Skocz do zawartości

Rok ze Skodą


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kris88 napisał:

Dziwne zwłaszcza ze i tak kupa gartow była z zwykłego Citigo UP czy tam Seata

Z Fiatem 500 była podobna historia, do 500E robionego na Stany producent dopłacał do każdej szt .. tak niby pisali. Ten nowy jest już dostępny w EU, ale cena jest znacznie mniejsza.

Szkoda z tymi autami, bo właśnie małe, tanie EV mogłoby się dobrze sprzedawać.

Godzinę temu, HelixSv napisał:

 

Przedwczoraj w Szczecinie widziałem BMW i3 na taksówce. Nic mnie już nie zaskoczy. :ok: ;]

Taka beemka nie ma zasięgu dużo lepszego od Citygo, a na taxi jeździ. 

Ja wczoraj w Wawie Punto Evo widziałem na Taxi :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2022 o 15:14, sherif napisał:

 

Nie wiem czy jakieś auta to pamiętają, w Kii też trzeba klikać rekuperacje po odpaleniu .. może w Volvo, które potrafi "pamiętać" np podgrzewanie siedzeń, czy światła.

Siedzenia i światła tak

ale juz rekuperacja w T8 tez trzeba było za każdym razem machać dwa razy 

Edytowane przez akisel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2022 o 11:12, komor napisał:

 

Czyli prawie do mnie dojedziesz, kiedy chcesz sprzedać? Bo za 6 msc muszę auto zmienić żonie :phi:

To było zimą, latem pojadę dalej :).

Jest plan trzymać auto długo, jeszcze z 5-7lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2022 o 17:08, zinger napisał:

A ja Ci wyjasnilem, ze jesli te dojazdy sa 2x60 to dla citigo zaden problem, takze zima, i nie potrzebujesz jej w pracy ladowac (choc oczywiscie warto, jesli masz taka opcje). Natomiast bedzie trzeba ja codziennie w domu po powrocie doladowywac. Na LPG pewnie ze 2 razy/tydz trzeba by zatankowac.

 

Koszt LPG na takie dojazdy to pewnie jakies 35zl dziennie, co daje ok 8500zl rocznie tylko na dojazdy do pracy.

Prad w moim przypadku kosztowalby jakies 1700zl (w rzeczywistosci mniej bo mam panele i zdarza mi sie ladowac bezposrednio ze slonca za free). 

 

Mozna bytak dalej wymieniac za i przeciw, ja widze wiecej za, dlatego mam ev i absolutnie nie namawiam do zakupu ;) 

Tak jak pisałem to czysto teoretyczna sytuacja, szczęśliwie nie dojeżdżam w ogóle do pracy. Aczkolwiek pamiętam czasy kiedy jeździłem i zacząłem zastanawiać się nad sensownością takiego autka pod te cele. 

Naturalnie poza Tobą reszta zaczęła drążyć po CH komuś taki zasięg na miasto nie czytając reszty ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, sherif napisał:

To było zimą, latem pojadę dalej :).

Jest plan trzymać auto długo, jeszcze z 5-7lat.

No nic, trzeba będzie coś szukać ;]

Postaram się w wolnej chwili wrzucić lekkie podsumowanie kosztów eksploatacji Clio przez 36 miesięcy, wyjdzie jakie to różnice :phi:

 

Ten Citigo ma chłodzenie baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, komor napisał:

No nic, trzeba będzie coś szukać ;]

Postaram się w wolnej chwili wrzucić lekkie podsumowanie kosztów eksploatacji Clio przez 36 miesięcy, wyjdzie jakie to różnice :phi:

 

Ten Citigo ma chłodzenie baterii?

Aktywnego (płynem) chyba nie ma. Przy ładowaniu jakiś wiatraczek sie włącza wiec możliwe że chłodzi powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał:

Aktywnego (płynem) chyba nie ma. Przy ładowaniu jakiś wiatraczek sie włącza wiec możliwe że chłodzi powietrzem.

