Skocz do zawartości

428 / 430


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Spodobała mi się czworka, i to w każdym nadwoziu ale rozsądek wali mi w łeb młotem i mówi 4d, nie cabrio. Ostatecznie 3d ;]

 

Miał ktoś, jeździł?

Z zewnątrz mi się podoba, wnętrze też, programem mozna z tego zrobić 290km więc powinno fajnie latać. 

 

W sierpniu kończy mi się leasing na Golfa, ale najpierw chcę mieć drugie auto, później tamtego wykupię i wystawię na sprzedaż.

 

Kombika więcej nie chce, przez 4-5 lat jak mam vana/kombi to w sumie używałem takiego nadwozia 2-3 razy.

 

Jakieś za/przeciw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobała mi się czworka, i to w każdym nadwoziu ale rozsądek wali mi w łeb młotem i mówi 4d, nie cabrio. Ostatecznie 3d ;]
 
Miał ktoś, jeździł?
Z zewnątrz mi się podoba, wnętrze też, programem mozna z tego zrobić 290km więc powinno fajnie latać. 
 
W sierpniu kończy mi się leasing na Golfa, ale najpierw chcę mieć drugie auto, później tamtego wykupię i wystawię na sprzedaż.
 
Kombika więcej nie chce, przez 4-5 lat jak mam vana/kombi to w sumie używałem takiego nadwozia 2-3 razy.
 
Jakieś za/przeciw?
Stać cię to bierz :ok: życie mamy tylko jedno i szkoda czasu na to by było nudne.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, swienty napisał:

Spodobała mi się czworka, i to w każdym nadwoziu ale rozsądek wali mi w łeb młotem i mówi 4d, nie cabrio. Ostatecznie 3d ;]

 

Miał ktoś, jeździł?

Z zewnątrz mi się podoba, wnętrze też, programem mozna z tego zrobić 290km więc powinno fajnie latać. 

 

W sierpniu kończy mi się leasing na Golfa, ale najpierw chcę mieć drugie auto, później tamtego wykupię i wystawię na sprzedaż.

 

Kombika więcej nie chce, przez 4-5 lat jak mam vana/kombi to w sumie używałem takiego nadwozia 2-3 razy.

 

Jakieś za/przeciw?

Fajne auto. Bardzo przyjemne. Z rozmów z pracownikami salonu  lepiej kupić 430 a nie 428. Silnik wszędzie 2.0 ale w 430 jest mniej problematyczny- duzo lepszy.

4GC jest praktyczny i ładny;  3d(coupé)bardzo ładny. 

Ja to auto wspominam bardzo miło, świetnie mi się nim jeździło. Może nie jest to wyścigówka ale jeździ przyjemnie.
Jesli chcesz coś szybkiego, szukaj raczej 335/440-to już r6, inny dźwięk, inna moc i Nm.

Edytowane przez kondziu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, swienty napisał:

W sierpniu kończy mi się leasing na Golfa, ale najpierw chcę mieć drugie auto, później tamtego wykupię i wystawię na sprzedaż.

 

W jakie ceny na takie cudo są takie do kupna?

Mowa o 428/430, bo przeciez cudem Golfa nie nazwę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, swienty napisał:

Miał ktoś, jeździł?

Z zewnątrz mi się podoba, wnętrze też, programem mozna z tego zrobić 290km więc powinno fajnie latać. 

 

Ja nie miałem i nie jeździłem więc się wypowiem.

 

Jeśli zamierzasz robić soft to równie dobrze możesz poszukać 420i - finalny wynik po sofcie będzie taki sam a konstrukcyjnie te silniki prawie się nie różnią (chyba tylko wydech).

 

3/4 to bardzo poprawne auto, także będziesz zadowolony. Ja mimo wszystko polecam 4x4- przy tej mocy na mokrym będzie jak znalazł.

 

Jakbyś jednak chciał znowu kombi to na Otomoto stoi moja poprzednia trójka 330ix, ogłoszenie wisi już z 6 miesięcy więc pewnie cena jest mocno negocjowalna.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kravitz napisał:

W jakie ceny na takie cudo są takie do kupna?

