Skocz do zawartości

Ekoen zasługuje na osobny wątek!


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

A jak nie wyrobią choćby 25% planu, to trzeba będzie go skasować :phi:

 

"Nie zwalniamy tempa, a wręcz odwrotnie - przyspieszamy rozwój naszych projektów i produktów. Dopiero ogłosiliśmy prace nad "NeU". Teraz z dumą mogę dzisiaj ogłosić, że otworzymy 100 stacji EKOEN do 2026 roku."

 

"W nowych lokalizacjach będą dostępne punkty ładowania o mocy 350 kW, które zapewniają naładowanie pojazdu nawet w 15 minut."

 

Chwaliłem już ich tu:

 

 

 

Koronka chwilowo ich przydusiła ale rozwijają żagle ponownie.

Mam nadzieję, że pójdzie im z tą budową sieci i będzie można ich dalej chwalić oraz korzystać z przyjemnością.

Czekamy na jakieś mapki z lokalizacjami planowanymi.

Co ciekawe wygrali przetarg na kilka MOPów przy A/S, ciekawe czy uda im się postawić tego typu HUBy, czy tylko jakieś bidne słupki.

Obserwujemy :) 

 

Obecna pilotażowa lokalizacja, HUB na 5+1 stanowisk: https://www.plugshare.com/location/230961

 

 

https://www.linkedin.com/pulse/ekoen-zmienia-zasady-gry-bartosz-kubik/?trackingId=4Iv0kc3GRlmxu6zXJ9akBg%3D%3D&fbclid=IwAR2XLseJJ1LvLFYoUGu1db1vF6AlK2rsac9mjd4G66dkVknWb4MbKD1xIfY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko głośno mówią, że planują. 

Ja bym chciał, żeby podali kolejne lokalizacje.

Ale obawiam się, że przy obecnym tempie przyrostu EV w Polsce tego typu inwestycje jeszcze długo nie będą się opłacać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, HelixSv napisał:

Na razie tylko głośno mówią, że planują. 

Ja bym chciał, żeby podali kolejne lokalizacje.

Ale obawiam się, że przy obecnym tempie przyrostu EV w Polsce tego typu inwestycje jeszcze długo nie będą się opłacać. 

Od czegoś muszą zacząć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HelixSv napisał:

Na razie tylko głośno mówią, że planują. 

Ja bym chciał, żeby podali kolejne lokalizacje.

Ale obawiam się, że przy obecnym tempie przyrostu EV w Polsce tego typu inwestycje jeszcze długo nie będą się opłacać. 

Troche bledne kolo. Malo EV to mal ostacji, ale to powoduje, ze sporo ludzi rezygnuje z EV, bo nie maja ich gdzie sensownie ladowac, szczegolnie w trasie. I kolko sie zamyka.

Umowmy sie, ale bez takich wielostanowiskowych hubow przy glownych trasach podrozowanie po Polsce jeszcze dlugo bedzie mocno klopotliwe i przez to ograniczone. Je jechalem do tej pory dwa razy w stosunkowo krotkie trasy swoja Skoda, obie po ok 120km w jedna strone. I w obu przypadkach byl problem z sensownym doladowaniem, zebym mogl spokojnie wrocic.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, HelixSv napisał:

Na razie tylko głośno mówią, że planują. 

Ja bym chciał, żeby podali kolejne lokalizacje.

Ale obawiam się, że przy obecnym tempie przyrostu EV w Polsce tego typu inwestycje jeszcze długo nie będą się opłacać. 

 

Teraz mam więcej liter do wykorzystania ;) 

 

Myślę, że nie musi się stricte opłacać, byleby chociaż zarabiały na koszta, albo nie było potrzeby dużego dokładania. 

Za to biorą się duże firmy, które mają rozproszony wachlarz działania.

Ekoen to firma córka Ekoenergetyki, a ta jest w silnym rozwoju, gdyż są bardzo mocni w ładowarkach, a na to popyt mają zapewniony na najbliższe dekady.

 

Plany rozwoju były od początku, ale otwarcie tej tego testowego HUBu oczywiście było kilka tygodni przed świrusem, także trochę im skrzydła podcięło ale ważne, że oficjalnie już wracają do tematu.

Na mapkę też czekam, pewnie się z czasem pojawi. Przy terminach realizowania przyłączy, to nie muszą się spieszyć z niczym :phi:

 

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mrBEAN said:

 

Teraz mam więcej liter do wykorzystania ;) 

 

Myślę, że nie musi się stricte opłacać, byleby chociaż zarabiały na koszta, albo nie było potrzeby dużego dokładania. 

Za to biorą się duże firmy, które mają rozproszony wachlarz działania.

Ekoen to firma córka Ekoenergetyki, a ta jest w silnym rozwoju, gdyż są bardzo mocni w ładowarkach, a na to popyt mają zapewniony na najbliższe dekady.

 

Plany rozwoju były od początku, ale otwarcie tej tego testowego HUBu oczywiście było kilka tygodni przed świrusem, także trochę im skrzydła podcięło ale ważne, że oficjalnie już wracają do tematu.

Na mapkę też czekam, pewnie się z czasem pojawi. Przy terminach realizowania przyłączy, to nie muszą się spieszyć z niczym :phi:

 

 

Rozumiem.

