Skocz do zawartości

Samodzielna regeneracja akumulatora wkrętarki


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wkrętarkę Dedra z padniętym ze starości akumulaotrem.

Kupiłem nową wkrętarkę Parkside ale starej mi szkoda a są sytuacje kiedy trzeba wiercić a zaraz wkręcać i zmiana bita na wiertło jest uciążliwa.

 

Zajrzałem zatem do akumulatora od starej wkrętarki i wewnatrz znajdują się ogniwa oznaczone 18650 1300 highstar

Czy ktoś próbował (i z jakim skutkiem wymianiać samodzielnie ogniwa)

Jakie wybrać (rozstrzał na Allegro jest dość duży)

 

Wszelkie porady mile widziane

 

PS. Zapytałem u producenta i nowy akumulator do tej wkrętarki kosztuje ztcp 150zł 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem problem przez zakup nowej wkrętarki z dwoma akumulatorami za całe 105,90 PLN

 

https://allegro.pl/oferta/wkretarka-akumulatorowa-wiertarka-li-i-2x1-5ah-12v-9729326363?snapshot=MjAyMS0wMy0yNFQxMTozOTo1NC45OTlaO2J1eWVyO2IwN2VmMzIyMjgzMTUwMWUzMjRmNTQ0NWU0MjRkOWQ2NWE1ZjE5OWFhMzM1YTk4ZjU2NTA1MmEwZjBhYmIwNTY%3D

 

Wiertarka z Netto (o prawie identycznym kształcie, niestety innym uchwycie akumulatora) odmówiła posługi po 3 latach (też padł akumulator).

Szukałem na Allegro zapasowego akumulatora, ale znajdowało podobne za ok. 70-80 PLN.

Jeżeli ta nowa posłuży kolejne 3 lata to za te pieniądze nie będę miał pretensji (choć głupio tak produkować elektrośmieci).

O napięciu i mocy/momencie się nie wypowiadam, bo używam jej (tak jak poprzednich) wyłącznie do prac meblowych z wkrętami i do tego się sprawdza.

Edytowane przez Tomo
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marko33 napisał:

Wszelkie porady mile widziane

Jak nie masz zgrzewarki to kup takie już takie ze zgrzanymi blaszkami to polutujesz, bo lutowanie ''gołych'' ogniw jest nie zalecane.

Dobrze byłoby kupić wysokoprądowe zalecane do elektronarzędzi, moze nawet o większej pojemności i jednak jakieś markowe, i to chyba na tyle o ile elektronika w starym pakiecie sprawna i nie trzeba jej resetować/programować jak bywa w laptopowych aku :)

 

Ile sztuk tam jest tych 18650?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, volf6 napisał:

Jak nie masz zgrzewarki to kup takie już takie ze zgrzanymi blaszkami to polutujesz, bo lutowanie ''gołych'' ogniw jest nie zalecane.

Dobrze byłoby kupić wysokoprądowe zalecane do elektronarzędzi, moze nawet o większej pojemności i jednak jakieś markowe, i to chyba na tyle o ile elektronika w starym pakiecie sprawna i nie trzeba jej resetować/programować jak bywa w laptopowych aku :)

 

Ile sztuk tam jest tych 18650?

 

Zgrzewarki nie mam - mam lutownicę, myślałem że wystarczy

Ogniw chyba 6 ale głowy nie dam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, volf6 napisał:

~12V  2,6Ah?

Na nowych markowych to tak sobie z opłacalnością będzie...

 

Chyba to jest 14,4V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, volf6 napisał:

~12V  2,6Ah?

Na nowych markowych to tak sobie z opłacalnością będzie...

 

Ile takie sensowne ogniwo może kosztować ?

Na Allegro np Samsung za 7 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volf6 napisał:

Daj linka, bo w tej cenie to widzę tylko używane czy tam ''nowe'' z demontażu.

https://allegro.pl/oferta/akumulator-18650-ogniwo-1300mah-18a-samsung-13p-10133028469

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marko33 napisał:

Czy ktoś próbował (i z jakim skutkiem wymianiać samodzielnie ogniwa)

Robiłem w swojej starej wkrętarce wymianę padniętych ogniw ni-cd na 18650 z depakietów. Musiałem dać dodatkowo balanser, ale u ciebie już jest albo w baterii albo w ładowarce. Ogniwa lutowałem. Jak się się ma o lutowaniu trochę pojęcia, to zagrożenie uszkodzeniem Aku jest minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marko33 napisał:

 

Ile takie sensowne ogniwo może kosztować ?

Na Allegro np Samsung za 7 zł

Kupowałem LG 18650 MF1 2200mAh 10A po 7 zł. Do mojej wystarczyły 10A. U ciebie zależy co teraz siedzi, bo trzeba dobrać odpowiednie prądowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być tylko są bez blaszek więc może być problem z lutowaniem (bo nie zaleca się nagrzewania LI-ion a by to porządnie połączyć trzeba pogrzać)
Sprawdziłem i jest ich 5 szt a aku ma 18v
Blaszki są zgrzane - oderwać i próbować lutować?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Marko33 napisał:

Sprawdziłem i jest ich 5 szt a aku ma 18v
Blaszki są zgrzane - oderwać i próbować lutować?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Chyba kabelki będzie łatwiej przylutować niż blaszki ale w sumie bez znaczenia-tylko za bardzo/długo nie grzej, bo jeszcze wybuchnie ogniwo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kabelki będzie łatwiej przylutować niż blaszki ale w sumie bez znaczenia-tylko za bardzo/długo nie grzej, bo jeszcze wybuchnie ogniwo
5 ogniw po 7 zł chyba warto zaryzykować

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, volf6 napisał:

Chyba kabelki będzie łatwiej przylutować niż blaszki ale w sumie bez znaczenia-tylko za bardzo/długo nie grzej, bo jeszcze wybuchnie ogniwo:)

U siebie ryzykowałem lutujac bladzki

Mam lutownice 100W do tego odrobina kwasu do trawienia. 

