Skocz do zawartości

Sposób na kuny- odstraszanie


PawelR

Rekomendowane odpowiedzi

Kuna przegryzła mi 2 rury gumowe od płynu chłodnicy i 2 od nagrzewnicy, nie wiadomo co jeszcze wyjdzie.

Na razie zamówiłem u znajomych kudły z psa. Macie inne sprawdzone metody, jakiś spray, szmata pod maską czymś nasączona ?

_20210607_072825.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kunagone ma niby dobre opinie, ale nie próbowałem. Raz mi piłkę gumową (zabawka psa) całą pogryzioną zostawiła przy rozrządzie a teściowi przegryzła wiązkę silnika.

Od roku spokój bo albo mój pies skutecznie wieczorem odstrasza na spacerze (często mam problem z utrzymaniem na smyczy jak wpada w zarośla) albo odstrasza ją dźwięk odstraszacza na kreta 🤣 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiesilem WC u żony na parkingu w pracy inne auta pogryzły u mnie spokój. 
Dodam że najlepiej mix żółtej i niebieskiej. Po wymianie 3 wiązek kabli wn w Focusie a nim i każdym kolejnym aucie spokój.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, deszczowyRoman napisał:

3 kostki wc, siersc psa i dalej przychodzi, srodek odstraszajacy tez. Nie dziala.

przez kilka ładnych lat miałem założoną jedną i tą sama kostkę domestosa przy silniku V6, śmierdziało nią zaraz po wyjściu z auta, raz czy dwa przez te parę lat ją tylko zamoczyłem w kałuży, pod maską przy silniku V6 było mało miejsca i koszyczek z kostka prawie dotykał silnika+temperatura z silnika, w obecnym aucie też mam zaczepiony koszyczek z kostką domestosa ale już nie tak bezpośrednio przy silniku bo jest dużo miejsca pod maską i już owa kostka nie wydaje takiego intensywnego zapachu a wręcz wcale go nie czuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rado_ napisał:
W dniu 7.06.2021 o 21:46, steyr napisał:
Antykuna.pl

Moje kuny nic sobie z tego nie robią.

 

Pod maską mam spokój, natomiast nieraz mam auto schodzone i przeważnie zostawi niespodziankę przy antenie. Auto stoi na zewnątrz. Nęciłem na żywołapkę, to się jeż złapal;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2021 o 19:19, PawelR napisał:

Kuna przegryzła mi 2 rury gumowe od płynu chłodnicy i 2 od nagrzewnicy, nie wiadomo co jeszcze wyjdzie.

Na razie zamówiłem u znajomych kudły z psa. Macie inne sprawdzone metody, jakiś spray, szmata pod maską czymś nasączona ?

_20210607_072825.jpg

 

Mam sierść z psa, kostkę WC, a i tak ostatnio miałem wężyk od spryskiwacza przegryziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zabezpieczenia po wizycie kuny: odstraszacz ultradźwiękowy Kemo, dwie kostki WC Domestos cytrynowe (wymieniane co 3-4 tygodnie), Boll w spray'u i dezodorant Fa niebieski z nutą cytrusową😁. Tymi dwoma ostatnimi nasączam co 2-3 tygodnie wszystkie wygłuszenia i spryskuję wiązki, rury wodne, osłony i potencjalne miejsca wędrówki kuny pod maską. Jak na razie działa👍

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.