Jump to content

Przegląd wczesniej

WaWeR
 Share

Recommended Posts

Kupiła się żona auto. Ma przegląd do 20.06

A rejestrować jedziemy 10.06.

Żeby mieć od razu ten przegląd w DR to mogę jechać wcześniej ?

Czy też , bo będzie miękki dowod, nie ma to jakiegoś sensu i w twardym od razu dadzą/wbija aktualny przegląd?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś przegląd w dniu rejestracji musiał być ważny minimum 30 dni.

Zadzwoń i zapytaj.:oki:

18 minut temu, WaWeR napisał:

Czy też , bo będzie miękki dowod, nie ma to jakiegoś sensu i w twardym od razu dadzą/wbija aktualny przegląd?

Zrób przegląd przed wizytą w urzędzie.

Mógłbyś najpierw samochód zarejestrować, gdyby termin odbioru twardego dowodu nie wypadał po okresie ważności przeglądu (~3-4 tygodnie).

Przerabiałem ostatnio podobną sytuację ;) Rejestrowałem samochód tydzień temu, ważność przeglądu do 16.06; dostałem miękki dowód, termin odbioru twardego na 16-go i  przykaz, żeby zrobić przegląd przed wizytą; wówczas pracownik wpisze termin w nowy dowód na podstawie świstka ze stacji.

Godzinę temu, WaWeR napisał:

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Ja robiłem 2 tygodnie wczesniej, wiedz tylko że data kolejnego badania będzie o ten okres krótsza.

• Like 1

1 godzinę temu, camel00 napisał:

Zrób przegląd przed wizytą w urzędzie.

Mógłbyś najpierw samochód zarejestrować, gdyby termin odbioru twardego dowodu nie wypadał po okresie ważności przeglądu (~3-4 tygodnie).

Przerabiałem ostatnio podobną sytuację ;) Rejestrowałem samochód tydzień temu, ważność przeglądu do 16.06; dostałem miękki dowód, termin odbioru twardego na 16-go i  przykaz, żeby zrobić przegląd przed wizytą; wówczas pracownik wpisze termin w nowy dowód na podstawie świstka ze stacji.

Rozumiem że wbijał w kolejną kratkę, bo pierwsza była wydrukowana z datą z poprzedniego badania :hmm:

Podepne się z moim pytaniem też związanym z przeglądem.

Od marca nie jestem w stanie odebrać twardego DR bo u nas do wydziału komunikacji trudniej sie dostać niż na audiencję do Papieża.

I zastanawiam się jak będzie z przeglądem, który mam jakoś w lipcu, czy muszę okazać dokument, czy diagnosta po prostu tylko zrobi wpis w CEPIKu czy jak to tam się nazywa i mogę olać temat odbioru DR?

Zadzwoń najlepiej do skp gdzie chcesz robić badanie to ci powiedzą. 

A jaki jest problem z odbiorem dowodu? Nie można się umówić na termin przez tel? 

10 godzin temu, exor napisał:

Zadzwoń najlepiej do skp gdzie chcesz robić badanie to ci powiedzą. 

A jaki jest problem z odbiorem dowodu? Nie można się umówić na termin przez tel? 

Nasz starosta bardzo dba o siebie i pracowników. Poskracał czas obsługi, wprowadził zapisy telefoniczne/internetowe gdzie cudem można było zdobyć termin. Teraz trochę po obluzowaniu obostrzeń łaskawie obsługują ludzi w godzinach jak przed pandemią, ale żeby się tam dostać musisz przyjść osobiście rano po numerek. Efekt jest taki, że ludzie czatują pod urzędem już od 4-5 rano. Ostatnio byłem jakoś po 7, chciałem przed pracą pobrać numerek to kolejka wyglądała tak, że wiedząc ile numerków wydają nie było sensu czekać.

IMG_20210602_072557.jpg

• shocked 2