,że trzeba odmalować na nowo. Ściany i sufit równiutki, po gładziach. Tylko kolory jej nie pasują. Te ściany przed malowaniem jakoś specjalnie przygotowywać? Odtłuścić (mydło malarskie) czy jakieś inne zaklęcia czynić?

 

 

Malować.

 

Zaczniesz czytać w internetach i wykonasz mnóstwo niepotrzebnej roboty.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, podpowiedzcie laikowi. Odziedziczyłem ściany wymalowane Bekersem (satynowy) i teraz padł rozkaz od Jaśnie Pani,że trzeba odmalować na nowo. Ściany i sufit równiutki, po gładziach. Tylko kolory jej nie pasują. Te ściany przed malowaniem jakoś specjalnie przygotowywać? Odtłuścić (mydło malarskie) czy jakieś inne zaklęcia czynić?
 
Jak dawno ściany były malowane? O jakim pomieszczeniu mowa? Czy są na nich widoczne zabrudzenia?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2021 o 13:32, spad napisał:

 

Widzę, że kupiłeś Magnat Passion. Miałem raz, farba badziewna, ile to się razy białą nakładłem żeby było snieżnobiało. Po jednym pokoju odłożyłem na bok i poszedłem po Ceramica. Magnat Passion to z moich doświadczeń to samo co zwykła Śnieżka (to ta sama firma). Albo Ceramic, albo wolałbym wziąć jakiegoś Dekorala niż Passion. 

 

Dostalem ja za 1 zl :)

2 warstwy i wyszlo ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie
dzisiaj od 9 do 19 i gotowe. 
odciecie idealne
 
 
 
IMG_20210522_191821.jpg.0840b5104395f6538b951295b5b1a5d9.jpg
IMG_20210522_191809.jpg.88ae2eefdf4721bd4f21696a5b395b37.jpg
Lepiej bym nie zrobił po pijaku ;]

Dziwnie mi się teraz patrzy na mieszkania z małymi oknami ;]

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, 62545tomasz napisał:

jak zrobiłeś to odcięcie, bo jutro też mnie to czeka;)

pomalowałem wałkiem tamkę z odcięciem i poleciałem spinnerem 330 i kurde widać tą ramkę z odcięcia jak leciałem małym wałkiem 10 cm yyyy

 

Najdrozsza tasma jaka byla w lerua jakas 3M nakleilem na bialy i malym walkiem jechalem niebieskim. Dwie warstwy. Na koniec odrywanko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Najdrozsza tasma jaka byla w lerua jakas 3M nakleilem na bialy i malym walkiem jechalem niebieskim. Dwie warstwy. Na koniec odrywanko. 
Na raty jak pisałem?

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2021 o 17:19, DZIDA napisał:

Jak dawno ściany były malowane? O jakim pomieszczeniu mowa? Czy są na nich widoczne zabrudzenia?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

Ostatnie remont generalny mieszkanko przeszło w w 2010roku. Gładzie +pomalowane ściany i sufity bekersem (satyna). Dwa pokoje w bloku mieszkalnym. Specjalnie zabrudzeń nie ma (jakieś tam przy grzejnikach itp.), ale są odpryski farby. Ona się łuszczy w kilku miejscach, gdzie o ścianę ocierał mebel. Powłoka odchodzi od ściany jakby była jakaś gumowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

dobra pomalowalem duzy pokoj + polaczona kuchnia.

tym razem zeby bylo szybciej calosc na bialo (magnat ten tanszy nie ceramic)

poszlo 10 litrow x 2.

 

calkiem spoko ale juz wiem czemu fachowcy biora za taka robote 5000 zl.

ja tez bym tego komercyjnie taniej nie zrobil.

robilem sam tym razem i bylo tak:

 

1 dzien, oklejanie wszystkie i ustawianie na srodku mebli i przykrywanie folia

2 dzien malowanie sufitu x 2

3 dzien malowanie scian 1 raz

4 dzien malowanie scian 2 raz

 

materialy koszt ok 600 zl w sieciowce obi.

+ ze 4 piwa + jedna ipreza po piatkowym malowaniu sufitu na miscie czyli 500 zl :)

 

naprawde 5k za takie malowanie to uczciwa cena...

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




dobra pomalowalem duzy pokoj + polaczona kuchnia.
tym razem zeby bylo szybciej calosc na bialo (magnat ten tanszy nie ceramic)
poszlo 10 litrow x 2.
 
calkiem spoko ale juz wiem czemu fachowcy biora za taka robote 5000 zl.
ja tez bym tego komercyjnie taniej nie zrobil.
robilem sam tym razem i bylo tak:
 
1 dzien, oklejanie wszystkie i ustawianie na srodku mebli i przykrywanie folia
2 dzien malowanie sufitu x 2
3 dzien malowanie scian 1 raz
4 dzien malowanie scian 2 raz
 
materialy koszt ok 600 zl w sieciowce obi.
+ ze 4 piwa + jedna ipreza po piatkowym malowaniu sufitu na miscie czyli 500 zl
 
naprawde 5k za takie malowanie to uczciwa cena...
 


Jak sam robiłeś to czas ok.
Z siostrą jak malujemy to mamy juz taką wprawę że 1 pokój = 1 dzień od początku do końca (meble, oklejanie, malowanie, sprzątanie itp)
Ostatnio robiłem przedpokój. 3 dni ze sprzątaniem, bo troche kułem ściany i długo schło....a poza tym dużo oklejania, rogów do obmalowania itp. pierniczenia z detalami (7 drzwi, sufit częściowo podwieszany, zabudowa z gk na ścianie - taką półka ozdobną itp).

Ale 5 kpln to nikt u mnie by za to nie dał.
Jakbym miał usługowo to zrobić to tysiak za samo malowanie (takie są tu ceny rynkowe) + dopłata jakaś za pozabezpieczanie wszystkiego.
Salon się maluje ekspresowo bo nie masz aż tyle szczegółów do zrobienia (narożniki, drzwi, okna, zabudowy itp.). Meble na środek + folia. Folia na podłogę, drzwi i okno. Zdejmujesz do kompletu listwy przypodłogowe i lampę i jedziesz...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieszkaniu malować to nie lubię, zależy oczywiście od metrażu, ale jeździć z tymi meblami to nienawidzę, ciasnota się robi.

 

Ceny za usługi poszły w górę, rozbawił mnie gość do wymiany płytek na balkonie. Za 1500zł - 4mkw balkonu, proponował pomalować żywicą epoksydową, oczywiście przygotowanie powierzchni i materiały moje, a 1500zł to jego robota ;]

 

Płytki zdarłem, kupiłem drugie, do tego klej, zaprawa do odbudowy rogów na balkonie, póki co wydane 400zł na materiał, wyschnie balkon to sam położę :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.