Skocz do zawartości

Rejestracja nowego pojazdu po 4 czerwca


TomekT

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czego się w sumie spodziewałem... W najblizszym czasie będę odbierał nowy samochód i patrząc na kolejki przed urzędem / polowanie na numerek o 24tej, ucieszyłem się z opcji rejestracji przez dealera.

W każdej niby dobrej informacji musi być jednak haczyk. Są przynajmniej 3:

- urzędnicy praktycznie nic nie wiedzą w zakresie jak postępować z takim wnioskiem - potwierdzone telefonicznie (ciekawe że się w ogóle dodzwoniłem)

- wg. uzyskanej informacji na przetworzenie wniosku mają - uwaga - 30 dni i jak znam życie nikt dwumetrowym kijem tego nie ruszy, żeby przypadkiem nie przecierać szlaków

- nadal trzeba jakoś odebrać tablice a patrząc pkt 1, spodziewam się ponownie polowania na numerki albo bliżej nieokreślonego czasu oczekiwania na przesyłkę z tablicami...

 

Ktoś może przechodzi nowy proces ? może pochwalić się doświadczeniami ?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnych czasach jak słyszę słowo "urząd" to aż mnie trzęsie i w związku z tym zleciłem za odpowiednią opłatą  rejestrację nowego samochodu dealerowi . W dniu 18 maja zarejestrowany , następnego dnia odebrany w salonie (oczywiście już na tablicach ). Dziś o 09:30 odebrałem "twardy" dowód i kartę pojazdu z urzędu miejskiego w Gdyni .

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.06.2021 o 18:35, goden napisał:

Ale masz kupę firm które zrobią rejestrację za Ciebie, w góra dwa dni.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

 

No to dealer twierdzi, że papiery złożył w poniedziałek i one nadal w urzędzie leżą i auta ani widu ani słychu ;] Mamy środę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2013r kupiłem auto u dealera. Zadzwonili że jest do gotowe do odbioru i rejestracji, więc zapytałem czy jest opcja rejestracji przez nich. Tak, opłata 50PLN, na drugi dzień auto było gotowe. Nie wiem jaka jest różnica z dzisiejszym systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kravitz napisał:

 

No to dealer twierdzi, że papiery złożył w poniedziałek i one nadal w urzędzie leżą i auta ani widu ani słychu ;] Mamy środę

Dealer może i mieć rację, a może jeszcze nie mieć gotowego auta do wydania i przeciąga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, goden napisał:

Dealer może i mieć rację, a może jeszcze nie mieć gotowego auta do wydania i przeciąga :)

 

To demówka dealera kupiona ;)

Widziałem, macałem, jeździłem. To auto istnieje fizycznie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

W koncu ta A-klasa bedzie?

 

 

Kupiłem coś do czego wstydzę się przyznać.

Pojeżdżę to dam znać :hehe:

 

Tak czy siak to "coś" w moim mniemaniu pozwoli mi wziąć równoległy drugi leasing na inne auto. Pewnie jakoś na poczatku 2022.

I będzie to na 99% ta A-klasa. Żonie się podoba i tyle.

Chociaż za podobne pieniądze jest np nowy Golf z 204KM, hybryda plug-in. Jeździlismy tym tydzień temu i to jest pod każdym, ale dosłownie pod każdym względem lepsze niz A200.

Tylko wyglad wnetrza przypadł do gustu zonie oraz to że "to auto się prezentuje". W domysle "w odróznieniu od Golfa" ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

To moze diler tez sie wstydzi isc zarejestrowac? :hehe:

 

 

Jest taka opcja, ale mi się coś widzi, że jednak weszło jakieś "usprawnienie" w urzędach.

 

Liczyłem, że auto będzie szybko i uda mi się pchnąć do ludzi w miarę sprawnie obecnego Lancera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kravitz napisał:

No to dealer twierdzi, że papiery złożył w poniedziałek i one nadal w urzędzie leżą i auta ani widu ani słychu ;] Mamy środę

Tiaa.. mila Pani w urzędzie uprzedziła na wstępie, że mają 30 dni na rozpatrzenie takiego wniosku złożonego elektroniczne... w ich mniemaniu oczywiście... do tego wysyłka... Teraz potwierdza się to co mówiła. Bezzwłocznie to 30 dni itd. Zapłacę staczom kolejkowym albo sam będę kiblował pod urzędem. Na razie i tak nie ma jeszcze auta u dealera. Ciekawe tez co z ubezpieczeniem - czy trzeba od momemtu wydania decyzji mieć OC czy wydania tablic czy może liczy się data stempla na przesyłce... Dzięki za relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jareczekmtb napisał:

Ja w salonie zleciłem , 2 dni i mam wszystko ogarnięte 😉

Ogarnięty WK i tyle.

U nas szukają 2 pracowników do obsługi interesantów w WK, oczywiście jak to w UM za najniższą krajową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.