Skocz do zawartości

to jakieś szaleństwo (auta używane)


Roman XXL

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, KvM napisał:

Wystawiłem auto z górnego zakresu cen na otomoto. Trzylatek, 90 tysięcy przebiegu. Po 30 minutach od opublikowania miałem zaliczkę na koncie i skasowane ogłoszenie. Jutro chcą oglądać dopiero. 😮 Cena raptem kilkanaście procent niższa od ceny zakupu.

 

jakie auto? jaka cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, kiedy popyt przewyższa podaż. Używek jest obecnie mało, więc wszystko co rokuje nie być gruzem, po prostu się sprzedaje.

Nowe auta tez mocno podrozaly, wiec taki kompakt co 3 lata temu kosztowal z 70kPLN to teraz z 80+...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

Nowe auta tez mocno podrozaly, wiec taki kompakt co 3 lata temu kosztowal z 70kPLN to teraz z 80+...

Czy ja wiem? W zasadzie kupuje obecnie prawie to samo w niemal tej samej cenie.  A w każdym razie spokojnie bym kupił gdybym chciał ciut lepsze za tyle samo. Oczywiście wiem, że nie zawsze jest tak różowo.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KvM napisał:

golf, cena to tajemnica handlowa. XD  Nie znalazłem droższego z tego rocznika (nie licząc GTI).

 

chyba wystawie swoje mondeo .. poszło jedno ogłoszenie w trakcie ostrego lockdownu i nie było zainteresowania

... aż w końcu zdrożały nówki, ja mam inne pomysły na wydawanie pieniędzy i miało zostać kolejne 2-3 lata ... ale za dobre pieniądze to bym się może go pozbył

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Azbest napisał:

... aż w końcu zdrożały nówki, ja mam inne pomysły na wydawanie pieniędzy i miało zostać kolejne 2-3 lata ... ale za dobre pieniądze to bym się może go pozbył

 

Ma to sens, jeśli masz czym je zastąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kenickie napisał:

 

Ma to sens, jeśli masz czym je zastąpić.

 

Żona ma służbówkę, ja teraz mało jeżdżę, bo pracuję z domu, a nawet do firmy mam 2km na pieszo, więc ten samochód nie jest taki krytyczny. Przy JDG to nawet korzystnie byłoby wziąć jakiś leasing, bo skonczyłem w styczniu amortyzować mondeo.

 

problem w tym że nie wiem co kupić :) ... a to na co patrzyłem pod koniec ubiegłego roku zdrożało o 20-40kPLN ... to mi tak trochę ostudziło zapał 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KvM napisał:

coś tam pomyślę...

coś kojarzę jakieś firmy co dają leasingi, że można zrezygnować w przeciągu roku. Ktoś coś?

 

zobacz master1 - oni mieli sporo różnych konstrukcji - nawet można było jakąś używkę wynająć - dobry pomysł żeby pojeździć czymś ciekawym 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KvM napisał:

Po 30 minutach od opublikowania miałem zaliczkę na koncie i skasowane ogłoszenie. 

 

Gratulacje - czyli jest powód do świętowania :)
Z samochodem człowiek się cieszy 2 razy - jak kupi i jak sprzeda .

Edytowane przez kordirko
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, JacWeg said:

Ostatniej faktury nie księgujesz, czekasz co najmniej 6 miesięcy i sprzedajesz prywatnie. Kupujący płaci 2%, a ty nic

 

O jakiej fakturze piszesz w przypadku amortyzoacji ST? ;]

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JacWeg napisał:

Ostatniej faktury nie księgujesz, czekasz co najmniej 6 miesięcy i sprzedajesz prywatnie. Kupujący płaci 2%, a ty nic

Ale tu mowa o amortyzacji czyli auto byli w ST. Czyli trzeba 6 lat odczekac ztcw.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

O jakiej fakturze piszesz w przypadku amortyzoacji ST? ;]

 

 

 

1 minutę temu, zinger napisał:

Ale tu mowa o amortyzacji czyli auto byli w ST. Czyli trzeba 6 lat odczekac ztcw.

