Skocz do zawartości

Brembo czy TRW?


Gość krawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krawiec

A może coś innego? Klocki oczywiście...

Niestety Jurid nieosiągalny (to idzie na pierwszy montaż) a cena w ASO jak to w ASO jest 3x taka jak wspomnianych w tytule...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, krawiec napisał:

A może coś innego? Klocki oczywiście...

Niestety Jurid nieosiągalny (to idzie na pierwszy montaż) a cena w ASO jak to w ASO jest 3x taka jak wspomnianych w tytule...

 

Krawiec

Jurid nigdy mnie nie zawiódł a był w normalnej cenie. Miałem zestaw TRW, ale tarcze się zwichrowały, więc mały niesmak pozostał. W kwestii klocków do zwykłej cywilnej wersji chyba bym aż tak nie wnikał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, krawiec said:

A może coś innego? Klocki oczywiście...

Niestety Jurid nieosiągalny (to idzie na pierwszy montaż) a cena w ASO jak to w ASO jest 3x taka jak wspomnianych w tytule...

 

Krawiec

 

Hella Pagit daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam po latach nie wydam żadnej rekomendacji ;] 

Ostatnio byłem ofiarą piszczących klocków, co wkurzało niemiłosiernie. Serwis nawet chciał je reklamować. Okazało się, że Valeo. Nowe TRW problem rozwiązały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem mogę polecić Textara (klocki/tarcze), nie zawiodłem się nigdy, jeśli chodzi o wykonanie, ewentualne piszczenie klocków (nie piszczały), tarcze również nigdy mi się nie pogięły.

 

Nie polecę Hella Pagid - przynajmniej w Hondzie, spasowanie było kiepskie, to pierwsze klocki, których mocowania musiałem liznąć kątówką. Kiedyś sam Pagid był niezły, to jako kontrargument do tego co pisał @t_kucyk, ja nie byłem zadowolony.

 

Z innych - może Galfer?

Edytowane przez analyzer64
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krawiec napisał:

A może coś innego? Klocki oczywiście...

Niestety Jurid nieosiągalny (to idzie na pierwszy montaż) a cena w ASO jak to w ASO jest 3x taka jak wspomnianych w tytule...

 

Krawiec

Jaki budżet? Ja ostatnio założyłem Galfery do OEM tarczy i hamuje to dużo lepiej od serii. W innym aucie idę w to samo rozwiązanie mimo, że kosztują w okolicach 400-500zl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, analyzer64 napisał:

Z czystym sumieniem mogę polecić Textara (klocki/tarcze), nie zawiodłem się nigdy, jeśli chodzi o wykonanie, ewentualne piszczenie klocków (nie piszczały), tarcze również nigdy mi się nie pogięły.

 

Ogólnie mogę powiedzieć, że ok. 

 

38 minut temu, analyzer64 napisał:

Nie polecę Hella Pagid - przynajmniej w Hondzie, spasowanie było kiepskie, to pierwsze klocki, których mocowania musiałem liznąć kątówką. Kiedyś sam Pagid był niezły, to jako kontrargument do tego co pisał @t_kucyk, ja nie byłem zadowolony.

 

Miałem taki numer w Toyocie :facepalm:  Nigdy wcześniej i później nie musiałem poprawiać klocków w ten sposób. Tylko nie pamiętam czy to akurat były te Helle.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, futrzak napisał:

Miałem taki numer w Toyocie :facepalm:  Nigdy wcześniej i później nie musiałem poprawiać klocków w ten sposób. Tylko nie pamiętam czy to akurat były te Helle.

 

U mnie też to był jedyny przypadek, hamowały, ale i tak szybko je wymieniłem ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
46 minut temu, stig napisał:

Jaki budżet? Ja ostatnio założyłem Galfery do OEM tarczy i hamuje to dużo lepiej od serii. W innym aucie idę w to samo rozwiązanie mimo, że kosztują w okolicach 400-500zl .

400 - 500 to OEM (znaczy JURID) kosztuje... TRW, BREMBO czy co tam jeszcze jest 160 - 200 PLNów. 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Textra. Raz, że dobrze hamują, dwa, że jak pogięły mi się tarcze po dosłownie trzech miesiącach to uznali reklamację i kasę oddali.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drugi raz zestaw tarcze Zimmermann i klocki textar. Założyłem, zapomniałem. Po założeniu zgodnie z instrukcją kilkanascie kontrolowanych hamowań, przez 300 km delikatnie i wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, krawiec napisał:

A może coś innego? Klocki oczywiście...

Niestety Jurid nieosiągalny (to idzie na pierwszy montaż) a cena w ASO jak to w ASO jest 3x taka jak wspomnianych w tytule...

 

Krawiec

Kupowałem ostatnio komplet tarcz i klocków -TRW odpukać bez problemów, klocki ciche, tarcze proste. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, alastair napisał:

cokolwiek przyzwoitego typu Textar, ATE, Ferodo, Mintex, TRW i bedzie dzialac, pod warunkiem ze poprawnie zamontowane i uklad hamulcowy sprawny.

