Skocz do zawartości

Uszkodzone opony


Mr_Hyde

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja, dzisiaj na przeglądzie gościu mnie wola pod samochód i pokazuje 🙈🙈😲

Opony chyba z 2015r., tylko tył, 

Z czego to może wynikać 🤔🤔

IMG_20210526_092832.jpg

IMG_20210526_091742.jpg

  • zszokowany 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja, dzisiaj na przeglądzie gościu mnie wola pod samochód i pokazuje
Opony chyba z 2015r., tylko tył, 
Z czego to może wynikać
IMG_20210526_092832.jpg.d717107a261ffa13fd18f2a83eed05ca.jpg
IMG_20210526_091742.jpg.a1fcf481b325b7fe05a02caf0c0e7cfc.jpg
Wada? Jazda ze zbyt niskim ciśnieniem?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo fulda 😄

 

widziałem 2 przypadki kilka lat temu - to też mogły być opony z podobnych roczników ... ja nie wiem czy oni nie mieli jakiegoś problemu z samą gumą, bo z opony odrywały się klocki bieżnika. Po prostu odpadały od opony jakby były plastikowe i pękały. Na bokach były także popękane (chociaż nie tak bardzo jak u ciebie)

 

... może znajdę jeszcze zdjęcie to dorzucę

 

EDIT - mam - zdjęcia z końca 2017r (samochód 3 letni) ... czyli DOT też pewnie w okolicach 2014/15. Tak wyglądały te "lepsze" z tyłu, bo przód już się zupełnie rozpadł i został wymieniony.

image.png.41fc056153ae6eae470eeaae055debe5.png

image.png.c285fa1f92021eab8128608c77fb6a39.png

Edytowane przez Azbest
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mr_Hyde napisał:

Taka sytuacja, dzisiaj na przeglądzie gościu mnie wola pod samochód i pokazuje 🙈🙈😲

Opony chyba z 2015r., tylko tył, 

Z czego to może wynikać 🤔🤔

 

 

 

Ze dwa lata temu, też mi diagnosta pokazywał wewnętrzną stronę opon w Fordzie - ale miały dużo mniejsze pęknięcia i były wówczas ciut starsze. Wygląda tak, jakby ktoś dość jeździł na "kapciu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczaczek. Ciekawe jak długo jeździsz z takimi oponami. To wygląda jakby zaraz miało eksplodować.

Jak dla mnie to ewidentna wada opony. Ostatnio załatwiłem sobie opone jadąc na kapciu i przecięcie na rancie miało maks 1 cm i było w dwóch miejscach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Azbest napisał:

oo fulda 😄

 

widziałem 2 przypadki kilka lat temu - to też mogły być opony z podobnych roczników ... ja nie wiem czy oni nie mieli jakiegoś problemu z samą gumą, bo z opony odrywały się klocki bieżnika. Po prostu odpadały od opony jakby były plastikowe i pękały. Na bokach były także popękane (chociaż nie tak bardzo jak u ciebie)

Dwa lata temu wywaliłem fuldy z 2015 - odpadały właśnie klocki bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fulda, zacnie :hehe:

Ja wywaliłem radośnie Fuldy w 3 sezonie z niewielkim przebiegiem - bieżnik zaczął wyglądać cokolwiek dziwnie i opony nie chciały trzymać samochodu. Z boku wyglądały "nieźle". Inna sprawa, że takie cuda coraz częściej się trafiają - znajomą wywalili z przeglądu z kilkuletnimi Conti lub Michelin. Popękane na bokach - bieżnik podobnie. Mały przebieg, na zmianę z zimowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie ciśnienie atmosferyczne :ok: albo cos nie tak z gumą.

 

No żartuję... Wydaje mi się, że wiek, albo warunki atmosferyczne były niesprzyjające dla opon, ewentualnie, skoro tylko na tyle, to gościu mógł drifować :nie_wiem:

Edytowane przez kmwtw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, volf6 napisał:

To tylko jest od strony wewnętrznej a z zewnętrznej wyglądają jak nowe czy też coś nie halo?

Z zewnątrz jest wszystko ok, gdyby było coś nie tak to bym zauważył. I tylko obie tył.

