Skocz do zawartości

Używanie odpowiednich materiałów do konkretnych zastosowań


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Taki ogólny post, ale często w dyskusjach na różny temat pojawia się kwestia doboru materiałów. Często dochodzimy do wniosku, że nie warto przepłacać, itp. Kilka lat temu równocześnie z sąsiadem robiliśmy tarasy. Ja byłem spłukany po remoncie mieszkania, sąsiad podobnie. Ja robiłem sam, sąsiad zatrudnił ekipę od siebie z pracy (akurat pracuje w przemyśle drzewnym).
 
Goście, którzy robili u sąsiada podeszli dość luźno do tematu. Między innymi kupili zwykłe wkręty, a nie do tarasu, bo po co przepłacać. Pokazywałem im wtedy wkręty, które kupiłem to się śmiali, że bez sensu.
 
Teraz po tych kilku latach to niestety ja mam problem, bo kupiłem to mieszkanie i teraz walczę z tym tarasem ;] Myślałem, że dechy się da uratować, ale niestety chyba nie. Pokrzywiły się, wypaczyły, a wkręty popękały, więc nawet jest ciężko dokręcić. Wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem będzie zupełnie wymienić deski na nowe.
 
Dwie fotki na zobrazowanie tego o czym piszę. Odpowiednie wkręty do tarasu kosztują ze 100 zł za 200 sztuk, więc pewnie z 300 zł oszczędzili
 
image.png.ef5782a0ddead0625a001493cf9bc40e.png
 
 38a2ac4df2abff56118f976a64bfb907.jpg

7db1a7de456d040fae7a17ea83044f24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem więc zapytam czy kupiłeś to mieszkanie gdzie sąsiad robił taras tanim kosztem i to są zdjęcia tego tarasu?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka



Tak ;) ale nie to było w sumie celem mojego przekazu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bergerac napisał:

Tak ;) ale nie to było w sumie celem mojego przekazu :)

Koledzy/robotnicy sąsiada mieli rację, bez sensu sąsiad/oni mieli dołożyć wtedy 300zł do tarasu, skoro teraz to nie ich problem.

Miało wytrzymać kilka lat i wytrzymało. ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Koledzy/robotnicy sąsiada mieli rację, bez sensu sąsiad/oni mieli dołożyć wtedy 300zł do tarasu, skoro teraz to nie ich problem.

Miało wytrzymać kilka lat i wytrzymało. ;]

nie za bardzo. Już chwilę po położeniu słabo wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bergerac napisał:

Dwie fotki na zobrazowanie tego o czym piszę. Odpowiednie wkręty do tarasu kosztują ze 100 zł za 200 sztuk, więc pewnie z 300 zł oszczędzili emoji4.png
 

 

To podobnie jak w zeszłym roku robiłem deski nabijane na krawędziaki, wkręty 4x55mm po roku w części się poułamywały, większa część trzyma. Obecnie zastosowywałem do tego samego 5x60 i od razu widzę, że to jest poprawny rozmiar + kołnierz z torx robi swoje.

 

Wcześniej kupiłem zwykłe z braku wiedzy, teraz ciesielskie i zapewne po czasie będę musiał dokręcać tymi nowymi te stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.