Nie zagłębiałem się w technikalia Citigo, ale chłodzenia nie ma żadnego chyba. A wiatraczek to raczej od inwertera. Ale jeśli jest inaczej to chętnie przeczytam, bo googlac mi sie nie chce 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2022 o 19:59, Kris88 napisał:

na chłopski rozum wystarczyło podnieś cene skoro i tak sie sprzedawał

 

Wtedy by się przestał sprzedawać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sherif napisał:

To było zimą, latem pojadę dalej :).

Jest plan trzymać auto długo, jeszcze z 5-7lat.

 

U mnie to samo. Strasznie się wpieprzyłem tak prawdę mówiąc. Nigdy nie trzymałem auta dłużej niż 4-4.5 roku. A tu wszystko wskazuje na to że będzie szansa ten wynik podwoić. I to w obu właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrBEAN napisał:

Nie zagłębiałem się w technikalia Citigo, ale chłodzenia nie ma żadnego chyba. A wiatraczek to raczej od inwertera. Ale jeśli jest inaczej to chętnie przeczytam, bo googlac mi sie nie chce 😜

 

Też jakoś specjalnie tego tematu nie zgłębiałem, AFAIR baterie są chłodzone powietrzem. Latem, przy większym wycisku, coś tam kiedyś słyszałem że się kręci. Inna sprawa że Citigo-E ma bardzo popieprzony system zarządzania energią, tnie moc co chwilę, a to przy za zimnych, a to za ciepłych, a to zbyt rozładowanych ogniwach.

  • Lubię to 1
  • bakłażan 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, format napisał:

 

U mnie to samo. Strasznie się wpieprzyłem tak prawdę mówiąc. Nigdy nie trzymałem auta dłużej niż 4-4.5 roku. A tu wszystko wskazuje na to że będzie szansa ten wynik podwoić. I to w obu właściwie.

A jednak, ehhh przykro mi 🥲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
W dniu 7.06.2021 o 17:58, sherif napisał:

(...)

 

Utrata wartości.

W zależności od kalkulatorów auto jest warte 69-75kzł, przy obecnym ubezpieczenie pani zaproponowała środkową stawkę 72kzł. Co daje 4kzł spadku wartości na rok.

 

(...)

 

 

 

Jak po dwóch latach?

 

Utrata wartości - nie jest czasem auto "droższe" niż rok temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2022 o 18:02, wyrozumialy1 napisał:

 

Jak po dwóch latach?

 

Utrata wartości - nie jest czasem auto "droższe" niż rok temu?

Auto super, dobiło do 20kkm. Miałem pierwszy przegląd po 2 latach. Ubezpieczenie trochę tańsze, warto podobna ok 72kzł, więc deko spadły, choć z racji iż auta były krótko produkowane stało się elitarne :). Jak czasem widzę oferty na otomoto to kosztują znacznie więcej niż zapłaciliśmy na nowe. Z tą wyceną jest u mnie problem, bo auto jest z końcówki 2019r, ale MY20. Część TU twierdzi, że się nie da ubezpieczyć bo nie mają w tabeli. Część ma a np Link4 dodał, ale z mniejszą wartością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał:

Auto super, dobiło do 20kkm. Miałem pierwszy przegląd po 2 latach. Ubezpieczenie trochę tańsze, warto podobna ok 72kzł, więc deko spadły, choć z racji iż auta były krótko produkowane stało się elitarne :). Jak czasem widzę oferty na otomoto to kosztują znacznie więcej niż zapłaciliśmy na nowe. Z tą wyceną jest u mnie problem, bo auto jest z końcówki 2019r, ale MY20. Część TU twierdzi, że się nie da ubezpieczyć bo nie mają w tabeli. Część ma a np Link4 dodał, ale z mniejszą wartością.

U mnie 2 lata w listopadzie mina, orzebieg bedzie ok 30kkm jak na przeglad pojade.

Dzisiaj sie dowiedzialem, ze mam juz w cenie nie tylko 4 letnie przeglady ale i gwarancje:) (kupowalem nowe juz skonfigurowane przez salon)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zinger napisał:

U mnie 2 lata w listopadzie mina, orzebieg bedzie ok 30kkm jak na przeglad pojade.

