Skocz do zawartości

DSG zamula


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już sie wyszalalem to jeżdżę w trybie emeryckim. Jednak jak chce szybciej ruszyć z pod świateł to DSG7 zamula z przelaczaniem 1 na 2 tak jakby moc odcinalo. Coś jakby sprzeglo się slizgalo. Asr się nie włącza. Nie było ostatnio jakiegoś upgradu softu w VAGach bo po przeglądzie to mi się stało. Może TTM ale wcześniej nie zauważyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 28.05.2021 o 08:54, wujek napisał:

Jak już sie wyszalalem to jeżdżę w trybie emeryckim. Jednak jak chce szybciej ruszyć z pod świateł to DSG7 zamula z przelaczaniem 1 na 2 tak jakby moc odcinalo. Coś jakby sprzeglo się slizgalo. Asr się nie włącza. Nie było ostatnio jakiegoś upgradu softu w VAGach bo po przeglądzie to mi się stało. Może TTM ale wcześniej nie zauważyłem. 

 

TTTM, kup sobie PedalBox to zapomnisz co to mulenie w DSG :)

  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 19.06.2021 o 09:04, twinsen napisał:
W dniu 18.06.2021 o 20:45, PawelWaw napisał:
 
Jednak wiekszosc na AK nie poleca tego. Podobno placebo.... 

Jak można nie polegać czegoś czego się nie miało?

A sa tryby D,S,M z łopatkami pod kierą 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

@wujek - czy już sobie z tym opóźnieniem poradziłeś (a jeżeli tak to jak), czy olałeś temat?

Mnie to już razi od jakiegoś czasu - pojawiło mi się po przeglądzie, który robiłem w maju i też podejrzewam, że zrobili mi update. Przez tego laga już parę razy musiałem zrezygnować z manewru np. włączenia się do ruchu, wyprzedania czy zmiany pasa w mieście. Wciskam pedał do podłogi, nic się nie dzieje przez 1-2 s 😡. Dziennikarze przy wielu autach VAG po WLTP to punktują, więc to ewidentnie kwestia oprogramowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Manx napisał:

@wujek - czy już sobie z tym opóźnieniem poradziłeś (a jeżeli tak to jak), czy olałeś temat?

Mnie to już razi od jakiegoś czasu - pojawiło mi się po przeglądzie, który robiłem w maju i też podejrzewam, że zrobili mi update. Przez tego laga już parę razy musiałem zrezygnować z manewru np. włączenia się do ruchu, wyprzedania czy zmiany pasa w mieście. Wciskam pedał do podłogi, nic się nie dzieje przez 1-2 s 😡. Dziennikarze przy wielu autach VAG po WLTP to punktują, więc to ewidentnie kwestia oprogramowania. 

Olalem temat i wgralem lepszy soft :phi:  W trybie komfort zamula od czasu do czasu przy starcue i nie znalazlem jakiegos schematu dzialania. W trybie Cupra robi takie lututu i dopiero jedzie. Pomaga wgranie softu od tunera :phi: Wykastrowali przez WLTP choc w 2.0 tak tego nie czuc jak w mniejszych silnikach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, wujek said:

Olalem temat i wgralem lepszy soft :phi:  W trybie komfort zamula od czasu do czasu przy starcue i nie znalazlem jakiegos schematu dzialania. W trybie Cupra robi takie lututu i dopiero jedzie. Pomaga wgranie softu od tunera :phi: Wykastrowali przez WLTP choc w 2.0 tak tego nie czuc jak w mniejszych silnikach.

Haha - no to ładne mi olanie tematu :hehe: 

Czyli olałeś gwarancję? :phi: Mocy też przybyło? :cfaniak: 

Na taki krok to się chyba nie odważę i rozważam pedał box. Ostatnio parę razy reakcja samochodu wręcz mnie przestraszyła - miał taaaakiego laga jak ja chwilę po przebudzeniu :facepalm: Ewidentnie zrobili jakiś update.

Ja zrobiłem eksperyment i parę dni pojeździłem w trybie Cupra dom-praca-dom- lag dużo mniejszy, ale spalanie w mieście poszło z 11 na 15 l/100 ;]

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Manx napisał:

Haha - no to ładne mi olanie tematu :hehe: 

Czyli olałeś gwarancję? :phi: Mocy też przybyło? :cfaniak: 

Na taki krok to się chyba nie odważę i rozważam pedał box. Ostatnio parę razy reakcja samochodu wręcz mnie przestraszyła - miał taaaakiego laga jak ja chwilę po przebudzeniu :facepalm: Ewidentnie zrobili jakiś update.

