Jump to content

Izolacja przeciw wodzie, wewnatrz


Kiwal
 Share

Recommended Posts

Mam ją ci coś a'la budynek gospodarczy stojący obok domu. Niestety okazuje się ze zbudowany źle, w efekcie czego dostaje mi się woda.

Budynek ten to coś a la piwnica, 2m pod ziemią i parter. Wielkość marne 2x 12m2.

Niestety konstrukcja myślę że jest jakaś poroniona ponieważ jest tam ściana zewnętrzna i wewnętrzna. Przy większych ulewach woda dostaje się między te ściany zewnętrzne a wewnętrzne i wali do środka.

Odkopać się tego nie da, ponieważ jedna ściana jest przy domu, wzdłuż drugiej jest taras.

 

Pytanie, jakies pomysły czy da się to od wewnątrz zaizolować żeby było 100% odporne przeciw przenikającej wodzie? Innymi słowy, jak zbudować wewnatrz akwarium które będzie suche?

 

Alternatywa to zalać tą piwnice betonem i pozbyć się problemu, kosztem utraconego miejsca.

 

Teren wokół gliniasty. Drenaży przez taras raczej się nie da....

 

Jakieś pomysły?a0f6a6ad4347459592fb5de539900ea2.jpg7cfd35ad047be1bcf5de756caab2e199.jpgf7f14eef399dab070860d508e4881175.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dopiero co wywaliłem worek zabij mnie teraz nazwy sobie nie przypomnę. Doradził mi to ktoś i ojciec tym kanał od wewnątrz zrobił wkopany pod garażem.
W worku to było 20- czy 25 ( takim jak się kleje do płytek kupuje) i rozrabia się to też w wiadrze z wodą. Miało po rozrobieniu też taki cementowawy kolor ( tylko taki jaśniejszy). Używa się tego ponoć do wykańczania niecek basenów, oczek wodnych pod ostatnią warstwę płytek lub tego niebieskiego plastikowego mazidła.... Nie wiem czy to któraś z tych nazw typu CM-11 nie była ( nie nie chodzi tu o cm11)....
Ojciec to rozrobiił na rzadko i nakładał chyba że trzy warstwy pędzlem ławkowcem ( choć wygląd i ziarnistosc sugerowałby raczej użycie jakiejś pacy). Struktura zatnkowanej ( nie zagipsowanej ) ściany da się i pomalować i płytki na to położyć

Link to comment
Share on other sites

Sądzę, że nałożenie jakiegoś środka na zewnątrz ściany od środka to słaby pomysł, bo zatrzyma wodę w ścianie, będzie puchło, osłabiało mur i odłaziło.

 

Musisz namierzyć, jak ta woda się pomiędzy te ściany dostaje i tam zaizolować od zewnątrz.

 

A jeśłi przenika przez mur zewnętrzny, to IMO powinno się zrobić iniekcje muru zewnętrznego, aby był wodoodporny w swojej masie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iniekcja jest w stanie zaizolowac ścianę, która jest narażona na przebywanie czasowe z dużą ilością wody z strony zewnetrznej?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Można spróbować położyć na ściany i podłogę schlamm firmy Bostik nawet kilka warstw w odstępach czasu, przed tym ewentualnie zrobić iniekcję krystaliczną jako izolację poziomą.

Link to comment
Share on other sites

Konstrukcja/wykonanie tego budynku jest spaprana.
Na fundamencie została postawiona ściana, wysokości 1.5m. Od wewnętrznej strony ta ściana została zaizolowana, razem z fundamentem. Wewnątrz została postawiona druga ściana, która wychodzi na powierzchnię, na wysokość tego budynku.
Jak leję, a ziemia to poekna glina, na ścianach pojawia się woda, dokładnie na wysokości od podłogi do wysokości tej zewnetrznej ściany.
Wypadałoby to rozebrać i zrobić jeszcze raz, tylko koszt rozbiórki będzie mega.
Bostika nałożyłem wewnatrz, ograniczył trochę mokre plamy, ale nie rozwiązał problemu, gdyż woda dostaje się każda mozliwa dziura.

Trochę ręce opadają, bo ani tego używać się nie da, ani niewiadomo co z tym zrobić.

Może by to betonem zalać?

Tak mi się ostatnio lało, przez kolek trzymający gniazdko elektryczne. Prosto z pomiedzy dwóch ścianWysłane z mojego SM-G973F przy użyciu TapatalkaLink to comment
Share on other sites

W dniu 27.05.2021 o 23:15, Kiwal napisał:

Iniekcja jest w stanie zaizolowac ścianę, która jest narażona na przebywanie czasowe z dużą ilością wody z strony zewnetrznej?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie do tego służy.

Jak mieszkałem w bloku i były przecieki wody w garażu podziemnym, to właśnie iniekcją ciśnieniową ściany uszczelniali. I po takiej iniekcji już woda się nie lała.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.