Skocz do zawartości

Spekania opony miedzy klockami bieznika


t_kucyk

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,


Zauwazylem spekania miedzy klockami bieznika, czy moge na tych oponach bezpiecznie przejezdzic ten sezon do konca czy kupic nowe?

 

Opony Dunlop Sport Maxx, produkcja 2017. Typowo wielogodzinna jazda autostradowa z wiekszymi predkosciami.

 

Dla moderatora: watek skopiowalem z podforum opony - tam brak odzewu.

 

 

Pozdrawiam,

Tomek

IMG_20210603_094103.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, t_kucyk napisał:

Czesc,


Zauwazylem spekania miedzy klockami bieznika, czy moge na tych oponach bezpiecznie przejezdzic ten sezon do konca czy kupic nowe?

 

Opony Dunlop Sport Maxx, produkcja 2017. Typowo wielogodzinna jazda autostradowa z wiekszymi predkosciami.

 

Dla moderatora: watek skopiowalem z podforum opony - tam brak odzewu.

 

 

Pozdrawiam,

Tomek

IMG_20210603_094103.jpg

Taki materiał, zerknij kiedy w historii ostatnio brakowało producentom kauczuku i zagadka wyjaśniona. Inna sprawa, optymalizacja żywotności produktu. 

U mnie w zimowych Continental CONTI viking contact z 2007 roku dopiero w tym sezonie zaczęły pojawiać się spękania, w letnich z 2014r. Jeszcze jest ładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio wyceniasz swoje życie...
Nawet jak te pęknięcia to kosmetyka, a jeśli nie i pieprznie Ci taka opona na autobahnie to szansa, że w coś walniesz i rozwalisz zdecydowanie przekracza wartość tych opon.
Zrobisz jak uważasz ale ja bym wymienił. A mówię to tylko dlatego, że strzeliła mi opona. Też mialem rysę na gumie i chciałem przejeździć do końca sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, amciek napisał:

Zrobisz jak uważasz ale ja bym wymienił. A mówię to tylko dlatego, że strzeliła mi opona. Też mialem rysę na gumie i chciałem przejeździć do końca sezonu.

I co, wybuchła od tej rysy?8]

Jeśli tak to trzeba by co chwilę zmieniać;l

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, t_kucyk napisał:

Czesc,


Zauwazylem spekania miedzy klockami bieznika, czy moge na tych oponach bezpiecznie przejezdzic ten sezon do konca czy kupic nowe?

 

Opony Dunlop Sport Maxx, produkcja 2017. Typowo wielogodzinna jazda autostradowa z wiekszymi predkosciami.

 

 

Jak dla mnie klasyka gatunku - 3 sezony i opony do wyrzucenia, niezależnie od wysokości bieżnika. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, t_kucyk napisał:

Mam nadzieje ze Michelin Pilot Sport 4 beda lepsze :)

 

Cóż, ja w tej materii jednak kieruję się faktami/empirią, a nie wiarą. Zbyt wiele opon poszło mi w tym czasie, bym zakładał, że kolejne będą lepsze. Zobaczę jak kolejny sezon zimowe Nokiany przeżyją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, wujek said:

Co tej oponie dolega? Ja bym jeździł. 

 

Spekania na przednich oponach maja okolo 1mm glebokosci. Na tylnych wyraznie plytsze. To byl i tak ostatni sezon tych opon, przednie maja w tej chwili bieznik 3.5mm, tylne 4.5mm ale sa wyzabkowane. Na srodku bieznika widac jakby wierzchnia warstwa gumy zaczynala sie rozwarstwiac na brzegach. Nie parkowalem w kaluzach oleju, opony przechowywane w suchym garazu. Auto nie bylo przeciazane, predkosc max nie do osiagniecia moim Passatem :P

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jak dla mnie klasyka gatunku - 3 sezony i opony do wyrzucenia, niezależnie od wysokości bieżnika. 

Ha, a ja niedawno sprzedałem auto z oponami Fulda '14 oraz Uniroyal '14 i byłem przekonany, że opinie o starzeniu się opon są zdecydowanie przesadzone. Na żadnej z 8 niczego niepokojącego nie zauważyłem.

Fakt, że łącznie na obu kompletach zrobiłem z 75 kkm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to są większe prędkości? 150-160 czy 200+? 

 

W wielu oponach takie pekniecia się pojawiają, prawdopodobnie od przeciążeń.

Mysle, że jeździsz normalnie, to bym jeździł do końca sezonu, a na następny już bym kupił nowe. 

Jeśli latasz autostradami 200+ to myślę, że nie warto oszczędzać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, VVojteck napisał:

Ha, a ja niedawno sprzedałem auto z oponami Fulda '14 oraz Uniroyal '14 i byłem przekonany, że opinie o starzeniu się opon są zdecydowanie przesadzone. Na żadnej z 8 niczego niepokojącego nie zauważyłem.

Fakt, że łącznie na obu kompletach zrobiłem z 75 kkm.