Mowa o 428/430

 

Im mniej tym lepiej ;] ale mam założenie 80-110k brutto :oki: oczywiście auto krajowe, serwisowane, żaden ulep z Niemiec :oki:

 

3 minuty temu, kravitz napisał:

bo przeciez cudem Golfa nie nazwę ;]

 

 Jeździ poprawnie, i gdyby nie to że nie chce przyspieszać ;] to bym się go nie pozbywał :oki: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, swienty napisał:

Im mniej tym lepiej ;] ale mam założenie 80-110k brutto

 

Za nowe? 8]

 

1 minutę temu, swienty napisał:

Jeździ poprawnie, i gdyby nie to że nie chce przyspieszać ;] to bym się go nie pozbywał :oki:

 

Ja się pytam tutaj, bo mi się leasing na Golfa kończy we wrześniu i też czegoś szukam ;]

Golf jest ok, zupełnie poprawne auto.

Ale jednak to żadne cudo jest ;)

 

Chciałbym może teraz cos fajniejszego ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Piotrus napisał:

Ja mimo wszystko polecam 4x4- przy tej mocy na mokrym będzie jak znalazł.

 

Wiadomo :oki: 

 

12 minut temu, Piotrus napisał:

Jakbyś jednak chciał znowu kombi to na Otomoto stoi moja poprzednia trójka 330ix, ogłoszenie wisi już z 6 miesięcy więc pewnie cena jest mocno negocjowalna.

 

 

Rocznik? Podeślij linka, może być na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, swienty said:

 

Nie kupiłbym nowego auta bo 3-letnie kosztuje pół ceny :oki: 

 

NIestety ale to juz dawno nie te czasy...

Teraz taki 3 latek to kosztuje czesto 75% ceny transakcyjnej nowego.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, swienty napisał:

 

Nie no bez przesady, 428/430 przynajmniej na papierze to już dość prędkie auto.

Na papierze -sam zauważyłeś :)

do 100 to wszystko jedzie; różnice czuć powyżej 100 i w trakcie wyprzedzania; aby była jasność-430 nie jest zawalidroga 😂 -to przyjemne i dość szybkie auto na codzień. Ale jeśli chciałbyś czegoś więcej-to r6; 6 cylindrów  BMW zawsze lepiej wychodziło. Nie wiem jednak czy zmieścisz się w budżecie.

ps 

rozjmiem ze szukasz wersji f3x a nie G 😇? 

Edytowane przez kondziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kondziu napisał:

Na papierze -sam zauważyłeś :)

do 100 to wszystko jedzie; różnice czuć powyżej 100 i w trakcie wyprzedzania; aby była jasność-430 nie jest zawalidroga 😂 -to przyjemne i dość szybkie auto na codzień. Ale jeśli chciałbyś czegoś więcej-to r6; 6 cylindrów  BMW zawsze lepiej wychodziło. Nie wiem jednak czy zmieścisz się w budżecie.

ps 

 

Szukam auta właśnie na co dzień, u mnie auto to takie samo narzędzie pracy jak laptop :oki: 

 

8 minut temu, kondziu napisał:

rozjmiem ze szukasz wersji f3x a nie G 😇? 

 

Tak jest. Chodzi mi też po głowie podniesienie budżetu na G30 bo mega mi się podoba, ale nie wiem czy to rozsądne w tych niepewnych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kondziu napisał:

Jesli chcesz coś szybkiego, szukaj raczej 335/440-to już r6, inny dźwięk, inna moc i Nm.

Problem w tym że ze względu na akcyzę w PL praktycznie się nie sprzedawały, na otomoto nie ma teraz żadnej oferty na takie auto jakiego szuka autor wątku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kondziu napisał:

Na papierze -sam zauważyłeś :)

do 100 to wszystko jedzie; różnice czuć powyżej 100 i w trakcie wyprzedzania

W serii jest spora różnica w Nm, ale 330 po boxie ma tylko 50Nm mniej, a to już nie jest jakaś przepaść. 

