Skocz do zawartości

Dyskretny wideorejestrator


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, angrius napisał:

Ja mam 70 mai pro plus i jestem zadowolony. Nic do mnie nie gada😉

 

Akurat wersja Pro specjalnie nie gada. Za to można gadać do niej. Np. rikord widijo albo tejk pikczer. Z reguły reaguje. Zdaje się, że w następnych modelach z tej funkcji zrezygnowano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bochumil napisał:

Akurat wersja Pro specjalnie nie gada. Za to można gadać do niej. Np. rikord widijo albo tejk pikczer. Z reguły reaguje. Zdaje się, że w następnych modelach z tej funkcji zrezygnowano. 

 

Jak chcesz popróbować to mam w wersji chińskiej. Nie da się języka zmienić. Ona gada, można do niej gadać :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bochumil napisał:
2 minuty temu, futrzak napisał:
 Jak chcesz popróbować to mam w wersji chińskiej. Nie da się języka zmienić. Ona gada, można do niej gadać :hehe:

Jaki model?

 

Zgodnie z tym co podaje aplikacja to 70mai Smart Dash Cam-83e1. Byłem inwestorem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja do swojej Viofo zamówiłem kartę SanDisk High Endurance o pojemności 256Gb, kartę 128Gb zapełniało w dość szybkim tempie, auto stoi w dość ruchliwym miejscu, więc ilość nagrań z trybu parkingowego jest dość spora, przetestuję chyba ten tryb ciągły low bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Trochę odgrzeję temat:

Czy w ogóle warto sobie głowę zaprzątać kamerkami FHD czy iść już 2,7K lub 4K - filmów na YT z tego nie mam zamiaru wrzucać, ani robić prezentacji. Chodzi tylko o zabezpieczenie się przed np. milicją jakby chciała wmówić jakieś brednie. Kiedyś (zanim mi ukradli 😄 ) miałem jakąś FHD i było git z tym, że to kilka dobrych lat temu.

Teraz patrzę na:

 

VIOFO A119 V3 lub Zestaw 70mai Pro Plus+ (A500S) + 64 GB + HK (Hardwire Kit ACC UP02 - to jest niezbędne do trybu parkingowego podobno).

Czy kupić za połowę ceny 70MAI Dash Cam Lite D08 FHD.

Oczywiście zależy mi na najmniejszym i najdyskretniejszym sprzęcie.

Ewentualnie jest jeszcze Garmin Dash Cam Mini za3 stówki.

 

Z odczytywaniem nr rej po ciemku to dajmy sobie z tym spokój bo na to silnych nie ma, a jak nagranie jest w dzień to takie FHD też chyba da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukas napisał:

Ewentualnie jest jeszcze Garmin Dash Cam Mini za3 stówki.

 

Mam to zamontowane od kilku miesięcy.

Rozmiar jest genialny. Malusieńka kamerka, malutka stopka, długi kabel zasilający. Nagrania jakościowo moim zdaniem na poziomie 70mai. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lukas napisał:

Trochę odgrzeję temat:

Czy w ogóle warto sobie głowę zaprzątać kamerkami FHD czy iść już 2,7K lub 4K - filmów na YT z tego nie mam zamiaru wrzucać, ani robić prezentacji. Chodzi tylko o zabezpieczenie się przed np. milicją jakby chciała wmówić jakieś brednie. Kiedyś (zanim mi ukradli 😄 ) miałem jakąś FHD i było git z tym, że to kilka dobrych lat temu.

Teraz patrzę na:

 

VIOFO A119 V3 lub Zestaw 70mai Pro Plus+ (A500S) + 64 GB + HK (Hardwire Kit ACC UP02 - to jest niezbędne do trybu parkingowego podobno).

Czy kupić za połowę ceny 70MAI Dash Cam Lite D08 FHD.

Oczywiście zależy mi na najmniejszym i najdyskretniejszym sprzęcie.

Ewentualnie jest jeszcze Garmin Dash Cam Mini za3 stówki.

 

Z odczytywaniem nr rej po ciemku to dajmy sobie z tym spokój bo na to silnych nie ma, a jak nagranie jest w dzień to takie FHD też chyba da radę.

Przewaga a119 to brak baterii,lepsza jakość nagrań(szczeg.w nocy) lepszy tryb parkingowy; z minusów brak mozliwosci podłączenia kamery monitorującej tył auta(wtedy trzeba kupić model a129)

70mai 500+ jest możliwość podpięcia kamery tył, z opinii wynika, ze tryb parkingowy jest słaby, posiada baterie, która po prostu pada po jakims czasie-rozsądna cena szczególnie z druga kamera(zestaw ok450zl można obecnie „wyrwać”-kiedyś poniżej 400).

v129+ dual to już koszt 750zl w promo(zamówiłem taki zestaw w xkom) na Amazon.de mozna upolować w podobnej cenie.

