Jump to content

Sposób na kuny- odstraszanie

PawelR
 Share

Recommended Posts

Kuna przegryzła mi 2 rury gumowe od płynu chłodnicy i 2 od nagrzewnicy, nie wiadomo co jeszcze wyjdzie.

Na razie zamówiłem u znajomych kudły z psa. Macie inne sprawdzone metody, jakiś spray, szmata pod maską czymś nasączona ?

_20210607_072825.jpg

U mnie wiszą 2worki kudłów psa+ spryskana komora silnika preparatem K2 dedykowanym na takich gości.

Jedyny minus to lepka tą substancja ale francy już więcej nie było....

Kunagone ma niby dobre opinie, ale nie próbowałem. Raz mi piłkę gumową (zabawka psa) całą pogryzioną zostawiła przy rozrządzie a teściowi przegryzła wiązkę silnika.

Od roku spokój bo albo mój pies skutecznie wieczorem odstrasza na spacerze (często mam problem z utrzymaniem na smyczy jak wpada w zarośla) albo odstrasza ją dźwięk odstraszacza na kreta 🤣 

Godzinę temu, robciolas napisał:

WC Kostka z kibla

Kostka na ścianę typu naftalina, czy taka do wieszania w muszli ?

Sasiadowi pogryzly wiazke kabli. Powiesił kulke z siersi psa (chyba kunagone- w kazdym razie czerwonwy worek) i ma od tego czasu spokoj. 

Ja powiesilem WC u żony na parkingu w pracy inne auta pogryzły u mnie spokój. 
Dodam że najlepiej mix żółtej i niebieskiej. Po wymianie 3 wiązek kabli wn w Focusie a nim i każdym kolejnym aucie spokój.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

• Like 1

5 godzin temu, deszczowyRoman napisał:

3 kostki wc, siersc psa i dalej przychodzi, srodek odstraszajacy tez. Nie dziala.

przez kilka ładnych lat miałem założoną jedną i tą sama kostkę domestosa przy silniku V6, śmierdziało nią zaraz po wyjściu z auta, raz czy dwa przez te parę lat ją tylko zamoczyłem w kałuży, pod maską przy silniku V6 było mało miejsca i koszyczek z kostka prawie dotykał silnika+temperatura z silnika, w obecnym aucie też mam zaczepiony koszyczek z kostką domestosa ale już nie tak bezpośrednio przy silniku bo jest dużo miejsca pod maską i już owa kostka nie wydaje takiego intensywnego zapachu a wręcz wcale go nie czuję

8 godzin temu, Rado_ napisał:
W dniu 7.06.2021 o 21:46, steyr napisał:
Antykuna.pl

Moje kuny nic sobie z tego nie robią.

Pod maską mam spokój, natomiast nieraz mam auto schodzone i przeważnie zostawi niespodziankę przy antenie. Auto stoi na zewnątrz. Nęciłem na żywołapkę, to się jeż złapal;]

W dniu 7.06.2021 o 19:19, PawelR napisał:

Kuna przegryzła mi 2 rury gumowe od płynu chłodnicy i 2 od nagrzewnicy, nie wiadomo co jeszcze wyjdzie.

Na razie zamówiłem u znajomych kudły z psa. Macie inne sprawdzone metody, jakiś spray, szmata pod maską czymś nasączona ?

_20210607_072825.jpg

Mam sierść z psa, kostkę WC, a i tak ostatnio miałem wężyk od spryskiwacza przegryziony.

Moje zabezpieczenia po wizycie kuny: odstraszacz ultradźwiękowy Kemo, dwie kostki WC Domestos cytrynowe (wymieniane co 3-4 tygodnie), Boll w spray'u i dezodorant Fa niebieski z nutą cytrusową😁. Tymi dwoma ostatnimi nasączam co 2-3 tygodnie wszystkie wygłuszenia i spryskuję wiązki, rury wodne, osłony i potencjalne miejsca wędrówki kuny pod maską. Jak na razie działa👍