Dzisiaj sie dowiedzialem, ze mam juz w cenie nie tylko 4 letnie przeglady ale i gwarancje:) (kupowalem nowe juz skonfigurowane przez salon)

Ładnie, u siebie chciałem dokupić gwarancję to nie było takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Mija własnie 3-rok ze Skodą.

Odnośnie kosztów: ubezpieczenie 1100zł (pakiet) i w sumie tyle. Przegląd po 3latach nie jest wymagany. Koszt EN - brak, ładowany na darmowych ładowarkach (ok 30%)+ PV (70%).

Awarii brak, opony jeszcze dobre. Zużycie 10.2kWh/100km. Przejechane przez rok niecałe 8kkm. Zasięg bez zmian 250-340km.

Nuda :zgryz:.

Auto dalej fajnie jeździ i żona mega zadowolona. Jakby przyszło zmieniać auto to byłby problem. Obecne wg TU wycenione na 76kzł.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, akisel napisał(a):

Wartość 76 i pakiet za 1100? Elektryki maja jakies lepsze stawki? 

Nie wiem. Chcieli 1300zł (Link4 AC+OC+NW+AS), ale ich pocisnąłem i wyszło mniej. Max zniżki.

Tata za Niro o większej wartości płaci podobnie, ale mniejsze miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2023 o 23:07, sherif napisał(a):

Mija własnie 3-rok ze Skodą.

Odnośnie kosztów: ubezpieczenie 1100zł (pakiet) i w sumie tyle. Przegląd po 3latach nie jest wymagany. Koszt EN - brak, ładowany na darmowych ładowarkach (ok 30%)+ PV (70%).

Awarii brak, opony jeszcze dobre. Zużycie 10.2kWh/100km. Przejechane przez rok niecałe 8kkm. Zasięg bez zmian 250-340km.

Nuda :zgryz:.

Auto dalej fajnie jeździ i żona mega zadowolona. Jakby przyszło zmieniać auto to byłby problem. Obecne wg TU wycenione na 76kzł.

Niezłe starsze są na otomoto za 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał(a):

Niezłe starsze są na otomoto za 90.

Tyle chcą .. przestałem się tym przejmować, bo w sumie w zależności od źródła wyceny się różnią. Kiedyś klarownie było w mbanku przy wycenie ubezpieczenia. Podawali, że korzystają z Eurotaxu oraz widełki wartości. Można było sobie wybrać wartość.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał(a):

Niezłe starsze są na otomoto za 90.

 

Świat zwariował.

Małe ekonomiczne auto stworzone do miasta, w czasach walki o emisje CO2...wycofane z rynku, bez następcy :)

Natomiast mamy SUVY electric popylające bus pasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Świat zwariował.

Małe ekonomiczne auto stworzone do miasta, w czasach walki o emisje CO2...wycofane z rynku, bez następcy :)

Natomiast mamy SUVY electric popylające bus pasem.

Tak to komedia. Chętnie bym taka nowa Skoda czy innym małym wozidlem poniżej 100k po mieście jezdzil. Przy ilości tras jakie robię wystarczyłby mi wynajem Panka w Mariott. To wsiskaja na sile Albo brzydkie tesle albo ciężkie kiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kravitz napisał(a):

Świat zwariował.

Małe ekonomiczne auto stworzone do miasta, w czasach walki o emisje CO2...wycofane z rynku, bez następcy :)

Natomiast mamy SUVY electric popylające bus pasem.

 

Na lekcji wychowawczej pani pyta dzieci o ich idoli. Dzieci wymieniają postacie z książek, rodziców itd. W końcu pani pyta Jasia, kto jest jego idolem? Na to Jasiu wstaje i mówi:
- Moim idolem jest Jarosław Kaczyński!
Na to pani się ucieszyła, dała Jasiowi 5 cukierków i jeszcze go pochwaliła. Jasiu wziął cukierki, odwrócił się i powiedział:
- Sorry Winnetou, ale biznes is biznes!

