Skocz do zawartości

Gniazda ogrodowe


tomkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś sprawdzone patenty?

Mogą być gotowce i samoróbki. Potrzebuję coś w pobliżu basenu. Najlepiej kilka gniazd na jakimś słupku. Oglądając to co w sieci, to rozrzut cenowy od 150 do 2k z okładem!

W słupek lub na jego zasilanie będzie wpięty moduł sterujący każdym gniazdem z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Macie jakieś sprawdzone patenty?
Mogą być gotowce i samoróbki. Potrzebuję coś w pobliżu basenu. Najlepiej kilka gniazd na jakimś słupku. Oglądając to co w sieci, to rozrzut cenowy od 150 do 2k z okładem!
W słupek lub na jego zasilanie będzie wpięty moduł sterujący każdym gniazdem z osobna.
Ja zamontowałem przedłużacz hermetyczny na bocznej stronie stolika mebli ogrodowych.
Kabel do stolika puszczony w ziemi, wychodzi pod stolikiem.
Budżetowo ale spełnia zadanie

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem przedłużacz hermetyczny na bocznej stronie stolika mebli ogrodowych.
Kabel do stolika puszczony w ziemi, wychodzi pod stolikiem.
Budżetowo ale spełnia zadanie

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Budżetowo w okolicach basenu raczej się nie sprawdzi.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dalej niż ze 3m od basenu to kup/zrób sobie jakiś słupek, najlepiej z małym daszkiem, wkop kabel ziemny (yky 3x2,5, no chyba że masz tam ponad 100m), zabezpiecz różnicowką i zabezpieczeniem nadprądowym i voilla. 

Jak bliżej basenu, i masz dzieci to osobiście nie ryzykowałbym, no ale to oceń sam. Teoretycznie RcD uchroni przed porażeniem, ale to tylko urządzenie, może się zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie napisałeś o wielkości modułu sterującego, a to ma istotne znaczenie przy doborze słupka/zestawu gniazd.

 

Jeśli to ma być blisko basenu, tak że łatwo będzie o zachlapanie wodą, to polecam gniazda Scame z serii Protecta. Gnaizdo jest na tyle duże, że po włożeniu wtyczki kątowej można zamknąć klapkę i lać wodą bezpośrednio na gniazdo. Jest duże i drogie, ale bezpieczne.

 

Przykłady:

https://www.300energia.com/gniazda-elektryczne-domowe-230v/gniazdo-ogrodowe-podwojne-zamykane-protecta-top-do-montazu-na-slupku,,rid,13872.html

https://www.300energia.com/gniazda-elektryczne-domowe-230v/gniazdo-powojne-zamykane-scame-protecta-natynkowe-hermetyczne-ip66,,rid,14158.html

https://www.300energia.com/gniazda-elektryczne-domowe-230v/gniazdo-pojedyncze-zamykane-scame-protecta-natynkowe-hermetyczne-ip66,,rid,12559.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie sugestie!

Ostatecznie zakupiłem wspomniany Polux New York - połączenie niskiej lampy ogrodowej z gniazdem.

Prosta aluminiowa konstrukcja. Przerobiłem połączenia wewnątrz. Do tego odlałem stopy fundamentowe z rurką fi50 wewnątrz.

Zamontowałem dwa takie słupki - gniazda połączone razem 3x2,5mm2. Osobny kabel 3x1mm2 (chyba, bo nie nie ma podanego przekroju) zasila oświetlenie.

Każdy ze słupków stoi około 2m od miejsca na basen. Jest to także miejsce gdzie rozstawiamy stół ogrodowy gdy nie ma basenu.

Obwody zasilania i oświetlenia będą sterowane z Sonoff 4CH Pro. Moduł w puszce hermetycznej na elewacji pod trasem (znaczy kiedyś tam będzie taras :P)

Wyszło spoko - najwięcej zabawy oczywiście z odlaniem fundamentów i z wkopaniem peszla/arota.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.