 

Ja muszę wyrzucić (a może sprzedać) 2 komplety - zimowe Kleber HP2 i letnie Firestone. Nie pamiętam jakie roczniki, ale dałem te opony jakiś czas temu teściowi (miały chyba po 3 sezony) - nawet nie zdążył założyć, ponieważ dojeżdżał swoje i skasował samochód w czasie zimowej wichury. Do kolejnego nie pasowały, teść zmarł 3-4 lata temu. Opony wyglądają dobrze, ale Firestone zrobił się śliski już jak go ściągałem z samochodu. Ja bym na nich z pewnością teraz nie jeździł, nawet jeżeli nieźle wyglądają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2021 o 16:41, futrzak napisał:

Ja muszę wyrzucić (a może sprzedać)

Skoro sam byś na nich nie jeździł bo były już kiepskie, a teraz dodatkowo są wiekowe to dlaczego taki szmelc chcesz komuś sprzedać? Może dzięki temu fundujesz komuś kolizję lub wypadek?🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, angrius napisał:

Skoro sam byś na nich nie jeździł bo były już kiepskie, a teraz dodatkowo są wiekowe to dlaczego taki szmelc chcesz komuś sprzedać? Może dzięki temu fundujesz komuś kolizję lub wypadek?🤔

 

Ja bym na nich nie jeździł, ale skoro ludzie twierdzą, że są ok i płacą za takie opony to niby dlaczego miałbym ratować świat?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, futrzak napisał:

 

Ja bym na nich nie jeździł, ale skoro ludzie twierdzą, że są ok i płacą za takie opony to niby dlaczego miałbym ratować świat?

Nie świat, a może siebie lub kogoś z rodziny... Co z tego że Ty będziesz jeździł na premim nowych, skoro gość za Tobą nie wyhamuje bo właśnie ktoś inny mu sprzedal szmelc na koła... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, angrius napisał:

Nie świat, a może siebie lub kogoś z rodziny...

 

Nie chcesz kupować to nie kupuj...

 

1 godzinę temu, angrius napisał:

Co z tego że Ty będziesz jeździł na premim nowych,

 

No, na takich jeżdżę. 

 

1 godzinę temu, angrius napisał:

skoro gość za Tobą nie wyhamuje bo właśnie ktoś inny mu sprzedal szmelc na koła... 

 

Mógł kupić sobie nowe budżetowe, a nie używki niewiadomego pochodzenia. Może je sobie kupić na rabatki z kwiatkami, na huśtawkę czy nawet do pieca. Nie interesuje mnie po co je kupił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Dareek said:

no u mnie po 19 tkm nadawały się na śmietnik miały poniżej 3mm.

 

Ja zamowilemzwykle, nie S'ki. Wedlug ADAC moga dac rade pod 40kkm. Zweryfikuje samodzielnie. https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/sommerreifen/225-40-r18/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, amciek said:


 

 


Moje pęknięcia były trochę inne. Jedno drugiemu nie równe. Autor niech sam zdecyduje co zrobi.

 

 

Zamowilem nowe Michelin. Zobaczymy jak sie beda sprawowac. Po przygodach z zimowymi Dunlopami i teraz peknieciami w letnich to ja juz za caly ten koncern Goodyear'a podziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, t_kucyk napisał:

 

Ja zamowilemzwykle, nie S'ki. Wedlug ADAC moga dac rade pod 40kkm. Zweryfikuje samodzielnie. https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/sommerreifen/225-40-r18/

czytasz co ktoś pisze czy sam sobie odpowiadasz? odniosłem się do MP Sport 4 bez "es"

a poniżej foto z samochodu po 19 tkm z moczą szaloną 120 koni i jeździe 90% autostradą

z tyłu zostało 4,5 mm - nigdy więcej tego dziadostwa.

20190509_180838.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Dareek said:

czytasz co ktoś pisze czy sam sobie odpowiadasz? odniosłem się do MP Sport 4 bez "es"

a poniżej foto z samochodu po 19 tkm z moczą szaloną 120 koni i jeździe 90% autostradą

z tyłu zostało 4,5 mm - nigdy więcej tego dziadostwa.

20190509_180838.jpg

 

Odnosze sie do tego co Ty piszesz, do tego co napisal MarekFloryda w watku oponiarskim i tego co napisalo ADAC.

 

Panicz pisal ze S'ki wytrzymuja mu 15 do 20 tysiecy mil. ADAC szacuje wytrzymalosc na poziomie 38kkm dla wersji bez S. A ja napisalem ze przetestuje.

 

A Ty mi zarzucasz ze nie czytam co napisales, what the hell?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dareek napisał:

nigdy więcej tego dziadostwa

 

Ale oprócz tego że się szybko zużyły masz do nich jakieś zastrzeżenia? Zamierzam takie opony nabyć jako następcę dziadowskiego Bridgestone. Jeżeli szybkie zużycie to ich jedyna wada, to zaakceptuję to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.