 

Sorki, faktycznie ten nowy leasing mnie zmylił. Po amortyzacji trzeba czekać 6 lat, albo grzecznie zapłacić podatki w pełnej wysokości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał:

Ale tu mowa o amortyzacji czyli auto byli w ST. Czyli trzeba 6 lat odczekac ztcw.

Właśnie jak to dokładnie jest bo jedno bym spieniężył i nowe kupił a ma dopiero JDG 2 lata :) to auto od nowości ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Camel napisał:

Właśnie jak to dokładnie jest bo jedno bym spieniężył i nowe kupił a ma dopiero JDG 2 lata :) to auto od nowości ?

 

Nie do konca rozumiem o co pytasz?

Inaczej jest jak sprzedajesz auto po leasingu inaczej jak ze ST.

Z leasingiem jest prosciej, bo jak pisali, nie wciagasz ostatniej faktury w koszty, czekasz 6 mies i mozesz sprzedawac bez placenia podatkow. Tylko to ma glownie sens przy niskim wykupie, ale niech mnie madrzejsci poprawia jesli sie myle. No i przez te pol roku chyba nie bedziesz mogl wliczac eksploatacji w koszty.

Przy amortyzacji musisz czekac 6 lat od zakonczenia, zeby nie placic podatkow. Jest jakies obejscie z darownizna, ale dokladnie co i jak to nie wiem.

A jak masz leasing no na 4 lata a chcesz po 2 zmienic to pewnie cesja pozostaje?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał:

A jak masz leasing no na 4 lata a chcesz po 2 zmienic to pewnie cesja pozostaje?

 

Lub wykup, po 24 miesiącach z reguły można to zrobić i sprzedać na własną rękę. Tylko ze trochę kasy trzeba wyłożyć.  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, KvM napisał:

Wystawiłem auto z górnego zakresu cen na otomoto. Trzylatek, 90 tysięcy przebiegu. Po 30 minutach od opublikowania miałem zaliczkę na koncie i skasowane ogłoszenie. Jutro chcą oglądać dopiero. 😮 Cena raptem kilkanaście procent niższa od ceny zakupu.

 

Dla mnie to jest ekonomia i świat którego nie rozumiem ;]

 

Jednak mi wychodzi że będzie tak samo z moim Golfem.

To nie będzie darmowy leasing, ale leasing do którego nawet mi ktoś dopłaci ;]

Tak, wiem że jest inflacja i samochody nowe drożeją nie tylko w PL.

 

Świat zwariował

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zinger napisał:

Nie do konca rozumiem o co pytasz?

Inaczej jest jak sprzedajesz auto po leasingu inaczej jak ze ST.

Z leasingiem jest prosciej, bo jak pisali, nie wciagasz ostatniej faktury w koszty, czekasz 6 mies i mozesz sprzedawac bez placenia podatkow. Tylko to ma glownie sens przy niskim wykupie, ale niech mnie madrzejsci poprawia jesli sie myle. No i przez te pol roku chyba nie bedziesz mogl wliczac eksploatacji w koszty.

Przy amortyzacji musisz czekac 6 lat od zakonczenia, zeby nie placic podatkow. Jest jakies obejscie z darownizna, ale dokladnie co i jak to nie wiem.

A jak masz leasing no na 4 lata a chcesz po 2 zmienic to pewnie cesja pozostaje?

po 5 latach amortyzacj wyciagasz ze srodków trwałych, czekasz 6 miesiecy i robisz darowizne na kogos z rodziny, po 6 miesiacach sprzedajesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, deszczowyRoman napisał:

po 5 latach amortyzacj wyciagasz ze srodków trwałych, czekasz 6 miesiecy i robisz darowizne na kogos z rodziny, po 6 miesiacach sprzedajesz

Przy przyspieszonej ta sama procedura? Czyli z darowizna trzeba tez te 6 mies odczekac? A po darowiznie kolejne 6 czy mozna od razu sprzedawac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zinger napisał:

Przy przyspieszonej ta sama procedura? Czyli z darowizna trzeba tez te 6 mies odczekac? A po darowiznie kolejne 6 czy mozna od razu sprzedawac?

przy liniowej trzeba czekac bo ktos z rodziny bedzie płącic podatek.

natomiast przy przyspieszonej to nie wiem

Edytowane przez deszczowyRoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, czachabrava said:

Ceny uzywek zwariowaly, sam kupilem nowe auto od dealera taniej niz ludzie wystawiali 1-2 letnie uzywki :)

 

W takiej samej specyfikacji? Obecnie auta od osob prywatnych, z nieduzymi przebiegami traca na wartosci ok 10% rocznie...

Wiec jak jakas wypasiona wersja, to nic dziwnego ze moze kosztowac wiecej niz nowe w jakiejs sredniej wersji.

To czy ktos to kupi za tyle to juz inna kwestia, bo ja bym tez sie skierowal do salonu kosztem gadzetow ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewni jesteście, że przy leasingu operacyjnym wystarczy nie księgować ostatniej faktury i poczekać 6 miesięcy?

Tak na logikę to mi to pasuje, ale wtedy nie byłoby sensu, żeby istniał wykup prywatny. A trochę czasu jednak istniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Seth napisał:

Pewni jesteście, że przy leasingu operacyjnym wystarczy nie księgować ostatniej faktury i poczekać 6 miesięcy?

Tak na logikę to mi to pasuje, ale wtedy nie byłoby sensu, żeby istniał wykup prywatny. A trochę czasu jednak istniał.

Podobno leasingi niechetnie pozwalaja na wykup prywatny ostatnio, przynajmniej tak na grupkach pisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, zinger napisał:

Podobno leasingi niechetnie pozwalaja na wykup prywatny ostatnio, przynajmniej tak na grupkach pisza.

W zasadzie to już chyba tego nie ma. I ludzie lamentują.

Gdyby to było tak jak zostało tu napisane, to wykup prywatny nie musiałby istnieć (bo wystarczy nie księgować ostatniej faktury) oraz po jego zlikwidowaniu nie byłoby lamentu.

Mi tu coś nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2021 o 23:13, docent11 napisał:

Byłem w Oplu i jak zamówię dziś to auto do odbiory w grudniu. Zwykły wół roboczy i tyle czekać.

 

Ale zamawiałbyś jakąś dziwną wersję, czy "zwykłą" Corsę/Astrę tudzież jakiegoś Crosslanda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Seth napisał:

W zasadzie to już chyba tego nie ma. I ludzie lamentują.

Gdyby to było tak jak zostało tu napisane, to wykup prywatny nie musiałby istnieć (bo wystarczy nie księgować ostatniej faktury) oraz po jego zlikwidowaniu nie byłoby lamentu.

Mi tu coś nie pasuje.

 

Właśnie nie bardzo rozumiem co daje nieksiegowanie faktury. Że niby wtedy zakup/towar z faktury nie był na firmę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, exor napisał:

 

Właśnie nie bardzo rozumiem co daje nieksiegowanie faktury. Że niby wtedy zakup/towar z faktury nie był na firmę?

 

Teoretycznie tak.

Ciekawe jak się sprawy mają w dowodzie rejestracyjnym. Zakładam, że w DR na podstawie tej nieksięgowanej faktury właścicielem jest firma. (i tu jest różnica z wykupem prywatnym). I jak to potem przenieść na użytek prywatny, żeby się osoba w DR pojawiła. I w sumie skoro to nie jest samochód na firmę to dlaczego w DR jest firma. Jakieś to śliskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Seth napisał:

Teoretycznie tak.

Ciekawe jak się sprawy mają w dowodzie rejestracyjnym. Zakładam, że w DR na podstawie tej nieksięgowanej faktury właścicielem jest firma. (i tu jest różnica z wykupem prywatnym). I jak to potem przenieść na użytek prywatny, żeby się osoba w DR pojawiła. I w sumie skoro to nie jest samochód na firmę to dlaczego w DR jest firma. Jakieś to śliskie.

