Skocz do zawartości

przeczyszczenie odpływu na podjeździe


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zapchany odpływ deszczówki na podjeździe. Po każdym deszczu albo myciu samochodu mam małe jeziorko. Kiedyś znalazłem wątek, gdzie ktoś poleca chyba jakiś wąż do myjki ciśnieniowej, który rozwiązuje takie problemy ale teraz nie umiem znaleźć. Zatem ponowne pytanie: czym to przeczyścić aby było dobrze i na dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Igorek said:

Mam zapchany odpływ deszczówki na podjeździe. Po każdym deszczu albo myciu samochodu mam małe jeziorko.

 

A ten odpływ do czego masz? Do kanalizacji, do jakiegoś odstojnika?

Coś takiego ?

 

Quote

STOSOWANY JEST DO CZYSZCZENIA RUR KANALIZACYJNYCH Z ZANIECZYSZCZEŃ NIEMOŻLIWYCH DO UMYCIA SAMĄ CHEMIĄ. BUDOWA DYSZY POWODUJE, IŻ WĄŻ PORUSZA SIĘ NICZYM RAKIETA I SAM POD WPŁYWEM ODRZUTU WCHODZI I PENETRUJE WSZYSTKIE DZIURY.

 

:phi: 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
10 godzin temu, Igorek napisał:

Mam zapchany odpływ deszczówki na podjeździe. Po każdym deszczu albo myciu samochodu mam małe jeziorko. Kiedyś znalazłem wątek, gdzie ktoś poleca chyba jakiś wąż do myjki ciśnieniowej, który rozwiązuje takie problemy ale teraz nie umiem znaleźć. Zatem ponowne pytanie: czym to przeczyścić aby było dobrze i na dłużej?

No są takie węże.. .Sam mam... Pełno tego na alledrogo..  Chodź część sprzedawców nie ogarnia poprawnie przyłączy do myjek danej marki. 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kiziuk napisał:

 

A ten odpływ do czego masz? Do kanalizacji, do jakiegoś odstojnika?

Coś takiego ?

 

 

:phi: 

Nie wiem gdzie to powinno spływać. Liczę na to, że jak częściowo odetkam to zidentyfikuję przebieg rury i wtedy będę mógł pomyśleć o konkretnym udrożnieniu.

Wąż mi się podoba, opis jeszcze bardziej ;] Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to powinno spływać. Liczę na to, że jak częściowo odetkam to zidentyfikuję przebieg rury i wtedy będę mógł pomyśleć o konkretnym udrożnieniu.
Wąż mi się podoba, opis jeszcze bardziej ;] Dzięki!
Zdarzało mi się, że taki wąż nie mógł sobie poradzić z "zatorem". Ale pomagał prosty sposób: zakładasz mocny worek foliowy (na śmieci) na rękę i robisz w ten sposób jakby tłok, wsuwasz i wysuwasz rękę z workiem do rury, w ten sposób wytwarzasz ciśnienie, które przepycha zator, jest duża szansa że się uda, później możesz poprawić wężem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, janusz napisał:

Zdarzało mi się, że taki wąż nie mógł sobie poradzić z "zatorem". Ale pomagał prosty sposób: zakładasz mocny worek foliowy (na śmieci) na rękę i robisz w ten sposób jakby tłok, wsuwasz i wysuwasz rękę z workiem do rury, w ten sposób wytwarzasz ciśnienie, które przepycha zator, jest duża szansa że się uda, później możesz poprawić wężem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Byłoby to pewnie dobre, gdyby nie to, że rura odpływowa ma jakąś niewielka średnicę. Ręki tam na pewno nie dam rady zmieścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.