Skocz do zawartości

Motorówka Selco 15 Selsport


Rekomendowane odpowiedzi

Jak mawiają facet jest jak dziecko tylko z wiekiem zabawki stają się bardziej wymagające. A na poważnie prezent na czterdziestkę :cool:

Do rzeczy Łupinka z stoczni  Selco Lysaker Norway mało popularna w Pl wręcz nierozpoznawalna drążąc temat okazuje sie że jest to jedyny egzemplarz w PL zarejestrowany z tej Stoczni, ogólnie jest ich  mało i wykopanie jakichkolwiek informacji z neta zajmuje sporo czasu. Rok produkcji 1965. skorupa w oryginale środek niestety był przerobiony na potrzeby poprzedniego użytkownika jakim był OSP dlatego wnętrze jest nowe zrobione pod siebie a że szkutnikiem nie jestem to jest kilka niedociągnięć , chociaż porównując ich prace żle nie wyszło . 

 

IMG20210527170652.jpg

IMG20210527170718.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
1 godzinę temu, chris_66 napisał:

zaskoczyłeś mnie lekko :old:

 

piękna sztuka :oki: chociaż klasyka to bym się spodziewał drewnianego RIVA Aquarama :mlot:ale rozumiem , że to będzie na pięćdziesiątkę :cycki:

nie tylko Ciebie. Plan jest by łajba przez zimę przeszła metamorfozę :) prawdopodobnie zostanie ze mna na dłużej przez to że jest rodzynek. 

 

Edytowane przez szyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 15.08.2021 o 21:35, szyman napisał:

nie tylko Ciebie. Plan jest by łajba przez zimę przeszła metamorfozę :) prawdopodobnie zostanie ze mna na dłużej przez to że jest rodzynek. 

 

 

To przekładkę zrób, bo masz kierownik nie po tej stronie. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, Ariibyd napisał:

A ten gruby remont to czym podyktowany jest...?

Było aż tak źle z łódką...

Właśnie nie i jak na swoje lata było wręcz bardzo dobrze. Jedynie pawęż była do wymiany. Ale podłoga w jednym miejscu się uginała więc wpadłem na pomysł otwarcia i sprawdzenia co pod nią, jak to zrobiłem to wpadłem na kolejny pomysł czemu nie zrobić gruntownej odbudowy :pad::sciana: Jedyny plus całej operacji że wiem co mam i tak zrobionych (odbudowanych) łodzi jest bardzo mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2022 o 20:20, szyman napisał:

Właśnie nie i jak na swoje lata było wręcz bardzo dobrze. Jedynie pawęż była do wymiany. Ale podłoga w jednym miejscu się uginała więc wpadłem na pomysł otwarcia i sprawdzenia co pod nią, jak to zrobiłem to wpadłem na kolejny pomysł czemu nie zrobić gruntownej odbudowy :pad::sciana: Jedyny plus całej operacji że wiem co mam i tak zrobionych (odbudowanych) łodzi jest bardzo mało. 

No, ale teraz to już to co zrobiłeś to chyba.... jak się mówi "do usranej śmierci" ;) .... będzie działać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ariibyd napisał:

No, ale teraz to już to co zrobiłeś to chyba.... jak się mówi "do usranej śmierci" ;) .... będzie działać 

Jak powiedział znajomy szkutnik teraz jedynie to tylko uszkodzenie mechaniczne może uszkodzić łajbę. W tej chwili zbliżam sie do najprzyjemniejszego etapu odbudowy. Malowanie, uzbrajanie, montaż armatury  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, szyman napisał:

Jak powiedział znajomy szkutnik teraz jedynie to tylko uszkodzenie mechaniczne może uszkodzić łajbę. W tej chwili zbliżam sie do najprzyjemniejszego etapu odbudowy. Malowanie, uzbrajanie, montaż armatury  :)

 

Wstaw tam jakiś sensowny silnik. ;)

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Sprzęt zwodowany, przetestowany wrażenia jak najbardziej na plus dołożenie tych dodatkowych kilogramów  wyszło na korzyść . Zanurzenie zostało bez zmian przynajmniej Ja nie widzę różnicy.  I taka ciekawostka Jezioro Zegrzyńskie puste zero jakiejkolwiek jednostki pływającej :bzik: nie licząc mojej. 