Jesli tryb parkingowy jest dla Ciebie priorytetem poczytaj o wybranej 70mai abyś się nie rozczarował.

a119 wyglada IMO bardziej dyskretnie.

Ps Garminy i mio według opinii nie słyną z długowieczności, dodatkowo „kable parkingowe” są dość drogie.

Edytowane przez kondziu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lukas napisał:

Z odczytywaniem nr rej po ciemku to dajmy sobie z tym spokój bo na to silnych nie ma, a jak nagranie jest w dzień to takie FHD też chyba da radę.

 

Ano niestety. Taki przykład z A500s (który mnie niestety spotkał):

Mimo ciemności (choć miejskich, więc latarnie itp) to wszystko widać przepięknie, łącznie z twarzą kierowcy itp (a to YT więc i tak po kompresji). A na tablicy zrobił się taki odblask, że lipa :( I pana nie udało się namierzyć...

Ciekawe czy takie 4k coś by tutaj zmieniło...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tasiorek napisał:

A na tablicy zrobił się taki odblask, że lipa :( I pana nie udało się namierzyć...

Ciekawe czy takie 4k coś by tutaj zmieniło...

 

Do Garmina można dokupić nakładkę polaryzacyjną. Może to by coś pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, blue_ napisał:

 

Tylko niewiele to daje.

 W ogóle jestem bardzo rozczarowany zestawem V129Dual coś tam (przód 4K 30fps, tył FHD 60 fps). Najpierw długi czas nie chciała nagrywać, zaczynała pipczeć jak szalona itd. Po aktualizacji softu trochę się ogarnęła ale do dzisiaj nie nagrywa w pętli. Na karcie zostają tylko losowe nagrania (no i te, które zaznaczyłem). Wczoraj, po roku już, zaktualizowałem soft do najnowszego – zobaczymy jak nagrywa o ilę ogarnę moduł osobnego zasilania do trybu parkingowego bo się okazało, że cały czas chodzi właśnie w tym trybie, zamiast nagrywać po przekręceniu zapłonu. Generalnie w porównaniu do starej G1W to jakaś tragedia jeśli chodzi o eksploatację. Bo sam wygląd, czy nagrania (jak już nagra) są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, TomcatT4 napisał:

 W ogóle jestem bardzo rozczarowany zestawem V129Dual coś tam (przód 4K 30fps, tył FHD 60 fps). Najpierw długi czas nie chciała nagrywać, zaczynała pipczeć jak szalona itd. Po aktualizacji softu trochę się ogarnęła ale do dzisiaj nie nagrywa w pętli. Na karcie zostają tylko losowe nagrania (no i te, które zaznaczyłem). Wczoraj, po roku już, zaktualizowałem soft do najnowszego – zobaczymy jak nagrywa o ilę ogarnę moduł osobnego zasilania do trybu parkingowego bo się okazało, że cały czas chodzi właśnie w tym trybie, zamiast nagrywać po przekręceniu zapłonu. Generalnie w porównaniu do starej G1W to jakaś tragedia jeśli chodzi o eksploatację. Bo sam wygląd, czy nagrania (jak już nagra) są lepsze.

Mam g1w w której wlasnie wymieniłem baterie -wyglada tak sobie ale generalnie spełnia swoje zadanie. Mam dzisiaj odebrać a129 plusa duo ale zastanawiam się po tych dość zróżnicowanych opiniach -tym bardziej, ze najtańsza nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któreś z tych kamerek maja opcję że po podłączeniu się smarkiem po wifi możliwy jest podgląd na żywo ?

Nie bardzo też rozumiem ten dodatkowy ficzer do trybu parkingowego. Gdzie się to montuje i w jakim celu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TomcatT4 napisał:

 W ogóle jestem bardzo rozczarowany zestawem V129Dual coś tam (przód 4K 30fps, tył FHD 60 fps). Najpierw długi czas nie chciała nagrywać, zaczynała pipczeć jak szalona itd. Po aktualizacji softu trochę się ogarnęła ale do dzisiaj nie nagrywa w pętli. Na karcie zostają tylko losowe nagrania (no i te, które zaznaczyłem). Wczoraj, po roku już, zaktualizowałem soft do najnowszego – zobaczymy jak nagrywa o ilę ogarnę moduł osobnego zasilania do trybu parkingowego bo się okazało, że cały czas chodzi właśnie w tym trybie, zamiast nagrywać po przekręceniu zapłonu. Generalnie w porównaniu do starej G1W to jakaś tragedia jeśli chodzi o eksploatację. Bo sam wygląd, czy nagrania (jak już nagra) są lepsze.