Ja zrobiłem eksperyment i parę dni pojeździłem w trybie Cupra dom-praca-dom- lag dużo mniejszy, ale spalanie w mieście poszło z 11 na 15 l/100 ;]

 

 

 

ASO nie ma jak sprawdzic czy soft byl ruszany to nie BMW :phi: Takze gwarancja jest. Mam wrazenie, ze jak sie jezdzi spokojnie to ona jeszcze bardziej spowalnia. Pedal box nic nie daje... on IMO tylko symyluje mocniejsze wcisniecie pedalu gazu.

 

Szkoda, ze nie ma takiego trybu pomiedzy Cupra Sport a Comfort. Tak zeby skrzynia byla troche szybsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, wujek said:

Mam wrazenie, ze jak sie jezdzi spokojnie to ona jeszcze bardziej spowalnia

dokładnie to samo widzę i podobnoż właśnie tak działa automatyczna adaptacja skrzyni. Niezła bzdura - na równi z sound actorem :facepalm:. Przy każdym wyjeździe w trasę kilkaset km mam wrażenie, że reaguje żwawiej niż przed wyjazdem, ślamazarność wraca po paru dniach kręcenia się wokół komina.

 

Ciekawe co napisałeś o pedał boxie.... hmm. W sumie nie znam nikogo kto to ma, żebym mógł zapytać zupełnie bezstronną osobę (tzn. nie opłaconego trolla, który chodzi po forach i zachwala)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Manx napisał:

dokładnie to samo widzę i podobnoż właśnie tak działa automatyczna adaptacja skrzyni. Niezła bzdura - na równi z sound actorem :facepalm:. Przy każdym wyjeździe w trasę kilkaset km mam wrażenie, że reaguje żwawiej niż przed wyjazdem, ślamazarność wraca po paru dniach kręcenia się wokół komina.

 

Ciekawe co napisałeś o pedał boxie.... hmm. W sumie nie znam nikogo kto to ma, żebym mógł zapytać zupełnie bezstronną osobę (tzn. nie opłaconego trolla, który chodzi po forach i zachwala)

Kiedys dalo sie przestawic przez OBD11 jak ma pedal reagowac teraz wylaczyli ta mozliwosc. W Ibizie to jeszcze dzialalo w Leonie nawet jak sie przestawi to nic to nie daje. Wiec ten pedal to emuluje. Sound actora wylaczylem po tygodniu bo mozna bylo oszalec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujek napisał:

Kiedys dalo sie przestawic przez OBD11 jak ma pedal reagowac teraz wylaczyli ta mozliwosc. W Ibizie to jeszcze dzialalo w Leonie nawet jak sie przestawi to nic to nie daje. Wiec ten pedal to emuluje. Sound actora wylaczylem po tygodniu bo mozna bylo oszalec.

Tryb sport lub podobny nie zmienia reakcji na pedał gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rwIcIk napisał:

Tryb sport lub podobny nie zmienia reakcji na pedał gazu?

W trybie sport i cupra skrzynia wyzej ciagnie, umozliwia flat shifta przez cofniecie zaplonu i podbija obroty przy redukcji... ale jak jedziesz dajmy na to 80 i chcesz gwaltownie przyspieszyc to czasami potrafi po prostu sie wstrzymac to samo przy ruszaniu. Im spokojniej jezdzisz tym bardziej potrafi zamulic. To niestety efekt GPF i nowych norm. Te same skrzynie i silniki z wczesniejszych lat nie maja takich problemow.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2021 o 14:34, wujek napisał:

Pedal box nic nie daje... on IMO tylko symyluje mocniejsze wcisniecie pedalu gazu.

 

Tu się nie zgodzę. Jak wyłączę PedalBox to auto muli dokładnie tak jak to opisałeś. Jak załączę na tryb Sport a w takim jeżdżę na codzień, to reakcja jest natychmiastowa. Coś jak "Gaz jak w Audi" z OBD11 (w niektórych modelach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, twinsen napisał:

 

Tu się nie zgodzę. Jak wyłączę PedalBox to auto muli dokładnie tak jak to opisałeś. Jak załączę na tryb Sport a w takim jeżdżę na codzień, to reakcja jest natychmiastowa. Coś jak "Gaz jak w Audi" z OBD11 (w niektórych modelach).

Sek w tym, ze Cupra ma juz gaz jak w Audi :phi: Trzeba by jakos to pomierzyc jakims dragim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/23/2021 at 4:04 PM, rwIcIk said:

Tryb sport lub podobny nie zmienia reakcji na pedał gazu?

W trybie sport muł jest ciut mniejszy, w trybie Cupra jest świetnie, ale 1. włącza się głośnik, który nieudolnie udaje V8 :pifpaf: 2. niepotrzebnie ciągnie obroty wysoko - przy jeździe wokół komina to tylko podnosi spalanie z 12 do 15/100 km.