 

 

Screenshot_20210528-093456_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20210528-093419_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serii jest spora różnica w Nm, ale 330 po boxie ma tylko 50Nm mniej, a to już nie jest jakaś przepaść. 
 
 
1617138842_Screenshot_20210528-093456_SamsungInternet.jpg.824201352d087ee4f6c248c7e83b0661.jpg
955071865_Screenshot_20210528-093419_SamsungInternet.jpg.24f91ea9fe27e11dd87eef54c33c96a3.jpg

Może nie przepaść ale jest to odczuwalne. To trochę tak jak porównanie 250KM do 300KM.
Inna sprawa ze porównujesz wirusa z seria ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kondziu napisał:


Może nie przepaść ale jest to odczuwalne. To trochę tak jak porównanie 250KM do 300KM.
Inna sprawa ze porównujesz wirusa z seria ;)
 

 

50Nm różnicy w tym aucie to nie jest różnica 250 do 300 KM, wiem z autopsji. Porównuję wirusa bo @swienty deklaruje że będzie go robił, a wtedy różnica zmodyfikowana 330 vs seria 340 już nie jest taka duża.

 

Znalezienie 340/440 z salon PL w konfiguracji jaka Ci odpowiada będzie graniczyć z cudem. Różnica w cenie 330/340 w moim przypadku wynosiła jakieś 66 tys PLN za tak samo wyposażone auto. Ze względu na akcyzę, taka sama opcja w 340i jest praktycznie +15% droższa niż w 330i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, swienty napisał:

 

Szukam auta właśnie na co dzień, u mnie auto to takie samo narzędzie pracy jak laptop :oki: 

 

 

Tak jest. Chodzi mi też po głowie podniesienie budżetu na G30 bo mega mi się podoba, ale nie wiem czy to rozsądne w tych niepewnych czasach.

Ps w czasie kiedy jeździłem 2.0 n20 w serwisie mówili o awaryjnych cewkach i ze ta usterka wraca -teraz jak czytam opinie 428vs 430 to widze  ze w silniku n20 było trochę więcej problemów. Mnie te problemy nie spotkały jednak lepiej szukać wersji poliftowej 430i.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, swienty napisał:

Spodobała mi się czworka, i to w każdym nadwoziu ale rozsądek wali mi w łeb młotem i mówi 4d, nie cabrio. Ostatecznie 3d ;]

 

Miał ktoś, jeździł?

Z zewnątrz mi się podoba, wnętrze też, programem mozna z tego zrobić 290km więc powinno fajnie latać. 

 

W sierpniu kończy mi się leasing na Golfa, ale najpierw chcę mieć drugie auto, później tamtego wykupię i wystawię na sprzedaż.

 

Kombika więcej nie chce, przez 4-5 lat jak mam vana/kombi to w sumie używałem takiego nadwozia 2-3 razy.

 

Jakieś za/przeciw?

Nie napisałeś jaka marka :).

Ja mogę polecić Mustanga 428 Cobra Jet, z 428 cali sześciennych można już sporą moc wyciągnąć, zwykle te auta mają ok 400KM:

http://www.mustangklub.pl/2012/07/1968-ford-mustang-428-cobra-jet/

 

Wersja 3D jest ok w nadwoziu fastback. Niestety po Golfie musiałbyś trochę dołożyć :phi:, za to pewnie na takim aucie nie stracisz. Jak dobrze poszukasz to będzie miał to co potrzebne czyli klimę, wspomagania hamulców oraz kierownicy a także radio ;).

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Łukasz___F napisał:

Hehehe, sprawdź najpierw to. Ostatnio ceny używek troche zwariowały. Fajna 3 letnia 4gc kosztuje prawie tyle samo co nowa 3 lata temu kupiona z dużym rabatem.

 

A jakby tak porównać tak do nowej 4? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz___F napisał:

Hehehe, sprawdź najpierw to. Ostatnio ceny używek troche zwariowały. Fajna 3 letnia 4gc kosztuje prawie tyle samo co nowa 3 lata temu kupiona z dużym rabatem.

I za chwile sie okaże, ze ceny używanych 430, 440 są zbliżone do m4🙉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.