IMG20220428122303.jpg

IMG20220428124535.jpg

Edytowane przez szyman
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2022 o 14:52, szyman napisał:

Sprzęt zwodowany, przetestowany wrażenia jak najbardziej na plus dołożenie tych dodatkowych kilogramów  wyszło na korzyść . Zanurzenie zostało bez zmian przynajmniej Ja nie widzę różnicy.  I taka ciekawostka Jezioro Zegrzyńskie puste zero jakiejkolwiek jednostki pływającej :bzik: nie licząc mojej. 

IMG20220428122303.jpg

IMG20220428124535.jpg

 

Super... fajna zabawka, ciesz się jak możesz z tego cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
4 godziny temu, deszczowyRoman napisał:

Policja wodna/ straż sprawdza papiery łodzi/ sternika?

Warunkiem pływania po wodach Cro jest wykupienie wieniety w kapinacie dla silnika powyżej 25KM potrzebne jest OC tam sprawdzają dokumenty. Na wodzie jak przestrzegasz przepisów to nie masz co obawiać się kontroli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.05.2021 o 21:30, szyman napisał:

Jak mawiają facet jest jak dziecko tylko z wiekiem zabawki stają się bardziej wymagające. A na poważnie prezent na czterdziestkę :cool:

Do rzeczy Łupinka z stoczni  Selco Lysaker Norway mało popularna w Pl wręcz nierozpoznawalna drążąc temat okazuje sie że jest to jedyny egzemplarz w PL zarejestrowany z tej Stoczni, ogólnie jest ich  mało i wykopanie jakichkolwiek informacji z neta zajmuje sporo czasu. Rok produkcji 1965. skorupa w oryginale środek niestety był przerobiony na potrzeby poprzedniego użytkownika jakim był OSP dlatego wnętrze jest nowe zrobione pod siebie a że szkutnikiem nie jestem to jest kilka niedociągnięć , chociaż porównując ich prace żle nie wyszło . 

 

IMG20210527170652.jpg

IMG20210527170718.jpg

 

Tylkosilnik troszku mikry, mysle, ze 300 KM Merkury troche by ja bardziej pogonil  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2021 o 17:06, kenickie napisał:

 

To przekładkę zrób, bo masz kierownik nie po tej stronie. ;)

 

 

W lajbach kierownica w 95 % lub wiecej kierownica jest po prawej stronie. Wywodzi sie to z Angli 

 

@szyman

 

Przejzalem foty imusze przyznac, ze naprawde faaaaajnie ja zrobiles. Widac, ze duzo serca wlozyles w wykonczenie.  

 

Mi sie podoba, mimo, ze silnik dalej maly ( 50 KM ? )

 

Pawez wytrzyma 70 wiec wiesz....  🤣

 

Edytowane przez Patryk SL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Patryk SL napisał(a):

 

 

 

Mi sie podoba, mimo, ze silnik dalej maly ( 50 KM ? )

 

Pawez wytrzyma 70 wiec wiesz....  🤣

 

Silnik 60 KM 2T . Dwie osoby ciągnie na pływadle bez zająknięcia. Z pełnym ładunkiem 55Km/h osiąga. Wiadomo nie jest to skuter ale do moich potrzeb jest wystarczająca moc. :ok:

 

 

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, szyman napisał:

Silnik 60 KM 2T . Dwie osoby ciągnie na pływadle bez zająknięcia. Z pełnym ładunkiem 55Km/h osiąga. Wiadomo nie jest to skuter ale do moich potrzeb jest wystarczająca moc. :ok:

 

 

 

Szczerze mowiac, to po gabarytach myslelem, ze  ma jedynie 40 KM ale fakt, 60 jest spoko.  A psina jakiej rasy, bo fajna ! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.