 

 

2 godziny temu, kmwtw napisał:

albo warunki atmosferyczne były niesprzyjające dla opon, ewentualnie, skoro tylko na tyle, to gościu mógł drifować 

Auto od 2 lat garażowane, ostatnio mało jeżdżone. Driftów na tych kołach nie było :oki:

 

 

 

No dobra to co kupować >???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kmwtw napisał:

Niskie ciśnienie atmosferyczne :ok: albo cos nie tak z gumą.

 

No żartuję... Wydaje mi się, że wiek, albo warunki atmosferyczne były niesprzyjające dla opon, ewentualnie, skoro tylko na tyle, to gościu mógł drifować :nie_wiem:

 

:hmm: Tydzień temu sprzedałem samochód wyprodukowany w 2015 .Dwa komplety opon , letnie Michelin i zimowe  Goodyear ( prod. 2015) wyglądały super ,prawie jak nowe . Komplet zimówek sprzedałem...w 20 minut po ukazaniu się ogłoszenia na OLX.

 

PS. Z samochodem też było wszystko OK ;] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, stalan napisał:

:hmm: Tydzień temu sprzedałem samochód wyprodukowany w 2015 .Dwa komplety opon , letnie Michelin i zimowe  Goodyear ( prod. 2015) wyglądały super ,prawie jak nowe .

 

Wygląd opon o niczym nie świadczy. 

 

3 minuty temu, stalan napisał:

Komplet zimówek sprzedałem...w 20 minut po ukazaniu się ogłoszenia na OLX.

 

Normalne. 

 

3 minuty temu, stalan napisał:

PS. Z samochodem też było wszystko OK ;] .

 

Tych zimówek nie dałeś w komplecie z samochodem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek ale w ciężarówce - szczegółów nie pamiętam, świeży rocznik mniej jak rok ma aucie. Zauważyłem dość wcześnie i poszły do (uznanej) reklamacji.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem na Oponeo z montażem w serwisie Goodyeary Eagle F1. Nie che mi się bujać z kurierami, pojadę na umówioną godzinę i mam nadzieję  że będzie ok 😜

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Azbest napisał:

oo fulda 😄

U mnie problem z Fuldami Ecocontrol zaczął się po gwarancji. W 4 roku ze wszystkich zaczął odchodzić płatami bieżnik. Wymienione i raczej Fuldy już nie kupię.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, angrius napisał:

A to jest taki obowiązek? 🤔

 

A co to ma do rzeczy? Po co się bujać ze starymi oponami, które pewnie nie będą pasować do kolejnego itd. Pomijam już fakt, że ludzie potrafią ogołocić samochód z różnych rzeczy przed sprzedażą, bo to zupełnie inna kwestia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, futrzak napisał:

 

A co to ma do rzeczy? Po co się bujać ze starymi oponami, które pewnie nie będą pasować do kolejnego itd. Pomijam już fakt, że ludzie potrafią ogołocić samochód z różnych rzeczy przed sprzedażą, bo to zupełnie inna kwestia. 

ludzie wszystko kupią, sam byłem zdziwiony ilością chętnych na 20 letnie opony...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mr_Hyde napisał:

Z zewnątrz jest wszystko ok, gdyby było coś nie tak to bym zauważył. I tylko obie tył.

Swoją drogą gdyby była wadliwa czy stara guma to z zewnątrz powinno prędzej się poddać.

Moze jakieś złe nastawy zawieszenia:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, r1sender napisał:

ludzie wszystko kupią, sam byłem zdziwiony ilością chętnych na 20 letnie opony...

 

Stąd pisałem, że akurat sprzedaż takich opon nie jest niczym dziwnym, szczególnie jak cen sensowna. Z drugiej strony jak patrzę po ile krzyczą za używki to :O 

Sam posprzedawałem z kaprysu kilka kompletów czy par i szły ja woda, ale moje były 3-4 lata i popularne rozmiary. Ostatnie odwiozłem do PSZOK - nie chciało mi się nawet ogłoszenia wystawiać :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, futrzak napisał:

 

Stąd pisałem, że akurat sprzedaż takich opon nie jest niczym dziwnym, szczególnie jak cen sensowna. Z drugiej strony jak patrzę po ile krzyczą za używki to :O 