 

Osobiscie preferuje Textara, Mintex i ATE, biore co tansze i dostepne

 

Mintexy i TRW nie pylą Ci mocniej niż reszta? Miałem w Citroenie Mintex i pyliły mocno, ale nie piszczały przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, analyzer64 said:

 

U mnie też to był jedyny przypadek, hamowały, ale i tak szybko je wymieniłem ;]

 

 

U mnie z tylu sa od 40kkm, z przodu od 25kkm. Narazie spoko - jazda niemal wylacznie autostradowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, alastair napisał:

Osobiscie preferuje Textara, Mintex i ATE, biore co tansze i dostepne

 

ATE podobnie jak Valeo jest tylko koncesjonerem klocków i jakość ich się bardzo pogorszyła ostatnimi laty. Krążą różne informacje co potrafią sprzedawać po tymi markami. 

Textar jest sprawdzonym producentem klocków jako OE i aftermarket. Mintex należy do tej samej grupy co Textar (TDM Friction), ale nie wiem czy są producentami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, analyzer64 napisał:

 

Mintexy i TRW nie pylą Ci mocniej niż reszta? Miałem w Citroenie Mintex i pyliły mocno, ale nie piszczały przynajmniej.

TRW pylą jak cholera, ori Renault też jakby co ale nie piszczą i tarczy nie żrą na potęgę. Do BMW kupiłem zestaw tarcza/klocek Textara zobaczymy co to warte.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, deszczowyRoman napisał:

elementy zawieszanie FAG schaefler sa dobre?

 

Nie wiem co FAG robi, ale wydaje mi się że głównie elementy łożyskowane. Te można brać wg mnie, półka jak SKF.

A czy gumy robi to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, r1sender napisał:

TRW pylą jak cholera, ori Renault też jakby co ale nie piszczą i tarczy nie żrą na potęgę. Do BMW kupiłem zestaw tarcza/klocek Textara zobaczymy co to warte.

 

Ja byłem zadowolony, w Hondzie miałem komplet tarcz i klocków Textara, pylenie na średnim poziomie. Tarcze długo ładnie mi wyglądały, ale że do felg używałem i używam dalej preparatu "krawawa felga" (zielona Tuga) to może dlatego też w takim stanie były.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, r1sender napisał:

TRW pylą jak cholera,

 

Niedługo będę wiedział - dopiero co zakładałem sam :hehe:

 

Tutaj uzupełnię - jak cholera pyliły mi w innym samochodzie Blue Print (tanie to nie było).

 

 

Edytowane przez futrzak
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, futrzak napisał:

Tutaj uzupełnię - jak cholera pyliły mi w innym samochodzie Blue Print (tanie to nie było).

 

 

Blue Print to pakowacz i różne rzeczy można trafić, ja unikałem ich wyrobów, co nie znaczy że kupiłeś bubel, można kupić markowy produkt, który też nie będzie najlepszy, ale jednak Blue Printa starałem się nie brać :ok:

 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, analyzer64 napisał:

Blue Print to pakowacz i różne rzeczy można trafić,

 

Taki sam jak ATE czy Valeo. Nie wspomnę o tym, że np. ASO Hondy też pakowało Blue Print, a dodatkowo ta marka była przez długie lata częścią Mazda Cars.  Teraz to chyba Febi Bilstein...

 

Teraz, analyzer64 napisał:

ja unikałem ich wyrobów, co nie znaczy że kupiłeś bubel, można kupić markowy produkt, który też nie będzie najlepszy :ok:

 

Zaraz, zaraz - czy pylenie świadczy o złej jakości klocków? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, futrzak napisał:

Zaraz, zaraz - czy pylenie świadczy o złej jakości klocków? 

 

Ty byś chciał, żebym ja odpowiedział twierdząco ;] ale nie, pylenie nie świadczy o złej jakości klocków. Sądziłem że nie byłeś do końca zadowolony z tego wyrobu.

Kiedyś miałem filtr kabinowy BP, to siedział w nim Febi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, analyzer64 napisał:

Ty byś chciał, żebym ja odpowiedział twierdząco ;]

 

Skąd taki pomysł? :facepalm::hehe:

 

Cytat

ale nie, pylenie nie świadczy o złej jakości klocków. Sądziłem że nie byłeś do końca zadowolony z tego wyrobu.

 

A skąd - tylko napisałem, że pyliły jak cholera. Hamowały jak trzeba, zachowywały się przewidywalnie i cicho. O TRW też pisałem, że po ich założeniu piszczenie na Valeo magicznie zniknęło. Nie bardzo widać kto robił te klocki dla Valeo. 

 

Cytat

Kiedyś miałem filtr kabinowy BP, to siedział w nim Febi.