@TomcatT4 skoro masz 4k to chyba wersja pro;  daj znac jak to sie sprawuje obecnie -dalej sie zastanawiam nad plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lukas napisał:

Czy któreś z tych kamerek maja opcję że po podłączeniu się smarkiem po wifi możliwy jest podgląd na żywo ?

Nie bardzo też rozumiem ten dodatkowy ficzer do trybu parkingowego. Gdzie się to montuje i w jakim celu ?

nie za bardzo  rozumiem pytania odnosnie trybu parkingowego- pytasz o akcesoria (kabel)? o ile 70mai ma baterie to a129 ma kondensator- wiec jedno i drugie dziala do "skończenia" baterii lub kondensatora(tylko na skonczenie zapisu); kabel trybu parkingowego podlaczsz bezpośrednio do akumulatora- stałe zasilanie, dodatkowo posiada zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora. 

 

ps Teoretycznie bateria wydaje sie lepszym rozwiazaniem- w praktyce jest bardziej kaprysna jesli chodzi o wysokie temperatury i dodatkowo zuzywa sie- u mnie pod koniec zycia ostatnie nagrania po odlaczeniu zapłonu byly uszkodzone -kamera wylaczala sie w trakcie zapisu- dowiedzialem sie o tym jak probowalem odczytac nagranie, w ktorym byl moment jak dostalem strzala w szybe...

Edytowane przez kondziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kondziu napisał:

nie za bardzo  rozumiem pytania odnosnie trybu parkingowego- pytasz o akcesoria (kabel)

Hardwire Kit ACC UP02 - to jest niezbędne do działania trybu parkingowego jeśli mówimy o viofo. Czyli dlatego, że ma kondensator to musi być ten kabelek i zabezpiecza Aku przed rozładowaniem. Ok.

70mai ma baterie więc jak się "skończy" bo auto stoi w ruchliwym miejscu, to już nic nie nagra tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, TomcatT4 napisał:

 W ogóle jestem bardzo rozczarowany zestawem V129Dual coś tam ... Generalnie w porównaniu do starej G1W to jakaś tragedia jeśli chodzi o eksploatację. Bo sam wygląd, czy nagrania (jak już nagra) są lepsze.

Albo ten model się nie udał, albo trafił się jakiś wadliwy egzemplarz. Nie miałem A129, ale u mnie VIOFO A119V3 i A139 to całkowicie bezproblemowe i bezobsługowe kamerki- raz właściwie ustawione robią po prostu swoją robotę.

15 godzin temu, Lukas napisał:

Hardwire Kit ACC UP02 - to jest niezbędne do działania trybu parkingowego jeśli mówimy o viofo. Czyli dlatego, że ma kondensator to musi być ten kabelek i zabezpiecza Aku przed rozładowaniem.

 

Nie- ACC UP02 to adapter do MAI a nie do VIOFO. Adaptery VIOFO mają oznaczenia HKK3 lub HKK3-C (w zależności od typu złącza USB). Rejestratory Viofo mają wbudowany kondensator, na którym rejestrator nie będzie pracował- pojemność tego kondensatora wystarcza tylko do bezpiecznego przerwania nagrywania i natychmiastowego wyłączenia urządzenia. A więc dla trybu parkingowego adapter zasilania jest niezbędny. Powyższe adaptery Viofo są 3-przewodowe- oprócz stałego zasilania dostają jeszcze zasilanie "po stacyjce", wtedy po wyłączeniu silnika podłączony rejestrator automatycznie przechodzi w wybrany tryb parkingowy (są różne jego opcje) i jest w stanie nagrywać nawet wiele dni aż napięcie akumulatora spadnie do ustawionej przez nas wartości- wtedy zasilanie zostaje odcięte. Rejestratory z wbudowanym aku również mają przewidziane takie adaptery, bo tak naprawdę czasy pracy z takiego wbudowanego akumulatorka są raczej symboliczne.

Bardzo przyjemne porównanie różnych trybów parkingowych na Youtube: TUTAJ

Dodając do tego kamerę tylną i wewnętrzną- mamy parkingowe monitorowanie praktycznie 360 stopni bo kamera wewnętrzna pokazuje również szyby boczne.

 

16 godzin temu, Lukas napisał:

Czy któreś z tych kamerek maja opcję że po podłączeniu się smarkiem po wifi możliwy jest podgląd na żywo ?