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wujek napisał(a):

Tak to komedia. Chętnie bym taka nowa Skoda czy innym małym wozidlem poniżej 100k po mieście jezdzil. 

 

To dlaczego jej nie kupiłeś kiedy była w sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, format napisał(a):

 

To dlaczego jej nie kupiłeś kiedy była w sprzedaży?

Nie miałem jak ładować w garażu w domu ani w pracy. Zacząłem działać z prądem w sierpniu ubiegłego roku, licznika nadal nie mam. Miałem wynajęte Q3 i leasing na Seata wiec nie da się tak z dnia na dzień wszystkiego załatwić. Niby mogę postać pod ładowarka, pójść na spacer albo kolejny obiad ale chyba nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 14.06.2023 o 10:40, wujek napisał(a):

Tak to komedia. Chętnie bym taka nowa Skoda czy innym małym wozidlem poniżej 100k po mieście jezdzil. Przy ilości tras jakie robię wystarczyłby mi wynajem Panka w Mariott. To wsiskaja na sile Albo brzydkie tesle albo ciężkie kiły.

 

dacia spring :jem:

 

BTW sasiedzi jeszcze nie podpalili miejsca ladowania EV w garazu ? ;]

u mnie w garazu juz druga ladowarka powstala, na szczescie tylko gniazdo silowe wiec mozna sie ladowac za free :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

 

dacia spring :jem:

 

BTW sasiedzi jeszcze nie podpalili miejsca ladowania EV w garazu ? ;]

u mnie w garazu juz druga ladowarka powstala, na szczescie tylko gniazdo silowe wiec mozna sie ladowac za free :jem:

Albo niech kupi aŁdi jak @Florydzialski  będzie przynajmniej najładniej wyglądał w kolejce do darmowej ładowarki.;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

dacia spring :jem:

 

BTW sasiedzi jeszcze nie podpalili miejsca ladowania EV w garazu ? ;]

u mnie w garazu juz druga ladowarka powstala, na szczescie tylko gniazdo silowe wiec mozna sie ladowac za free :jem:

Jeszcze elektrycznym Renault z korpo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 16.06.2023 o 12:18, sherif napisał(a):

Zasięg zdzisiejszej, letniej przejażdżki jakieś 10km po ładowaniu;

20230616_112611.jpg.62c52581fc8a95da853c2262007860c7.jpg

Strach pomyśleć co będzie z baterią już za 5 lat..

 

To chyba jakieś ECO+ ?????????

Rozumiem 300 km, ale 367 km?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wyrozumialy1 napisał(a):

 

To chyba jakieś ECO+ ?????????

Rozumiem 300 km, ale 367 km?

 

Już nie pamiętam czy Eco czy Eco+, żona i tak za szybko jeździ :phi:.

300km to raczej bez problem, nawet bez eco w mieście.

No ale wiadomo za chwilę i tak bateria padnie :skromny::phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 7.06.2021 o 17:58, sherif napisał(a):

Za kilka dni mija równo rok od kiedy kupiliśmy do domu eCitygo. Z racji iż mam na świeżo koszty ubezpieczenie napiszę krótkie podsumowanie.

Poziom zadowolenia: bardzo wysoki :). Tu się nic nie zmieniło, genialne auto do miasta i na krótkie wypady poza miasto. U nas jako drugie auto poprzednie prawie nie opuszczało stolicy, te zaliczyło x4 "trasy" po 200-300km. Zasięg nadal więcej niż wystarczający, zwykle po ładowaniu pokazuje ok 340km. Jedynie zimą przy ujemnych temp ten zasięg spadał i to nawet sporo, nie tyle nawet z racji zwiększonego zużycia co spadku efektywności akumulatorów. Mimo dość kapryśnej zimy w tym roku nie powoduje to jakieś dużych problemów a ogrzewanie działa dość sprawnie. Nadal bardzo lubię nią jeździć, bo po prostu sprawi mi to frajdę ;).

 

(...)

