Skocz do zawartości

Laguna, Avensis, Scenic?


mich89

Rekomendowane odpowiedzi

Szwagier szuka auta, bierze pod uwagę te 3 modele, który wybrać?

1. Laguna III Grandtour 2.0 140KM 2008r

2. Toyota Avensis kombi 1.8 128KM 2006r

3. Renault Grand Scenic 2.0 136KM 2007r

 

Auto będzie robiło pewnie max 10 tys km rocznie ale głównie po mieście. Szwagier otwiera małą działalność i dlatego musi mieć funkcjonalne auto. Dodatkowo nie wiadomo czy za jakiś czas nie będzie montował LPG. 

Co z tej trójcy polecacie najbardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mich89 napisał:

Szwagier szuka auta, bierze pod uwagę te 3 modele, który wybrać?

1. Laguna III Grandtour 2.0 140KM 2008r

2. Toyota Avensis kombi 1.8 128KM 2006r

3. Renault Grand Scenic 2.0 136KM 2007r

 

Auto będzie robiło pewnie max 10 tys km rocznie ale głównie po mieście. Szwagier otwiera małą działalność i dlatego musi mieć funkcjonalne auto. Dodatkowo nie wiadomo czy za jakiś czas nie będzie montował LPG. 

Co z tej trójcy polecacie najbardziej?

Opcja 3, to dobry i sprawdzony silnik Renault pod LPG, Toyoty nie znam, Laguna3 bez turbo to już silnik Nissana, problem z gniazdami w głowicy przy LPG.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, fosfor napisał:

Z tej trójki wybrałbym mondeo mk4. A na drugim miejscu avensis/scenic, w zależności od oczekiwań co do nadwozia - kombi/minivan. Scenic był 4x4, jeśli takiej praktyczności potrzebuje.

Ale Scenic był 4x4 w 1generacji, do 2003 roku, w 2007 tylko ośka, jakaś wersja była tylko plastikami obłożona ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pipper napisał:

Opcja 3, to dobry i sprawdzony silnik Renault pod LPG, Toyoty nie znam, Laguna3 bez turbo to już silnik Nissana, problem z gniazdami w głowicy przy LPG.

 

Tym bardziej, że ta Laguna z 2008 będzie z tym silnikiem z pierwszej rewizji, gdzie te gniazda były lipne, po którymś lifcie wprowadzili M4R726 HI-Flex, niby z poprawioną głowicą. Mam ten silnik ale gazu nie przewiduję.

Jeżeli pod gaz to tylko 2.0T albo ten 1.6, ale mały wybór i auto raczej mulaste z tym motorem.

Edytowane przez analyzer64
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej 3 znam Scenica i moge polecic. Sprzedalem takiego, tylko krotkiego poczatkiem roku, nie mialem zadnych problemow przez kilka lat jak go mialem, dodatkowo byla skrzynia AT.

Ciezko o bardziej funkcjonalne auto, tam masz 3 niezalezne fotele z tylu dowolnie konfigurowane (mozna wyjac, przesunac, zlozyc oparcie itp kazdy z osobna), do tego mnostwo schowkow.

Edytowane przez zinger
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zinger napisał:

Z tej 3 znam Scenica i moge polecic. Sprzedalem takiego, tylko krotkiego poczatkiem roku, nie mialem zadnych problemow przez kilka lat jak go mialem, dodatkowo byla skrzynia AT.

Ciezko o bardziej funkcjonalne auto, tam masz 3 niezalezne fotele z tylu dowolnie konfigurowane (mozna wyjac, przesunac, zlozyc oparcie itp kazdy z osobna), do tego mnostwo schowkow.

 

Trzabyło dodać, że wcześniej miałem go ja, a jak wyglądał jest link w stopce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Grand Scenica 2,0 z LPG w bogatej wersji. Mega wygodne i funkcjonalne auto. Do 210000 km nie robiłem przy nim nic poza eksploatacją (olej, filtry, klocki, no przed 200kkm zawias i amorki) i sprzedałem w jeden dzień. Chyba najlepiej wspominam to auto ze wszystkich jakie miałem. Teraz mam Scenica III X-MOD z 1,2 Tce. Silnik dziwoląg i funkcjonalność jednak mniejsza (mniej schowków, krótki).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.