 

Skoro BP to część Febi to nic dziwnego. Z innej strony - ostatnio "zmieniałem" filtr paliwa i czujniki temperatury w starej Toyce (z czujnikiem do kompa był problem od odebrania parę lat temu z warsztatu - na ciepłym zalewało) i zwariował po tym wskaźnik temp. w zegarach. Wszystko Febi Bilstein, zgodnie z referencjami. Zmieniliśmy na jakieś Meyle i wróciło do normy :)

Edytowane przez futrzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, futrzak napisał:

 

Taki sam jak ATE czy Valeo. Nie wspomnę o tym, że np. ASO Hondy też pakowało Blue Print, a dodatkowo ta marka była przez długie lata częścią Mazda Cars.  Teraz to chyba Febi Bilstein...

 

 

Zaraz, zaraz - czy pylenie świadczy o złej jakości klocków? 

 

Ps na ATE mam focha :)

kiedys kupiłem komplet na tył do bmw, poszło w kubeł -reklamacja nie została uznana; biło wszystko jak diabli, zainstalowałem oryginał i było Ok. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kondziu napisał:

Ps na ATE mam focha :)

 

Ja nie mam focha, ale serwis najwyraźniej ma, ponieważ jakość bardzo spadła, a ceny niespecjalnie. W związku z powyższym sobie daruję, póki jakość nie wróci, ale wątpię by to się stało. Z ocen ludzie lepiej zorientowanych w temacie wiem, że najprawdopodobniej zbyt często zaczęli pakować tanią chińszczyznę (co nie znaczy, że wyroby z Chin czy Indii są złe z natury) i takie skutki. 

 

6 minut temu, kondziu napisał:

kiedys kupiłem komplet na tył do bmw, poszło w kubeł -reklamacja nie została uznana; biło wszystko jak diabli, zainstalowałem oryginał i było Ok. 

 

Tak samo miałem ze sprzęgłem Sachs. Poszło ori PSA (nie wiem kto wyprodukował) i problem zniknął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, futrzak napisał:

 

Ja nie mam focha, ale serwis najwyraźniej ma, ponieważ jakość bardzo spadła, a ceny niespecjalnie. W związku z powyższym sobie daruję, póki jakość nie wróci, ale wątpię by to się stało. Z ocen ludzie lepiej zorientowanych w temacie wiem, że najprawdopodobniej zbyt często zaczęli pakować tanią chińszczyznę (co nie znaczy, że wyroby z Chin czy Indii są złe z natury) i takie skutki. 

 

 

Tak samo miałem ze sprzęgłem Sachs. Poszło ori PSA (nie wiem kto wyprodukował) i problem zniknął. 

Przy okazji instalacji tarcz TRW u mojego db kolegi - mechanika- nie byl

mi już w stanie polecić db tarcz/klocków bo wszędzie niestety kombinują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę klocki i tarcze polskiej firmy Sieger. Dwa lata temu kupione, zrobiłem na nich ok 80kkm i właśnie dzisiaj dały lekko znać o sobie, że niebawem trzeba wymienić klocki. Zapłaciłem za komplet na przód (tarcze i klocki) 209zl wtedy, teraz widzę że komplet za 254zl. Do Yarisa 3. A hamulce nie mają łatwo u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kondziu napisał:

Przy okazji instalacji tarcz TRW u mojego db kolegi - mechanika- nie byl

mi już w stanie polecić db tarcz/klocków bo wszędzie niestety kombinują.

 

A jak myślisz, czemu napisałem na początku tej dyskusji:

Cytat

Ja tam po latach nie wydam żadnej rekomendacji ;] 

 

Osobiście oczywiście nie wnikam co założył producent jako OE, ale później to już jest loteria. Nie mam złych doświadczeń z klockami Textar czy TRW (póki co), ale z tarczami to różnie bywało. Generalnie głowy sobie tym nie zaprzątam, póki jest ok i cicho, pylić niech sobie pylą. Gorzej jak zaczyna coś tłuc, piszczeć itd. W większości przypadków nie mam specjalnych problemów, ale jak pisałem Valeo wyleciało po kilku kkm (normalnie tego piszczenia nie zniosłem), a w innym  zeżarło tarcze TRW na tyle w sposób dość makabryczny, jakby z gównolitu było zrobione. No ja wiem, że tarcze z tyłu to mało hamuja itd., ale to naprawdę dobrze nie wyglądało, choć hamowało ok :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krawiec napisał:

No dobra, wleci Textar. Jest ryzyko trafienia na podróbę?

 

Krawiec

 

Zależy skąd kupisz. Jak na jakimś bazarku to różnie. Jeśli dobrze pamiętam to opakowania miałem sklejone hologramem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krawiec napisał:

No dobra, wleci Textar. Jest ryzyko trafienia na podróbę?

 

Ciężko stwierdzić. Textar twierdzi, by kupować u zaufanych sprzedawców i jak mamy wątpliwości to się skontaktować z producentem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, analyzer64 napisał:

Zależy skąd kupisz. Jak na jakimś bazarku to różnie.

 

Malo kto raczej kupuje takie rzeczy na bazarze.  

 

Godzinę temu, analyzer64 napisał:

Jeśli dobrze pamiętam to opakowania miałem sklejone hologramem.

 

Sporo producentów tak robi, ale taki hologram to najwyżej Twoje lepsze samopoczucie :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.