Skocz do zawartości

Sprzęgło- coś nie tak...


aviator

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent Cee'd 1.6crdi. Podczas odpuszczania wciśniętego pedału sprzęgła na biegu, w górnym położeniu, słychać jęknięcie i czuć pod stopą wibracje. Efekty szczegolnie odczuwalnie przy ruszaniu z jedynki, ale też występują na wbitym drugim biegu. Jeżdżę z tym już jakiś czas, biegi wchodzą, można jeździć. Ruszać to, czy dalej obserwować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przebieg? U mnie w Ceed przy około 175 kkm poszedł docisk lub łożysko - ale też od dłuższego czasu jeździłem z dziwnymi dźwiękami sprzęgła. Ja bym jeździł i obserwował :)

Edytowane przez PavvelM
uzupełnienie wpisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg to niecałe 145 tys., ale mam w książeczce gwarancyjnej wpis, że sprzęgło było już kiedyś wymieniane w ASO przy 63 tys. km... Jeździłbym dalej, ale boję się trochę, że coś się posypie w dalszej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aviator napisał:

Przebieg to niecałe 145 tys., ale mam w książeczce gwarancyjnej wpis, że sprzęgło było już kiedyś wymieniane w ASO przy 63 tys. km... Jeździłbym dalej, ale boję się trochę, że coś się posypie w dalszej trasie.

 

Z którego roku masz tą Kię i w którym wymieniono to sprzęgło?

Pytam z ciekawości, u mnie dopiero 74 kkm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hevimental napisał:

ja wymieniałem przy 100tys, 1 i 2 już ciężko było wbić

Zasadniczo prawidłowo zużywające się sprzęgło to pod koniec swojego żywota się ślizga a problemy z włączeniem biegu wskazują na problem z wysprzęglaniem jako takim a nie zużytym sprzęgłem. Może jest jakaś regulacja?

Chyba, ze po prostu montują zestawy podłej jakości;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, volf6 napisał:

Zasadniczo prawidłowo zużywające się sprzęgło to pod koniec swojego żywota się ślizga

Czy to co występuje u mnie tj. dźwięk jęknięcia przy ruszaniu z jedynki i puszczaniu pedału sprzęgła podczas jazdy na drugim biegu itp. to może być objaw ślizgania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aviator napisał:

Czy to co występuje u mnie tj. dźwięk jęknięcia przy ruszaniu z jedynki i puszczaniu pedału sprzęgła podczas jazdy na drugim biegu itp. to może być objaw ślizgania? 

Ślizganie to ujawnia się najpierw na najwyższych biegach (np na 5 czy tam 6) przy szybkim przyśpieszaniu-rosną obroty silnika a prędkość niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dymny napisał:

Jak hałas objawia się przy ruszaniu to wskazuje na łożysko oporowe

Na to wygląda, że odzywa się łożysko. Czyli tak, czy inaczej szykuje się wymiana kompletu sprzęgła. Ile teraz może kosztować robocizna za taką wymianę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aviator napisał:

Na to wygląda, że odzywa się łożysko. Czyli tak, czy inaczej szykuje się wymiana kompletu sprzęgła. Ile teraz może kosztować robocizna za taką wymianę? 

U nas prywaciarze biorą około 500 za robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aviator napisał:

Ile teraz może kosztować robocizna za taką wymianę? 

Tydzień temu szukałem warsztatu do wymiany sprzęgła w P107. Cena za robociznę wahała się pomiędzy 600-800 zł za samą robociznę, ale to Warszawa. W okolicy zamieszkania brata (okolice Garwolina) wołają 300.

Z racji prostoty samochodu zakasałem rękawy i z pomocą brata wymieniliśmy to sprzęgło samodzielnie. Fakt, że zajęło nam to 6 godzin ale jest satysfakcja. Robiliśmy to pierwszy i mam nadzieję, że ostatni raz :hehe:.

Edytowane przez shapyr
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shapyr napisał:

Tydzień temu szukałem warsztatu do wymiany sprzęgła w P107. Cena za robociznę wahała się pomiędzy 600-800 zł za samą robociznę, ale to Warszawa. W okolicy zamieszkania brata (okolice Garwolina) wołają 300.

Z racji prostoty samochodu zakasałem rękawy i z pomocą brata wymieniliśmy to sprzęgło samodzielnie. Fakt, że zajęło nam to 6 godzin ale jest satysfakcja. Robiliśmy to pierwszy i mam nadzieję, że ostatni raz :hehe:.

ja robiłem to już z xxx razy, nawet bez kanału 😩 ale najlepiej było w astrze. Z boku skrzyni "blaszka rewizyjna", cofnięcie wałka sprzęgłowego w skrzyni - obudowa "wek" i grzechotka w ruch i nie trzeba było zrzucać: rozrusznika, skrzyni, półosi - fakt ciasno i nieprzyjemnie 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Camel napisał:

ale najlepiej było w astrze.

Wiem bo taką miałem ale nie wszyscy mieli w astrach tak dobrze.

W P107 wymiana też była bez kanału. Wyjęcie skrzyni to była prosta sprawa ale włożenie jej na miejsce to było trochę gimnastyki. Rozrusznika nie było trzeba ruszać, półosie wyjmowaliśmy tylko ze skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hevimental napisał:

1000 z częściami płaciłem za wymianę kompletu.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
 

chłopaki do rio właśnie coś koło tej sumy płacą 900 pare.

 

Ja jako prawdziwy AK-owicz, jadę do ASO i płacę 30-40% więcej, ale jestem pewny obsługi i części użytych do naprawy 👌

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.