Pamiętam tylko, jak z wielką pompą zaczęli budować i otworzyli pierwszą stację, potem wszędzie trąbili, że to tylko początek a w planach jest pełno takich stacji, a teraz, że w planach jest pełno takich stacji ;]

I to wszystko bez jednej wzmianki o lokalizacji stacji numer dwa. 

Za rok zwołają konferencję, gdzie ogłoszą stację na każdym skrzyżowaniu "już wkrótce". :old: (przynajmniej będzie jasność, co do lokalizacji ;])

Płacą im za to odgrażanie się? ;]

 

Oczywiście im kibicuję, bo na ekoenie ładowało się bardzo przyjemnie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, HelixSv napisał:

Pamiętam tylko, jak z wielką pompą zaczęli budować i otworzyli pierwszą stację, potem wszędzie trąbili, że to tylko początek a w planach jest pełno takich stacji, a teraz, że w planach jest pełno takich stacji ;]

 

Pamiętaj tylko, że otworzyli się 10 lutego, a w marcu zaczęła się sraczka i miał nie być niczego ;) 

Jak byłem tam pod koniec maja, to akurat ładował się ktoś od nich z firmy, pogadaliśmy trochę i właśnie mówił, że mieli już plan budowy sieci, a tu taki gips i na razie muszą zamrozić całkowicie inwestycje, bo nie wiadomo jak to będzie.

 

7 minut temu, HelixSv napisał:

I to wszystko bez jednej wzmianki o lokalizacji stacji numer dwa. 

Za rok zwołają konferencję, gdzie ogłoszą stację na każdym skrzyżowaniu "już wkrótce". :old: (przynajmniej będzie jasność, co do lokalizacji ;])

Płacą im za to odgrażanie się? ;]

A to już marketing w czystej postaci :phi:

 

Ważne, że wracają do tematu.

Czekamy na mapkę w takim razie ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
18 godzin temu, HelixSv napisał(a):

Nareszcie hub w Warszawie już pewnie za momencik. No chyba, ze czekają na udt to wtedy dłużej. 
W każdym razie @PawelWaw może się już na zapas cieszyć. Mi się też będzie przydawać. :ok:
 

 

https://www.plugshare.com/location/468926

 

 

Tylko tam jest płatny parking, więc ciekawe czy będzie się płaciło i za ładowanie i za postój? 

Dodatkowo nie wiem czy część z ładowarek nie będzie "zablokowana" tylko dla AstraZeneca, na ich słóżbówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, HelixSv napisał(a):

Nareszcie hub w Warszawie już pewnie za momencik. No chyba, ze czekają na udt to wtedy dłużej. 
W każdym razie @PawelWaw może się już na zapas cieszyć. Mi się też będzie przydawać. :ok:
 

 

https://www.plugshare.com/location/468926

 

 

U mnie by było spoko, bo mam tą ładowarkę właściwie pod biurem. Ale jak znam życie to pewnie  a odbiór UDT będą czekać do 2078 roku 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2023 o 15:16, HelixSv napisał(a):

Nareszcie hub w Warszawie już pewnie za momencik. No chyba, ze czekają na udt to wtedy dłużej. 
W każdym razie @PawelWaw może się już na zapas cieszyć. Mi się też będzie przydawać. :ok:
 

 

https://www.plugshare.com/location/468926

 

 

o kurcze, 10m od mojego jednego obecnego projektu :)

ale tam jest tez garaz podziemny i jak wjechalem to zobaczylem las... las ladowarek na slupkach, jest ich sporo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, format napisał(a):

 

U mnie by było spoko, bo mam tą ładowarkę właściwie pod biurem. Ale jak znam życie to pewnie  a odbiór UDT będą czekać do 2078 roku 

 

pytanie jakie tam ceny sa :)

tam na podziemnych jest pelno ladowarek i jak znam zycie korposzczurkow to sa za free dla wybranych :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, format napisał(a):

Ale jak znam życie to pewnie  a odbiór UDT będą czekać do 2078 roku 

 

ta na ursynowie juz czeka 2 lata na odbior. to moze byc rekord.

w miedzyczasie obok wybudowali nowe ladowarki (10 metrow) i one juz odpalone :)

https://www.plugshare.com/location/329510

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2023 o 15:16, HelixSv napisał(a):

Nareszcie hub w Warszawie już pewnie za momencik. No chyba, ze czekają na udt to wtedy dłużej. 
W każdym razie @PawelWaw może się już na zapas cieszyć. Mi się też będzie przydawać. :ok:
 

 

https://www.plugshare.com/location/468926

 

 

BTW zobacz jaki tu na ursynowie mamy hub :jem:

https://www.plugshare.com/location/455307

 

teraz jak jade z JAR na KABATY to po drodze moge sie doladowac szybko zeby dojechac :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

BTW zobacz jaki tu na ursynowie mamy hub :jem:

https://www.plugshare.com/location/455307

 

teraz jak jade z JAR na KABATY to po drodze moge sie doladowac szybko zeby dojechac :)

 


O, rzeczywiście! Jakie ładne ładowarki niedaleko mojego liceum. 
Ale hub to nie jest. Według mojej normy (HXSV-EV01) hub musi mieć minimum 4 CCS o mocy minimum 120 kW. To jest takie miejsce, gdzie jadę i mam pewność, że po 20 min mam 80% soc. :old:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.