To jest firmy ale nie jest w ewidencji ST, nie odliczasz kosztow itp. Przeciez nie ma obowiazku wrzucania fv w koszty. Chyba jakos tak to dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Seth said:

Teoretycznie tak.

Ciekawe jak się sprawy mają w dowodzie rejestracyjnym. Zakładam, że w DR na podstawie tej nieksięgowanej faktury właścicielem jest firma. (i tu jest różnica z wykupem prywatnym). I jak to potem przenieść na użytek prywatny, żeby się osoba w DR pojawiła. I w sumie skoro to nie jest samochód na firmę to dlaczego w DR jest firma. Jakieś to śliskie.

 

Ale w przypadku JDG to firma = osoba prywatna ;)

Ten manewr dzialal jedynie w przypadku JDG.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2021 o 21:19, KvM napisał:

Wystawiłem auto z górnego zakresu cen na otomoto. Trzylatek, 90 tysięcy przebiegu. Po 30 minutach od opublikowania miałem zaliczkę na koncie i skasowane ogłoszenie. Jutro chcą oglądać dopiero. 😮 Cena raptem kilkanaście procent niższa od ceny zakupu.

Ojciec podobnie sprzedał swoje auto w kwietniu.

Auto miało równo 9-lat i 51kkm, najbogatsza wersja wyposażenia i poszła deko więcej niż 50% ceny zakupu 8]. Sprzedaż w ciągu 3dni, cena była najwyższa wśród modelu/wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2021 o 18:45, exor napisał:

Napisz co to było kupione bo jakoś nie chce mi się wierzyć. 

 

 

Sprawdziłem na szybko oferty na Golfa i wychodzi, że taki jak mój to tak +10% do ceny z roku 2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, sherif said:

Ojciec podobnie sprzedał swoje auto w kwietniu.

Auto miało równo 9-lat i 51kkm, najbogatsza wersja wyposażenia i poszła deko więcej niż 50% ceny zakupu 8]. Sprzedaż w ciągu 3dni, cena była najwyższa wśród modelu/wersji.

 

Tutaj to przebieg glownie zrobil robote ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, sherif said:

To fakt, auta na portalach miały zwykle 120-180kkm. Mimo wszystko >50k za 9letniego SUVa to sporo :).

 

Ale takie sa ceny... Krajowe CX5 noPB z pierwszych rocznikow 2012-2013 tez po tyle chodza jak obserwuje na grupie FB.

Inna kwestia, ze kupno nowego w podobnej specyfikacji to obecnie kwoty rzedu 130-140kPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Ale takie sa ceny... Krajowe CX5 noPB z pierwszych rocznikow 2012-2013 tez po tyle chodza jak obserwuje na grupie FB.

Inna kwestia, ze kupno nowego w podobnej specyfikacji to obecnie kwoty rzedu 130-140kPLN.

Nie wiem jak z Mazdą, ale Kia jest tańsza. Za tyle to rodzice kupili Plugina :) w max wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, sherif said:

Nie wiem jak z Mazdą, ale Kia jest tańsza. Za tyle to rodzice kupili Plugina :) w max wersji.

 

Tak, ale kupili auto o 1-2 rozmiary mniejsze... Zobacz sobie na ceny nowego Tucsona bo Sportage chyba jeszcze nie ma.

W zasadzie bez 130kPLN nie ma co podchodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Tak, ale kupili auto o 1-2 rozmiary mniejsze... Zobacz sobie na ceny nowego Tucsona bo Sportage chyba jeszcze nie ma.

W zasadzie bez 130kPLN nie ma co podchodzic.

Nie jest aż tak źle,Sportage za 130k to masz prawie max wersje z automatem :). Niro jest bardzo zbliżone w środku to Sportage, ma za to mniejszy bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.