Skocz do zawartości

Czy ktoś się podejmie diagnozy... Brak biegów... Zgrzyt... JEST ODPOWIEDZ


goldixll

Rekomendowane odpowiedzi

Temat jak najbardziej poważny... Co prawda ostatecznie i tak pewnie zezłomuje dziada bo wartość auta niestety jest minimalna. Ale ciekawość mnie zżera... 

 

Mechanik jedynie stwierdził że półosie są ok, przeguby są ok a dalsza diagnoza dopiero po zrzuceniu skrzyni... Może być sprzęgło, może być coś ze skrzynia... 

 

Generalnie po wbiciu biegu lewarkiem wchodzi bez najmniejszego problemu (jak zawsze było) natomiast w momencie puszczania sprzęgła wydaje dziwne dźwięki (ocieranie) a po całkowitym puszczeniu sprzęgła nie ma napędu (dodaje gazu na jedynce i jedynie to dziwne szuranie) 

 

Nagrałem profesjonalny materiał video dotyczący problemu 

 

 

A zaraz przed tym jak wystąpiła ta usterka wyglądało to tak, że na biegu (jadąc po drodze niezależnie od przełożenia) i wciskając sprzęgło i puszczając słychać było takie metaliczne puknięcie taki stuk puk ;)

 

Jeżeli dział jest nieodpowiedni to proszę o przeniesienie... Tylko proszę nie na HP :) ja naprawdę chce się dowiedzieć co się rozsypało

 

 

//EDIT   nowy nabywca zrzucił skrzynię i okazało się, że sprzęgło się rozsypało  ( dwumasa również )   

Edytowane przez goldixll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chojny napisał:

Lancia się rozsypała :( 

 

 

Niestety ... osobiście mam ogromny sentyment do Lancii :vibra: Ale niestety ceny są jakie są i wszelkie grubsze naprawy mijają się całkowicie z sensem ... Dzielnie woziła mnie i małżonkę przez 6 lat nie strzelając focha ... widocznie przyszła na nią pora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, goldixll napisał:

Nagrałem profesjonalny materiał video dotyczący problemu 

 

Może niech mnie ktoś poprawi, bo ja na eksperta silił sie nie będę ;)

Dla mnie to wygląda jakby bieg wszedł i sprzęgło działało.

A napędu nie ma, bo jeden z przegubów jednak nie jest ok i delikatnie "wypadł", a mechanizm różnicowy bez LSD daje napęd na tą strone gdzie nie ma oporu.

Drugi wariant, to że mechanizm różnicowy sypnął się na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, goldixll napisał:

Temat jak najbardziej poważny... Co prawda ostatecznie i tak pewnie zezłomuje dziada bo wartość auta niestety jest minimalna. Ale ciekawość mnie zżera... 

 

Mechanik jedynie stwierdził że półosie są ok, przeguby są ok a dalsza diagnoza dopiero po zrzuceniu skrzyni... Może być sprzęgło, może być coś ze skrzynia... 

 

Generalnie po wbiciu biegu lewarkiem wchodzi bez najmniejszego problemu (jak zawsze było) natomiast w momencie puszczania sprzęgła wydaje dziwne dźwięki (ocieranie) a po całkowitym puszczeniu sprzęgła nie ma napędu (dodaje gazu na jedynce i jedynie to dziwne szuranie) 

 

Nagrałem profesjonalny materiał video dotyczący problemu 

 

 

A zaraz przed tym jak wystąpiła ta usterka wyglądało to tak, że na biegu (jadąc po drodze niezależnie od przełożenia) i wciskając sprzęgło i puszczając słychać było takie metaliczne puknięcie taki stuk puk ;)

 

Jeżeli dział jest nieodpowiedni to proszę o przeniesienie... Tylko proszę nie na HP :) ja naprawdę chce się dowiedzieć co się rozsypało 

Nie podjąłbym się dalszej diagnozy bez wyjęcia skrzyni. Znajdź pasjonata, co robi dla sztuki w wolnym czasie a nie dla kasy i może powolutku uda się ogarnąć problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze obejrzeć przeguby, mi kiedyś w passacie zabezpieczenie wywaliło, jeżeli całe to zwalić skrzynię. Jak się wysypała to szukać używki z gwarancją rozruchową jeżeli jest sentyment do auta i poza skrzynią nic go więcej nie boli.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja już zapadła ... nie inwestuje. Gdybym miał zaplecze to może sam podjąłbym się demontażu skrzyni, ale jak mam płacić mechanikowi za robotę plus części ( a zawsze coś po drodze wychodzi dodatkowo) to interes już całkowicie nieopłacalny. Auto swoje lata ma, progi znowu wypadało by wymienić ( wymieniałem w 2016 i znowu ruda tańczy na salonach )  

 

Wystawię na olx  ... może znajdzie się jakiś pasjonat który zrobi sobie ją po kosztach bo po za tą usterką i rudzielcem auto jest doinwestowane i pewne... rozrząd zrobiony nowy aku ma 4 miesiące, wszystkie tarcze i klocki wymieniałem na jesień ;) Tempomat jest, klima działa, nagłośnienie bose robi robotę, oleju nie bierze a do tego daje niezły fun z jazdy ( zrobiona na 180 kucyków i przy w sumie niewielkiej wadze lata jak wściekła) Do tego wersja intensa z alcantarą i skórą bardzo przyjemna dla oka.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.