Sam posprzedawałem z kaprysu kilka kompletów czy par i szły ja woda, ale moje były 3-4 lata i popularne rozmiary. Ostatnie odwiozłem do PSZOK - nie chciało mi się nawet ogłoszenia wystawiać :hehe:

jedne do PSZOK-u poszły, drugie sprzedane ale to Pirelli były:hehe: Jak mam nosić, to wolę ogłoszenie i za darmo wystawić:hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, r1sender napisał:

jedne do PSZOK-u poszły, drugie sprzedane ale to Pirelli były:hehe: 

 

Vredestein i Fulda poszły jak świeże bułeczki, mało się nie pozabijali :hehe: 

 

59 minut temu, r1sender napisał:

Jak mam nosić, to wolę ogłoszenie i za darmo wystawić:hehe:

 

No ale co nosić? Sprzedałeś na miejscu, czy musiałeś jednak zabrać z serwisu i wypakować do garażu czy piwnicy? Ja zapakowałem po wymianie i od razu do PSZOK pojechałem :hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, futrzak napisał:

Z drugiej strony jak patrzę po ile krzyczą za używki to :O

Z zeszłego tygodnia - objazd po zakładach sprzedających opony. Średnia cena używki 205/55/R16 w "dobrym" stanie to ok. 120-150 zł. Są i tacy, co chcą za 10 letnie Micheliny po 170 zł - ceny z montażem. W tym samym czasie w dużej sieci hurtowej części motoryzacyjnych za 195 zł (+ 20 zł montaż) można kupić Dębice Presto HP2 - raz że nowe, a dwa z gwarancją.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, futrzak napisał:

 

Vredestein i Fulda poszły jak świeże bułeczki, mało się nie pozabijali :hehe: 

 

 

No ale co nosić? Sprzedałeś na miejscu, czy musiałeś jednak zabrać z serwisu i wypakować do garażu czy piwnicy? Ja zapakowałem po wymianie i od razu do PSZOK pojechałem :hehe:

gumiarze liczą sobie za utylizację. W BMW dostałem zimówki razem z autem takie, że szkoda pisać, nawet z bagaznika nie wyjmowałem tylko do od razu wywiozłem. Letnie to była taka starzyzna ale z grubym bieżnikiem, nawet kolorowy szlaczek jeszcze było widać. Te za radą poszły do ogłoszenia, przynajmniej stówka wpadła.

 

Po tej reklamie Fuldy jaka zrobiliście na forum nigdy w życiu na nie spojrzę:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Smigiel napisał:

Z zeszłego tygodnia - objazd po zakładach sprzedających opony. Średnia cena używki 205/55/R16 w "dobrym" stanie to ok. 120-150 zł. Są i tacy, co chcą za 10 letnie Micheliny po 170 zł - ceny z montażem. W tym samym czasie w dużej sieci hurtowej części motoryzacyjnych za 195 zł (+ 20 zł montaż) można kupić Dębice Presto HP2 - raz że nowe, a dwa z gwarancją.

 

Tutaj nie ma o czym deliberować - za komplet nowych Dunlopów SP Sport BlueResponse w tym rozmiarze dałem ciut pow. 1kPLN, a w mojej ocenie to opony zdecydowanie lepsze od tych Dębic, gdzie same Dębice uważam za bardzo dobre opony. Nie mam bladego pojęcia jak można w takich cenach kupować stare opony, niewiadomego pochodzenia. Najwyraźniej można, skoro takie oferty są na rynku i ludzie to kupują. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, r1sender napisał:

gumiarze liczą sobie za utylizację.

 

Wiem, zostawiałem komplet chyba w zeszłym roku, po 8zł za utylizację każdej sztuki. Stwierdziłem, że zapakowanie w worek i wyrzucenie po drodze w PSZOK jest ekonomicznie bardziej uzasadnione ;]

 

2 minuty temu, r1sender napisał:

W BMW dostałem zimówki razem z autem takie, że szkoda pisać, nawet z bagaznika nie wyjmowałem tylko do od razu wywiozłem. Letnie to była taka starzyzna ale z grubym bieżnikiem, nawet kolorowy szlaczek jeszcze było widać. Te za radą poszły do ogłoszenia, przynajmniej stówka wpadła.