 

3 LATA ze Skodą CITIGO iV i ponad 60kkm = nic tylko KOCHAĆ.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zinger napisał(a):

U mnie podobnie, tylko przebieg 45kkm

Za miesiąc wykupuje z leasingu i zostaje u nas, nic lepszego i ekonomiczniejszego do miasta nie będzie.

U nas ponad 3lata, ale przebieg mniejszy ok 25kkm, bo auto jeździ głównie po mieście.

Jak na razie praktycznie bezkosztowe auto ;), do tego nadal sprawia frajdę. Alternatyw jak piszesz brak.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sherif napisał(a):

U nas ponad 3lata, ale przebieg mniejszy ok 25kkm, bo auto jeździ głównie po mieście.

Jak na razie praktycznie bezkosztowe auto ;), do tego nadal sprawia frajdę. Alternatyw jak piszesz brak.

 

Fajnie to pokazuje perspektywy powszechnej elektryfikacji ;]

Od dobrych 3-4 latach nie pojawilo sie na rynku nieduze auto EV za rozsadne pieniadze ;)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2023 o 11:44, Maciej__ napisał(a):

 

Fajnie to pokazuje perspektywy powszechnej elektryfikacji ;]

Od dobrych 3-4 latach nie pojawilo sie na rynku nieduze auto EV za rozsadne pieniadze ;)

 

Które auta kosztuja teraz rozsądne pieniądze? I nie pisze o ev a ogólnie;)

Ja dalej nie rozumiem ruchu skody z wycofaniem siw z e-citigo, bo by im to szło jak swieze bułeczki. A tak, to zostali z klocem w postaci enyaqa, którego w ogóle na ulicach nie widuje.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, zinger napisał(a):

Które auta kosztuja teraz rozsądne pieniądze? I nie pisze o ev a ogólnie;)

Ja dalej nie rozumiem ruchu skody z wycofaniem siw z e-citigo, bo by im to szło jak swieze bułeczki. A tak, to zostali z klocem w postaci enyaqa, którego w ogóle na ulicach nie widuje.

 

Bardziej chodzi o roznice miedzy ICE a EV ;] W takim Pugu 208 to jest ok +60kPLN na niekorzysc BEV...

I tak osiagi ICE beda gorsze, tylko we wiekszosc klientow na klase A czy B ma to w nosie bo potrzebuje wozidla do miasta i roboty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Bardziej chodzi o roznice miedzy ICE a EV ;] W takim Pugu 208 to jest ok +60kPLN na niekorzysc BEV...

I tak osiagi ICE beda gorsze, tylko we wiekszosc klientow na klase A czy B ma to w nosie bo potrzebuje wozidla do miasta i roboty.

 

Uwzgl dopłatę i już nie będzie tak źle, co i tak się zapewne nie zwróci.

Obstawiam, że zwykle citigo można było kupić za jakieś 60tys? Jak swoją za 94 kupowalem. Ale wpadła nieplanowana dopłata, niestety tylko 18tys, bo niestety zrobiłem za niska wpłatę początkowa i różnica robi się już znośna. Jak doliczę oszczędność na paliwie, brak serwisu, darmowe parkowanie w strefie w Krk, o znacznie wiekszej frajdzie z jazdy nie wspominajac, to myślę że na swoje wyjdę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zinger napisał(a):

Uwzgl dopłatę i już nie będzie tak źle, co i tak się zapewne nie zwróci.

Obstawiam, że zwykle citigo można było kupić za jakieś 60tys? Jak swoją za 94 kupowalem. Ale wpadła nieplanowana dopłata, niestety tylko 18tys, bo niestety zrobiłem za niska wpłatę początkowa i różnica robi się już znośna. Jak doliczę oszczędność na paliwie, brak serwisu, darmowe parkowanie w strefie w Krk, o znacznie wiekszej frajdzie z jazdy nie wspominajac, to myślę że na swoje wyjdę:)

 

Zgoda, tylko wiekszosc tych "profitow" zniknie predzej lub pozniej a ceny pewnie nie spadna ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.