Wpierw mocno rozgrzałem lutownice i szybkim stanowczym ruchem udawało się lutować blaszki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie ryzykowałem lutujac bladzki
Mam lutownice 100W do tego odrobina kwasu do trawienia. 
Wpierw mocno rozgrzałem lutownice i szybkim stanowczym ruchem udawało się lutować blaszki 
I jak skutek regeneracji?
Zdecydowałbyś się ponownie?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro są sprzedawcy, co sprzedają gotowe pakiety już zgrzanych ogniw do różnych akku, jeśli nie mają identycznego pakietu to zrób zdjęcie swojego lub wyślij im to dorobią Ci plug & play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marko33 napisał:

I jak skutek regeneracji?
Zdecydowałbyś się ponownie?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Oczywiście że tak

Zregenerowalem aku w odkurzaczu, maszynce do strzyżenia włosów, depilatorze i wkrętarce hitachi 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak
Zregenerowalem aku w odkurzaczu, maszynce do strzyżenia włosów, depilatorze i wkrętarce hitachi 
 
Jak często regenerujesz pakiety, to polecam jakąś zgrzewarkę.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2021 o 11:16, Marko33 napisał:

Mam wkrętarkę Dedra z padniętym ze starości akumulaotrem.

Kupiłem nową wkrętarkę Parkside ale starej mi szkoda a są sytuacje kiedy trzeba wiercić a zaraz wkręcać i zmiana bita na wiertło jest uciążliwa.

 

Zajrzałem zatem do akumulatora od starej wkrętarki i wewnatrz znajdują się ogniwa oznaczone 18650 1300 highstar

Czy ktoś próbował (i z jakim skutkiem wymianiać samodzielnie ogniwa)

Jakie wybrać (rozstrzał na Allegro jest dość duży)

 

Wszelkie porady mile widziane

 

PS. Zapytałem u producenta i nowy akumulator do tej wkrętarki kosztuje ztcp 150zł 😁

Dobre ogniwa to koszt z 10 zł. Ale potrzebujesz jeszcze zgrzewarkę i taśmę do ogniw, a to już trochę kosztuje.

 

Więc wystaw tą wkrętarkę na allegro od 1 BCM lub na OLX, a sobie kup nową.

 

ew napisz na prv, ile za chcesz za truchło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2021 o 11:22, 4thelement napisał:

U siebie ryzykowałem lutujac bladzki

Mam lutownice 100W do tego odrobina kwasu do trawienia. 

Wpierw mocno rozgrzałem lutownice i szybkim stanowczym ruchem udawało się lutować blaszki 

Ja mam zgrzewarkę z ALI na pakiety LIPO modelarskie. Jakieś 40 zł kosztowała, a pakiety mam od dawna do modeli. A zamiast pakietów może być też akumulator żelowy, lub od biedy i incydentalnie - zgrzewanie w samochodzie prądem z aku.

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukam ogniw do swojej padniętej baterii. Znalazłem takie https://allegro.pl/oferta/akumulator-ogniwo-18650-30a-do-wkretarki-10482511748 i zastanawia mnie opis aukcji "Dla Tych co czytają opis aukcji do końca proszę o informację czy zakupione ogniwa będą lutowane, zgrzewane, czy używane pojedynczo" ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukam ogniw do swojej padniętej baterii. Znalazłem takie https://allegro.pl/oferta/akumulator-ogniwo-18650-30a-do-wkretarki-10482511748 i zastanawia mnie opis aukcji "Dla Tych co czytają opis aukcji do końca proszę o informację czy zakupione ogniwa będą lutowane, zgrzewane, czy używane pojedynczo" ?!
No i co w związku z tym? Masz jakieś pytanie? Chętnie pomożemy, sprzedający pewnie też. Jak chcesz ogniwa w jednym pakiecie (zgrzewać) to Ci pewnie je dobierze (nie zaglądałem do linka z aukcją).

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, grzes25 napisał:

zastanawia mnie opis aukcji

Pewnie chodzi o to, ze jak będziesz lutował to zostawią blaszki a jak będziesz zgrzewał samodzielnie to blaszki usuną. 

Dodatkowo w przypadku równoległych 2 sztuk (lub więcej) albo takie przyślą już połączone blaszkami albo dobiorą do pary w przypadku samodzielnego zgrzewania.

Skąd te blaszki i ewentualne ślady-ogniwa pochodzą z pakietów czyli ktoś rozbiera ponoć nowe/nieużywane akumulatory:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2021 o 11:16, Marko33 napisał:

Wszelkie porady mile widziane

 

Czy wkrętarki są na to samo napięcie np 18V?

Jeżeli tak to kluczem do rozwiązania problemu jest adapter akumulatora. 

Przykładowy adapter

kupujesz więcej akumulatorów Parkside po taniości i cieszysz się z obu urządzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.