 

Podgląd na smarku umożliwiają te rejestratory Viofo, które mają WiFi- w przypadku dwukanałowych i trójkanałowych będzie to A129, A139, czy nowość- T130. Przy czym A139 i T130 są o tyle "dyskretne", że w ogóle nie mają własnego ekranu i wszelkie ustawienia oraz przeglądanie nagrań on-line możliwe są tylko na smartfonie. Oczywiście poza kilkoma funkcjami sterowanymi przez fizyczne przyciski na obudowie. VIOFO A139 obecnie mam i polecam- w przeciwieństwie do A129 ma nowy system podłączenia dodatkowych kanałów (tył + wnętrze) za pomocą cienkiego kabelka koncentrycznego, co ułatwia montaż i usunęło problemy z zakłóceniami występujące ponoć w przypadku A129 (tam jest połączenie grubym kablem USB). Jeszcze co do ekranów ogólnie- moim zdaniem użyteczność wbudowanych ekranów w większości tych kamer jest mocno dyskusyjna. Rejestrator przyklejamy do szyby i w zależności od jej nachylenia możemy wyregulować obiektyw- jednak kąt ustawienia wyświetlacza jest stały i uzależniony od nachylenia szyby. W efekcie z pozycji kierowcy widzimy malutki i tak ekranik pod kątem nawet 45 stopni i tak naprawdę niewiele tam widać. Im bardziej mamy pochyloną szybę tym mniej na takim ekranie zobaczymy. Do obejrzenia nagrania czy nawet zmiany czegoś w menu ja musiałem wyjmować rejestrator z uchwytu. Dlatego preferuję rejestratory bez wbudowanego ekranu- uważam, że przy powszechnym korzystaniu ze smartfonów ekran jest całkowicie zbędny.

 

Generalnie kopalnię wiedzy ogólnej mamy TUTAJ i niewiele można do tego dodać.

 

Edytowane przez Wasylek
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.01.2022 o 13:52, ghost2255 napisał:

 

Mam to zamontowane od kilku miesięcy.

Rozmiar jest genialny. Malusieńka kamerka, malutka stopka, długi kabel zasilający. Nagrania jakościowo moim zdaniem na poziomie 70mai. 


Masz 1 czy 2 wersje? Kupiłem 2kę i od miesiąca leży w schowku, nie ma, kiedy zamontować :)

Super opcja jest podglad po wifi z kamery. No i w chmurę może zapisywać, ale to chyba coś dodatkowo kosztuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Olas1 napisał:

Masz 1 czy 2 wersje?

Mam wersję 1. Patrząc na YT to nie widzę różnicy w jakości obrazu. Może mam za słaby wzrok 😄 

 

@Rado_ muszę wyciągnąć kartę i zrzucić jakiś filmik to sam zobaczysz. Szału nie ma, ale widać co się dzieje przed autem. Z tego, co pamietam, to nie radzi sobie z odblaskami rejestracji po zmroku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ghost2255 napisał:

Mam wersję 1. Patrząc na YT to nie widzę różnicy w jakości obrazu. Może mam za słaby wzrok 😄 

 

@Rado_ muszę wyciągnąć kartę i zrzucić jakiś filmik to sam zobaczysz. Szału nie ma, ale widać co się dzieje przed autem. Z tego, co pamietam, to nie radzi sobie z odblaskami rejestracji po zmroku.


Jak wrócę z urlopu zamontuje swoją i tez wrzucę. Zobaczymy czy jest różnica w nagraniach. Ale sama kamerka jest mega mała. To ogromna zaleta jak dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lukas napisał:

No pupy nie urywa, coś tam widać w tej nocy, ale już faktycznie chyba lepiej dołożyć $$$ do czegoś mocniejszego.

Jak dla mnie nie ma dramatu. Wszystko widać hmmm...tylko co równie małego,  w rozsądnej cenie i duzo lepszej jakości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/10/2022 at 9:37 PM, Rado_ said:

Jak dla mnie nie ma dramatu. Wszystko widać hmmm...tylko co równie małego,  w rozsądnej cenie i duzo lepszej jakości? 

Viofo. A119S mam, a podobno A129 lepsze. :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat. Szukam czegoś i chyba najlepszy stosunek cena/jakość nagran ma 70mai A400. Jednak ja mam dwa auta i to służbowe, prędzej czy później będą zmieniane. A jeździmy głównie jednym z nich. Jakie rozwiazanie będzie najlepsze by w każdym z nich mieć kamerę wtedy kiedy się nimi jedzie, oczywiście poza kupnem dwóch sprzętów. Idealnie byłoby mieć wideorejestrator na przyssawke i np kupić drugi uchwyt, kabelek i tylko kamerke przekładać miedzy autami.  która z takich małych kamer moze być na przyssawke? 