 

On 9/23/2021 at 4:15 PM, wujek said:

Te same skrzynie i silniki z wczesniejszych lat nie maja takich problemow

Mam wrażenie, że oni starsze auta serwisowane w ASO aktualizują i tam też się to pojawia. Moje ex-1.8 TSI sprzed epoki WLTP i GPFów nie miało tej przypadłości, pomimo że mocowo słabsze i siedziało tam DSG DQ200. Sprawa się skomplikowała na początku 2020 roku - ewidentnie na przeglądzie wgrali mi aktualizację, po której tam też miałem muła. Było przez to kidyś nawet niebepiecznie  - raz przy skręcie w lewo, drugi raz przy włączaniu się do ruchu.

 

On 9/23/2021 at 3:59 PM, wujek said:

Kiedys dalo sie przestawic przez OBD11 jak ma pedal reagowac teraz wylaczyli ta mozliwosc. W Ibizie to jeszcze dzialalo w Leonie nawet jak sie przestawi to nic to nie daje. Wiec ten pedal to emuluje. Sound actora wylaczylem po tygodniu bo mozna bylo oszalec.

Kurka wodna.... jeszcze w OBD11 miałem nadzieję. Przy przeglądzie zgłoszę w ASO, że auto ma laga, więc chyba coś się popsuło.... ciekawe co powiedzą :hmm:

Sound Actora niestety jeszcze mam, a też bym się go chętnie pozbył.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Manx napisał:

Kurka wodna.... jeszcze w OBD11 miałem nadzieję. Przy przeglądzie zgłoszę w ASO, że auto ma laga, więc chyba coś się popsuło.... ciekawe co powiedzą :hmm:

Sound Actora niestety jeszcze mam, a też bym się go chętnie pozbył.

Podjedz do mnie to Ci to wylacze. :phi:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Manx napisał:

Dzięki za ofertę :ok: . Ślad po tym nie zostaje? 

 

 

Jakby co to przywrocimy :hehe: Nikt sie tym nie zajmuje i nikogo to nie obchodzi. Ja mam mnostwo rzeczy zmienonych i psa z kulawa noga to nie obchodzi. A nawet jakby silnik na gwarancji wymieniali to SA nie ma nic do rzeczy. Nie dalo sie z tym dziadostwem jezdzic. Jest kilka poziomow mozna ustawic jak sie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, wujek said:

Jakby co to przywrocimy :hehe: Nikt sie tym nie zajmuje i nikogo to nie obchodzi. Ja mam mnostwo rzeczy zmienonych i psa z kulawa noga to nie obchodzi. A nawet jakby silnik na gwarancji wymieniali to SA nie ma nic do rzeczy. Nie dalo sie z tym dziadostwem jezdzic. Jest kilka poziomow mozna ustawic jak sie chce.

To jest dobra informacja, że mają to w nosie. To będę chciał to zrobić :ok:

Mnie zastanawia kto wpadł na pomysł SA i co w życiu go spotkało, że to wymyślił :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 30.09.2021 o 11:48, Manx napisał:

To jest dobra informacja, że mają to w nosie. To będę chciał to zrobić :ok:

Mnie zastanawia kto wpadł na pomysł SA i co w życiu go spotkało, że to wymyślił :facepalm:

Tak apropo zamulania to pomierzylem troche w lipcu. Temperatura kolo 30C wiec szalu nie ma. 

Screenshot_2021-07-16-18-28-20-825_com.ovz.carscanner.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/15/2021 at 3:01 PM, wujek said:

Tak apropo zamulania to pomierzylem troche w lipcu. Temperatura kolo 30C wiec szalu nie ma. 

0-100 w 5,5 s... no to chyba lepiej niż ośka miała w katalogu :hmm: Chyba Twoim głównym problemem, by zejść niżej z casami to jest brak trakcji.

 

A co do zamulania: w weekend zrobiłem trasę 600 km (500 km autostrada + 100 krajówki) i sporo razy wyprzedzałem dociskając pedał w podłogę. W efekcie dziś zamulania nie ma - pewno pajęczyną mi tam zarosło ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Manx napisał:

0-100 w 5,5 s... no to chyba lepiej niż ośka miała w katalogu :hmm: Chyba Twoim głównym problemem, by zejść niżej z casami to jest brak trakcji.

 

A co do zamulania: w weekend zrobiłem trasę 600 km (500 km autostrada + 100 krajówki) i sporo razy wyprzedzałem dociskając pedał w podłogę. W efekcie dziś zamulania nie ma - pewno pajęczyną mi tam zarosło ;) 

0-100 nie ma szans chyba że semi slick. Ale  mnie bardziej zależy na lotce - przy wyprzedzaniu czy na 100-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.