 

:ok:

 

2 minuty temu, r1sender napisał:

Po tej reklamie Fuldy jaka zrobiliście na forum nigdy w życiu na nie spojrzę:hehe:

 

Dobrze się sprzedają :hehe: - za komplet 3 letnich z małym przebiegiem za 200zł telefon miałem z pół godziny po wystawieniu na OLX. Serio napiszę, że się nie spodziewałem. Z rozmiarami mnie popularnymi chyba trudniej o klienta. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, r1sender napisał:

Po tej reklamie Fuldy jaka zrobiliście na forum nigdy w życiu na nie spojrzę:hehe:

Niewiele niedługo zostanie jak tak skreślać będziemy, ja już Nokiany mam na czarnej liście.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Niewiele niedługo zostanie jak tak skreślać będziemy, ja już Nokiany mam na czarnej liście.

 

Weź mnie nie strasz, aby się nie stresować jesienią, kupiłem ostatnio wr snowproof... mam się bać?. 

Edytowane przez stalan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Niewiele niedługo zostanie jak tak skreślać będziemy, ja już Nokiany mam na czarnej liście.

 

Mam chyba 3 letnie (zimowe, WRD4), eksploatowane 2 sezony - w pierwszym w zasadzie pojechaliśmy na nich tylko na urlop świateczno-noworoczny i chciałem się pobawić w warunkach ekstremalnych, by porównać do wielosezonówek, a w 2 (czyli ostatniej zimy) założyłem, ponieważ wielosezonówki się kończyły w 3 sezonie i skoro takie opony wołały z garaży by ich użyć, to założyłem i był to strzał w 10. Zobaczymy jak będą wyglądać w kolejnym sezonie, ale nie wiem czy doczekają :) Na obecną chwilę nie dam o nich złego słowa powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2021 o 13:52, futrzak napisał:

 

Wiem, zostawiałem komplet chyba w zeszłym roku, po 8zł za utylizację każdej sztuki. Stwierdziłem, że zapakowanie w worek i wyrzucenie po drodze w PSZOK jest ekonomicznie bardziej uzasadnione ;]

 

 

:ok:

 

 

Dobrze się sprzedają :hehe: - za komplet 3 letnich z małym przebiegiem za 200zł telefon miałem z pół godziny po wystawieniu na OLX. Serio napiszę, że się nie spodziewałem. Z rozmiarami mnie popularnymi chyba trudniej o klienta. 

Cena jak przypuszczam 1/2 wartości rynkowej to nie ma co się dziwić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2021 o 13:46, futrzak napisał:

 

Tutaj nie ma o czym deliberować - za komplet nowych Dunlopów SP Sport BlueResponse w tym rozmiarze dałem ciut pow. 1kPLN, a w mojej ocenie to opony zdecydowanie lepsze od tych Dębic, gdzie same Dębice uważam za bardzo dobre opony. Nie mam bladego pojęcia jak można w takich cenach kupować stare opony, niewiadomego pochodzenia. Najwyraźniej można, skoro takie oferty są na rynku i ludzie to kupują. 

 

Som klyenci Panie na takie opony prestiż. Byłem ostatnio u wulkanizatora, patrzę cały garaż zawalony używkami. Przywiozłem do przekładki opony alu 17 z montażem nowych Dębic Presto. Pan mnie od razu nastraszył że pierwszy lepszy krawężnik i te Dębice pójdą do beła, on handluje tylko oponami używanymi z wyższej półki sprowadzanymi z zachodu. Jak tam byłem był klyent na wymianę przednich oponek w ponad 10 letniej Audicy Allroad, oczywiście zakupił używane Bridżestonki 3 letnie od wulkanizatora oczywiście w super cenie.

  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2021 o 12:40, Mr_Hyde napisał:

Taka sytuacja, dzisiaj na przeglądzie gościu mnie wola pod samochód i pokazuje 🙈🙈😲

Opony chyba z 2015r., tylko tył, 

Z czego to może wynikać 🤔🤔

IMG_20210526_092832.jpg

IMG_20210526_091742.jpg

Mialem kiedyś letnie Fuldy kupiłem nowe.

 

Po trasie do Zakopanego ze Śląska popękały tak samo boki w dwóch po powrocie popękały następne dwie. Niby producent twierdził, że to nie zagraża bezpieczeństwu, bo to tylko warstwa ozdobna ale na szczęście oddali kasę. 

 

Z zimowymi nie miałem takich przygód.

Edytowane przez _jedrek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.