 

edycja, ok Garmin mógłby być na drugim uchwycie, bo dość łatwo się go z niego ściąga...

Edytowane przez Cendra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2022 o 13:52, ghost2255 napisał:

 

Mam to zamontowane od kilku miesięcy.

Rozmiar jest genialny. Malusieńka kamerka, malutka stopka, długi kabel zasilający. Nagrania jakościowo moim zdaniem na poziomie 70mai. 

Powiedź mi, czy w zestawie jest jeden czy dwa uchwyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2022 o 22:35, kondziu napisał:

@TomcatT4 skoro masz 4k to chyba wersja pro;  daj znac jak to sie sprawuje obecnie -dalej sie zastanawiam nad plusem.

 

OK, po dwóch latach używania tej kamerki w dwóch Citroenach – C5 I i C5 I FL – wiem już co robiłem nie tak, że się wyłączała i wieszała. Otóż ja mam ten dodatkowy moduł parkingowy Viofo i on ma 4 ustawienia napięcia poniżej którego odłącza zasilanie kamerki w trybie parkingowym:

image.png.07ea26ca2efd5fa3afe38dd4c8196437.png

Doczytałem na jakimś forum, że trzeba ustawić najniższy próg a ja miałem ustawiony najwyższy. Od tygodnia jeżdżę i nic się nie wiesza a pliki na karcie są elegancko nagrane w pętli.

 

Dwa lata się wkurzałem, że wyrzuciłem pieniądze w błoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanko.

Czy używa ktoś kamery Viovo119V3 o której tu mowa w oktavi 3 tam jest stale zasilanie na USB i zapalniczce.

Pytanie jest takie czy po podłączeniu tego do USB kamera przełączy się na tryb parkingowy?

Generalnie auto stoi w garażu w pracy na parkingu zamkniętym ale czasami gdzieś pod marketem i chodzi o to czy pociągnie to ryb parkingowy na jakąś np.godzine pobytu w sklepie.czy potrzeby ten specjalny kabel do wpięcia w Aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi być po stacyjce , włączasz stacyjkę kamera nagrywa wyłączasz stacyjkę przechodzi w tryb nagrywania parkingowy,

nie musisz ciągnąć kabla do samego akumulatora wystarczy że kupisz adapter zasilania i takie coś bypass bezpiecznika i wpinasz się w odpowiednie bezpieczniki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalny moduł zasilania i te pypassy szt.2+2 bezpieczniki , sprawdź jakiej wielkości masz bezpieczniki w skrzynce bezpiecznikowej obok kierownicy i tej wielkości kupujesz bypassy,

przewód masowy przykręcasz gdzieś do karoserii, jeden bypass wpinasz pod stałe zasilanie a drugi po zapłonie, zwykła próbówka 12V wystarczy do namierzenia gdzie jest stały + a gdzie po zapłonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki.

Jeszcze jedno moje głupie pytanie;jeśli tak to złącze to mam nadzieję,że w kamerce jest gdzieś wyłącznik nagrywania parkingowego? Bo po co ma mi nagrywać gdy samochód stoi w garażu lub np.u rodziny na podwórku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robert2609 napisał:

 mam nadzieję,że w kamerce jest gdzieś wyłącznik nagrywania parkingowego? Bo po co ma mi nagrywać gdy samochód stoi w garażu lub np.u rodziny na podwórku....

Nie ma czegoś takiego jak osobny wyłącznik trybu parkingowego, jest po prostu wyłącznik kamery i tyle- wyłączamy kamerę, włączy się sama ponownie po włączeniu stacyjki. Do tego czasu kamerka nie pracuje. Sam tryb parkingowy można wyłączyć tylko poprzez zmianę opcji w menu kamerki ale to byłoby bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robert2609 napisał:

Oki dzięki.

Jeszcze jedno moje głupie pytanie;jeśli tak to złącze to mam nadzieję,że w kamerce jest gdzieś wyłącznik nagrywania parkingowego? Bo po co ma mi nagrywać gdy samochód stoi w garażu lub np.u rodziny na podwórku....

 

Są kamerki, co mają tryb parkingowy z analizą obrazu. Zapisują tylko pliki ze zmianą obszaru w wybranych rejonach.  

 

Zawsze też możesz założyć sobie zwykły przełącznik na tym zasilaniu z kabli, i wyłączać ręcznie zasilanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.