Skocz do zawartości

Odkurzacz warsztatowy


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Nada się takie coś do odkurzania pyłu po płytach k-g?

Pył nie zabije odkurzacza?

 

Da radę podłączać go do sprzętów typu wyrzynarka, szlifierka?

 

https://www.castorama.pl/odkurzacz-wd2-id-1101063.html

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marko33 napisał:

 

Nada się takie coś do odkurzania pyłu po płytach k-g?

Pył nie zabije odkurzacza?

 

Da radę podłączać go do sprzętów typu wyrzynarka, szlifierka?

 

https://www.castorama.pl/odkurzacz-wd2-id-1101063.html

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

W tym wątku pytałem i doradzono mi WD3

 

Faktycznie dobry jest :ok:

Już drugiego dnia pan robotnik wciągnął coś twardego/ostrego co przebiło worek.

Odkurzacz był w środku bielusieńki od gipsu.

Prawie godzinę myłem filtr, ale w końcu do doczyściłem, złożyłem i działa dalej.

Jak dla mnie dużo mocniejszy od domowego odkurzacza.

Trzeba używać z przedłużaczem, bo fabryczny kabel krótki.

 

W Leroyu masz WD3 za 249 PLN

https://www.leroymerlin.pl/warsztat/urzadzenia-warsztatowe/odkurzacze/odkurzacz-wielofunkcyjny-17-l-1000-w-wd-3-karcher,p253202,l879.html

 

Na Allegro za 15 worków z przesyłką zapłaciłem 49 PLN

https://allegro.pl/oferta/zestaw-15x-worek-do-odkurzacza-karcher-wd3-wd3-200-9935278788?snapshot=MjAyMS0wNC0xMlQyMDoyNjoyMS41NzRaO2J1eWVyO2Q5Y2Q2NDhjZWQ0MDhkMWM5MTZlOGI4ZGY3MTg4ZDc1Njc1OTE2NjI0NzYzYzdjYjMzOWFiNjJhMTc2YmY0NDg%3D

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Fejkowy link :cfaniak:
Ej, coś nie halo
Link do Lidla a otwiera się Leroy

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Fejkowy link :cfaniak:
A teraz?

https://www.lidl-sklep.pl/p/parkside-odkurzacz-do-pracy-na-mokro-i-sucho-pdw-20-a1-1300-w/p100317740

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marko33 napisał:

Ej, coś nie halo
Link do Lidla a otwiera się Leroy emoji23.png

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

 

"Ja tylko przeglądałem wiadomości - wcale nie wchodziłem na żadne strony +18" ;l

 

A serio - to pewnie bym może i kupił ten z Lidla, ale akurat nie było go wtedy w sklepie online, a różnica była na tyle niewielka, że wziąłem jeszcze pod uwagę jak popularny jest ten WD3 i jak łatwo i tanio dostać worki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
"Ja tylko przeglądałem wiadomości - wcale nie wchodziłem na żadne strony +18" ;l
 
A serio - to pewnie bym może i kupił ten z Lidla, ale akurat nie było go wtedy w sklepie online, a różnica była na tyle niewielka, że wziąłem jeszcze pod uwagę jak popularny jest ten WD3 i jak łatwo i tanio dostać worki.
WD3 w Casto 298, ten mocniejszy z Lidla 179
Biorę ten lidlowy
Sprzęty od Parkside są ok i dodatkowo ma 3 lata gwarancji

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marko33 napisał:

Mam lidlowy podobny do tego i sprawdza sie. Ostatnio szlifowalem 250sztachet w garazu bo padal deszcz i potem caly syf tym odkurzylem. Wciagal az milo. Na mokro podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marko33 napisał:

WD3 w Casto 298, ten mocniejszy z Lidla 179
Biorę ten lidlowy
Sprzęty od Parkside są ok i dodatkowo ma 3 lata gwarancji

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

 

Tylko jedna uwaga do sprzętów Lida. Lidl wycwanił się ostatnio, że on nie jest gwarantem sprzętów Parkside a producent wymieniony w instrukcji obsługi. Jak kupujesz on-line to nie możesz zanieść sprzętu na gwarancji do sklepu, a dzwonisz na infolinię, mówisz co i jak, potem dzwoni lub pisze maila serwis, znowu coś tam piszesz, i po tym wszystkim dopiero wystawiają ci etykietę dla kuriera żebyś odesłał sprzęt do serwisu. W sumie od zgłoszenia usterki do wysyłki zabrało im to 5 dni, teraz paczka od trzech dni jest w drodze do Niemiec i cholera wie co dalej. Następne elektronarzędzie kupuję w Castoramie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spad napisał:

 

Tylko jedna uwaga do sprzętów Lida. Lidl wycwanił się ostatnio, że on nie jest gwarantem sprzętów Parkside a producent wymieniony w instrukcji obsługi. Jak kupujesz on-line to nie możesz zanieść sprzętu na gwarancji do sklepu, a dzwonisz na infolinię, mówisz co i jak, potem dzwoni lub pisze maila serwis, znowu coś tam piszesz, i po tym wszystkim dopiero wystawiają ci etykietę dla kuriera żebyś odesłał sprzęt do serwisu. W sumie od zgłoszenia usterki do wysyłki zabrało im to 5 dni, teraz paczka od trzech dni jest w drodze do Niemiec i cholera wie co dalej. Następne elektronarzędzie kupuję w Castoramie. 

Czyli jak cos to trzeba stacjonarnie kupowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spad napisał:

 

Tylko jedna uwaga do sprzętów Lida. Lidl wycwanił się ostatnio,

W sumie od zgłoszenia usterki do wysyłki zabrało im to 5 dni, teraz paczka od trzech dni jest w drodze do Niemiec i cholera wie co dalej. Następne elektronarzędzie kupuję w Castoramie. 

 

Ale to nie nowość, że sprzęty z lidla są średniej lub niskiej jakości. Do tego jak jeszcze utrudniają reklamacje to kłania się Rzecznik Konsumentów i przyszłościowa kara od UOKiK.

Ogólnie warto tam nie kupować, bo niby wszystko spoko, ale co by nie było przez kogoś brane to z czasem idzie po prostu na śmietnik.

Mój przykład: Myjka ciśnieniowa, uszczelki zaczęły się sypać, brak odpowiednich do tego modelu gdziekolwiek, poszła na śmietnik.

Suszarka, zdążyła się zepsuć po pół roku, reklamacja, oddali kase.

Lidlomix, padł koleżance po 3 latach, nie wiem co z nim zrobiła, kupiła nowego Lidlomixa ;l Ale jeszcze chwila i nigdzie już nowego zapewne też nie kupisz: artykuł

 

Nie żebym był na nie, ale doświadczenia mam tylko złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ja dzisiaj sobie pile tarczowa na aku zamówiłem. Potrzebuje na wczoraj a mam kilka rzeczy z parka i nie chce zmieniać teraz osprzętu i nowych akumulatorów. 

Jak się posypie nim się zwróci to będę sobie w brodę pluł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szpyrek napisał:

Kurde, ja dzisiaj sobie pile tarczowa na aku zamówiłem. Potrzebuje na wczoraj a mam kilka rzeczy z parka i nie chce zmieniać teraz osprzętu i nowych akumulatorów. 

Jak się posypie nim się zwróci to będę sobie w brodę pluł 

 

Mi właśnie zdechła taka mini piła tarczowa coś na kształt szlifierki kątowej, ale zabudowanej i do użytku jak i piła. Padła przy płycie OSB 25 mm, choć maksymalny zakres pracy w drewnie ma podane 27 mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak podpytam już tutaj .... macie namiar na jakieś budżetowe worki do tego parksida ? 
No właśnie nie bardzo mogłem znaleźć nawet w samym sklepie online Lidla
Dlatego odpuściłem i już jestem posiadaczem WD3

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale to nie nowość, że sprzęty z lidla są średniej lub niskiej jakości. Do tego jak jeszcze utrudniają reklamacje to kłania się Rzecznik Konsumentów i przyszłościowa kara od UOKiK.
Ogólnie warto tam nie kupować, bo niby wszystko spoko, ale co by nie było przez kogoś brane to z czasem idzie po prostu na śmietnik.
Mój przykład: Myjka ciśnieniowa, uszczelki zaczęły się sypać, brak odpowiednich do tego modelu gdziekolwiek, poszła na śmietnik.
Suszarka, zdążyła się zepsuć po pół roku, reklamacja, oddali kase.
Lidlomix, padł koleżance po 3 latach, nie wiem co z nim zrobiła, kupiła nowego Lidlomixa ;l Ale jeszcze chwila i nigdzie już nowego zapewne też nie kupisz: artykuł
 
