Skocz do zawartości

Cepik - dane nie są przesyłane w czasie rzeczywistym?


VVojteck

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, VVojteck napisał:

Parę dni temu robiłem badanie techniczne, a w CEPIK nadal plaża. Powinienem się tym martwić?

 

Sądziłem, że dane są synchronizowane w czasie rzeczywistym.

 

Co to znaczy "CEPIK" nadal plaża? W mObywatelu przegląd i nowa polisa OC pojawiła się prawie natychmiast, na https://historiapojazdu.gov.pl/ brak jest informacji o przeglądzie. UFG nie sprawdzałem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, VVojteck napisał:

"Plaża” znaczy, że badanie utraciło ważność 08.06. Nowego nie widać.

 

Przecież tłumaczę, że jest w mObywatelu, nie w ma historii pojazdu. Stąd wynika, że do CEPiK trafiło i to prawie natychmiast. Sprawdzałeś w mObywatelu?

 

2 godziny temu, VVojteck napisał:

Ale widzę, że to norma. Jejku, cały czas normą jest margines.

 

Wręcz przeciwnie jak widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, VVojteck napisał:

Nie mam oObywatela. Jeśli nie ma w historii pojazdu to nie jest ok.

 

To zainstaluj i z bańki. Brak info w danym momencie w historii pojazdu nie świadczy o braku w CEPiK. W mObywatelu informację o przeglądzie miałem zanim do domu dojechałem (przegląd robiłem 9 czerwca), info o nowej polisie było niewiele później po jej zawarciu (to różne samochody). Nawet zapłacić chyba nie zdążyłem ;] W sumie sam jestem pod wrażeniem tempa aktualizacji tych danych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, VVojteck napisał:

Powinienem się tym martwić?

stacja kontroli może , w wyjątkowych sytuacjach , pracować  w trybie awaryjnym przez 3 dni . tryb awaryjny to brak połączenia z cepik . zaległe badania wysyła się niezwłocznie po odzyskaniu łączności .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie wysyła się automatycznie do cepik po jego zakończeniu , jeśli połączenie z cepik jest aktywne oczywiście . historia pojazdu to oficjalna platforma rządowa  ale działą z pewnymi opóźnieniami .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bochumil napisał:

 

Ja musiałem kliknąć "Odśwież" i się pojawiło zarówno ubezpieczenie zrobione 2 tygi temu jak i przegląd zrobiony wczoraj. 

Też się kiedyś na to nabrałem. Wywalało mi ostrzeżenie, że auto po terminie przeglądu. Trzeba było odświeżyć, bo apka pokazuje stan offline, ale dni dobrze liczy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś pojechałem po terminie na badania, to mi diagnosta powiedział, żebym wolno jechał przez jakieś 20 min., bo jak będzie wypadek, to na tę chwilę jeszcze może nie być badania w systemie. Czyli, jakbym przywalił w coś, to formalnie o tej godzinie nie miałem badań, mimo, że faktycznie miałem już pieczątkę w dowodzie. ;]

Edytowane przez kmwtw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sherif napisał:

Też się kiedyś na to nabrałem. Wywalało mi ostrzeżenie, że auto po terminie przeglądu. Trzeba było odświeżyć, bo apka pokazuje stan offline, ale dni dobrze liczy :).

 

A ja odświeżam i odświeżam, i odświeżam... i nic. Dalej te 192 dni po terminie przeglądu...oppps, już 195 :hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2021 o 18:26, kmwtw napisał:

Jak kiedyś pojechałem po terminie na badania, to mi diagnosta powiedział, żebym wolno jechał przez jakieś 20 min., bo jak będzie wypadek, to na tę chwilę jeszcze może nie być badania w systemie. Czyli, jakbym przywalił w coś, to formalnie o tej godzinie nie miałem badań, mimo, że faktycznie miałem już pieczątkę w dowodzie. ;]

Fantasta jakiś.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2021 o 18:26, kmwtw napisał:

Jak kiedyś pojechałem po terminie na badania, to mi diagnosta powiedział, żebym wolno jechał przez jakieś 20 min., bo jak będzie wypadek, to na tę chwilę jeszcze może nie być badania w systemie. Czyli, jakbym przywalił w coś, to formalnie o tej godzinie nie miałem badań, mimo, że faktycznie miałem już pieczątkę w dowodzie. ;]

 

Myślę, że pieczatka w takim przypadku jest wiążąca a nie wartość zwracana przez system elektroniczny, który w chwili kontroli czy wypadku, może mieć zwyczajnie przerwę techniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2021 o 18:42, VVojteck napisał:

Nie mam oObywatela. Jeśli nie ma w historii pojazdu to nie jest ok.

Dane faktycznie nie są synchronizowane od razu - robiłem przegląd 5-ego, nową polisę kupowałem 10ego - i musiałem agentowi podać datę nowego przeglądu bo w systemie nadal widniała stara data i info że pojazd nie ma ważnego przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.