Nie żebym był na nie, ale doświadczenia mam tylko złe.
To jedna opinia - po przeciwnej stronie skali jest masa zadowolonych użytkowników Parkside

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym myślałem ale wybrałem wyrzynarkę też na aku i też Parkside.
Aku mam z wkrętarki.
Chciałem dokupić drugą wkrętarkę (jedną wiercisz, drugą wkręcasz) i nie ma wkętarek z aku ani samych aku
Trochę dziwne

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marko33 napisał:

No właśnie nie bardzo mogłem znaleźć nawet w samym sklepie online Lidla
Dlatego odpuściłem i już jestem posiadaczem WD3 emoji4.png

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

A to musi byc dedykowany jakis, nie ma uniwersalnych workow do tego typu odkurzaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marko33 napisał:

No właśnie nie bardzo mogłem znaleźć nawet w samym sklepie online Lidla
Dlatego odpuściłem i już jestem posiadaczem WD3 emoji4.png

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Dobry wybór 👍 Oprócz mega wciągania masz również mega funkcję wydmuchu, wystarczy przepiąć wąż tam gdzie jest wylot powietrza. W ten sposób można szybko i sprawnie np. przedmuchać zakurzonego peceta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fryzuryn napisał:

Dobry wybór 👍 Oprócz mega wciągania masz również mega funkcję wydmuchu, wystarczy przepiąć wąż tam gdzie jest wylot powietrza. W ten sposób można szybko i sprawnie np. przedmuchać zakurzonego peceta.

Przygodę z pecetami to skończyłem na celeronie 433 i 32mb ramu 🙂

A do dmuchania mam kompresor 🙂

 

Ale liście na przykład można spróbować dmuchać zamiast walczyć z grabiami - nie wiem tylko czy nie za słaby do tego (liście z trawnika a nie kostki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Marko33 napisał:

Ale liście na przykład można spróbować dmuchać zamiast walczyć z grabiami - nie wiem tylko czy nie za słaby do tego (liście z trawnika a nie kostki)

 

Ale do dmuchania dużo lepszy jest odkurzacz/dmuchawa do liści :ok:

 

Całe 89 PLN w Juli.

 

004908.jpg?width=458&height=458&scale=both&bgcolor=white

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2021 o 09:12, spad napisał:

 

Tylko jedna uwaga do sprzętów Lida. Lidl wycwanił się ostatnio, że on nie jest gwarantem sprzętów Parkside a producent wymieniony w instrukcji obsługi. Jak kupujesz on-line to nie możesz zanieść sprzętu na gwarancji do sklepu, a dzwonisz na infolinię, mówisz co i jak, potem dzwoni lub pisze maila serwis, znowu coś tam piszesz, i po tym wszystkim dopiero wystawiają ci etykietę dla kuriera żebyś odesłał sprzęt do serwisu. W sumie od zgłoszenia usterki do wysyłki zabrało im to 5 dni, teraz paczka od trzech dni jest w drodze do Niemiec i cholera wie co dalej. Następne elektronarzędzie kupuję w Castoramie. 

reklamowałem tak stację parową , po dwóch dniach od momentu jak dotarła moja przesyłka do D przysłali nową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2021 o 12:09, Oscar_ napisał:

reklamowałem tak stację parową , po dwóch dniach od momentu jak dotarła moja przesyłka do D przysłali nową ;)

 

złożyłem reklamację przez stronę - i odpowiedź cudowna:

 

Szanowny Panie,

 

dziękuję za przesłaną wiadomość.

W celu opracowania zgłoszenia, proszę o doprecyzowanie czy w związku z powyższymi wskazaniami określonymi w Pana/Pani treści wiadomości, chciałby Pan/Pani zareklamować przedmiotowy artykuł, poprosić o wskazanie ścieżki zakupu części zamiennej, mającej na celu naprawę urządzenia we własnym zakresie czy Pana/Pani informacja sprawdza się do zapytania jak zutylizować omawiany środek trwały ?

Proszę o odpowiedź, na powyższe zapytania. Wszak pomogą one nakreślić odpowiedni charakter zgłoszenia.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.